» »

Kaj se je zgodilo z Mojblink-om ?

Kaj se je zgodilo z Mojblink-om ?

««
9 / 10
»»

s1ck ::

Ziher so vedli kaj je razlog za h&r ... pa še sam si rekel, da si povlekel torrent, ponoči crknla elektrika in šele nasledni dan zvečer si prižgal nazaj, se pravi recimo 24ur nisi sejal ... Meni to izgleda kot pravično opozorilo za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

njyngs ::

Jejhata jej. Saj ni čudno, da si takega mnenja, če si verjetno vsaj moderator tam, če ne kaj več.

Aja - od zdaj naprej bom nehal seedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

njyngs ::

Ups, predlagal izbris namesto citata.

No whatever, dogovor sem enkrat sprobal, odziv admina/moda pa je bil tako vzvišen in žaljiv, da ga zato naslavljam z zgornjimi nadimki. No regrets.

SuperVeloce ::

njyngs je izjavil:

Seveda so. Še huje. Lahko čist vse torente seedaš do razmerja 10, potem pa downloadaš en manjši torent, ti ponoči crkne PC, drugi dan zvečer poženeš PC nazaj in te čaka sporočilo od nekega kretenskega admina z malim, da si naredil Hit&Run in ti da opozorilo.

Možno, da kateri od adminov poišče kakšno žrtev, ampak jaz teh problemov nisem nikoli imel... razmerje sicer dobro (s par deset TB uploada), ker imam že 10 let optiko doma, ampak zadnja leta bolj redko nucam kaj, ponavadi pa tak torrent nima več odjemalcev... pa punca uporablja moj account in ker imamo pri njej porazen internet, bi rekel da je hit&run kar pogost. Sicer potem za nazaj kaj poseedam, kadar sem doma :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

BorutK-73 ::

btw
Čudno da je ta tema še odprta.:|

Zgodovina sprememb…

Jst ::

A mi kdo lahko obrazloži kaj je "Hit And Run" pri prenašanju prek torrent protokola?

(Odkar so Netflix, Steam tako poceni se tako redko znajdem na torrent straneh...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

da nehaš sejat, ko potegneš dol
#brezpodpisa

bambam20 ::

Jst je izjavil:

A mi kdo lahko obrazloži kaj je "Hit And Run" pri prenašanju prek torrent protokola?

(Odkar so Netflix, Steam tako poceni se tako redko znajdem na torrent straneh...)


KO ne odseješ zadeve nazaj do razmerja 1. Koliko je velika zadeva, toliko bi moral nazaj odsejati. Vse, kar je manj se smatra za pobeg in če so moderatorji pri volji dobiš opozorilo.

MrStein ::

Torej če imaš globalno 2 TB plusa, ti bodo težili, ker si danes pozabil sidati 200 MB torrent?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

Torej če imaš globalno 2 TB plusa, ti bodo težili, ker si danes pozabil sidati 200 MB torrent?


Ker si prevozil 2 km kilometrov lahko potem prevoziš za nagrado rdečo luč v križišču?

NIhče ne pozabi ;). In vse sveže torrente se da zelo hitro odsejati nazaj. To so samo izgovori za malomarnost.

MrStein ::

Prevoz rdeče luči je jasen problem sam po sebi.
Neseedanje ni.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

prenasalec ::

Seveda je. Zato se pa kaznuje.

s1ck ::

Nevem kako lahko pozabiš seedat torrent. Torrent potegneš dol, utorrent (oz. katerikoli drugi program) pustiš da v ozadju downloada, ti delaš neki drugega. Že dostikrat ti med downloadanjem nazaj seeda, sicer pogosto ne toliko, da prideš do 1:1 razmerja ampak ok. Ko se ti downloadanje konča, torrent nadaljuje sejanje. Neha sejat edino če ugasneš program za downloadanje. Tako da še vedno ne razumem, kako lahko pozabiš sejat torrent? Sej to samodejno naprej dela. Če pa ugasneš utorrent, pa to nisi pozabu, ampak si namerno nehu sejat.

