» »

Google pripravlja Android predstavitev

Google pripravlja Android predstavitev

Nova generacija naprav Nexus 7

vir: The Verge
The Verge - Večina tistih, ki spremlja svet Androida, je že na konferenci I/O pričakovala, da bo Google predstavil Android 4.3, kot splavitveno napravo pa bi obenem predstavili novo generacijo Nexus 7.

Zgodovina je jasna, saj je bil Nexus One predstavljen skupaj z Androidom 2.1, Nexus S z 2.3, Galaxy Nexus s 4.0, lanskoletni Nexus 7 s 4.1 ter Nexus 4 in 10 skupaj z Androidom 4.2. Poleg očitnega trenda je bila razlog za takšna pričakovanja tudi obilica govoric. O lastnostih nove generacije naprave Nexus 7 se namreč govori že od aprila (podobna cena, podobno prostorni modeli in podobna velikost predhodniku, a zaslon s 1920×1200 pikami, Qualcommov Snapdragon 600 namesto Tegre 3, vsaj 2 GB pomnilnika ...), kakor tudi o Androidu 4.3. Obenem je bila konference polna neuradnih napovedi, da bo neka funkcionalnost na voljo v Androidu 4.3, česar pa poslušalci uradno ne bi smeli slišati. Neuradni razlog za zakasnitev predstavitve naj bi bile neznane težave.

Kmalu po konferenci I/O so začele krožiti govorice, da bosta Android 4.3 in nov Nexus 7 svetu predstavljena julija. Sprva se je govorilo, da bi bila prireditev lahko že 10. julija, a s tem ni bilo nič. Zdaj je uradno, Googlova predstavitev, povezana z Androidom in Chrome OS bo namreč 24. julija, prihajajočo sredo. Za Android praktično ni dvoma, kaj lahko pričakujemo, saj je Android 4.3 že pobegnil na splet v obliki beta izdaj, nova generacija naprav Nexus 7 pa se je že pokazala kameri (omenja se kar 4 GB pomnilnika!). Boljše vprašanje je, kaj namerava Google pokazati v zvezi s Chrome OS, sploh po nedavni predstavitvi Pixla, ki konkurira z najboljšimi Ultrabooki™ na tržišču. A vsa ta vprašanja bo že prihodnji teden razjasnil Sundar Pichai, vodja združenega oddelka za Android in Chrome OS.

44 komentarjev

RockyS ::

4GB ? Kaj nove verzije Androida in naprav dejansko prinašajo kaj novega ali se gre samo za pumpanje specifikacij?

Nikec3 ::

Jaz si želim samo stabilnosti. Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

RejZoR ::

Lol? To je tko kot bi rekel, da je Porsche najslabši avto na svetu, ker je mašina crknila, ko si vanj nalil dizla... Android kot tak je čist super OS, problem so slabo spisane aplikacije. Ampak roko na srce, če mal prebrskaš najdeš tud kvalitetne in teh ni malo. Sam uporabljam samo free verzije, pa sem do zdej našel še čist vse in delujejo super.

Tko da samo komi čakam, da Cyanogenovci portajo Androida 4.3 v CM10.2 i'm guessing...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

Nikec3 je izjavil:

Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.

Ah ne pretiravaj no, to mesto zasedajo starejše verzije Windowsa.

Mavrik ::

Nikec3 je izjavil:

Jaz si želim samo stabilnosti. Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.


Med tistim kar laufajo Nexusi in sranjem ko ga dobiš na telefonu pri naših operaterjev je precejšnja razlika.
The truth is rarely pure and never simple.

bobby ::

Mavrik je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Jaz si želim samo stabilnosti. Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.


Med tistim kar laufajo Nexusi in sranjem ko ga dobiš na telefonu pri naših operaterjev je precejšnja razlika.


Se podpišem pod Mavrikovo izjano,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

printer ::

Razlika med Samasungovo, htc, sony-evo razlicico umetnino in pa stock :))! Dokler niste imeli nexus telefona ali pa vsaj enga z stabilnim stock androidom nimate pravice jamrat niti nimate pojma kak more delovat android in kaksna je njegova stabilnost! Ce pa ste ga imeli in ste razocarani potem pa ste seveda upraviceni, da poslete sistem v ... :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: printer ()

buneech ::

Mavrik je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Jaz si želim samo stabilnosti. Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.


Med tistim kar laufajo Nexusi in sranjem ko ga dobiš na telefonu pri naših operaterjev je precejšnja razlika.

