» »

Poučevanje programiranja in dizajna

Poučevanje programiranja in dizajna

njciha ::

Pozdravljeni

Me pa zanima če kdo mogoče pozna nekoga, ki bi bil me pripravljen naučiti dizajna in programiranja. Sam se že tudi učim preko interneta Wordpressa in Dreamweaverja, ampak bi želel znati veliko več in vse skupaj dvigniti na profesionalen nivo. Bilo bi tudi super slišati kakšen nasvet za elance.com (npr. na kaj moram biti pozoren).Hvaležen bom tudi če mi boste kakšno knjigo priporočali, ki je tudi jasna navadnim smrtnikom:D.

Lp
Miha

blackbfm ::

Fino je ja, da te nekdo usmeri, da ne zabijaš časa za brezvezne (celo zastarele) stvari in pristope. Sicer pa, prva stvar ki se jo moraš naučit je uporabljat google in razčistit osnovne pojme (v smeri ki te zanima) da boš vedel kaj sploh iskat.

Realno gledano, težko boš delal kvaliteten dizajn in kodo obenem, ker to sta dve stvari ki sta si popolnoma kontra. Recimo da se eno lohk solidno naučiš s trudom, če hočeš oboje moraš bit pa neke vrste talent. Povprečen človek ni sposoben niti ene, kaj šele obeh stvari hkrati..je sam vprašanje kolk izstopaš od povprečja :D

njciha ::

Zaenkrat je meni cilj osvojiti Wordpress pa potem razumevanje kod v ozadju(html,php,css) ter nato še kakšen illustrator se naučiti. Wordpress bi se pa zato rad naučil ker se mi zdi da večina ljudi se odloči za CMS spletno stran.
Drugače pa vem da je težko se kar vse naučiti, zato bi pa prvo eno stvar obdelal in nato drugo

black ice ::

Začni s HTML, CSS, PHP in šele takrat pojdi na CMSje.

Tydek ::

Začni s HTML, CSS potem bi ti priporočal še, da greš na HTML5 in CSS3, PHP in ko boš to osvojil pojdi na CMS.

njciha ::

Super hvala:) zdej pa še študiram če bi šel kr na en tečaj da bi mi bilo malo lažje

black ice ::

Tečaji, vsaj tisti, ki sem jih zasledil so potrata denarja. Lahko pa poskusiš s kakšno brezplačno zimsko (poletno si že zamudil) šolo na FRI, FERI. (predvidevam, da si dijak)
Na Youtube najdeš veliko videov kjer je vse lepo razloženo in prikazano, če ti vizualni tip učenja bolj leži.

Za začetek si poglej spodnje naslove.
Code Academy
HTML Dog
W3Schools

Za v bodoče poskusi sam rešiti težave, (Google + Stack Overflow), če ne najdeš rešitve pa vprašaš na forumu ali SO.

njciha ::

Kul hvala:) drugače sem študent in razmišljam da bi se prepisal na FRI:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako začeti z učenjem izdelave spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
132308 (1704) scipascapa
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
214332 (3426) zuz3k
»

Spletne strani danes

Oddelek: Izdelava spletišč
324674 (3800) hendriks
»

Internetna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
535881 (5069) Mipe
»

Primeren programski / web jezik za začetnika z dosti volje :D

Oddelek: Programiranje
121995 (1629) bluefish

Več podobnih tem