» »

Internet ne dela

Internet ne dela

furion ::

LP,

Imam 10/1mbit na T-2 in zadeva je obupna. Pred letom dni, je stvar se nekako delovala, sicer zelo slabo, letos pa je vse slo downhill. Ze nekaj mesecev YouTube ne dela (avtomatsko mece na 144p lowest quality pa za 1 secundo playbacka buffra po 10-20s, deluje bolj poredko).

V zadnjem mesecu pa so sle stvari na slabse. Imam ogromen packet loss, vecinoma browser timeouta vse strani (twitter, slo-tech, google...), ce se odpirajo, se odpirajo minimalno 20 sec, tudi cez minuto. Redko kateri request uspe iz prve.

Poleg tega, skoraj vsak dan internet popolnoma crkne za kako uro ali dve.

Tle mam screenshot proof, ko se mi ena boga stran odpira 1min (62s). Pa ping na google v 90 paketih imel 70% packet loss. iftop kaze v vsem pretecenem casu porabu samo par MB bandwidtha (proof da nic ne downloadam).

Ne uporabljam proxy/vpn/tor.

Mobitel:
Trenutno stvar resujem tako, da tatheram connection prek mobitela, ampak pol mi racun za mobi pride 200eur na koncu meseca (ko se spozabim in prevec porabim)... :( Pa mobi tudi ni neki, niti 3G, sam vseen hitrej dela od tega k**** t-2.
Isto stran mi odpre v 2.4s (t-2 rabi 62s), s tem da ko uporabljam mobi mam se VPN do amsterdama, ker mobilnemu netu ne zaupam. Packet loss 0%, timeout cases < 1%.

Ce klicem na t-2 pa itaq dobim enga retarda zmeraj k sam uprasa ce sm probal resetirat modem...waste of time.
Zanima me, ce ma se kdo podoben problem, in spekulativno zakaj je ta problem sploh nastal (oversold linija, pokvarjena centrala,...?). Mogoce pa to, da v 30+ letih se vedno niso menjal kablov al upgradeal infrastrukture. Popravit nocejo (vedno ko pride tehnik samo menja modem pa neki kao meri pa to...fundamentalih problemov pa nocejo popravit). Time to stop paying bills.

Mipe ::

Še vedno je T-2 edini pravi naslov za dotične težave. Tukaj ti lahko svetujemo samo dvoje: da vztrajaj pri T-2, dokler ne odpravijo težave (navsezadnje plačuješ za 10/1 povezavo, ki ne deluje tako, kot bi morala) ali pa zamenjaš ponudnika.

RejZoR ::

Za Youtube ni vedno kriv T-2, ker je zadeva sama po sebi v riti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

furion ::

Mipe je izjavil:

Še vedno je T-2 edini pravi naslov za dotične težave. Tukaj ti lahko svetujemo samo dvoje: da vztrajaj pri T-2, dokler ne odpravijo težave (navsezadnje plačuješ za 10/1 povezavo, ki ne deluje tako, kot bi morala) ali pa zamenjaš ponudnika.


Sem ze menjal. pred tem sem imel siol, in tezave so ble identicne.

RejZoR ::

Obrni se na T-2 forum, men so tam vedno hitro pomagal karkoli je že bilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

furion ::

RejZoR je izjavil:

Za Youtube ni vedno kriv T-2, ker je zadeva sama po sebi v riti.

Mah bilokateri video stream mi ne dela, steam, kickstarter, vimeo...

Nekako sem obupal, ker itaq v 5 letih niso popravli nicesar, in je vse skupaj zguba casa (mojega in njihovega). Tehnik ko pride nic ne naredi. Tako da trpim in jih ne klicem vec. Za preselit se nimam se dovolj $.

