» »

Napajalnik

Napajalnik

««
17 / 19
»»

piromanček ::

imam superflower leadex gold, sicer močnejšo verzijo kot iščeš..dela kot mora (navito imam samo grafično) in je tih

PredatorX ::

piromanček je izjavil:

imam superflower leadex gold, sicer močnejšo verzijo kot iščeš..dela kot mora (navito imam samo grafično) in je tih


nice!

Jap Superflower top branda pri napajalcih. En rang višje kot seasonic.

Infusion ::

Še enkrat vprašam če kdo ve. Ko pridejo ven v par mesecih nove grafične kartice, lahko ziher rečem da mi bo moj napajalnik Fractal Design M 650W Integra lahko sfural novejšo verzijo "390x" grafične kartice, glede na to da bojo zaradi nove arhitekture te grafične manj požrešne?

Ostal sistem
i7 920 @ 3.5ghz
16gb ram
GA-EX58-UD4P
Crucial MX100 512gb
2 HDD-ja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

PredatorX ::

Jah odvisno od porabe sistema.

Jst sm kr nekaj buildov sestavil z R9 390 Nitro + i5 4460 (ali i5 4690K, i5 6600K) pa celo na broonze, gold 550W/650W.
Sej sem celo testiral en sistem z R9 390 OC.
Sistemska poraba je bila v prime 95 80-90W
V prime 95 + furmark R9 390 OC 400-420W.

Napajlnik je bil bronze seasonic M12II 520W
http://www.seasonicusa.com/M12II-Bronze...

Zdej R9 390X ti nebi ravno priporočal razen, če dobiš rabljeno ceneje. R9 390 za 320W ali R9 NANO za 460EUR. Drgač pa ti priporočam, da kr počakaš na polaris.

Zgodovina sprememb…

Infusion ::

PredatorX je izjavil:

Jah odvisno od porabe sistema.

Jst sm kr nekaj buildov sestavil z R9 390 Nitro + i5 4460 (ali i5 4690K, i5 6600K) pa celo na broonze, gold 550W/650W.
Sej sem celo testiral en sistem z R9 390 OC.
Sistemska poraba je bila v prime 95 80-90W
V prime 95 + furmark R9 390 OC 400-420W.

Napajlnik je bil bronze seasonic M12II 520W
http://www.seasonicusa.com/M12II-Bronze...

Zdej R9 390X ti nebi ravno priporočal razen, če dobiš rabljeno ceneje. R9 390 za 320W ali R9 NANO za 460EUR. Drgač pa ti priporočam, da kr počakaš na polaris.


Glede na PC Part picker bi bila moja trenutna poraba nekje 553W. Tole je bil tudi moj namen, počakat na Polaris, saj bodo tiste verzije grafičnih manj energijsko požrešne. Baje da dokler maš napajalnik odlične kvalitete kot so npr. določeni EVGA modeli, lahko brez problema furaš vse to na 650W, mene zanima samo če bo tale FD Integra M 650W zadosti. Označen je kot 80 plus bronze, tako da ne vem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

PredatorX ::

Počak kater napjalc maš ti?
Fractal design EDISON al INTEGRA?

Infusion ::

PredatorX je izjavil:

Počak kater napjalc maš ti?
Fractal design EDISON al INTEGRA?

Integra

PredatorX ::

http://www.kitguru.net/components/power...
54A - 12V = 648W

Brez problema bi moral tole furat, tud če bi imel 300W v prime 95. Edino topli dnevi bi lahko postal glasen.
Že spet ti kr priporočam, da počak na Polaris. AMD menja arch na 4leta pa še 14nm.

Infusion ::

PredatorX je izjavil:

http://www.kitguru.net/components/power...
54A - 12V = 648W

Brez problema bi moral tole furat, tud če bi imel 300W v prime 95. Edino topli dnevi bi lahko postal glasen.
Že spet ti kr priporočam, da počak na Polaris. AMD menja arch na 4leta pa še 14nm.

Bom počakal, ko sem omenil 390x sem samo hotel rečt, da bo ziher en model Polarisa samo prenova 390x-a ki bo manj energijsko požrešen. Hvala!