Definitivno, zato si pa lastim Nexusa.

Pride pa zdj končno BT LE 4.0 na stock Androida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

Marat ::

upam da pride nov Nexus telefon ven, da bo Nexus 4-ki malo cena padla :)

kpkp ::

Marat je izjavil:

upam da pride nov Nexus telefon ven, da bo Nexus 4-ki malo cena padla :)

V Italiji se 16GB varjanto dobi že za 309€, nevem če bo cena šla bistveno nižje preden bodo pošle zaloge.

Nikec3 ::

techfreak :) je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.

Ah ne pretiravaj no, to mesto zasedajo starejše verzije Windowsa.

OK, mogoče sem malo pretiraval, ampak sta iOS in Windows definitivno bolj stabilna od Androida. Ne poznam uporabnika, ki se ne bi pritoževal nad napakami Androidov. (tudi 4.2 in 4.3). Idealna varianta bi bil iOS na Samsungih ali HTC-jih.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Dr_M ::

Jebes stock android, ce so nexusi totalno invalidni telefoni.
CM je pa tudi bolj tako tako.

antonija ::

sej mas galaxy s4 in htc one s stock adroidom na voljo.

Kaj tocno je pa pri CM tako-tako?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

trizob ::

kpkp je izjavil:

Marat je izjavil:

upam da pride nov Nexus telefon ven, da bo Nexus 4-ki malo cena padla :)

V Italiji se 16GB varjanto dobi že za 309€, nevem če bo cena šla bistveno nižje preden bodo pošle zaloge.


Mimo teme debate, kje pa? Lahko pod zasebna, hvala.

Seveda bi pa bil navdušen, če bi že jeseni prišel tudi nova štirica, a bom moral kupiti še staro, kot zgleda.

Nikec3 je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Android je najbolj buggast software v zgodovini OS-ov.

Ah ne pretiravaj no, to mesto zasedajo starejše verzije Windowsa.

OK, mogoče sem malo pretiraval, ampak sta iOS in Windows definitivno bolj stabilna od Androida. Ne poznam uporabnika, ki se ne bi pritoževal nad napakami Androidov. (tudi 4.2 in 4.3). Idealna varianta bi bil iOS na Samsungih ali HTC-jih.


Na nekaterih HTC-jih se WP kar fino sesuva. En model so celo umaknili iz prodaje naši operaterji. S kakšnim razlogom, ne vem.

antonija je izjavil:

sej mas galaxy s4 in htc one s stock adroidom na voljo.

Kaj tocno je pa pri CM tako-tako?


Po moje se Google S4 in Google One ne splača, posodobitve pa so enako problematične kot na ne pristnih Android telefonih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trizob ()

klinker ::

Dr_M je izjavil:

Jebes stock android, ce so nexusi totalno invalidni telefoni.
CM je pa tudi bolj tako tako.


Invalidni??? Zakaj ze?

Glede CM se pa strinjam, ja.

bobby ::

DR_M dej ce jimas kej pametnega za povedat, bot raj tih. Nimas pojma pa ti je samo dolgcajt k je glih nedeljsko popoldne.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

SLO_Matej ::

trizob je izjavil:

Na nekaterih HTC-jih se WP kar fino sesuva. En model so celo umaknili iz prodaje naši operaterji. S kakšnim razlogom, ne vem.

Več info prosim. Kateri model so pa umaknili? Tako HTC WP 8X in WP 8S lahko kupiš pri nas. To pa je tudi vse kar ima HTC z WP8 (vsaj za evropski trg).

techfreak :) ::

Nikec3 je izjavil:

OK, mogoče sem malo pretiraval, ampak sta iOS in Windows definitivno bolj stabilna od Androida. Ne poznam uporabnika, ki se ne bi pritoževal nad napakami Androidov. (tudi 4.2 in 4.3). Idealna varianta bi bil iOS na Samsungih ali HTC-jih.

Mogoče poznaš večinoma samo Android uporabnike? In kakšne so te napake?

Osebno sicer ne poznam naprave/OSa/programa/... za katerega se nobeden ne bi pritoževal.

klinker ::

Res je, cisto vsaka platforma se je ze kdaj pa kdaj obesla. Android malo vec, ker je pac noro razlicnih naprav na njem, ne za drugo :)

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

Lol? To je tko kot bi rekel, da je Porsche najslabši avto na svetu, ker je mašina crknila, ko si vanj nalil dizla... Android kot tak je čist super OS, problem so slabo spisane aplikacije. Ampak roko na srce, če mal prebrskaš najdeš tud kvalitetne in teh ni malo. Sam uporabljam samo free verzije, pa sem do zdej našel še čist vse in delujejo super.

