» »

A kdo ve, za kaj vse je zdrav Jägermeister?

A kdo ve, za kaj vse je zdrav Jägermeister?

mikena ::

Tale liker je narejen iz 60 kvalitetnih zelišč in rožic. Baje se v njem skrivajo neke koreninice cvetov, ki močno razkužujejo in veljajo za nek "eliksir" zdravja (v zmernih količinah, seveda).

A kdo ve, za kaj točno ga je dobro spiti? Kakšne težave odpravlja?

Nekoč sem imel cimra, ki je vsako jutro na tešče spil šluk jegra in si tako pozdravil težave z želodcem. Bogsigavedi če je bil res jeger zaslužen za to...

Tilen ::

Kakšne težave odpravlja?


Prenasičenost EUR v denarnici.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

dottor ::

Ne vem kaj odpravlja, vem pa kaj povzroča: v prekomernih količinah demenco in izgubo spomina, težave v motoriki in govoru in kot je že reku Tilen preprečuje prenasičenost € v denarnici.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

...:TOMI:... ::

Če ga spiješ vsak dan čisto malo, je to sigurno zdravo, kar za vse po spisku. Kot vedno, pri vseh stvareh, pretiravanje škodi.

Če bi potreboval zelo dober slovenski približek jegru, sporoči, poznam nekoga, ki to dela :)
Tomi

dope1337 ::

...:TOMI:... je izjavil:


Če bi potreboval zelo dober slovenski približek jegru, sporoči, poznam nekoga, ki to dela :)


strok čjesna pa štamperl šnuopca vsako jutro?
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Magic1 ::

Pravijo, da ga je fajn mal nagnt po obroku, ko si kje v Afriki.
Magic

dottor ::

Moja nona (ja v Istri imamo none in ne babice) dela podobne zeliščne zvarke s šnopcem. Neke trave nameče v šnops in to pusti 40 dni na soncu. Dejansko stvar res pomaga za želodec, živce in podobno. Seveda v majhnih količinah.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ttommy ::

dottor je izjavil:

Ne vem kaj odpravlja, vem pa kaj povzroča: v prekomernih količinah demenco in izgubo spomina, težave v motoriki in govoru in kot je že reku Tilen preprečuje prenasičenost € v denarnici.


Od kje pa tebi podatek, da povzroča demenco?
Gamer

dottor ::

To je blo v sarkazmu napisano in se je nanašalo na naprej napisane težave. Sarkazem pač, ampak vidim da ni to za vsakogar...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ttommy ::

Če bi izpustil demenco, bi bilo vse ok in bi razumel. Ker vsaka alkoholna pijača v večjih količinah to povzroča (izgubo spomina, težave v motoriki in govoru).
Gamer

mihec87 ::

Vse je odvisno od količine- lahko je tudi black out do jutra.

ttommy ::

Drugače je pa to dober antigripin- zjutraj 0.03 vsak dan, pa si zdrav celo zimo.
Gamer

francek1 ::

Če ti je res za zdravje, je bolj primerna švedska grenčica. Tista, ki jo izdeluje Mariborska lekarna, je preizkušeno kakovostna.

Je tudi odlična kurativa, če se kje opečete; če jo pravočasno naneseš na opečen del, prepreči tvorbo mehurjev.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Apofis ::

dottor je izjavil:

Moja nona (ja v Istri imamo none in ne babice) dela podobne zeliščne zvarke s šnopcem. Neke trave nameče v šnops in to pusti 40 dni na soncu. Dejansko stvar res pomaga za želodec, živce in podobno. Seveda v majhnih količinah.

a ne pride pol vn neki iz tega ala sirup

mihec87 ::

Apofis je izjavil:

dottor je izjavil:

Moja nona (ja v Istri imamo none in ne babice) dela podobne zeliščne zvarke s šnopcem. Neke trave nameče v šnops in to pusti 40 dni na soncu. Dejansko stvar res pomaga za želodec, živce in podobno. Seveda v majhnih količinah.

a ne pride pol vn neki iz tega ala sirup


Sirup je sladkor+ smrekovi vršički ali tropotec itd..

mr1two ::

Jagrmajstr je bolj podoben kokakoli(ekstrakt+voda) kot kakšnemu alkoholnemu napitku v katerem so se namakala razna zelišča. Gre za ekstrakt, ki ga naknadno zmešajo z alkoholom, nič drugega.