P.S: Čeprav ajde, verjetno še vedno ne bom fural sistema v tistih priporočenih 40 - 60% mejah energije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

PredatorX ::

Uff, preskok na 14nmFinFet je ogromen...
Raja je nekaj omenjal 2,5x P/W.. a govori se 2x P/W. Je pa Raja omenil, da so se osredotočili na P/W pri polarisu. Tko, da nekak bi pričakoval 100-125W@ Fury X performance.

radmannsdorf ::

Potem je Super Flower, best of the best?

hojnikb ::

nop, uber alles je seasonic
#brezpodpisa

PredatorX ::

hojnikb je izjavil:

nop, uber alles je seasonic


Ne se hecat.

radmannsdorf je izjavil:

Potem je Super Flower, best of the best?


Ne ravno to. Recimo, če si pogledaš Coirsair
- cheap... xx
- kvalitetne = seasonic
- high end = flextronic

Superflower se primerja z flextronic modeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

PredatorX ::

Vem so 1200W in zelo malo jih rabi take mašine.
http://www.bit-tech.net/hardware/psus/2...

Superflower ima izjemen ripplenoise (12V), tudi na 1600W psu-ju imajo pod 10mv.

lock3d ::

be quiet! PURE POWER L8 400W dobra izbira za sistem ki bo porabil 200-300W ali lahko za isto ceno dobim kaj boljšega?

Kurzweil ::

Predlaga kdo kaj, kar bi:

- da bi bil napajalnik modularen
- da bo bil napajalnik tiho oz. silence ali kako se že reče
- bi bilo dolgoročno in zadoščalo za build z naprimer grafično 970gtx ali več in ustreznim procesorjem - torej dolgoročna naložba
- da ima po možnosti več garancije, kot 2 leti, ker imam srečo ta ponavadi zahvalijo ravno kakšen mesec ali dva čez

Budget pa nekje do 100€

igor0203 ::

Kurzweil ::

igor0203 je izjavil:

EVGA SuperNOVA G2 550W
EVGA SuperNOVA GS 550W


Pa bo teh 550W dovolj za nek resen build, tudi malce bolj dolgoročno? Sicer vem, da je pri teh malce bolj kvalitetnih napajalnikih, kot recimo tu dejanski range od 470W do 660W, ampak vseeno raje vprašam?! Dejansko nihče od proizvajalcev na "zaupa" toliko vase, da bi dal več kot 24 mesecev garancije?!

radmannsdorf ::

veliko zahtevaš za 100€
http://www.gamersnexus.net/guides/838-p...

Kurzweil ::

radmannsdorf je izjavil:

veliko zahtevaš za 100€
http://www.gamersnexus.net/guides/838-p...


Verjetno res :) Praktično večina, kar nekaj šteje... :) Sem pa pripravljen seveda dati še kakšen € več, samo da je mir in po možnosti vse to + več garancije.

igor0203 ::

Kurzweil je izjavil:


Pa bo teh 550W dovolj za nek resen build, tudi malce bolj dolgoročno? Sicer vem, da je pri teh malce bolj kvalitetnih napajalnikih, kot recimo tu dejanski range od 470W do 660W, ampak vseeno raje vprašam?! Dejansko nihče od proizvajalcev na "zaupa" toliko vase, da bi dal več kot 24 mesecev garancije?!


Razen če ne planiraš kak SLI ali CF build, bo teh 550W dovolj. EVGA pa nudi 10 let tovarniške garancije, dlje kot katerikoli drugi proizvajalec.

Kurzweil ::

igor0203 je izjavil:

Kurzweil je izjavil:


Pa bo teh 550W dovolj za nek resen build, tudi malce bolj dolgoročno? Sicer vem, da je pri teh malce bolj kvalitetnih napajalnikih, kot recimo tu dejanski range od 470W do 660W, ampak vseeno raje vprašam?! Dejansko nihče od proizvajalcev na "zaupa" toliko vase, da bi dal več kot 24 mesecev garancije?!


Razen če ne planiraš kak SLI ali CF build, bo teh 550W dovolj. EVGA pa nudi 10 let tovarniške garancije, dlje kot katerikoli drugi proizvajalec.


