» »

Zacetnik s cyanogenmodom

Zacetnik s cyanogenmodom

SmeskoSnezak ::

Torej, na SE Xperia Mini sn si ustimal cyanogenmod. Sedaj pa bi rad namestil aplikacijo, ki bi izklopila permissionse od drugih. Oziroma sem namestil, sam nimam pojma, kak zdaj to uredim. Rad bi tudi zbrisal par aplikacij in namestil druge. Namrec, niso mi vse default aplikacije vsec. Prosim za pomoc.
@ Pusti soncu v srce... @

BladE_ ::

Titanium Backup za izbris nesnage, ki je ne potrebuješ in nekaj od tega za "dovoljenja".
Akcija - Reakcija

SmeskoSnezak ::

A lahko recimo prvo izbrisem aplikacijo "kamera" in zatem namestim drugo aplikacijo, ki bi postala primarna za slikanje in video? Al morem pazit na kaj?
@ Pusti soncu v srce... @

first_line ::

Nimaš kaj brisat aplikacij, oziroma s tem ne boš naredil popolnoma nič koristnega.

Greš pod settings, apps, klikneš na željeno aplikacijo in klikneš uninstall ali pa disable.

V CM pa imaš zraven še opcijo Privacy Guard in tako ne vem zakaj bi permissione od appov rad štelal? Če si snel app ki to dela si preberi navodila za app, nisi napisal kater app je to.
Če bi rad ponastavil privzete appe, pa samo pri trenutno privzetem klikni Clear defaults, cache, data...

SmeskoSnezak ::

Ne gre uninstall kar tako... vsaj ne da bi vedel. Vem, da s tem ko sn telefon rootal in unlockal, da imam moznost namescati poljubne aplikacije, itd. In ker cyanogenmod privzete aplikacije niso tak super kot nekatere sonyjeve, bi jih rad zamenjal.

Permission oz. aplikacije prevec strkajo v zasebnost, zato bi rad probal to blokirat. Vsaj prebral sn, da je to mozno.
@ Pusti soncu v srce... @

first_line ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Ne gre uninstall kar tako... vsaj ne da bi vedel. Vem, da s tem ko sn telefon rootal in unlockal, da imam moznost namescati poljubne aplikacije, itd. In ker cyanogenmod privzete aplikacije niso tak super kot nekatere sonyjeve, bi jih rad zamenjal.

Permission oz. aplikacije prevec strkajo v zasebnost, zato bi rad probal to blokirat. Vsaj prebral sn, da je to mozno.


Greš pod settings, apps, klikneš na željeno aplikacijo in klikneš uninstall ali pa disable.

V CM pa imaš zraven še opcijo Privacy Guard...


Kaj od tega ti ni jasno?

SmeskoSnezak ::

first_line je izjavil:


Greš pod settings, apps, klikneš na željeno aplikacijo in klikneš uninstall ali pa disable.

Ne vidim možnosti čistega uninstalla.

first_line je izjavil:


V CM pa imaš zraven še opcijo Privacy Guard...

Tugi tega ne najdem.

Čist tak, da smo na jasnem... začetnik sn na cyanogenmodu in unlocked/unrooted, tak da bote mogli potrpet z mano.
@ Pusti soncu v srce... @

AlienRR ::

Nimaš uninstalla, lahko samo onemogočiš..

Privacy guard, je samo za obklukat in ga najdeš kjer je že first line napisal.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

first_line ::

Ej, kater CM pa sploh imaš? Ker jaz govorim o 10.2, se ne spomnim v kateri verziji so dodali...
(eni appi imajo na mestu uninstall disable opcijo)

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

9ko imam.
@ Pusti soncu v srce... @

wini ::

Pa zakaj nebi dal 10.2 gor???

SmeskoSnezak ::

Zato ker pac ne...
@ Pusti soncu v srce... @

Uporabnik ::

Kolk maš pa tisto številko 11W29 -> maš več kot 29 ali 29 ali manj?

zee ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Zato ker pac ne...


Zastarelo programsko opremo hoces namestiti in se cudis, da slednja ne dela tako, kot bi morala?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

Uporabnik je izjavil:

Kolk maš pa tisto številko 11W29 -> maš več kot 29 ali 29 ali manj?

Smem vprasati, o cem to govoris?
@ Pusti soncu v srce... @

Lonsarg ::

Uninstall in disable je isto, z edino razliko, da v primeru disable file ostane na telefono, v kolikor želiš zadevo reinštalirati, torej disable je popolni unistall. To opcijo imajo pod programi vsi Androidi od verzije 4.0 naprej, torej tudi CyanogenMode 9.0.

Privacy Guard pa rabiš novejšo verzijo ja, ali pa se močno zajebavati z kakimi root programi, ki delajo podobno stvar, nisem se nikoli v to vrgel, vem pa da ni bolšega, kot uporabljati vključene opcije in seveda najnovejše verzije, praktično edini razlog, zakaj sploh iti na CyanogenMod je, da bi imel novejšo verzijo, ki jo stock ne ponuja.

N4m31355 ::

malo si bom sposodil tole temo.. imam cyanogen mod 10.1.20130318 unofficial in se zgodi da me ljudje ne morejo pokjlicati in obcasno ne dobim sms sporocil. ma se kdo podobne tezave?
mate idejo kako jih odpravit?
Telefon: Sony Xperia S
lp

LitralSM ::

zee je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Zato ker pac ne...


Zastarelo programsko opremo hoces namestiti in se cudis, da slednja ne dela tako, kot bi morala?

Ker je stabilna in zanesljiva? Konec debate. Ni to problem.