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Prevoz rdeče luči je jasen problem sam po sebi.
Neseedanje ni.

seveda je. ce bi vsak samo odsejal sam % nekega torrenta, bi slej ko prej torrent umru, ker nebi blo vec nikogar, ki ima celoten fajl. ce odsejes celoten torrent, je tako vec sans da torent zivi dalje.
#brezpodpisa

MrStein ::

A si spregledal 2TB plusa? Doseženi so bili ... s seed-anjem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mihec87 ::

1.nimajo vsi seedboxov
2.nekateri spimo zraven kište in jo ponoči ugašamo

In h&r detektor bi moral biti nastavljen temu primerno-torej opozorilo ko npr ne sedaš v 24h...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

prenasalec ::

MrStein je izjavil:

A si spregledal 2TB plusa? Doseženi so bili ... s seed-anjem.

Tistemu torrentu, ki ga ni seedal, prav nič ne pomaga, da je prej uploadal 2 TB pri drugih torrentih. Žal.

Domini tm ::

mihec87 je izjavil:

1.nimajo vsi seedboxov
2.nekateri spimo zraven kište in jo ponoči ugašamo

In h&r detektor bi moral biti nastavljen temu primerno-torej opozorilo ko npr ne sedaš v 24h...


Mislim da je h&r naštiman na vsaj 12ur če ne celo 24ur, vsaj pri meni se je tako zgodilo, res, da sem sam naredil napako, ker nisem do konca odseedal ampak sem dobil opozorilo po 24 urah.

2. če si nekaj downloadal veš da moraš odseedat tako, da se računalnika ne ugasne.
Jaz tudi spim zraven njega pa me vžgan ne moti, ni glasen .... odseedam pa vedno do 1:1 vsaj, ali pa vsaj seedam 24 ur in šele potem vgasnem računalnik, tako na vsake par dni ko kaj dolpotegnem.
-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --

bambam20 ::

MrStein je izjavil:

A si spregledal 2TB plusa? Doseženi so bili ... s seed-anjem.



Nima veze. Pravlo je, da bi naj vsak torrent odsejal v razmerju 1:1. Seveda kakšnih starih ne moreš. A ni problemv starih torrentih.

Problem nastane, ker ljudje prenesejo 3 ure star Torrent v 15 minutah in potem prenehajo sejat :|. Halo!

Sicer je pa na Partisu čas, da se odseje 7 dni in opozoril se nikoli ne deli med 20 uro zvečer in 8 uro zjutraj.

vse nove torrente se da odsejati najmanj v enem dnevu.

lp

Domini tm je izjavil:



Mislim da je h&r naštiman na vsaj 12ur če ne celo 24ur, vsaj pri meni se je tako zgodilo, res, da sem sam naredil napako, ker nisem do konca odseedal ampak sem dobil opozorilo po 24 urah.


na Partisu je meja najmanj 7 dni do katere ne dobiš opozorila. Tako, da časa je dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Domini tm ::

Če je meja najmanj 7 dni zakaj sem pa dobil potem opozorilo po 24 urah ? pomoje se motiš .....
-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Domini tm je izjavil:

Če je meja najmanj 7 dni zakaj sem pa dobil potem opozorilo po 24 urah ? pomoje se motiš .....


Meja je za nove torrente :). Če je torrent naložen danes, 7 dni ne boš dobil opozorila.
Seveda to ne velja za starejše torrente. Tam je pa logično, da pri tistih lahko dobiš opozorilo v 24 urah.
:).

Domini tm ::

OK, sem preveril maš prav.... zdaj vem :)
-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --

bambam20 ::

Domini tm je izjavil:

OK, sem preveril maš prav.... zdaj vem :)



Lej. Sej večina to ne ve. Kdo pa bere vsa pravila ;((.

Moderatorji so pa tako vedno zlobni. ;((

r3Qui3m ::

Pravilo glede H&R je naslednje: Sejanje torrenta do razmerja 1:1 ALI vsaj 96ur!
Sejanje se lahko takoj "prekine" (ugasne klient), če se bo nadaljevalo, ko se spet vklopi klient. O tem, kdo seje in kdo ne, osebje obvešča Sistem.

MrStein ::

prenasalec je izjavil:

MrStein je izjavil:

A si spregledal 2TB plusa? Doseženi so bili ... s seed-anjem.

Tistemu torrentu, ki ga ni seedal, prav nič ne pomaga, da je prej uploadal 2 TB pri drugih torrentih. Žal.