SLIja ali CFja ne rabim. Je pa tudi res, da ima hardware dejansko vedno manjšo porabo. Kar se EVGAja in 10 let garancije tiče, pa sem malce zmeden, saj na teh linkih, ki si jih prej dal kot priporočilo, imata oba napajalnika 2 leti garancije...

PredatorX ::

2 leti garancije na trgovino in 10let, če pošlješ direktno na firmo.

Kurzweil ::

PredatorX je izjavil:

2 leti garancije na trgovino in 10let, če pošlješ direktno na firmo.


Kaj točno to pomeni? Mislim, glede "direktno na firmo", pooblaščenem uvozniku v Sloveniji?

PredatorX ::

Ali europi. Odvisno kjer imajo... Pač, boš moral plačati poštnino do njih... mogoče, ti bodo denar celo vrnili. EVGA ima zelo dobro garancijo...
http://eu.evga.com/Products/Product.asp...

550W G2 ima 7 let garancije in GS in GQ pa po 5 let.

Jonny guru je zelo priznana stran za testiranje PSUjev
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Kurzweil ::

Hvala igor0203 in PredatorX, to je vse kar se potreboval. Bi blo pa res zanimivo videt še drug hardware, ki ima razliko med garancijo v trgovini in proizvajalcem, bog ve kolikokrat do sedaj že nisem česa vzel, ker je imela samo trgovina krajšo garancijo :|

PredatorX ::

http://eu.evga.com/Products/ProductList...

Tule je mal lepši pregled... Ampak, vseeno preden se odločiš primerjaj cene, ker so v EU drugačne kot v US.

Včasih je zelo malo razlike med 550W in 650W v EUR medtem kot 100W je pa že kr razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

Kurzweil ::

Hvala... sem pa danes pregledal že goro napajalnikov in mi je zanimiv en podatek, kako radi povdarijo da so "japanese capacitors"... kot kaže so japonski kondenzatorji kvalitetni :D Pri matičnih ploščah pa opažam, da radi povdarjajo solid capacitorje, torej če si prav predstavljam, so to tisti kondenzatorji, ki so običajno celi srebrni, torej tisti, ki nimajo zgoraj tiste "membrane", ki poči in gredo ven elektroliti. Sem se pa vedno čudil, kako in zakaj se varčuje na kondenzatorjih, ki so verjetno največkrat razlog, da nekaj zahvali...

SuperVeloce ::

Špara se, ker teh kondenzatorjev ni ravno malo število, sploh večje kapacitete z višjimi nazivnimi napetostmi so precej drage. 10 centov v dražji komponenti ne pomeni 10 centov dražjega izdelka ;)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

XKEKAX ::

Sam si lastim EVGA 550W G2 in ti ga zelo priporočam. Ventilator se vklopi samo takrat, ko hlajenje dejansko potrebuje. S tem nimaš kaj za falit, iz computer universe trgovine ga dobiš za 100€.

PredatorX ::

FUntech ima tudi dobro ponudbo.

dj_uro ::

ko je že govora o evga g2...sam imam 750w verzijo in se ventilator še enkrat ni vključil ;)

hehe, najbrž je pokvarjen ;) -hec
vw-klub.si

sodnicaN ::

saj tudi če je ventilator vklopljen, dokler je primerno veliki in počasen ga itak ne slišiš

Domobrancek ::

Pozdravljeni. Imam vprašanje glede napajalnikov. Ali da napajalnik od sebe kakšen "znak" prede crkne ? Pred nekaj časa sem namreč zamenjal skoraj vse komponente v računalniku z izjemo diska ,napajalnika in ohišja. Disk mi je nekaj časa nazaj crknil tako, da ubistvu samo napajalnika in ohišja nisem zamenjal.Ohišje me ne moti, malo pa me skrbi za napajalnik. Znamka je LC power (katera kot vem ni ravno najboljša) napajalnik pa ima 6-7 let in je moči 850W. Zanima me, če da napajalnik preden crkne kakšen znak ali ga kar tako na enkrat pobere. Nebi rad da mi napajalnik crkne in zraven uniči še kakšno od komponent, ki so praktično nove. Bi bilo bolje, da ga zamenjam preventivno? Hvala Lp

