» »

5.000dem, dobro masin kdo jo najde

5.000dem, dobro masin kdo jo najde

gaso ::

Fantje stvar je taka: dejmo eno temo enkrat za vselej rešet. Maš na razpolago 5k dem in bi rad en dober računalnik - ne za igrce ampak resno delo - CAD and to.
Zdej dobr bi blo najprej kupt 21'' monitor a ne.
Ostane recimo recimo za racunalo hm... 3k dem.
Vprasanja so sedaj:
AMD vs. Intel
Graficna
in glede na zgornje izbrana plata.
(Vse drugo je sekundarnega pomena RAM 256Mb, IBM DTLA ATA100 itaq - poznej dokupt seenga in zato RAID, win2k - vse kar se ni nasteto je pa sploh brez veze)

Dejmo se mal razpsat kaksne konfiguracije bi kdo nabavu pa argumente prosm.

lp gaso

kolk mate kej proti:
ABIT BX 133 Raid
pIII 733 Mhz
IBM DTLA 15Gb 7200
3D blaster geforce creative labs annihilator pro
Big tower
...

TESKAn ::

Resno delo? Dual plata + 2 x PIII nevemkolk.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

JeDo ::

Jest bi ti priporočal kakega maca, an.. to je verjetn najbolša opcija, če pa si bl PCjaš pa si kupi kakega T-birda lpJeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

yjj ::

Sploh ne rabiš PC-ja za tolk denarja, metanje dnarja proč. Kupi že ničkolikokrat omenjen sistem z izbranimi komponentami, monitor pa naj bo iiyama vm 450 pro

gaso ::

Ej a vi pol to čist resno mislte, da si nabavm maca? Mislm, kolk sem pa jz pol kej kompatibilen z drugimi uporabniki?
:|
Ja dual...hm slin ja sam neki mi zdele prav, da je AMD trenutno boljsi. Predvsem glede procesorjev frekvence od 700 - 900 Mhz in v delu z acadom - pa tud cena ni glih zanemarljiva.
tbird 900 70k
pIII800 120k

jah ce bi blo po moje bi si kupu res sg tazga kot ga majo v KC na magnetni resonanci z monitorjem LCD k ma pomoje se mal vec kot 18" zaslona.
Sam kaj ko mam zdele sam 5k dem za racunalnik.

StarY ::

Annihilator Pro?? A ni to ze mal "out of date" ??
Pa PIII733 je 133MHz proc, BX133 pa podpira uradno 100MHz...

TESKAn ::

jah, pač dob dual T - birda /Durona, pa bo rešen problem:)). Aja, pa DDR plata bi tut prov pršla...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Brody ::

definitivno:

AMD Athlon Tunderbird 900 mhz
Abit kt7 raid
Guillemot geforce2 gts 32 mb ddr

pa probaj najt res en kakovosten ram....

Milko ::

Ja, mene tudi zanima glede konfiguracije za resno delo. Sam bi si tudi sestavil racunalnik za delo z graficnimi aplikacijami. Ne rabi bit spica....naj bo pa cim bolj ugoden. Ne morem se odlocit predvsem med AMD in Intel procesorji...kaksen nasvet? Oz. bolje receno kar konfiguracija?

gaso ::

cak a pol se da tud dual sistem s Tbirdi narest?

StarY jah kako nej jz vse vem. Zato mam pa tebe :D da mi poves pa tle sprasujem a ne. Pa a se to neskladje dost pozna? Se ga da kako obit?

Teskan - ja dej z imeni na dan mene konfiguracija zanima ne pa 'ddr plata'. Vem da je ddr ram rox sam a to pr ns sploh je za dobit? Pa tud tko je. Ce kupujes stabilen sistem za resno delo se nimas kej igrat BX chipset vse drug je ekspirimentiranje....

Zdej mal gledam dual... Ne vem kolk bi se kej vrgu v to. A ce OS podpira dvo procesorstvo pol se ta podpora pozna tud v Acadu2000 al ne?

Brody ni slaba in za premislt...