Če bi kdo vsaj enkrat videl, kako se dela zeliščne alkoholne pripravke, bi kmalu poračunal da ni variante, da to dobiš v takšnih količinah po takšni ceni.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

dottor ::

mihec87 je izjavil:

Apofis je izjavil:

dottor je izjavil:

Moja nona (ja v Istri imamo none in ne babice) dela podobne zeliščne zvarke s šnopcem. Neke trave nameče v šnops in to pusti 40 dni na soncu. Dejansko stvar res pomaga za želodec, živce in podobno. Seveda v majhnih količinah.

a ne pride pol vn neki iz tega ala sirup


Sirup je sladkor+ smrekovi vršički ali tropotec itd..



Ne pride zelenkasta pijača vn, ki dejansko pomaga pri prej naštetih težavah (želodec, kislina, pritisk, ...).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GabrieLeo ::

enkrat sem bil pri babici in sem bil bolan. Trebuh me je bolel za popizdit, v glavi se mi je vrtelo tresel sem se pa še zeblo. Pač angina. Me je zavila v 3 deke dala za ruknit kozarček in je bila kr orenk savna ja :D. Zaspal sem še malo v bolečinah ampak zjutraj sem bil kot nov, malo skurjen ampak res kot roža. Nikoli nebom tega pozabil in sem si tako enkrat pomagal kasneje v dijaškem domu. Isti učinek.

Ja je pa res da mi je v teh dijaških letih pomagal telefon olajšati za ene 30 neumnih SMSov in kopico bedarij ja, pa še kako žalitev mimogrede :))

kondezator ::

Za mačka preganjat :))

Machete ::

Ne sanjaj o zeliščih v jegru. Že po vonju čutiš da gre za ultimativno industrijsko mešanico čistega alkohola (nisem za kemijo.. ma po vonju je kot lekarniški alkohol)z dodanimi ojačevalci arome okusa, sladkorjem itd..
Po moje ni notri niti ene rastlinice, ki je videla sončno svetlobo. Res pa je da je bil pred nekaj leti.. 5-10-.. nazaj drastično bolj kvaliteten, kot ga pod tem imenom prodajajo danes.

floyd1 ::

Zadaj na nalepki v drobnem tisku lepo piše kaj je notri. Kot so povedali že pred mano - "industrijski" ekstrakt + alko. Kar se "rožic" tiče pa niso niti mimo šle...

Primorec ::

Ja sploh če ga mešaš s pivom je efekt hud glavobol..Se strinjam, zelo slab alkohol + kemija..Če pa poizkusiš domačega..to je pa ena čist druga stvar..Normalno da ubirajo bližnjice, če pomisliš koliko ga prodajo po celem svetu..

Rias Gremory ::

Kakšne težave odpravlja?

Depresijo, osamljenost, tesnobo.
Začasno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

WizmoTo ::

Za želodec je precej boljši underberg. Pa tudi pelinkovec, ki je poleg tega precej cenejši, pa še boljši (sploh če imaš rad grenke pijače :)
Nekateri sicer prisegajo na brinovec, ampak po izkušnjah to mnogim še poslabša stanje...

Primorec ::

Košut'nk...hehe...tist ki ga je probal ve o čem govorim..Ni bolj grenke reči na svetu, pa mnogi ga hvalijo za želodec..

Machete ::

offtopic @Primorec
Poznaš koga s Krasa, ki lahko proda domač tropinovec. Ca 4L.. ? Najraje iz merlotovih tropin, lahko je pa tudi druga sorta?

urosz ::

še en glas za Pelinkovec ;)

Primorec ::

@Machete ne, na krasu nimam poznanstev, vem pa, da na obali ves tropinovec iz grozdja prodajo v italijo.