Torrent ki ima 20 siderjev in nič ličerjev je nemogoče sidati in je kaznovanje za to nesmiselno.
A treba narisati?
Gre za bedasto pravilo. In ja, razumem da bodo eni na njem vztrajali. Vedno je tako.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bambam20 ::

r3Qui3m je izjavil:

Pravilo glede H&R je naslednje: Sejanje torrenta do razmerja 1:1 ALI vsaj 96ur!


To je na blinku. Partis tega ne pozna. Partis pozna samo sejanje do razmerja 1:1, kar je edino pravilno.

MrStein ::

bambam20 je izjavil:

Domini tm je izjavil:

Če je meja najmanj 7 dni zakaj sem pa dobil potem opozorilo po 24 urah ? pomoje se motiš .....


Meja je za nove torrente :). Če je torrent naložen danes, 7 dni ne boš dobil opozorila.
Seveda to ne velja za starejše torrente. Tam je pa logično, da pri tistih lahko dobiš opozorilo v 24 urah.

Ravno tam ni ličerjev in je nemogoče sidati na 1:1.

Da ne omenjam situacij kot: zmanjka elektrike, prekine internet (hello, SiLOL), in še milijon drugih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

r3Qui3m ::

Nekateri ste zgrešili temo - tukaj je debata o MOJBLiNKu
Sejanje do razmerja 1:1 ALI vsaj 96ur, lahko s prekinitvami. O času sejanja vsak lahko pogleda v svoj profil, je vse zabeleženo.

mihec87 ::

Domini tm je izjavil:

mihec87 je izjavil:

1.nimajo vsi seedboxov
2.nekateri spimo zraven kište in jo ponoči ugašamo

In h&r detektor bi moral biti nastavljen temu primerno-torej opozorilo ko npr ne sedaš v 24h...


Mislim da je h&r naštiman na vsaj 12ur če ne celo 24ur, vsaj pri meni se je tako zgodilo, res, da sem sam naredil napako, ker nisem do konca odseedal ampak sem dobil opozorilo po 24 urah.

2. če si nekaj downloadal veš da moraš odseedat tako, da se računalnika ne ugasne.
Jaz tudi spim zraven njega pa me vžgan ne moti, ni glasen .... odseedam pa vedno do 1:1 vsaj, ali pa vsaj seedam 24 ur in šele potem vgasnem računalnik, tako na vsake par dni ko kaj dolpotegnem.


Zato pa je toliko uporabnikov kot je(če ti spiš zravn vkloplenga pc še ne pomeni da bojo ostali...Potegnem zadevo dol ko mi zapaše kaj gledat, ne pa da bom vnaprej neki hoardal po disku zaradi nekih nesmislov...

Na eni strani se komplicira z H&R po drugi pa tala ul..

shadeX ::

Sejanje se lahko takoj "prekine" (ugasne klient), če se bo nadaljevalo, ko se spet vklopi klient. O tem, kdo seje in kdo ne, osebje obvešča Sistem.



Slab sistem je to. V lajfu ga ni torrenta, da bi seedal na 1:1 pa še nikol nisem dobil H&R :))

hojnikb ::

nastimas si namenski seedbox/storage server (raspberry pi&co) pa nimas teh tezav.
#brezpodpisa

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

nastimas si namenski seedbox/storage server (raspberry pi&co) pa nimas teh tezav.


Je lažje in ceneje menjat tracker..

hojnikb ::

lažje mogoče že, ceneje pa niti ne nujno (poraba and such)..
#brezpodpisa

mihec87 ::

hojnikb je izjavil:

lažje mogoče že, ceneje pa niti ne nujno (poraba and such)..


Računalnik mi v vsakem primeru laufa cel dan, če me ni doma pač ne laufa...
Za seedbox/storage server (raspberry pi&co) pa je treba kupit opremo itd... in samo za nek tracker tega večina ne bo počela..

Tuole ::

bambam20 je izjavil:

r3Qui3m je izjavil:

Pravilo glede H&R je naslednje: Sejanje torrenta do razmerja 1:1 ALI vsaj 96ur!


To je na blinku. Partis tega ne pozna. Partis pozna samo sejanje do razmerja 1:1, kar je edino pravilno.

To je debilizem iz prejšnjega desetletja, kjer so bolj ali manj vsi imeli isto sranje od povezave.
Danes to ne velja. Tisti, ki životari na 8/1 ne bo zmogel istega, kot oni na 20/20, še bolj debilno pa je, da se zato kaznuje.
Seveda ratiomaster reši zadeve.

