» »

Pregrevanje grafične - rešitev?

Pregrevanje grafične - rešitev?

mihibo5 ::

Pozdravljeni!
Imam nov računalnik, ki je bil sestavljen doma. Imam pa problem. Grafična se hitro in zelo segreva. V 15 minutah igranja, vzemimo za primer GTA IV na Medium nastavitvah na okoli 60°C na High ali Ultra pa čez 70°C. Ventilator na kartici preverjeno deluje. Grafična kartica je EVGA GeForce GTX 760 (http://www.evga.com/articles/00757/#2760 )

Se grafična že sama po sebi toliko pregreva? Če se, bom že preživel, če je pa problem kakšna termalna pasta, jo bom pa zamenjal.

Hvala vam za pomoč! Odgovore bom pogledal jutri.
  • spremenil: mihibo5 ()

kuglvinkl ::

Pokaži sliko odprtega ohišja.
Your focus determines your reallity

Hayabusa ::

Škoda ker si vzel tako z enim ventilatorjem...
http://www.legitreviews.com/evga-geforc...

http://www.hardwareluxx.com/index.php/r...

Verjetno je temp. odvisna tudi od (ne)prezračenosti ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Nummy ::

Ta tip hladilnika ni dober in grafična se ti bo vedno pregrevala. Dela dobro samo, če imaš ne vem kako kišto in čisto NIČ prahu notri.

Veliko boljši je odprt tip hladilnika:
 primerček

primerček


ni nujno da ima 2 ventilatorja, ampak samo da je odprt hladilnik čimbolj, tako da je pretok zraka čimvečji in da se da čimbolj enostavno spucat grafo (brez kompresorja!!!).
Na žalost si se zafrknu s temle hladilnikom, ker tole deluje normalno samo v specifičnih razmerah :)

dzinks63 ::

60-70°C je za grafično mala malica, prenesejo precej več kot procesorji.

mihibo5 ::

FPS drope pa vseeno doživljam.

Hayabusa ::

Hja, pri novi grafični, sedaj ko so temp okoli 20 je 60-70 kar veliko, kaj bo poleti, ko bo zaprašena in bodo šle sobne temp. gor ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Nummy ::

dzinks63 je izjavil:

60-70°C je za grafično mala malica, prenesejo precej več kot procesorji.

Ja prenese že, ampak koliko časa? Zdej tja do 75 stopinj je nekako ok, kar se približa 80 je že opasno. Jaz sem imel GTX 260 tak model hladilnika, non-stop na 86+, tud tja to 105 stopinj. Delal je, sam grafa je pa izdihnila po 3 letih.

mihibo5 ::

Pod kakšnimi pogoji bi morala delati hladneje? :D

Janac ::

Ok temperature

Blinder ::

A ti sploh ventilator zalaufa na 100%? Možno, da je tovarniško nastavljen, da lovi temperaturo 60-70°C
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mihibo5 ::

Tudi to bo možnost, saj je vedno podobna temperatura. Bi pa potreboval pomoč pri teh nastavitvah.

Janac ::

Nummy ::

mihibo5 je izjavil:

Pod kakšnimi pogoji bi morala delati hladneje? :D

Ja tak hladilnik mora imeti dosti veliko ohišje in po možnosti tudi prisilno uravnavanje zraka v kišti torej da imaš dodatne ventilatorje v škatli, ki ti "pomagajo" hladiti grafično, ter seveda moraš živeti v okolju, kjer se ne nabira veliko prahu. Jaz imam vsake 2 dni računalnik že bel od prahu, pa pucam večkrat na teden stanovanje, samo če živiš sredi mesta se nabira prah ko pr norcih in na računalniku se to prvo pozna.

Janac je izjavil:

Tole namontiraj na GPU:

http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...

http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...

Taprvi hladilnik je že zastarel in ni primeren za 760GTX, tadrugi bi pa mrbit bil, ker dobiš poleg tudi raznorazne distančnike in nastavke za prileganje. Problem je samo ta default hladilnik lepo dobiti dol ne da poškoduješ karkoli, ker ponavadi je zalepljen gor ko 100 mater. Jaz mojga nisem mogel odpret, ker sm skor vezje zlomu. Na internetu so bili par video posnetkov kako pravilno odpirat, ampak so vsem odsvetoval, ker je bil rizik prevelik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Dr_M ::

Spremenite naslov, graficna se ne pregreva, ker deluje v okviru specifikacij.

Janac ::

Kako lahko hladilna rebra zastarajo? Tak hladilnik kot je na prvem linku sem mel na 7870 XT, brez problema je šlo gor, tako da ne vem o čem govoriš.

mihibo5 ::

FPS drope potem še nismo razložili.

