» »

LG-jev QHD zaslon za mobilne telefone

1
2
»

PrimozR ::

Saj si ga ne, samo povem pač, da se za izračun DPI-jev uporabi 'nazivno' resolucijo. Ker pač da bolj ugodno številko.

hojnikb ::

ja itk. Najboljš da začejo proizvajalci podajate resolucje kr na podlagi podpixlov. kake številke bi šele potem ble :))
#brezpodpisa

kpkp ::

DPI se sploh ne uporablja za monitorje, ampak PPI. Standardni pixel je sestavljen iz RGB subpixlov, sedaj če te zadeve spreminjajo zaradi marketinških namenov, nas tehnično usmerjenih ne sme zavesti.
Kaj se dela ponavadi je pa neumen argument, važno je kaj je prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

hojnikb ::

tako^^

amoled z pentile je pač poseben tič in je treba to tut upoštevat. ker dejstvo je da pentile amoled pr fullhd ni tako oster kot lcd pr fullhd (če lahko vidiš razliko seveda)
#brezpodpisa

kpkp ::

Ni tako oster, pa če vidiš ali ne vidiš razlike :P.

FlyingBee ::

kdor ne vidi nazobčanih poševnic pri 330ppi na 10cm, naj gre na pregled vida, tudi če daš 25 cm stran je slika zaradi tega slabša, tako da ne bluzit o dovolj PPI, ker še ni oziroma 441 in v bodoče 528 ppi, že dokazujejo, da bo kmalu dovolj

kakovost slike je ravno pri zaslonih glavni faktor, ni pa samo ppi, so še druge lastnosti

klinker ::

Ja pri manjsem textu se ta ostrina kar konkretno pozna. Ne vem no, samo meni je zaslon na N4 res super, pa sem primerjal ze z marsikaterim konkretnim fonom. Edini zaslon ki mi se ustreza je iPhone-ov. Seveda so na N4ki po defaultu res barve malo sprane, ampak kernel s color in gamma settingsi je hitro resu ta problem.
Ne vem zakaj to v androidu ni po defaultu na voljo, pa se marsikaj drugega kar se v res dobrih custom romih najde bi lahko blo.

PrimozR ::

kpkp je izjavil:

DPI se sploh ne uporablja za monitorje, ampak PPI. Standardni pixel je sestavljen iz RGB subpixlov, sedaj če te zadeve spreminjajo zaradi marketinških namenov, nas tehnično usmerjenih ne sme zavesti.
Kaj se dela ponavadi je pa neumen argument, važno je kaj je prav.

DPI - dots per inch. PPI - pixel per inch. Kaj drugega je piksel kot pika?

kpkp ::

PrimozR je izjavil:

kpkp je izjavil:

DPI se sploh ne uporablja za monitorje, ampak PPI. Standardni pixel je sestavljen iz RGB subpixlov, sedaj če te zadeve spreminjajo zaradi marketinških namenov, nas tehnično usmerjenih ne sme zavesti.
Kaj se dela ponavadi je pa neumen argument, važno je kaj je prav.

DPI - dots per inch. PPI - pixel per inch. Kaj drugega je piksel kot pika?

Pixel pa res ni pika, saj je sestavljen iz 2, 3, 4 (za te 3 varjante vem) pik, pa še to so posebne pike.
DPI verjetno izhaja še iz tiska...

hojnikb ::

karkoli že, pentile nima enake ostrine pri isti resoluciji/velikosti kot lcd.
#brezpodpisa

kpkp ::

hojnikb je izjavil:

karkoli že, pentile nima enake ostrine pri isti resoluciji/velikosti kot lcd.

PenTile je le ime matrike za subpixle, LCD bi lahko tudi uporabljal PenTile, vendar to ni smiselno. PenTile omogoča večje subpixle (predvsem modre) kar je prednost za AMOLED, saj so ti ekrani občutljivi na burnin.

hojnikb ::

kpkp je izjavil:

hojnikb je izjavil:

karkoli že, pentile nima enake ostrine pri isti resoluciji/velikosti kot lcd.

PenTile je le ime matrike za subpixle, LCD bi lahko tudi uporabljal PenTile, vendar to ni smiselno. PenTile omogoča večje subpixle (predvsem modre) kar je prednost za AMOLED, saj so ti ekrani občutljivi na burnin.

to sploh ni res, za kaj se uporablja pentile. Pentile je zato, ker omogoča manjšo porabo in večje modre subpixle, ker so ti bolj obćutljivi na degradacijo. pentile ali rgb, oboje je podvrženo burninu
#brezpodpisa

pi pawr ::

klinker je izjavil:

Ja pri manjsem textu se ta ostrina kar konkretno pozna. Ne vem no, samo meni je zaslon na N4 res super, pa sem primerjal ze z marsikaterim konkretnim fonom. Edini zaslon ki mi se ustreza je iPhone-ov. Seveda so na N4ki po defaultu res barve malo sprane, ampak kernel s color in gamma settingsi je hitro resu ta problem.
Ne vem zakaj to v androidu ni po defaultu na voljo, pa se marsikaj drugega kar se v res dobrih custom romih najde bi lahko blo.

Seveda je na voljo. "Mobile BRAVIA engine". Na Xperii S, ki ima manj obupen zaslon kot XZ barve kar žarijo, ko gledaš slike posnete s telefonom ali pa katerim drugim fotoaparatom.

kpkp ::

hojnikb je izjavil:

kpkp je izjavil:

hojnikb je izjavil:

karkoli že, pentile nima enake ostrine pri isti resoluciji/velikosti kot lcd.

PenTile je le ime matrike za subpixle, LCD bi lahko tudi uporabljal PenTile, vendar to ni smiselno. PenTile omogoča večje subpixle (predvsem modre) kar je prednost za AMOLED, saj so ti ekrani občutljivi na burnin.

to sploh ni res, za kaj se uporablja pentile. Pentile je zato, ker omogoča manjšo porabo in večje modre subpixle, ker so ti bolj obćutljivi na degradacijo. pentile ali rgb, oboje je podvrženo burninu

Yup, saj to sem tudi jaz rekel, mogoče nerodno napisano, preberi še enkrat.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huaweijev novi prvak Mate 8

Oddelek: Novice / Android
238789 (6669) andrejus
»

LG-jev LCD z najmanjšim robom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
2811415 (9182) klinker
»

LG-jev QHD zaslon za mobilne telefone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
6323214 (21269) kpkp
»

LG-jev nov paradni konj je G2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5329940 (27096) FlyingBee
»

Samsungov zaslon prehiteva Apple in Google (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5819265 (16666) PrimozR

Več podobnih tem