PS Na slovenske trackerje se uploadajo torrenti porazne kvalitete, potem si pa še prisiljen takšne zmazkov sejati.
Kdor lahko, naj seje, ostali pač ne.

Matevz96 ::

Tuole je izjavil:

bambam20 je izjavil:

r3Qui3m je izjavil:

Pravilo glede H&R je naslednje: Sejanje torrenta do razmerja 1:1 ALI vsaj 96ur!


To je na blinku. Partis tega ne pozna. Partis pozna samo sejanje do razmerja 1:1, kar je edino pravilno.

To je debilizem iz prejšnjega desetletja, kjer so bolj ali manj vsi imeli isto sranje od povezave.
Danes to ne velja. Tisti, ki životari na 8/1 ne bo zmogel istega, kot oni na 20/20, še bolj debilno pa je, da se zato kaznuje.
Seveda ratiomaster reši zadeve.

PS Na slovenske trackerje se uploadajo torrenti porazne kvalitete, potem si pa še prisiljen takšne zmazkov sejati.
Kdor lahko, naj seje, ostali pač ne.


točno to sam z 10/1 linijo praktično ne morem odsejati torentov do razmerja 1:1, ker torrent prej umre kot bi moja porazna linija omogočila upload.
#hooldthedoor

SuperVeloce ::

a ni ponavadi tudi neka časovna meja, koliko ur mora biti torrent sejan? Ravno za takšne primere, kjer ni možno do 1:1
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

r3Qui3m ::

SuperVeloce je izjavil:

a ni ponavadi tudi neka časovna meja, koliko ur mora biti torrent sejan? Ravno za takšne primere, kjer ni možno do 1:1

Na MOJBLiNKU je meja 96ur, dovoljene vmesne prekinitve

ugorazd ::

Kaj hočeš s 50-imi aktivnimi uporabniki delat čudeže, torrent je po parih dnevih že mrtev.
Na Partisu dobiš aktivne torrente tudi par let stare.

Še par let nazaj je bil mojblink dokaj soliden tracker, nakar so ga bedaki totalno uničili in zdej majo zmazek ki ni podoben nobeni stvari.
Grejo se neke ekskluzive z nekimi zmazki od prevodov iz srbohrvaščine ki so sramota za slovenski jezik.

bambam20 ::

Matevz96 je izjavil:


točno to sam z 10/1 linijo praktično ne morem odsejati torentov do razmerja 1:1, ker torrent prej umre kot bi moja porazna linija omogočila upload.


Čudno, da meni uspeva odsejati nazaj z linijo 4/2 , s tem da imam nastavljeno omejitev uploda na 40 kB/s. Polni upload je pri meni 250 kB/s, pri tebi pa 125 kB/s.

Znova izgovori.

Sam odsejem vse nove torrente v 2-3 dneh s hitristjo 40 kB/s.

ugorazd je izjavil:

Kaj hočeš s 50-imi aktivnimi uporabniki delat čudeže, torrent je po parih dnevih že mrtev.
Na Partisu dobiš aktivne torrente tudi par let stare.

Še par let nazaj je bil mojblink dokaj soliden tracker, nakar so ga bedaki totalno uničili in zdej majo zmazek ki ni podoben nobeni stvari.
Grejo se neke ekskluzive z nekimi zmazki od prevodov iz srbohrvaščine ki so sramota za slovenski jezik.



Bil je zgolj soliden. Še v času vrhunca 2008-2010 niso imeli kaj prida dobrih uploderjev. Ko je na Partisu bilo normalno, da si torrent dol vlačil leta 2008 s hitrostjo 2.5 MB/s , si na Blinku lahko s povprečno 500-600 kB/s.LOL. Da si naletel na uploderja, ki bi oddajal s hitrostjo 2.5 MB/s si lahko ploskal z ušesi.

Potem je nastajal na blinku problem, ker zadev nisi mogel nazaj odsejati. Kr neki vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

njyngs ::

bambam20 je izjavil:


Čudno, da meni uspeva odsejati nazaj z linijo 4/2 , s tem da imam nastavljeno omejitev uploda na 40 kB/s. Polni upload je pri meni 250 kB/s, pri tebi pa 125 kB/s.

Znova izgovori.

