» »

i5 2500k ali i5 3570k

i5 2500k ali i5 3570k

ramiz?! ::

Ali se je sedaj smiselno odločit za nakup procesorja i5 2500k, glede na to da je vzunaj že i5 3570k in Haswell serija. Imam pač ponudbo obeh in je prva seveda cenejša ampak zanima me zaradi starosti komponent in glede na to da sam ne menjam komponent zelo pogosto (5-7 let), da mi ne bo takoj zastaralo potem v igrah ipd.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

D3m ::

Koliko je prva cenejša?
|HP EliteBook|R5 6650U|

ramiz?! ::

Ja okoli 30-50€ .. sej ne gre toliko za ceno .. gre mi bolj zato, da mi ne bo čez 1-2 leti že prestaro ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

D3m ::

Ne vem, če bo prestaro. Smo dosegli že zid.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Janac ::

Haswell no brainer

BorutK-73 ::

Janac z svojimi tro besednimi komentarji daj malo več povej zakaj haswella?!:P

Če boš imel za igre je 2500K več kot dovolj, ker ni nekih ogromnih razlik da bi se višja cena splačala.

Janac ::

Za igre je tut i5 750 za 100EUR dovolj...ko se kupuje novo, se kupi nekaj aktualnega.

TOP ::

BorutK-73 je izjavil:

Janac z svojimi tro besednimi komentarji daj malo več povej zakaj haswella?!:P

Če boš imel za igre je 2500K več kot dovolj, ker ni nekih ogromnih razlik da bi se višja cena splačala.

Kaj ti boš človeku svetoval zastarel procesor,ki stane toliko kot nov.Bolše bi bilo da se mal vzdržiš z takimi komentarji,če ne veš kaj pišeš.Pa še ti je lepo napisal,da se ne gre za denar.

mgermo ::

Če se ne gleda na denar, kupiš najnovejše/najboljše. Drugače gledaš price/performance.

tiborrr ::

Kaj zdaj Miha, ali boš kupil robo ali ne? :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

NightHawk ::

To je odvisno - kaj vse boš kupil? Misliš celo novo kišto in samo rabljen procesor, ki 30/50 eur cenejši od novega i5 k?
Sepravi stane ta i5 2500k nekje 150-170€? To je predrago, kupi novega haswella. Če samo tko pogledam, ene 170€ bi moral stat rabljen i5 4670k, glede na to da so novi 200€. Za 2 generacije nazaj se to ne splača. Tist proc je še na 32nm z večjo porabo in slabšo zmogljivostjo.

http://www.anandtech.com/bench/product/...

Kle imaš primerjavo. Se vidi, da je kar razlika med dvema.

tiborrr ::

Ne, robo ponujam takole:

Core i5 2500K (navijalec) ... 130EUR
ASUS Maximus IV GENE-Z ... 90EUR
4x4GB Kingston HyperX Genesis DDR3-1600 ... 4x20 = 80EUR

Ker je pa komplet, pa vse skupaj 10% ceneje, t.j. 270 EUR

Če noče Miha, se bo pa morda javil pa kdo drug :) Naj omenim, da čip gre 4.8GHz (1.37V oz. 4.9GHz pri 1.39V) za 24/7 z nekim spodobnim zračnim kulerjem (Mugen II).

EDIT: Pa že pred časom sem rekel "samo resni". Ne pa, da se reče, češ da so resni, nato se prosi da pošljem ponudbo, zatem pa jih zalotim na forumu spraševati, če se splača ali ne.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

mirancar ::

ta tvoja ponudba je zlo dobra, čudno da še nisi našel kupca

dottor ::

Dejansko je ta ponudba super. Če bi imel denar bi jo kar sam uzel. Ampak sem si uzel fotoaparat na grbo tako da upam da moj c2d zdrži še vsaj 1 leto ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

tiborrr ::

Prodano, hvala Stojan.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Se oproščam, da dvigujem teden dni staro temo ampak prodaja se podoben komplet, pobrskajte po malih oglasih. Tako ima Miha še eno šanso :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

grosupelcan ::

Bi mogoče kdo rabil procesor i5 2500k nič nisem navijav igrov sm pa cod4 pa cod2 tk da pregrev se ni nikol.Zainteresirani pišite


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

i5 2500k ali i5 4440

Oddelek: Kaj kupiti
8849 (652) NightHawk
»

2500k, 2600k ali bulldozer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8917647 (13441) jest10
»

i7 ali i5

Oddelek: Kaj kupiti
133489 (2978) Dr Lex
»

procesor i3 ali i5

Oddelek: Pomoč in nasveti
101262 (966) Racunalnik

Več podobnih tem