Tko da samo komi čakam, da Cyanogenovci portajo Androida 4.3 v CM10.2 i'm guessing...

4.3 je še Jelly Bean, torej 10.2, ja. KLP bo pa CM11.

Marat je izjavil:

upam da pride nov Nexus telefon ven, da bo Nexus 4-ki malo cena padla :)

Za manj kto 400 € dobiš telefon, ki pri konkurentih s podobnimi specifikacijami (CPU, zaslon, RAM, itd.) stane bolj 500 €, če ne še kaj zraven (oz. je bilo tako pred poplavo 1080p telefonov). Obenem dobiš praktično garantirane hitre updejte še vsaj naslednjih 12 mesecev.

Nekateri bi očitno res radi vse zastonj...

Dr_M je izjavil:

Jebes stock android, ce so nexusi totalno invalidni telefoni.
CM je pa tudi bolj tako tako.

Invalidni? Do explain.

trizob je izjavil:

Seveda bi pa bil navdušen, če bi že jeseni prišel tudi nova štirica, a bom moral kupiti še staro, kot zgleda.

Hočeš reči petko? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Qushaak ::

Največji problemi Android- platforme:
- Da ga vsak proizvajalec telefonov predela izgled po svoje in ga nabaše z vsem krepom aplikacij in servisi, ki laufajo v ozadju
- Operaterji še dodatno "onesnažijo" ROM s svojimi aplikacijami in servisi
- kot že omenjeno - zanič napisane aplikacije

Če bi vsi telefoni z Android sistemom imeli res popolnoma čisto verzijo sistema in bi uporabniki nameščali le dobro napisane aplikacije sem prepričan, da bi se Android platforma pokazala v precej drugačni luči. Sicer še vedno pri enaki strojeni opremi ne bi bila tako hitra kot kak iOS ali WP, ampak narejen bi bil konkreten korak v pravo smer.

Mavrik ::

A ti misliš da mi brezveze razlagamo ljudem naj ne kupujejo Samsung dreka in ne gledajo mimo Nexus brandov? Tudi če so številke na papirčkih mal manjše?

Potem pa ljudje še vedno trabunjajo o superiornih S3jih proti N4 na pamet.
The truth is rarely pure and never simple.

Marat ::

PrimozR je izjavil:


Marat je izjavil:

upam da pride nov Nexus telefon ven, da bo Nexus 4-ki malo cena padla :)

Za manj kto 400 € dobiš telefon, ki pri konkurentih s podobnimi specifikacijami (CPU, zaslon, RAM, itd.) stane bolj 500 €, če ne še kaj zraven (oz. je bilo tako pred poplavo 1080p telefonov). Obenem dobiš praktično garantirane hitre updejte še vsaj naslednjih 12 mesecev.

Nekateri bi očitno res radi vse zastonj...


Nikjer nisem napisal da bi rad zastonj. Bi se pa močno po glavi tolkel, če bi zdaj kupil Nexus 4, naslednji teden pa bi mu, ob najavi novega Nexus telefona, cena padla. Seveda nikjer ne piše da mu bo (niti da nov telefon sploh pride), počakam pa vseeno lahko.

Pa ne se spotikat ob vsak zapis, pejd raje malo ven na zrak :)

PrimozR ::

Jah lej, jaz sem Nexus 4 končno dobil tam konec februarja, začetek marca. Iz anglije s play store za skupnih 350 €. Kaka dva meseca kasneje je bil pa na mimovrste za manj kot 400 € brez poštnine. Če bi takrat kupoval, bi ga vzel na mimovrste in se ne bi sekiral za 50 €, ker bi imel bolje pokrito garancijo (no, recimo da ne bo nič narobe).

Ja, bi bilo rahlo neugodno, ampak vseeno bi pod črto imel ZELO zmogljiv telefon (moje mnenje je, da je quad core v telefonih več ali manj neuporaben ter da bi bilo v primeru Nexus 4 morda skoraj bolje imeti hitrega dvojedrnega Kraita na ~2 GHz, skupaj z zmogljivim GPU-jem) s sicer res nekoliko malo pomnilnika (trenutno zame ravno prav) in s super prihodnjostjo, ko pride do nadgradenj. Nova verzija Nexusa bo pa tako ali tako prišla ven šele konec jeseni, če sploh.

