» »

Ali lahko opravljam izpit za motor v tujini?

Ali lahko opravljam izpit za motor v tujini?

DonMatejo ::

Pozdravljeni!

Razmišljam o izpitu za motor brez omejitev. Ker se mi zdi pot do izpita v Sloveniji predolga in predraga, me zanima, ali ima državljan (se opravičujem, če beseda ni pravilna) Evropske skupnosti pravico opravljati izpit v tujini? In kako se potem to prizna?

Tema ni troll, resno me zanima, če je že komu to prišlo na misel, kakšni so pomisleki in zakaj?

Da ne bo pomote, star sem 25 let in imam že 7 let vozniški izpit B kategorije, brez nesreč, z nekaj divjaškimi izleti na varovanih poligonih. Ne gre za brezumno divjanje, samo za možnost preverjanja konkurence naših avtošol, če je le-to možno.

Vsem, ki si vzamete čas, najlepša hvala.

#000000 ::

Pomojem ni problema, le stalno bivališče moraš imet tam, drugeče ne vidim možnosti. Ni to kot trgovina, da pač greš k najcenejšemu.

St235 ::

Problem je v tem, da v tujini ne boš mogel opravljat izpita če nimaš tam bivališča.

harigast ::

Na Hrvaškem se zmeni z nekom in prijavi začasno prebivališče,tako boš najceneje prišel skozi.

#000000 ::

Začasno ne bo gnalo, stalnega rabiš in to od nekdaj. V času juge je blo to majka, od znanca žena je ne vem kokrat usekala na glavni, na eni celo skor zbila nekoga na zebri OMG. Ampak je rabila vozniško in to pod mus, ja nič prijavila je stalno bivališče v Kočevju ali Ribnici pa je pol tam delala, naj omenim da sta bila takrat tam samo dva semaforja. In je seveda nardila, sicer tudi tam ne od prve ampak v drugo je šlo.

St235 ::

Od kdaj sta pa kočevje in ribnica v drugi državi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

blackbfm ::

enim se pa res bliska v glavi..da bi v tujini opravljal izpit ker bi bilo to ceneje/lažje:))

sploh nevem kje je problem, op star si dost za neomejeno, v avtošolah tut zahtevajo tak minimum od znanja da nima smisla debatirat, konkurenca je taka da so cene skoraj dumpinške.. letos se pa itak ne boš več dosti fural ker je že nekako konc sezone

zee ::

Lani sem spraseval, kako je s priznavanjem izpita za motor, ki bi ga opravil v Singapurju v Sloveniji. Odgovor: Ne. Morda zato, ker Singapur ni v EU. :D

@OP: Pojdi vprasat na relevantno UE, kjer ti bodo vedeli bolje povedati.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

flyko ::

blackbfm je izjavil:

enim se pa res bliska v glavi..da bi v tujini opravljal izpit ker bi bilo to ceneje/lažje:))

sploh nevem kje je problem, op star si dost za neomejeno, v avtošolah tut zahtevajo tak minimum od znanja da nima smisla debatirat, konkurenca je taka da so cene skoraj dumpinške.. letos se pa itak ne boš več dosti fural ker je že nekako konc sezone


Konec sezone, ce je avgust, sezona bo najmanj do konca oktobra, ce bo seveda lepo vreme, sicer se lahko vozi tudi v dezju. Tako, da se ima vec kot dovolj casa, da naredi se letos.
Drugace pa bosanci v sloveniji opravljajo nekaksen izpit, da lahko potem vozijo v EU (za tovornjak), tako da se mogoce celo da kaj zmenit pri hrvatih, sedaj ko so v EU in se kopajo v bogatiji :-D

St235 ::

zee je izjavil:

Lani sem spraseval, kako je s priznavanjem izpita za motor, ki bi ga opravil v Singapurju v Sloveniji. Odgovor: Ne. Morda zato, ker Singapur ni v EU. :D

@OP: Pojdi vprasat na relevantno UE, kjer ti bodo vedeli bolje povedati.


Znotraj EUja priznavanje vozniških ni problem, sam te XY država ne bo pustila kar tako delat vozniškega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozniski izpit za kategorijo c

Oddelek: Loža
2315229 (7733) Pečo89
»

Prijava na izpit za A kategorijo

Oddelek: Na cesti
113351 (2609) supero
»

Vozniški izpit (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5616079 (13991) CleanPower
»

Motoristi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8312988 (10895) guest #44
»

veljavnost vozniškega izpita??

Oddelek: Loža
91240 (976) Gandalfar

Več podobnih tem