Sam danes mi je spet prekipelo, ker je tak dan ko NIC od NIC ne dela ze 24ur. Se malo steamam tle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

OmegaBlue ::

To kar opisuješ je pač enostavno bakrena parica v riti. Ne ostane ti drugega kot morit za zamenjano in naj pridejo naredit meritve. Sicer pomaga če pregledaš svojo notranjo napeljavo in poprosiš kakega terenca da odpreta omarico in preverita vezavo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

RejZoR ::

Lahko tud da imaš zanič povezavo od omarce do modema. Kar ni tolk neobičajen problem, sploh če je starejša stavba in si vezal na obstoječo inštalacijo. Za ta del je najbolje če ti potegnejo UTP kabel direkt iz omarce do modema. Sploh pri velikih razdaljah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

Interna inštalacija; vprašanja in odgovori
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t...

furion ::

RejZoR je izjavil:

Lahko tud da imaš zanič povezavo od omarce do modema. Kar ni tolk neobičajen problem, sploh če je starejša stavba in si vezal na obstoječo inštalacijo. Za ta del je najbolje če ti potegnejo UTP kabel direkt iz omarce do modema. Sploh pri velikih razdaljah.

Zgradba je stara 14 let, kabli znotraj zgradbe so bili menjani pred 5 leti, in tezava ni bila odpravljena. Torej kablovje znotraj stavbe ni problem. Ravno tako so bili menjani vsi kabli do modema in naprej. Veckrat.

furion ::

Hayabusa je izjavil:

Interna inštalacija; vprašanja in odgovori
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&t...

Zanimivo branje. Sicer po meritvah naj bi bila interna inst. solidna. Upam da se lahko kmalu odselim nekam blizu mesta, in dobim optiko. Tu na vasi v PM so se stari phone cabli, in je vse skupaj jalovo bogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

BorutK-73 ::

furion je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Interna inštalacija; vprašanja in odgovori
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&a......

Zanimivo branje. Sicer po meritvah naj bi bila interna inst. solidna. Upam da se lahko kmalu odselim nekam blizu mesta, in dobim optiko. Tu na vasi v PM so se stari phone cabli, in je vse skupaj jalovo bogo.


Te zastopim. Sem čakal na internet preko telekoma 8 let!! Potem so pa kabelski net zrihtal v 2 mesecih ker je bilo zadosti porabnikov. Se je pa sosed preseli ko sem že imel net par mesecev in je dobil siol po 1 mesecu preko vez.;( Jebeno je biti na vasi doma če hočeš imeti stik z svetom

Drugače pa če lahko, prešalti na kabelsko. Še najmanj problemov.

furion ::

Mah, meni res nic ne dela vec, ponoru bom. Videi se ne stremajo (YouTube se posebej ne), download speed je shit. 70kbps max, kar ni niti 1mbit - Imeti bi mogu 10. Za crknit.

Hayabusa ::

S koliko se poveže modem ?

furion ::

Hayabusa je izjavil:

S koliko se poveže modem ?

Router al na modem, isto mi je. Oboje shit.

Hayabusa ::

What ?

d4vid ::

furion je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

S koliko se poveže modem ?

Router al na modem, isto mi je. Oboje shit.


Prijavi se v modem, če se lahko, in poglej s kakšno hitrostjo se zakupla na centralo... Meni na amisu recimo dobim tole:
Statistics Downstream Upstream
Line Rate 11871 Kbps 1022 Kbps
Attainable Line Rate 17928 Kbps 1132 Kbps
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

furion ::

Avg 521.00 kbit/s
(63.60 KB/s)

Peak 9828.25 kbit/s
(1199.74 KB/s)

mirancar ::

a sosedom dela normalno ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VDSL upload problem

Oddelek: Omrežja in internet
121591 (1097) Alien123
»

ADSL Splitter

Oddelek: Omrežja in internet
192098 (1970) Malajlo
»

Amisov modem se sesuva 2x dnevno.

Oddelek: Omrežja in internet
202404 (1959) Bakunin
»

Izgradnja nove internetne priključne točke ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151837 (1481) Štrubsi
»

Amis priklop

Oddelek: Omrežja in internet
324715 (4297) d4vid

Več podobnih tem