Resen nateg sem skorajda naredil jaz, ko sem en teden pred predstavitvijo zaradi napovedi, da bo štirka 600+ €, skoraj kupil rabljenega Galaxy Nexusa za slabih 300 €. Temu se reče a close call :D

buneech ::

Dvomim, da bo zdajle prišel nov Nexus telefon, tablica je ravno eno leto stara, telefon bo pa oktobra. Verjetno bojo nov telefon takrat pokazali, če sploh bo.

klinker ::

MotoX it is. Googlov od pete do glave ;)
Specsi niso za drkat na njih, je pa po moje prava stvar koncno.

Qushaak ::

Mavrik je izjavil:

A ti misliš da mi brezveze razlagamo ljudem naj ne kupujejo Samsung dreka in ne gledajo mimo Nexus brandov? Tudi če so številke na papirčkih mal manjše?

Potem pa ljudje še vedno trabunjajo o superiornih S3jih proti N4 na pamet.

Pa sej ravno to sem napisal. Ni mi janso zakaj proizvajalci Android-nih telefonov pri factory reset-u ne ponudijo (če bi šel recimo v "Advanced mode") kaj želiš gor in da bi blo možno izbrat da popolnoma nič (razen Google Play-a recimo). Folk, ki bi se odločil za to opcijo bi že gor razširil z Nova/Apex launcer-jem. Ne pa da maš zdej vizualno različno predelane Android-e. To je isto kot bi Windows na Dell-ih vizualno zgledu precej drugače kot na HP-jih.
Da ne govorim, da bi sodona ARM-ova platforma z dvojedrnim procesorjem 1.5-1.7GHz in 2GB RAM-a delala izredno lepo. To se mi dons zdi nek dober optimum med porabo in zmogljivostjo.
Sam ljudje si dons tak procesor razlagajo kot "podhranjen".

PrimozR ::

Hja, lej. Android 2.1 in Nexus One decembra 2009. Android 2.3 in Nexus S nekje novembra 2010. Android 4.0 in Galaxy Nexus oktobra/novembra 2011. Nexus 4 konec oktobra 2012. Trend je jasen, kajne? :)

N4m31355 ::

Glede CM 10.2.. mam ga na xperia S in ko ga odklenem, pa grem v meni, zasteka za 1 sec ko scroolam desno. mam instaliranih precej mal aplikacij. ko pol scrolam levo/desno je uredu.
ni kompatibilen z applock aplikacijo. se resetira ce je vkljucena. na cm 9 je delal bp
ce med delovanjem Navigona odprem se eno aplikacijo in pol nazaj pogledam navigona, se ta sesuje..
go sms pro obcasno iz pogovora vrze direkt vn namest na meni vseh pogovorov.. poleg tega ce dobivas smse in mas vklopljene notificatione in ko dobis sms pogledas pod notificationi in kliknes na sms pa pol direkt home in to nardis veckrat, mors pol tud veckrat kliknt back ce odpres go sms pro da lahko posljes sporocilo.

trizob ::

N4m31355 je izjavil:

Glede CM 10.2.. mam ga na xperia S in ko ga odklenem, pa grem v meni, zasteka za 1 sec ko scroolam desno. mam instaliranih precej mal aplikacij. ko pol scrolam levo/desno je uredu.
ni kompatibilen z applock aplikacijo. se resetira ce je vkljucena. na cm 9 je delal bp
ce med delovanjem Navigona odprem se eno aplikacijo in pol nazaj pogledam navigona, se ta sesuje..
go sms pro obcasno iz pogovora vrze direkt vn namest na meni vseh pogovorov.. poleg tega ce dobivas smse in mas vklopljene notificatione in ko dobis sms pogledas pod notificationi in kliknes na sms pa pol direkt home in to nardis veckrat, mors pol tud veckrat kliknt back ce odpres go sms pro da lahko posljes sporocilo.


A si zgrešil forum?

http://forum.cyanogenmod.com/

N4m31355 ::

nisem. samo napisal sem tezave ki jih imam tistim ki pravijo da CM dela BP

first_line ::

Meni CM10.1 laufa 99% brez problema (edino kdaj mi sliko pri shranjevanju zjebe- rata siva 50kb velika reč), in sem kar zahteven uporabnik.

Bolj me moti da mi vsake toliko časa plačane aplikacije začnejo stokati da sem jo ukradel :( To mi pa para živce, resno razmišljam o tem da ne kupim ništa više, pri travniških vsaj vse lepo dela.

