» »

debian linux

debian linux

tx-z ::

zdej sm downloadu tale linux, pa ga hočem inštalirat v VMWare Workstation 3.0. Lepo vse loada pol mi pa nekje na sredini k maš nastavitve jav da ne najde diska(100% sm šur da je!).
Tole piše:
Debian GNU/Linux Installation Main Menu
No hard disk drives were found....

pol me pa še vpraša a hočem na disketo al prek omrežja inštalirat... a je to zarad vmwera al drugo?
tx-z
  • spremenilo: tx-z ()

tx-z ::

a je lahko tut možno, kr mam to inštalacijo direkt iz image-a(naštelan na cd), da ne dela?

btw: tuki mate vmware..upam da je taprav link
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Gandalfar ::

kaksne diske si pa nastavil v vmware? SCSI ali IDE?

tx-z ::

Memmory 132MB
Virtual Disk(SCSI 0:0) Persistent
DVD/CD-ROM (IDE 1:0) Using image D:\Install\bootbf2.4.iso
Floppy Drive(A:) Using drive A:


lepo zaženem, dam ENTER, mi naloži, izberem angleško, dam continue, nastavm tipkovnico, pol mi pa takoj v naslednjem main menu-ju napiše

No hard disk drives were detected. You either need to load special drives from a floppy, or you plan to install the system on a diskless workstation which usese NFS in place of local disk. Select "Next" to load essential modules from a floppy, or "Alternate" to configure network.

pol pač naprej možnosti,,problem je sigurno vmware, ker sm probu za štos zagnat inštalacijo s cdja na normalno, brez vmwara, pa je normalno delal najdu je disk, sam rabm nujn v vmweru, kr se mi ne da delat novih particij, kr mam čudn narjen(glih tko da dela), pa nebi uničval.. :D Pa še neki, že k sm inštaliru nek drug linux, mislm da mandrake 8.0, mi ni delal vredu,sicer disk je zaznal,,drgač pa mi dos pa win nt normalno delata v njem
tx-z

Gandalfar ::

hmm.. cudno .. predvidevam da uporabljas cist tanovno razlicico VMWare...

v wizardu .. kaj si izbral za host OS .. si dal Linux?

Poskusi se z IDE diski namesto SCSI..

tx-z ::

ne, vmware 3.0 mam, nov je 3.2,,zdj je pa še en problem, k sm inštaliru win2000 v vmware, je vse normalno delal(pr inštalaciji),,pol se pa prjavm, zaženem My Computer, pa mi sam neki dela pa nč ne pokaže,, isto v vseh mapah k jih odprem,, tut za tiskalnike, nadzorno ploščo,...kaj je narobe?
tx-z

Gandalfar ::

za zacetek bi ti svetoval namestitev najnovejsega VMWare saj ima zadeva tezave z delovanjem, ker res nima smisla, da se prevec ukvarjas s to razlicico .. uporabi najnovejso in potem benti .. zagotovo so to znani problemi, ki so odpravljeni v novi razlicici

DMouse ::

Jest sm mel isti problem, ker VMWare uporablja SCSI disk za virtual disk (vsaj moja verzija). Pa sm na zacetku instalacije debiana izbral novo jedro (2.4 - ima podporo za scsi ze vgrajeno) in teh problemov ni bilo vec.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel VirtualBox 1.6.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5610410 (6857) kriko1
»

VMware - ne morem ustvariti particij na SCSI disku

Oddelek: Operacijski sistemi
81150 (1099) ender
»

vmware zagnat fiziščno nameščen os

Oddelek: Operacijski sistemi
192473 (1951) SasoS
»

VMWare in Gentoo

Oddelek: Operacijski sistemi
81031 (859) jeso
»

VmWare problemi in tezave...

Oddelek: Operacijski sistemi
121430 (1212) gugo

Več podobnih tem