Janac ::

Enostavno jo vrni v 15 dneh

FPS drop je verjetno od tega da je grafa na momente prešvoh

Nummy ::

Janac je izjavil:

Kako lahko hladilna rebra zastarajo? Tak hladilnik kot je na prvem linku sem mel na 7870 XT, brez problema je šlo gor, tako da ne vem o čem govoriš.

Zastara v smislu, da ne paše več gor. Ga ne moreš prišraufat gor, ker so luknje totalno drugač / čip je večji itd. Piše ti spodaj katere grafe podpira

ATI: HD 3870, 3850, X1950, X1900, X1800 series
nVIDIA: GeForce 8800GTS(G92), 8800GT, 7950, 7900, 7800, 6800 serija (brez 7X00 GS AGP)

Poleg tega pa imajo novejše grafe tudi hlajenje RAM-a, ne samo GPU procesorja. Taprvi ima spodaj zelo močno verjetno premajhno površino in seveda napačno luknje za pritrditev (včasih so bile grafe skoraj pol manjše kot danes). Glej on ima 760GTX, poglej kako dolga je. Kam boš dal tako majhen hladilnik? Že tadrugi zna biti problematičen.

Janac je izjavil:

Enostavno jo vrni v 15 dneh

FPS drop je verjetno od tega da je grafa na momente prešvoh

True, ker če bi grafa izklapljala jedra oz. nižala frekvenco bi morala delati na meji temperature (100+ stopinj).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Janac ::

RAM se greje minimalno. Itak pa maš čez njega airflow od ventilatorjev.

mihibo5 ::

Kaj pa če bi prestavil ventilator ki je na ohišju nad ventilator ki je na grafični? Tako bi lahko malo več zraka in prahu prišlo do nje.

Janac ::

Experimentiraj pa boš videl

dzinks63 ::

Poskrbi za odstranjevaje toplega zraka iz ohišja, je bolj pomebno kot vpihavanje hladnega v njega.

BorutK-73 ::

Inštaliraj si tole:
http://event.msi.com/vga/afterburner/do...
in poglej kako je hitrost ventilatorja nastavljena.
Pri 80C bi morala biti tvoja grafična zelo glasna.

Nummy ::

Janac je izjavil:

RAM se greje minimalno. Itak pa maš čez njega airflow od ventilatorjev.

Odvisno, nekateri modeli imajo tovarniško navijanje RAM-a in takrat se kar lepo greje oz. če nimaš nekaj hladnega na njih gredo v maloro, kar mislim da je bil glavni krivec v moji "prekurjeni" GTX 260. Namreč lepo sem špilal en špil, grafa seveda na 100+ se lepo pekla. Verjetno je lepilo hladilnika odstopilo in se je mal dvignu z RAM-a in najprej sem imel na zaslonu artefakte ala zelene in bele dele po zaslonu, čez par sekund pa vse skup zaštekal in črn screen pa monitor na sleep. Rertiram komp, se mi še pokaže BIOS totalno razmazan in namesto bele pisave pol zelene in vse nekaj utripalo, pride do windows boot, pa samo še mrk in je šla grafa rakom žvižgat. Poleg grafe mi je skurlo še sistemski RAM, ker se je tudi pregrel, ker je grafa pač skuhala vse notri. Verjetno je imela grafa več kot 120 stopinj v trenutku ko je crknila in ko sem še po 5 minutah odprl kišto in jo hotel vzeti ven sem se opekel na njej.
Če grafe ala GT7000 razreda niso rabile hlajenja na pomnilniku, še ne pomen, da novejši modeli ne rabijo. Nekateri res ne, nekateri pa ga. GTX260 je imel rebra prilepljena čez vse, procesor in RAM, trenutni GTX 660 pa nima hladilnika čez vse. Zelo odvisno kaj ima prilotano gor in koliko se greje kaka stvar.

mihibo5 ::

BorutK-73 je izjavil:

Inštaliraj si tole:
http://event.msi.com/vga/afterburner/do...
in poglej kako je hitrost ventilatorja nastavljena.
Pri 80C bi morala biti tvoja grafična zelo glasna.



Sedaj me pa zanima katere od teh stvari so dejansko varne. Core Voltage je pač OC in znajo nastati "opekline". Za Power Limit, Core Clock in Memory Clock pa nevem. Če je katero koli tveganje pri navijanju teh stvari do konca me prosim opozorite.

Hayabusa ::

Če bi rad navijal, potem poskrbi za primerne temperature.
V tvojem primeru bi prej odvijal.

particle ::

BorutK-73 ::

Sma že zrihtala preko ZS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Druga grafična v ta sistem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141473 (983) MihaK3
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412920 (9545) gddr85
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
254699 (4314) gddr85
»

Pomoč pri nakupu grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
285332 (5003) smotanc

Več podobnih tem