Marat ::

first_line je izjavil:


Bolj me moti da mi vsake toliko časa plačane aplikacije začnejo stokati da sem jo ukradel :( To mi pa para živce, resno razmišljam o tem da ne kupim ništa više, pri travniških vsaj vse lepo dela.

Mislim da stokajo tiste, ki preverjajo plačano licenco prek neta. Torej najbrž te zayebava takrat, ko nimaš vklopljenega prenosa podatkov, a ne?

gensi ::

Sicer tablice niso namenjene telefoniranju, a ne vem zakaj jim ne dodajo še te funkcije.
Če ima že vgrajen GSM modul, zakaj ne bi mogel še poklicati? Vsaj s slušalkami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gensi ()

first_line ::

Ravno zjutraj mi je en program zajokal da ga nisem plačal, kljub temu da sem bil na wifi. Ko sem šel na market aplikacije sploh nisem imel/nimam več med kupljenimi.

V bistvu mi dol visi, se bom pridružil čredi na pašniku, nažalost.

Nikonja ::

ampak res ne vem zakaj silite z CM ali "pure" android na S4 ali One ali katerkoli drugi telefon, sej se da umaknit vse aplikacije katere te motijo iz stvar laufa normalno brez zatikanja vsaj pri meni (S4)
Imel sam nexusa 2 in sploh nisem navdušen na njim ker za vsak drek moram dodatno aplikacijo inštalirat, sej ni bil slab ampak meni npr. par tih Samsungovih bonbončkov prav pride tudi če ih ne uporabljam vsak dan.

Pa še "najslabše" je ko enkrat začneš nalagat ROM na telefon ne moreš več nehat, in potem skoz iščeš novejši, boljši, brez konca je, na staro S2 mislim da sam cca 100krat naložil ROM-e... :)

PrimozR ::

Hja, če imaš tak problem, good for you. Jaz sem naložil Paranoid Android 3.40 in pustil, dokler nisem zjebal apr sistemskih datotek, ko sem se igral z nastavitvami za gumbe na slušalkah. Ker mi backup ni prijel, sem povozil s takrat najnovejšo verzijo. Naslednji update ROMa bo na 4.3 ;)

klinker ::

first_line je izjavil:

Ravno zjutraj mi je en program zajokal da ga nisem plačal, kljub temu da sem bil na wifi. Ko sem šel na market aplikacije sploh nisem imel/nimam več med kupljenimi.

V bistvu mi dol visi, se bom pridružil čredi na pašniku, nažalost.


To sigurno ni problem appsov. CM je pac buggy in pika, jst sem ga nesteto krat poskusu in v par dneh vedno skenslal ker nikoli ni delal kot se zagre.
Zdaj imam SlimBean na N4 in je bomba rom, tudi na SGS2 od drage sem ga nalozu in fura bp vse.

AOSP pa ni za vse, ne. To je stvar za puriste, tisti ki pa mate radi en kup funkcij vam vsekakor ne bo odgovarjal. Kar je glavno, je to da imamo izbiro, taki in drugacni ;)

PIPI, ce uporabljas TWRP, sem mel tudi sam ta problem da mi backup ni prijel, s CWM tega problema ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

PrimozR ::

Ne ne, iz osa sem povozil fajle pa zadeva ni prijela. Weird shit.

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

A ti misliš da mi brezveze razlagamo ljudem naj ne kupujejo Samsung dreka in ne gledajo mimo Nexus brandov? Tudi če so številke na papirčkih mal manjše?

Pol pa še prodajalcem na "štantih" malo povejte. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

66speeder66 ::

Ma nej ta ADT zrihtaja še, k je drvarnca napram xCode

techfreak :) ::

Sicer še nisem programiral za iOS, vendar kaj je tako slabega pri ADT?

PrimozR ::

Sej maš zdej Android Studio? :P

Mavrik ::

66speeder66 je izjavil:

Ma nej ta ADT zrihtaja še, k je drvarnca napram xCode


True. Je pa zato Xcode slab vic proti IDEA.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android 4.4 prinaša manjše, a pomembne novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9834103 (26770) bkupljen
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529517 (22485) Assass1n
»

Android 4.4 uradno najavljen - KitKat

Oddelek: Mobilne tehnologije
347975 (6243) Tilen
»

Google predstavil Android 4.3, sveža Nexus 7, Q (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8929215 (15583) Bluzer13
»

Začel se je Google I/O - Android

Oddelek: Novice / Android
2912921 (10462) Marat

Več podobnih tem