Enkrat sem probal primerjat Volkov z eurospina z Jagermeistrom...Skoraj enaka stvar..Je pa res da se kvaliteta obeh spreminja iz batcha v batch, včasih je full dober, včasih pa zaznaš okus slabega žganja notri..Tisti, ki ga je kdaj kuhal že ve o čem govorim..
Jaz namesto pelinkovca raje cynar, mi je boljši okus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

gruntfürmich ::

raje se ga sam spravi delat, je bolj zabavno in poučno. ali pa ga od koga kupiš
ali pa kar specifične tinkture delaš pa jih potem po kapljicah piješ.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Primorec ::

Sem ga že..Obstajajo pa tudi 'hitre' recepture z 1/2 zelišč ki so v original receptu. Za original delat moraš nabirat zelišča skoraj od pomladi do jeseni, ti kar malo volje zmanjka vmes. Redkokdo ga kompletira..

Sicer recepture malo varirajo, v osnovi rabiš (povzeto z interneta)+cuker

1. vijolice (marec)
2. lapuh - cvet (marec)
3. trobentice - cvet (april)
4. trobentice - listje (april)
5. smreka - vršički (april-maj)
6. robida - listi (april-junij in september - november)
7. ozkolistni oz. suličasti trpotec (april-september)
8. navadne marjetice (maj-september)
9.lapuh - listje (maj-junij)
10.kamilice (maj-junij)
11. gozdne jagode - listje ( maj-junij)
12. brin - zelene jagode (maj)
13. pelin (maj-junij)
14. bezeg - cvet (maj-junij)
15. navadni rman (maj - avgust)
16. žajbelj (maj-junij)
17. ajbiž (maj-junij)
18. meta (maj-avgust)
19. materina dušica (maj-september)
20. vinska rutica (maj) - manjša vejica
21. akacija - cvet (junij)
22. Vrtni sladki janež (junij)
23. borovnica - listi pred zorenjem (junij)
24. bela detelja (junij - julij)
25. janež - zelen (junij - julij)
26.kimelj oz. kumina (junij - avgust)
27.majaron (junij - september)
28. lipa - cvet (junij)
29. širokolistni trpotec (junij - avgust)
30.šentjanževe rože (junij-avgust)
31. oreh - zrezani zelen (zreži do junija)
32. rožmarin (junij-avgust)
33. srčna moč (junij - avgust)
34. kostanj - cvet (julij)
35. arnika - cvet (julij-avgust)
36. njivska preslica (julij -oktober)
37. tavžentrože (julij - avgust)
38. navadna vrtna melisa (julij -avgust)
39. brin - zrele jagode (oktober - november)

gendale ::

za sramežljivost (1-5dl)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

SkIDiver ::

Meni se pri želodčnih težavah super obnesejo narezani in v šnopcu namočeni zeleni orehi.

dottor ::

Orehovec. To je tudi dobra stvar. Imamo domačo proizvedeno doma. Nona nardi ene 40-50 litrov tega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

postar_si ::

Jst ga delam že 5 let doma in tudi košutnik je notri;)
Osnova pa je domač sadjevec.

blackbfm ::

enkrat sem bil pri babici in sem bil bolan. Trebuh me je bolel za popizdit, v glavi se mi je vrtelo tresel sem se pa še zeblo. Pač angina. Me je zavila v 3 deke dala za ruknit kozarček in je bila kr orenk savna ja :D. Zaspal sem še malo v bolečinah ampak zjutraj sem bil kot nov, malo skurjen ampak res kot roža. Nikoli nebom tega pozabil in sem si tako enkrat pomagal kasneje v dijaškem domu. Isti učinek.


to je imunski sistem, ne pa zelišča


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nedeljska depresivnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516929 (3833) solatko
»

Socialna podpora - nisem upravicen?

Oddelek: Loža
4817720 (13524) Iatromantis
»

Po kateri poti na Otok Krk iz Koroške?

Oddelek: Na cesti
133079 (2808) ttommy
»

TUNIZIJA - Djerba

Oddelek: Loža
268868 (8098) AtaStrudl
»

Definiranje spremenjivke - javascript

Oddelek: Programiranje
51134 (1057) a-ptuj

Več podobnih tem