N4m31355 je izjavil:

malo si bom sposodil tole temo.. imam cyanogen mod 10.1.20130318 unofficial in se zgodi da me ljudje ne morejo pokjlicati in obcasno ne dobim sms sporocil. ma se kdo podobne tezave?
mate idejo kako jih odpravit?
Telefon: Sony Xperia S
lp

xda link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

BladE_ ::

BladE_ je izjavil:

Titanium Backup za izbris nesnage, ki je ne potrebuješ in nekaj od tega za "dovoljenja".


Kaj manjka TitaniumBackupu??? Če pa že res hočeš heavy tool za permissions pa uporabi LBE Security Master(na določenih telefonih ne dela dobro!!!).
Akcija - Reakcija

N4m31355 ::

LitralSM je izjavil:

zee je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Zato ker pac ne...


Zastarelo programsko opremo hoces namestiti in se cudis, da slednja ne dela tako, kot bi morala?

Ker je stabilna in zanesljiva? Konec debate. Ni to problem.

N4m31355 je izjavil:

malo si bom sposodil tole temo.. imam cyanogen mod 10.1.20130318 unofficial in se zgodi da me ljudje ne morejo pokjlicati in obcasno ne dobim sms sporocil. ma se kdo podobne tezave?
mate idejo kako jih odpravit?
Telefon: Sony Xperia S
lp

xda link?

konkretnega linka nimam vec, je pa tule malo drugacen link.
http://forum.xda-developers.com/showthr...

bobby ::

N4m31355 je izjavil:

malo si bom sposodil tole temo.. imam cyanogen mod 10.1.20130318 unofficial in se zgodi da me ljudje ne morejo pokjlicati in obcasno ne dobim sms sporocil. ma se kdo podobne tezave?
mate idejo kako jih odpravit?
Telefon: Sony Xperia S
lp



Pa si kaj preveril, če imaš kakšne popravke že za to verzijo al je to to?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SmeskoSnezak ::

Torej ce prav razumem, lahko titanium backup zbrise ze aplikacije, ki so v cyanogenmodu? Recimo aplikacija za kamero, tipkovnico? Al se to ne da? In kateri permission manager priporocate? Razumel sn, da cyanogenmod ima aplikacijo po imenu Superuser, ki bi naj to pocela...
@ Pusti soncu v srce... @

LitralSM ::

Ne-ne, SuperUser je samo aplikacija, s katero nadziraš dodeljevanje polnega dostopa (nadzor nad rootom). Vseeno pa s to aplikacijo ne moreš omejiti pošiljanja privat informacij.

RejZoR ::

Za omejevanje si naloži avast!, ki ima firewall. Sicer ne moreš selektivno določevat kaj lahko pošiljaš znotraj ene aplikacije, lahko pa določene povsem blokiraš, da ne morejo komunicirat z internetom, delovale pa bojo. Recimo kakšni offline appi, ki dejansko ne rabijo povezave za delovanje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

N4m31355 ::

bobby je izjavil:

N4m31355 je izjavil:

malo si bom sposodil tole temo.. imam cyanogen mod 10.1.20130318 unofficial in se zgodi da me ljudje ne morejo pokjlicati in obcasno ne dobim sms sporocil. ma se kdo podobne tezave?
mate idejo kako jih odpravit?
Telefon: Sony Xperia S
lp



Pa si kaj preveril, če imaš kakšne popravke že za to verzijo al je to to?

Preveri 2x na dan. Kot update mi vrze verzije 9.... Ostalih ni.

Ce dam le new versions ni nobenih updejtov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Master_Yoda ::

Nisem nikdar uporabljal cyanogena (zato sorry ce je moj predlog debilen) ampak ce uporabljas unofficial verzijo moras verjetno pogledati v tisto temo na XDA iz katere si ga dol potegnil ce je kak update. Ce na telefonu samem tudi cekira za update IMO cekira na uradne site ne pa za to unofficial verzijo.

bobby ::

dej na tel si namesti GooManager pa ti bo ta kos programja prikazal, katere rome vse lahko namestiš na ta tvoj tel.
Če sem prav gledal na xda, obstaja CM10.1 za ta telefon. link: http://legacyxperia.github.io/
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

N4m31355 ::

bobby je izjavil:

dej na tel si namesti GooManager pa ti bo ta kos programja prikazal, katere rome vse lahko namestiš na ta tvoj tel.
Če sem prav gledal na xda, obstaja CM10.1 za ta telefon. link: http://legacyxperia.github.io/


gooManagar je nasel experimental.. no bomo vidl.

bobby ::

poišč na netu, kaj pri tem experimental po defaultu ne dela, da ne boš se zajebaval, pol pa ugotovu, da še vedno ne dela wifi, kamera, gps, naprimer
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

N4m31355 ::

Sem poflashal pa se zaloopa v loading screenu. Sem spraznil dalvik cashe in cashe pred flashanjem.

rdecaluc ::

Kater kernel pa uporabljaš?
Est modus in rebus. ,typos

N4m31355 ::

3.0.67


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja Androida na "predpotopnem" telefonu (Sony Xperia Active)

Oddelek: Mobilne tehnologije
62349 (2167) jabba
»

Windows telefon ranga Note4/iPhone6+/OPO

Oddelek: Mobilne tehnologije
71438 (1125) CyberPunk
»

Oppo N1 naprodaj

Oddelek: Novice / Android
2510591 (6879) Jst
»

Flash SGS2 4.1.2 direktno na CM10.1

Oddelek: Mobilne tehnologije
172017 (1776) klinker
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827689 (6134) lvlOne

Več podobnih tem