» »

Vodno hlajenje razlika?

Vodno hlajenje razlika?

Stewie ::

Pozdravljeni!

Ker se ne spoznam na vodno hlajenje me zanima kakšna je razlika med npr. Corsair H110 in http://www.mlacom.si/vodno-hlajenje/ekw... sej je oboje vodno? Je ker boljši?
  • spremenilo: Stewie ()

Janac ::

Eno je open/custom loop drugo pa closed loop. Boljši je od EKWB.

Assass1n ::

To sta različna tipa vodnega hlajenja. Corsair H110 je closed loop vodno hlajenje, to pomeni da se ga ne da razstavit ter dodat še kakšno komponento zraven naprimer grafično kartico, matično, ram... Ima že vgrajeno črpalko v bloku, samo namontiraš in uporabljaš.
Drugo kar si linkal je tudi enkrat dražje, gre za custom loop zadevo, kjer imaš vsako komponento ločeno, in moraš sam povezat vse z cevjo, sam nalit vodo, odzračit...
Ni težko če veš kako pa kaj. Se tudi bolj splača, ker so temperature dosti nižje, ker so blok, pumpa in radiator dosti bolj pretočni in so sposobni bolj odvajat temperaturo. Poglej za cene direktno na ekwb.com mogoče boš kaj ceneje skozi prišel. Tukaj je vse vredu, le radiator bi ti priporočal 360 če imaš prostor zanj.
Ekwb je slovenski proizvajalec, stran si lahko daš v slovenščino, poštnina ni draga.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

IMO dodaj napram H110 še 100EUR in kup en osnoven EKWB kit z 240 radom, itak je to dost za OCjan CPU.

Tole sem imel v mislih: http://www.mlacom.si/za-procesorje/ekwb...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

Kaksen neumen predlog. 200€ za hlajenje? Oo Verjetno niti nima procesorja tolko vrednega. Boljse prodat trenutni procesor in dodat 150€ za boljsi procesor in 50€ za kvalitetn zracn hladilnik. In bo delalo tisje in boljse od slabsega procesorja z vodnim hlajenjem.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Kaj te spet peče? Sam je gledal komplet za 300 in kaksen procesor si lasti neves. Poleg tega ma lahko vodno hlajenje za 10 let medtem ko zračnega težko in pozabil si na estetsko sentimentalno vrednost.

Se me zanima kako bo delalo tisje?

Stewie ::

Procesor mam i5 4670k kar se pa tice primerjave sem pa tega vzel da si boste predstavljali kaj hocem izvedet nism zato dal da bom kupil samo razlika me zanima drugace imam namen uzet h110

Assass1n ::

Ceneje in manj dela, razlike v preformance so ampak custom loop je za taprave geeke k se jim da z tem jeb*t ;) Je pa po testih tale corsair čist ok.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

nailed ::

če imaš čas veselje in denar ter želiš imet silent komp ali pa navijat si omisli custom loop(od EKWB), na to lahk kasneje priklopiš še grafo, ram matično ect...


če si bol tipa kupi vgradi pozabi, je corsair h100i nekaj slabši a še vedno dobra režitev za zmeren owerclock oz. hladno delovanje
shitty old laptop

AlienRR ::

..če si bol tipa kupi vgradi pozabi, je corsair h100i nekaj slabši a še vedno dobra režitev..

Tole lahko narediš tudi z custom loopom. Ko je enkrat sestavljen ne potrebuje nič več vzdrževanja kot vsi ostali hladilniki.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienRR ()

hojnikb ::

AlienRR je izjavil:

..če si bol tipa kupi vgradi pozabi, je corsair h100i nekaj slabši a še vedno dobra režitev..

Tole lahko narediš tudi z custom loopom. Ko je enkrat sestavljen ne potrebuje nič več vzdrževanja kot vsi ostali hladilniki.

hahahaha, no.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

Custom loop potrebuje veliko več vzdrževanja kot ostali hladilniki

hojnikb ::

da ne omenjamo, da je večja šansa, da pride do težav (beri: leak)
#brezpodpisa

AlienRR ::

Oglašata pa se vidva, ki uporabljata vodno zadnje leto, dve oz. še to ne.

Kak leak neki? Kaj cev pozabi čemu je namenjena in kar začne prepuščat vodo?
Seveda so težave vendar zaradi half-ass-job in zato ni kriva komponenta(e).

Če misli it kaj narobe bo šlo lepo na začetku. Zato se prvi dan, dva opazuje, če je vse OK. Sem spadajo tudi alge*, zamašitve zaradi plastifikatorja cevi**, počeno akrilno steklo***, uber oksidacija ipd.

