» »

[S3 Mini] Notranji pomnilnik in (zunanja) SD kartica

[S3 Mini] Notranji pomnilnik in (zunanja) SD kartica

Jst ::

Jaz sem imel DHD, ki ni imel notranjega pomnilnika ampak samo SD kartico, kamor se je vse shranjevalo (appi, igre, slike, glasba,...)

HTC One X, pa ni imel reže za SD kartico, je imel pa dosti velik notranji pomnilnik.

Sedaj je pa stvar takšna: kolega si je kupil S3 Mini in telefon ima 4GB notranjega pomnilnika na voljo, ter slot za SD kartico. Jaz sem mu pa dal staro 16GB SD kartico, ki sem jo imel v DHD.

Sedaj me pa zanima, kako za vraga se nastavi, da shranjuje appe, slike in ostale stvari na to 16GB "zunanjo" SD kartico. Ker tistih 4GB notranjega pomnilnika ni nič, sploh za špile, ki zasedejo več kot 2GB. (Da bi tamal igral.)

Pa tudi, kako se nastavi, da telefon uporablja to "zunanjo" kartico za "Android/data/" in "Android/obb/".

V nastavitvah nisem našel nič. Tudi ko greš pod "storage" ti napiše, kako je zaseden notranji pomnilnik, torej koliko slike, glasba, appi,... Tega pa ni za SD kartico. Napiše samo velikost in koliko je frej. Ter če hočeš formatirati.

Telefon je up to date, ni rootan.

Ker sam nisem imel takšnega problema, niti ne vem, kaj naj iščem. app2sd to ni. Zato se obračam na vas, če bi mi pomagali ali me usmerili v pravo smer iskanja rešitve...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
  • spremenil: Jst ()

s1m0n ::

Tudi sam sem to iskal na telefonu pa nisem našel kako. In uporabljam app2sd kar pa ni to kar iščeš in tudi meni ne ustreza kaj preveč in bi me prav tako zanimala alternativa. Na tablici imam pod zavihku Spomin izbiro primarnega pomnilnika (Notranji, zunanji), če bi to bilo možno na telefonu bi bilo super! Je par res, da nekatere stvari ne morejo biti na zunanjem pomnilniku.

Jst ::

WTF?!?!

Res ne razumem, kaj dela tam tisti SD Card slot, če pa ni nikjer opcije, da jo uporabljaš...

Če so na kartici slike, glasba, jih lahko gledaš/predvajaš. Ne moreš pa nič pisati gor??
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava pri prenosu programov na MicroSD

Oddelek: Mobilne tehnologije
181335 (1081) joker16_7
»

Nadgradnja Androida na "predpotopnem" telefonu (Sony Xperia Active)

Oddelek: Mobilne tehnologije
62158 (1976) jabba
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929512 (15880) Bluzer13
»

Shranjevanje android app na SD kartico

Oddelek: Mobilne tehnologije
1110692 (10378) Robi :P

Več podobnih tem