Brody ::

evo jst mu to predlagam:

ohisje: BIG TOWER ATX 250W ATX
maticna plosca: ABIT KT7-RAID SOCKET A ATX
procesor: AMD THUNDERBIRD 900
hladilnik: TT CHROM ORB SOCKET A
ram: 128MB PC133 7.5ns DIMM SDRAM
128MB PC133 7.5ns DIMM SDRAM
disk: IBM DTLA 15GB 7200 ATA100
disketnik: FDD 3,5' 1,44MB SONY/TEAC
grafična kartica: Guillemot GEFORCE2 GTS 32MB
monitor: IIYAMA 19" VISIONM 450 PRO
tipkovnica: CHERRY G83 6105 SLO PS/2
miška: LOGITECH S38 MOUSEMAN PS/2
cd-rom: TEAC 40X IDE
zvočna kartica: GUILLEMOT MAXI SOUND MUSE

skupaj ga pride okol 470k sit vse!!

Kovax ::

Trenutno se duala iz T-birtov se ne da nardit... Bo pa to na voljo prihodnje leto... AMD je ze prikazal delujoci 760 MP chipset... Platke pa naj bi bile na voljo nekje konec prve cetrtine - zacetek druge cetrtine prihodnjega leta...
Tko da so zaenkrat na voljo samo samo platke za Intele... Jest osebno cakam na VP6... Abit seveda :)

roro ::

Resno delo? Kakšnega obsega? Profi? Področje?
Moja izboljšava Brodyjeve konfiguracije:

- če rabiš prave barve, kupi raje katerikoli Maxtorjevo kartico,
- svetujem brezžičnega Mousemana,
- še en IBM disk,
- povprečen CD-RW
- monitor obvezno 21" oz. 22", 19" je premajhen.

gaso ::

Ma gre se za to, da dost risem v acadu in rabm najprej speed - se prav procesor pa dost rama ker odpiram tud 15mb filete. Pol zarad graficne niso tolk vazne barve. Rabm mirno in ostro sliko - pa itaq smo to na starem forumu ze obdelal.
Zdej nekak sem se odlocu in jutr iskat.
AMD Tbird 1 Ghz
256 Rama
SuperOrb
Plata glede na zgornje komponente (a vzamem no name oz. Soltek SL plato?)
za graficno pa še ne vem. Nekak bi moral dobit enga profija oz. revijo Klik...
BigTower
Zvok in ostalo se mi zdele jebe in sploh ne bom nc vzel. Pekaca mam (Mitsumi pa dela..., cd-rom mam, tipkovnica je...)

Monitor? Samsung 1100+ al pa iiyama 22"
pojma nimam. Najrajs bi mel pa LCD :D

sleby ::

Hmm .. Iiyama 22" vsekakor .. ce ne pa en 18.1" LCD ..

Btw poglej se na www.alienware.com in se slini :>

gaso ::

No ja link je kr taprav ja 8-O. Sem si sestavu konfiguracijo za 4630$ pa sem precej šparu :D in to brez monitorja... hm.
Za graficno bi vzel nVidio GeForce2 GTS 32mb - a ma kdo kej proti?

hahaha ::

Elsa gf2 64MB je minimum ce hoces zoomat v realnem casu -kupi jo v tujini, se raje PRO verzijo.
pri plati ne sparat ker je to ozilje sistema -racunaj na 50k sit izdatka, poglej kaj ponuja Asus.
iiyama 22 zate ne pride v postev ker je zelo nenatancna, to je monitor bolj za igracarje z vidnim poljem slabih 20' -poglej kaj ponujata Hitachi in Mitsubishi, pa tudi tisti Samsung mislim da ni slaba izbira glede na ceno, za odlicen 21 monitor pa je potrebno kar precej goldinarjev.
srecno
-
64MB
SADJE CAKA OBIRALCE. PRISTOPI!

Matty ::

Takole... imam obcutek, da je za profesionalno delo v oblikovanju (grafiki) 5000 DEM za racunalniski sistem premalo... (ce hoces res kvaliteten monitor, realtime obdelovanje in podobno).