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Zakaj in kako napajalnik crkne, je precej odvisno od komponent, katere so šibki člen. Možnost, da pobere še kaj zraven, je sicer majhna, ampak pri tako starih lc-power design-ih je to vsekakor mogoče. Kakšen bi bil budget, če bi kupoval nov napajalnik? Starega pa lahko prodaš/uporabiš za kakšne starejše komponente
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

MacGyver141 ::

En simpton je tudi, da se ti računalnik pod obremenitvijo zmeraj restarta.

Domobrancek ::

SuperVeloce je izjavil:

Zakaj in kako napajalnik crkne, je precej odvisno od komponent, katere so šibki člen. Možnost, da pobere še kaj zraven, je sicer majhna, ampak pri tako starih lc-power design-ih je to vsekakor mogoče. Kakšen bi bil budget, če bi kupoval nov napajalnik? Starega pa lahko prodaš/uporabiš za kakšne starejše komponente


Nekega določenega budgeta si še nisem zadal. Čim manj :D Mislim, da bi potreboval nekje okrog 600-650W napajalnik..kaj predlagate? katere znamke so zanesljive? Sistem je takle:

i5 4690k
R9 270x
hyperx fury black 16gb
WD caviar blue 1TB

Bi blo 600W dovolj?

Zgodovina sprememb…

Compufreek ::

Sam si na istem sistemu (ampak z gtx 970) lastim tale Cheap napajalnik že leto in pol pa ni bilo nikoli nobenih problemov, je pa res da se ta napajalnik ob dolgi uporabi kar precej zagreje :
https://www.mimovrste.com/napajalniki/l...

meddtem ko ti nihče tega napajalnika ne bo priporočal ti samo delim mojo izkušnjo, ko so pred nakupom vsi bli panični kako je to slabo in da po pol leta crkne, maximum eno leto.

Kar se tiče Wattov pa je praktično samo pomembno koliko jih potrebuje grafična, sistem ti bo poganjal skoraj vsak napajalnik grafično pa ne, torej pogledaš pa tako :
grafična se napaja iz 12 V konektorja, če pogledaš zgoraj linkan napajalnik v opis ti piše da ima 2 ločena 12 voltna konektorja z 18 amperi
12V 18 A - tole samo zmnožiš 12*18 = 216Wattov nakar greš na škatlo od grafične ali pa na net pogledati koliko tvoja grafična porabi
http://www.anandtech.com/show/7503/the-...
na zgornjem linku piše da 180 W ampak najbolje je pogledat specifično za tvojo verzijo ker če je kaka OC potem lahko porabi več

in ker 12V omogoča do 220 W tvoja grafična pa porabi 180 W pomeni da bi napajalnik deloval

pa lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Compufreek je izjavil:

Sam si na istem sistemu (ampak z gtx 970) lastim tale Cheap napajalnik že leto in pol pa ni bilo nikoli nobenih problemov, je pa res da se ta napajalnik ob dolgi uporabi kar precej zagreje :
https://www.mimovrste.com/napajalniki/l...

Jaz ga imam, dela, že dve leti in pol, ampak ga nebi priporočal, ker je glasen.

Han ::

Domobrancek je izjavil:


i5 4690k
R9 270x
hyperx fury black 16gb
WD caviar blue 1TB

Bi blo 600W dovolj?

Za tole je dovolj kvalitetnih 300W... Vzameš torej 450-550W napajalnik srednjega razreda, če v prihodnosti ne boš izvajal večjih nadgradenj (npr. dodatna ali druga bolj požrešna grafična).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

DarwiN ::

@Domobranček, za to tvojo mašino bo dovolj že kvaliteten 350W napajalnik. A ker nekaj rezerve mora biti, se vzame ~550W.

