» »

Trdi disk "krade" elektriko?

Trdi disk "krade" elektriko?

Wolfman ::

Pozdravljeni.
Pred kratkim mi je zunanji disk nehal delovati. Ko sem ga razdrl in (notri sta 2 SATA diska A,B) enega (B) izključil, je stvar delovala normalno. B sem poskusil priključiti direkt v več različnih računalnikov, vendar se noben od njih sploh ni hotel zagnati (nobenih lučk, ventilatorjev...). Opazil sem, da lučka na napajalcu od zunanjega diska začne bledeti in utripati, ko je disk B priključen. Če je priključen samo A, stvar deluje. Tudi računalniki delujejo normalno, če ni disk B priključen. Zanima me, ali je možno, da disk B porabi toliko elektrike? Zdi se mi, da je bil za disk, preden je nastal problem, uporabljen drugi napajalec z večjo izhodno napetostjo.
V glavnem, zanima me vaš nasvet, kako naj preverim, kaj je z diskom?
Hvala.

Frenckie ::

Če si disk B priklopil direktno na SATA vodilo v računalniku in le ta potem ne deluje pravilno, pomeni, da je disk v okvari.
Če pa si ga imel priključenega samega na zunanje USB vodilo in njegov napajalnik, je pa lahko okvara tega vezja od diska B.

Wolfman ::

Disk B sem poskusil priklopiti direkt na SATA v računalniku. Preko zunanjega USB vodila pa še nisem.
Očitno bo čas za nov disk.
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD Elements disk - računalnik ga ne prebere!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5311281 (10134) LeXani
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245634 (4505) Bye
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473232 (2612) ManDriver
»

en disk aktiven

Oddelek: Pomoč in nasveti
6721 (610) jan01
»

Acronis True Image

Oddelek: Programska oprema
61327 (1172) damjant42

Več podobnih tem