Seveda... za graficno oblikovanje je eden izmed najbolj UPORABLJANIH racunalnikov mac... Seveda pa tam tudi cena ni najbolj ugodna, pa se ni prevec zdruzljiv s PCjev (oz. ni sploh...). Da ne govorim o softwaru, ...:D

luni ::

gaso ker verjetno ne bos navijal tega gigahercnika, potem kupi kar MSI K7T Pro plato... je se najbolj poceni, pa zelo solidna in stabilna ( tako pravijo v tujini, jaz je se nisem testiral, mam pa njeno mocnejso sestro Pro2 ko spreminja multiplajerje )... to je moj nasvet, za drugo pa so ti ze drugi povedali :)
Artificial Intelligentia

Medved ::

Fantje jz delam v AutoCAD-u, 10 Mb velike risbe in več, geodezija, gradbeništvo, cele avtoceste, sploh ne rabš ne vem kakšne divje mašine, važn je velik monitor , pa še tist eni pravjo (npr. jaz) ki sm meu 20 inč sonya sm zamenju za nokio 19 inč, je bolš, prevelk monitor je tud moteč. Eno sigurn vela , sliko dobiš v glavi z večletno prakso (10 let) in ti ne pomaga noben monitor, ker je vsak premjhn, hehe, avtocesta ne gre gor (moraš zoomat). Mogoče pa za DTP rabš močno mašino, nimam izkušnj, ti tipi majo itak Apple, hehe:)

kuntek ::

Če pa še malo dinarčkov pristaviš pa si lahko omisliš kakšnega SGI-ja in bo grafika na vrhuncu.

gaso ::

hahaha: dost dnarja dam za plato, graficno, monitor in misko (RAM je itaq zdej pocen) drug mi pa dol visi.

Luni: sem mel na sluzbenem racunalniku MSI plato, ki jo omenjas pa sem jo menjal. Kolkr vem ne podpira ATA 100, kar sicer zdej rešiš s kontrolerjem sam to ni to. Je plata res lepo narjena, spuscala je celo neke zvoke, ki bi jih menda lahko izkljucil v biosu eni so mi pa prpodval da je to disk, ce ze druzga ne sem mel pa lahko USB na sprednji strani ohišja >:D
V tujini je drugac glede plat kot tle na slo-tech ko je treba robo od sponzorjev hvalt. Ampak to je tema za v drug del foruma. Abit namrec sploh ni to kar bi naj bil.
Tolk plat kot je zdej... ampak ce se mene vprasa niti ena nima vsega kar bi jz hotu.

TomCat: bi se dal pogovarjat o 19'' monitorjih in prijetnem/neprijetnem opravilu zoomiranja. Slika je že v glav sam kaj pomaga če oči trpijo na visoki resoluciji k bi jih lahko spočil na 24'' monitorju pr čist izzy resoluciji in velikih ikoncah.

kuntek: sem že nekje zgoraj omenil. takoj vzamem sgi tazga kot majo v kliničnem centru na magnetni resonanci - ti povem gate trga

yjj ::

>:D>:D>:D>:D
FANT A SE TI MAL ZAJEBAVAŠ >:D>:D>:D>:D

gaso ::

yjj na kva to mislš?

Jebiveter ::

Sorry, ker tako sprminjam temo, sam me zanima, kaj vi mislite o Dexxa optical mouse za 6.450 sit? Opis je v novem Monitorju! Plese, advice!:D>:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

gaso ::

Mislt ne pomen dons se nc - govorit iz izkusenj je pa ok. Miške še nisem probal in vem samo tisto kar je napisano v Monitorju.
Kupt pa ne morem nc od masine ker ne najdem na tem svetu prave plate...

luni ::

WTF?

gaso:V tujini je drugac glede plat kot tle na slo-tech ko je treba robo od sponzorjev hvalt

WTF si mislo s tem? Kateri od "sponzorjev" pa ma te MSIjke? Fak ej, tega pa nisem pricakoval. Plato sem ti priporocal ker je se najcenejsa sprejemljiva varianta, zdaj pa dobis tudi tako z ATA100 podporo (686B SB). Mislim, ce imas vtis da hlavim sponzorsko robo zakaj pol sploh beres slo-tech?