*če ne sčistiš tako kot treba si si sam kriv. Če mešaš dodatke ki ne gredo skupaj si si sam kriv
**če ne prebereš katere cevi so OK, si si sam kriv
***Če mešaš alkohole po loopu z akrilom si si sam kriv
jah kovine različnih nabojev se ne mešajo. npr. CU-AL slaba ideja, CU-ZN ok..

Kako vzdrževanje rabi? Konkretno sestavljen loop potrebuje, čiščenje praha iz radjatorja in kompletno čiščenje ob zanemjavi/dodajanju komponente znotraj loopa. Mogoče po letu in pol doliješ kak cl vode.

npr. moj loop sem predkratkim razdr po skoraj dveh letih brez vzdrževanja pa še to zaradi menjave komponente v rač.
poglejta npr. XS, nekateri še dlje gonijo brez vzdrževanja.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Janac ::

Bloke moram jaz čistit na min 2 meseca, ker se naberejo prav ostanki stvari in zabije outlet porte. Nevem kako lahko pustiš svoj PC zanemarjat za 2 leti?

Ne pozabi da je čiščenje tudi vzdrževanje.

AlienRR ::

Potem slabo sčistiš. Ne zanemarjam, preprosto ni kaj čistit.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Assass1n ::

Janac kaj pa imaš v sistemu, sem mislil, da z destilirano vodo ni treba nič popucat, vsaj ne tako pogosto.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

TOP ::

Janac je izjavil:

Bloke moram jaz čistit na min 2 meseca, ker se naberejo prav ostanki stvari in zabije outlet porte. Nevem kako lahko pustiš svoj PC zanemarjat za 2 leti?

Ne pozabi da je čiščenje tudi vzdrževanje.

Nekaj maš narobe ali imaš samo destilirano vodo noter pa še kakšno barvilo po pomožnosti ali pa kake čudne bloke,ker tole ni šans kar pišeš.

Fifty6 ::

Ne uporabljat vode/destilirane vode kot hladilno sredstvo, ker zacne stvar notr oksidirat, to vemo ze iz sveta avtov/motorjev, rajš kupte hladilno stredstvo za vozila, še sama tekočina bolš odvaja temperaturo (ne nekaj znatno ampak nekaj malega pa). Na petrolu mate liter tekočine res za majhen denar in nebo nič rjavelo, posledično tud pucat nebi blo treba notranjega sistema.

hojnikb ::

AIO voda ga še vedno zmaga. Cenovno, kot tudi kar se tiče vzrdževanja. Svojo 620ko sn zmontiral gor cca 2 leti nazaj in je to to. Razn menjave sistema vmes in pucanje radiatorja na vsake tolk cajta, stvar ne predstavlja nobenga vzdrževanja. In deluje tak kot mora, low profile pumpa neslišna, malo placa zavzame. Je pa res da ma to svojo ceno -- cooling performance. Vendar ker nimam navitega sistema (vsaj večino časa ne), je stvar dead silent in praktično maintaince free.

Tako, da custom loop, razn če se greš extremno navijanje, imo nima smisla (sploh ko pogledamo kakšne težave so mel EKWB v preteklosti)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

b16 ::

Lastim si ohišje kandalf lcs iz leta 2009. Za enx nimam nobenih problemou.Sicer imam starejše komponente i7 920. No ja ventilatorje je treba še vedno imet priklopljene na minimalno. Tako da vodno ni nobena slaba stvar je pa težje ohišje :(

AlienRR ::

V zadni sestavi sem uporabil demineralizirano vodo in je BP.

Fifty6 je izjavil:

Ne uporabljat vode/destilirane vode kot hladilno sredstvo, ker zacne stvar notr oksidirat, to vemo ze iz sveta avtov/motorjev, rajš kupte hladilno stredstvo za vozila, še sama tekočina bolš odvaja temperaturo (ne nekaj znatno ampak nekaj malega pa). Na petrolu mate liter tekočine res za majhen denar in nebo nič rjavelo, posledično tud pucat nebi blo treba notranjega sistema.

To tudi v redu deluje, samo, da ne bo kdo koncentrata noter vlil.:D
Ima pa antifreeze svoj problem - alkale, ki se tepejo z akrilom in O-ringi (nisem se mogel spomnit slo besede:D). Se pa učitno uporablja blaga mešanica, ker 3/4 leta sem imel tudi antifreeze pa je tudi to bilo BP.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Janac ::

antifriz ma še problem ker se peni


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010839 (6009) Pennywis3
»

vodno hlajena grafika

Oddelek: Strojna oprema
473458 (2896) cebelar123
»

Par vprašanj glede vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61924 (1745) worteleven
»

Corsair Hydro H100i

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
183056 (2435) axee
»

Poceni vodno hlajenje, ki pokriva proc + grafično ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
443204 (2821) freesty

Več podobnih tem