Sam odsejem vse nove torrente v 2-3 dneh s hitristjo 40 kB/s.



Kakšne torente točno pa?
Če z 40kB/s uploadaš konstantno brez pavze, potem preneseš 1GB v roku cca 2 dni in 12 ur. Torej en film res slabe kvalitete.

bambam20 ::

njyngs je izjavil:



Kakšne torente točno pa?
Če z 40kB/s uploadaš konstantno brez pavze, potem preneseš 1GB v roku cca 2 dni in 12 ur. Torej en film res slabe kvalitete.


Sori, ker s tako linijo ne vlečem dol Blue Rayev veikosti 40 GB. Lol.

Torrente v velikosti 1.4 Gb- 2.6 GB.

Vihaj sedaj nos.

SuperVeloce ::

2 dni? Slaba matematika
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Jst ::

Kakšni problemi človeštva :)

TL.org, tam je šele problem. 100/100 linija, a kaj ko je toliko ljudi na seedboxih, da 10GB ne moreš nazaj prenesti niti v prvem tednu, kaj šele kasneje. Zato pa plačaš 10 dolarjev, kar je toliko, kot vsakodneven prigrizek, kava, red bull ali čigume na Petrolu.

Praktis in mojmežik pa res redko sploh gledam, v bistvu se sploh ne spomnim, kdaj sem nazadnje kaj prenesel...

(Sploh se ne morem spomniti, kateri film sem nazaj "spiratiziral",... vse je od netflixa in aPrime.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Waw, to vidiš samo v Sloveniji. Dve strani, ki strežeta ukradene filme, serije, igre,... se kregata, kdo ima "Higher Ground"... LOL
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bambam20 ::

Jst je izjavil:

Waw, to vidiš samo v Sloveniji. Dve strani, ki strežeta ukradene filme, serije, igre,... se kregata, kdo ima "Higher Ground"... LOL


Problem je, ker druga stran si prisvaja odličnu urejen torrente z dobrimi slovenskimi podnapisi. Tudi tebe bi jezilo,če bi videl svojo zadevo nepoimenovano. IN lepo urejen torreten z dobrimi slovenskimi podnapisi se je potrebno kar potrudit.

Heavy ::

bambam20 je izjavil:

Jst je izjavil:

Waw, to vidiš samo v Sloveniji. Dve strani, ki strežeta ukradene filme, serije, igre,... se kregata, kdo ima "Higher Ground"... LOL


Problem je, ker druga stran si prisvaja odličnu urejen torrente z dobrimi slovenskimi podnapisi. Tudi tebe bi jezilo,če bi videl svojo zadevo nepoimenovano. IN lepo urejen torreten z dobrimi slovenskimi podnapisi se je potrebno kar potrudit.



Tako se verjetno tudi režiserji, igralci, scenaristi... počutijo.
#TeamFelix

bambam20 ::

Heavy je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Jst je izjavil:

Waw, to vidiš samo v Sloveniji. Dve strani, ki strežeta ukradene filme, serije, igre,... se kregata, kdo ima "Higher Ground"... LOL


Problem je, ker druga stran si prisvaja odličnu urejen torrente z dobrimi slovenskimi podnapisi. Tudi tebe bi jezilo,če bi videl svojo zadevo nepoimenovano. IN lepo urejen torreten z dobrimi slovenskimi podnapisi se je potrebno kar potrudit.


Tako se verjetno tudi režiserji, igralci, scenaristi... počutijo.



Oni so plačani po pogodbi. S tem, da filmski studiji vseko leto obračajo višje dobičke. Res čudno, da ni obratno?

njyngs ::

Tudi Partis služi z reklamami :D Sicer ne toliko kot holivut, ampak hej, za ukradeno robo je kar fajn :D

krepki ::

A mogoče kdo ve koga lahko kontaktiram od adminov na moj blink,namreč pozabil sem geslo,ga parkrat vpisal napačno in dostop je onemogočen za 24 ur.
Geslo sem dal obnovit in ga dobil na mail ampak teh 24 ur se še vedno pojavlja pa čeprav je minilo že 48ur.
lp
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

MojBlink- onemogočeno

Oddelek: Omrežja in internet
179868 (9668) Mavrik
»

problem prenosa torrentov na NAS strežniku synology DS 212j

Oddelek: Pomoč in nasveti
115162 (4826) mNeRo

Več podobnih tem