Ej pizda me raspizdijo take zadeve! ;((
Artificial Intelligentia

gaso ::

ej luni pa sej nisem mislu nate ob hvaljenju abitke; glede tebe prej nasprotno - sam na splošno sem pa dobil tak občutek tle na slo-tech. Zdej mozno da se tud motm - slo-tech pa berem ker precej stvari ne vem pa me zanima a ne. Ce bi vse vedu pa se nikol nč motu pol zihr ne bi bral pa pisu tle. Sam piz... se ne no. Ni dobr zarad zdravja. Oprost šeenkrat no če je tko izpadl :8)
(testi: 6x abit, 1xMSI, 1xAsus...)

luni ::

gaso hmja, nimam rad, ce mi kdo rece, da sem pristranski. Glede testov pa si mogoce ti dobil napacen vtis.

1.) ABITke so od nekdaj bile najbolj popularne med overclcokerji in tako tudi najbolj zanimive.
2.) Pac sodelujemo s podjetji, ki imajo ABITke. Zelo rad bi opisal tudi vec Epoxk in MSIjk ampak s temi podjetji pac nismo uspeli ustvarit stika. Mogoce je to moja napaka, mogoce pa njihova.

Mi je pa res zal, ce je kdo dobil vtis, da smo pristranski, ker sem res trudim(o), da nebi bili!
Artificial Intelligentia

andro ::

Z dvema 17" di dobu večjo površino za majn dnara.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

yjj ::

Dobro dajmo se umirit nekdo se jeba z monitorji, nekdo s platami,...
Pobrskaj po forumu in nabavi znano konfiguracijo|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O|O

Kovax ::

Ok... Zdej pa malce zares... Jaz nabavljam novo masino in monitor ter mam na voljo cca.
650k - 700k... Kaj predlagate... ? (masino rabim za CAD pa 3D studio)
Sam sem mel v mislih:
Platka:abit VP6 - takoj ko se jo bo dalo dobit
Procesor:2x Pentium (650 al pa kaj podobnega pa potem navit zadevo)
Ram256 Mb
Monior: Ilyama 510PRO
glede grafikulje se pa nekak ne morem odlocit... se...

DoBri ::

hm...folk ma ful preveč keša...tko kr druže precedniće, kajne serđo, bratanič...peezda, dej kup si neki za 3500dem, ostalo dej pa men!!!!!!!!!!
:)
Več nas je, manj nas ni.

gaso ::

Kovax
jz abit za stabilno masino CAD ne sploh. Za iiyamo ti je folk povedal da ni dobra. Ce mas res dost dnarja pol itaq 18'' LCD drgac je pa v zadnjem kliku test 21 oz 22'' monitorjev in.... zate pride v poštev Mitsubishi Diamond Pro 2045u kar prodaja Medis.
Zdej jz mam problem s graficno - pojma nimam kera je taprava zame.
Izbira Dual pa ne vem - se tud sam ne morem odloct.

lp gaso

yjj ::

Čakajte zdaj IIyama ni dobbra, ne me jebat>:Dje najboljši monitor.
Torej IIyama VM510pro
T-bird@900+
MSI KT7 2
...

Kovax ::

Ok... dejmo bit realni... IIyama ni najboljsi monitor... ma pa zelo dobr price/performance... Jest sem jo glih v petek nabavu... Pr Kosu... mi je zrihtal eno ki so jo meli kot razstavni model... za 220k ... nic ji ne manjka... In se 2 leti garancije sta mi ostali... I like it :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vas sanjski racunalnik?

Oddelek: Strojna oprema
442466 (1798) Huey P
»

Spet eno vprašanje...ki je blo 100 × :)

Oddelek: Kaj kupiti
271371 (997) OldSkul
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565495 (4636) Tiger
»

Konfiguracija

Oddelek: Loža
352690 (2258) msmiha
»

Računalnik za študenta rhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
231901 (1591) jetam

Več podobnih tem