» »

Outlook 2013 - IMAP

Outlook 2013 - IMAP

mirch ::

Opazil sem da ima novi outlook novo lastnost. Da zadrži IMAP maile shranjenje. Ker gre vseeno za zelo pomembne maile, pa jih ne bi rad izgubil in nebi rad po nekaj mesci prenastavljal na POP strežnik - vas za vsak slučaj vprašam: IMA KDO KAJ IZKUŠENJ S TO NOVO LASTNOSTJO? Se s tem dejansko shranijo maili na računalnik ali ne?

SLIKA: http://www.google.si/imgres?sa=X&biw=78...

LINK: http://blogs.office.com/b/microsoft-out...
  • spremenil: mirch ()

Vice ::

In v čem se ta funkcija razlikuje od tiste pred "10 leti" iz časa outlook 2003?

mirch ::

Ne vem :) Ampak poprej ga nisem uporabljal Outlooka. Zanima me če shranjuje maile na PC:) Nisem pa vedel da je že to stara lastnost:)

Se opravičujem za nevednost;)

Vice ::

Poanta IMAP-a ravno ta da ne shranjuje na PC oziroma se sinhronizira s stanjem na strežniku. Če emaila na strežniku ni ga tudi ni v outlooku.

mirch ::

Torej zmaga POP :)

ToniT ::

Torej zmaga POP :)


To sploh ni res. Vse je odvisno od namena uporabe.

Vzdevek ::

Če se ne motim imaš nekje v nastavitvah možnost - prenesi kopijo iz strežnika. To po moji logiki pusti na serverju email, ki ga potem še drug client dobi ali?

JanK ::

mirch je izjavil:

Torej zmaga POP :)


Sam imam precej raje IMAP iz dveh pomembnih razlogov:

- Z domacega in dveh sluzbenih PCjev, kot tudi od kjerkoli po svetu preko webmaila, vidim identicna sporocila v INBOXu, identicne folderje in njih vsebino, identicne spam filtre, adresar,... To pomeni tudi, da lahko v sluzbi lahko zacnem pisati pismo, ga dam v postponed folder in doma nadaljujem (na drugem racunalniku seveda) od tam kjer sem koncal.
- Backup mailov imam na natanko enem mestu - na strezniku. Sem ze rabil 10 let stare mail, pa ni bilo nobenega problema, ker je bil takoj dostopen.

Na kraj pameti mi ne pade, da bi sel na POP in se odrekel tem prednostim IMAPa.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Qushaak ::

Na tem mestu imam vprašanje kdaj (če sploh) mislijo naši ponudniki interneta ponudit v brezplačni obliki možnost IMAP-a? Kakor vem ga gmail omogoča IMAP popolnoma brezplačno (in to velike količine). Imajo naši ISP-ji kak res tehten razlog, da ne dajo vsaj 1GB kaslca pa da bi omogočili IMAP? V današnjih časih, ko ima ogromno ljudi več naprav s katerimi gleda mail je IMAP praktično edina pametna izbira.

harvey ::

Nekateri ISP ga ponujajo free - npr. amis.net
Pri siol.net moraš vzeti razširjeni predal za 2,72 EUR z DDV.
t-2 mislim, da je pri poslovnih uporabnikih
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Lonsarg ::

Vsak sodoben imap klient ima seveda opcijo(včasih celo po defultu), da shranjuje maile tudi offline. Tak da niti slučajno nima pop protokol kake prednosti in je čas da umre. Z kakimi bolj advanced nastavitvami lahko celo dosežeš, da se ti offline maile ne sihronizirajo z strežnikom in torej ne zbrišejo. Kar sicer uniči cel poin imapa, torej sihronizacija vsega. Ampak če si hoče kdo zakomplicirat lajf si ga lahko:)

feryz ::

Res je, čas je, da POP umre.
Samo še to mi razložite, kje človek dobi, za pameten denar, strežnik za pošto v velikosti, recimo primer iz prejšnjega tedna, 120 Gb, krepko raste? Pošte niti pod razno ne želi brisati!!! Tudi ubadanje oz. kakršnokoli udejstvovanje pri lastnem poštnem strežnikom mu ne moreš poturiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KONEC za windows live mail?

Oddelek: Loža
438069 (4096) jype
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5018915 (15303) MrStein
»

Izvoz e-pošte iz Apple Mail

Oddelek: Programska oprema
192495 (440) MrStein
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710637 (10637) Gandalfar
»

Email.si in izgubljeni maili

Oddelek: Omrežja in internet
151393 (1184) Bakunin

Več podobnih tem