» »

Toshiba USB 3.0 zunanji disk

Toshiba USB 3.0 zunanji disk

abyssus ::

Pozdravljeni,
pravkar so se mi začele težave z mojim diskom. Težava je naslednja: na USB 2.0 portih sploh več ne dela. Lučka na disku se prižge, disk pa se ne zažene, tako da ga računalnik sploh ne zazna. To se dogaja na 3 računalnikih: moj, od punce in od sestre, vendar na mojem dela, če priklopim na port USB 3.0. Prav tako dela na enem izmed USB 2.0 portov, na drugih pa ne. Vedno in res vedno je do danes delal na vseh teh omenjenih računalnikih, ni važno, če je bil USB 3 ali USB 2. Pravkar pa je punca na disk nekaj prekopirala in potem ga več ni zaznalo. V čem bi lahko bila finta?

k4vz0024 ::

Mogoče je problem z napajalnikom. Iztakni in vtakni banano (vtikač) ven in noter na disku. Uporabi drug usb kabel. Testiraj disk s proizvajalčevim testnim programom.

Poizkusi še z drugim ustreznim napajalnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

abyssus ::

Težava je v tem, da trenutno nimam nobenega drugega kabla. Pri disku je namreč neki drugačen priključek, tako da ne morem testirat, če je morda kriv kabel.

k4vz0024 ::

Kaj pa napajalnik? Na tistem rač., kjer ti dela stestiraj s proizvajalčevim programom testnim programom. Kjer disk pa je noter?

abyssus ::

Napajalnik? Disk se napaja samo preko USB kabla. Sem pa iskal kakršenkoli program od toshibe pa ne najdem ničesar.

k4vz0024 ::

Ugotovi, kateri disk je notri. Če se ne motim je notri disk od Samsunga in uporabi njihov diag. program.

Težava je verjetno v tem, ker USB porti ne zagotavljajo dovolj toka, lahko zaradi slabih kontaktov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD troubleshoot

Oddelek: Pomoč in nasveti
12785 (582) marjan_h
»

Izkušnje z USB 3.0 podaljški

Oddelek: Pomoč in nasveti
152922 (2046) Han
»

USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
233094 (2906) Xserces
»

My book USB 3.0 z hitrostjo 2.0

Oddelek: Strojna oprema
121504 (1328) RobbyRS
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5013379 (11449) Dr_M

Več podobnih tem