Sicer pa ti ni treba menjati. Tveganje je izredno majhno, ker ta tvoj 850W LC ni nikoli resno obremenjen. Me pa čudi, da po tolkih letih ventilator še ne spušča kakšnih nadležnih zvokov. Predvidevam, da računalnik ni prižgan 12ur na dan. :D

Če pa res nemirno spiš, pa Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold - 550 Watt, in mogoče iztržiš ~30€ za LCja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

solatko ::

SuperVeloce - Od kje tebi fama, da odpoved napajalnika, potegne še kaj za seboj.
V cca 30 letih, še nisem videl nobene komponente uničene zaradi slabega ali crknjenega napajalnika.
Pa ti?

Problem je samo, če strela trešči skozi napajalnik ali pride tok po 0.
To pa ni krivda napajalnika, temveč hišne instalacije in ne dovolj velike zaščite pre posledicami strele, oziroma nepravilnosti na omrežju zaradi udara strele..
Delo krepa človeka

SuperVeloce ::

Nisi še videl? Kaj potem sploh komentiraš... Odpoved napajalnika, če nima ustreznih zaščit ali neustrezen design, lahko uniči tudi kakšno komponento. Nisem pa nikjer napisal, da se bo to zagotovo njemu zgodilo ali da se to pogosto dogaja.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

solatko ::

Sprašujem, če si to videl, ker jaz v 30-ih letih šraufanja, pokvarjenih komponent, zaradi crknjenega napajalinka, še nisem videl. Je pa kakšen napajalnik šel, zaradi slabih komponent.

En chip napajalnik je v ohišju celo zagorel, pa ni odpeljal nič s seboj, nov po 10-ih minutah delovanja.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Domobrancek ::

V prihodnosti imam namen naviti procesor in kupiti novo grafično tako, da bi imel rad še nekaj rezerve kar se tega tiče. Glede napajalnika me ne skrbi kaj preveč..še najbolj me skrbi, da bo, ko bo crknil sabo odnesel še matično ploščo ali kaj drugega. Sem pa računalnik kupil tako, da bo uporaben še kakšno leto več. Zato sem vzel malo več rama in itel CPU saj se pri novejših intel cpujih performance ne dvigne tako zelo. Zato mislim, da bo tale še nekaj časa uporaben in res nebi rad da brez ostanem zaradi napajalnika :D. Če so možnosti za to, da napajalnik sabo še kaj odnese ko crkne res majhne potem bom najbrž še nekaj časa imel tega.

rezator ::

Zdravo.

Pred nekaj časa sem kupil drugo grafično in moj 550W napajalnik ne dohaja več. Po par minutah igre me vrže ven. Imam 20 gb rama, amd phenom II x4 955 in r9 280x. Odločam se med tema dvema napajalnikoma:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Kakšen predlog?
Some people feel the rain. Others just get wet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rezator ()

gddr85 ::

za tak keš maš že en bequiet 500w, xfx550w, superflower golden green, glej funtech, mlacom kaj imajo
500-600w imaš dovolj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

SuperVeloce ::

Tvoj očitno niti približno ne dosega 550W, ker realna poraba tvojega sistema je 400w max., med gamingom zelo verjetno še manj. Kvaliteten 550-650w napajalnik bo več kot dovolj.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

rezator ::

Za enkrat da. Ampak cez leto, leto pa pol (mogoce tudi prej) mislim zamanjat vse komplet, razen napajalnika. Tako bi zdaj kupil napajalnik, ki bi poganjal tudi masino, ki bo veliko mocnejsa od te sedaj. Proracun: 90€. Kaksen predlog? Oz je kateri od teh dveh zgoraj dober, oz kateri je boljsi?
Some people feel the rain. Others just get wet.

DarwiN ::

Predvidevam, da je Antec boljši.. Chieftec namreč izgleda kot totalni ološ, če res ponuja le 2x8 pin pcie in to pri domnevnih 750W..

Vzemi Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold - 550 Watt in imaš kvaliteto za naslednjih 10 let.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43182993 (2946) OK.d
»

Kako močan napajalnik za komponente...

Oddelek: Pomoč in nasveti
274292 (3604) hojnikb
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366492 (5980) Brias
»

Nov PSU

Oddelek: Kaj kupiti
152166 (1853) PugPlug

Več podobnih tem