» »

Dodaten SSD disk v HP ProBooka 4740s

Dodaten SSD disk v HP ProBooka 4740s

racunalnicar ::

Živjo,

naročen imam omenjen laptop, ki pa ima vgrajen le 750GB disk s 5400 obrati. Vanj bi rad vgradil dodaten SSD disk (Samsung EVO, 250GB), vendar nimam ideje kako. Obstoječega diska nočem jemati ven, ker bo potem prostora premalo, DVD enoto pa tudi potrebujem.
Ima slučajno kdo idejo, kako bi to naredil, da bi vse komponente ostale noter, to pa bi še dodal? Najlepša hvala rešitelju uganke. ;)

OmgWTF ::

SSD daš not namesto trdega diska, njega pa priklopiš na usb prek adapterja.

racunalnicar ::

In potem moram ves čas nositi disk zraven ter ga priklapljati... -> ni mi všeč ta varianta.

mirancar ::

kaj pa vsebuje teh 500GB podatkov ki morajo biti *vedno* prisotni ?

če notri ni prostora za 2 diska+dvd (ker je 17 inch laptop, možno da je), potem nimaš druge varjante kot zunanji disk

duque ::

vrži ven DVD, ker je danes itak že vse v cloudu.
- v primarno HDD ležišče daj SSD
- DVD enoto odstrani in jo zamenjaj s tem caddy-jem http://hddcaddy.eu/2013/06/19/hp-proboo... - tako dobiš sekundaren (dump) disk

Sam sem to naredil na mojem elitebooku. Optične medije sukam na stacionarni mašini (če kaj nujno rabim, naredim image in ga shranim na starem disku).

racunalnicar ::

DVD enoto potrebujem, večkrat ima stranka na kakšnem sestanku sabo DVD medij (zastarelo, vem), katerega moram tam prebrati! Iščem drugo rešitev.
@mirancar, ravno zato sem navedel za katerega laptopa gre, če ima kdo kakšno idejo, če bi bilo in kje bi bilo dovolj prostora, da zrinem noter še ta SSD.

tony1 ::

Prostora ni.

hojnikb ::

msata... gotovo podpira..
če maš pa že ta disk ko si ga omenju, pa razn če nima placa za dva diska, nč nemorš
#brezpodpisa

_commandos_ ::

potem bo najenostavnejše da vgradiš mpcie SSD

69charger ::

Daš SSD v primarni SATA slot, daš disk namesto DVD enote in kupiš zunanjo USB enoto.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

OmgWTF ::

racunalnicar je izjavil:

In potem moram ves čas nositi disk zraven ter ga priklapljati... -> ni mi všeč ta varianta.


Pol pa SSD zalepi na zadnjo stran prenosnika lol

Jaz bi pa mel mobitel v katerega bi rad dal 24' monitor, ampak more bit takšen da gre not v telefon in da ga po potrebi lahko ven iz telefona vzamem, ja pa skoz mora bit priklopljen, da ga ne rabim priklapljati :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmgWTF ()

tony1 ::

69charger je izjavil:

Daš SSD v primarni SATA slot, daš disk namesto DVD enote in kupiš zunanjo USB enoto.


Tole je najboljša rešitev.

TOP ::

Ja ali pa prodaš prenosnik in kupiš Asus,ki ima prostor za dodaten disk.

nightbird ::

ali pa nabaviš zunanji usb DVD reader :) http://www.mimovrste.com/artikel/200003... samo primer!

technolog ::

SATA je hotswap, to pomeni, da lahko disk s caddy-em in DVD enoto menjaš kolikor te je volja, celo med delovanjem računalnika.

racunalnicar ::

Eno vprašanje - bi lahko uporabil kar vgrajen DVD reader kot zunanjega - kupil kakšno ohišje, ali pa mogoče le kakšen kabel-pretvornik?

technolog ::

Jap, kupiš lahko SATA -> USB kabel / adapter.

racunalnicar ::

Rad bi, da je enota priključena kar direktno na SATA, če je možnost. Tako bi ga sistem gotovo takoj zaznal kot enoto - ob instalaciji Windowsev, za boot... Je možno imeti priklopljen SSD + HDD + DVD enoto - 3× SATA priključek? Bi se dalo kabel do sata priključka speljati ven, za "zunanjo" dvd enoto?
Hvala!

Šimpanz ::

Pišuka prvo naročiš potem pa začneš komplicirati. Prekliči naročilo (če je možno) pa vzami nek drug notesnik recimo Elitebook, ki omogoča priklop dveh notranjih diskov +DVD.

clancy ::

TOP je izjavil:

Ja ali pa prodaš prenosnik in kupiš Asus,ki ima prostor za dodaten disk.


Kateri Asusov model pa je to?
Kateri prenosniki so še, ki imajo prostor za dodaten disk?

BoRDaH ::

Jaz sem se zasral pri nakupu in sem vzel prevelik adapter za hdd disk (za menjat dvd enoto) - https://www.mimovrste.com/ohisja-trdi-d... Ne paše v moj HP Probook (prodam, če kdo rabi) :) .

Kar se pa tematike tiče - tako kot je bilo že rečeno;
"Daš SSD v primarni SATA slot, daš disk namesto DVD enote in kupiš zunanjo USB enoto." ali pa namesto zunanje enote kupiš kabel za USB -SATA

Moje vprašanje za mojstre - se da kje pri nas dobit kakšen caddy za HP Probook 450? al morem res na netu naročit?

Mare2 ::

Nekateri HP-ji imajo posebno ležišče, v katerega lahko vstaviš mSata disk. S tem lahko obdržiš obstoječi HD. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

http://www.raidsonic.de/products/intern...

tale cady reši vse probleme - ima ohišje za DVD enoto, ki se normalno priklopi na USB. Ne dolgo nazaj so jih imeli pri Funtech-u za okoli 30€. Tako sem sam rešil zadeve pri HP 4730S, ki je skoraj enak zgoraj omenjenemu. Škatlo z DVD-jem imam pač v torbi prenosnika in jo uporabim, ko je potrebno.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OS v caddy

Oddelek: Strojna oprema
191419 (1018) mulc007
»

2,5 HDD za prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
9850 (685) eales
»

Prenosnik, ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
215251 (3710) r3dkv1c4
»

SSD ni možno nastaviti kot Boot Option

Oddelek: Strojna oprema
464166 (3041) BorutK-73
»

Asus N73SV in vgradnja dodatnega diska SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
61278 (1097) Robert

Več podobnih tem