» »

kako zmeriti frekvenco zvoka

kako zmeriti frekvenco zvoka

cefizl88 ::

Pozdravljeni,
Po raznih baumaxih/obijih že kar lep čas prodajajo te solarne piskače za odganjanje glodalcev. Pod specifikacijami je napisano, da odda zvok vsakih 30s s frekvenco od 400- 1000 Hz. Zanima, me kako to sploh dela, ali ima zvok na začetku frekvenco 400hz nato se povečuje do 1000, ali ima frekvenco nekje tu vmes fiksno nastavljeno? Namreč želim si sam zgraditi nekaj teh solarno napajanih odganjalcev glodalcev. Zanima pa me še kako zmeriti frekvenco nekega piskača. Je kaka pot brez osciloskopa? Da bi preko mikrofona to na računalniku preveril?

popster ::

kaj takega iščeš?
https://play.google.com/store/apps/deta...
vprasi koga k ma pameten telefon..

blackbfm ::

A ne bi raj pogooglu kaksne frekvence so glodalcem tecne (ce sploh so)?

gumby ::

FFT. Dela čudeže...
my brain hurts

STU-III ::

cefizl88 je izjavil:

Pozdravljeni,
Po raznih baumaxih/obijih že kar lep čas prodajajo te solarne piskače za odganjanje glodalcev. Pod specifikacijami je napisano, da odda zvok vsakih 30s s frekvenco od 400- 1000 Hz. Zanima, me kako to sploh dela, ali ima zvok na začetku frekvenco 400hz nato se povečuje do 1000, ali ima frekvenco nekje tu vmes fiksno nastavljeno? Namreč želim si sam zgraditi nekaj teh solarno napajanih odganjalcev glodalcev. Zanima pa me še kako zmeriti frekvenco nekega piskača. Je kaka pot brez osciloskopa? Da bi preko mikrofona to na računalniku preveril?


Hm, zakaj pa kar ne poslušaš? 400-1000Hz bi moral brez problema slišati in tudi prepoznati, če gre za take frekvence ali ne.
Line secured.

bluefish ::

Res, ti lahko z uhljem prepoznaš dejansko frekvenco? Hudimana, netopir pa si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

nUUb ::

Ah no, verjetno je mislil da loci razliko med tema frekvencama.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

sandmat ::

bluefish je izjavil:

Res, ti lahko z uhljem prepoznaš dejansko frekvenco? Hudimana, netopir pa si.


glede na to, da je A1 440Hz, si tega tudi ti sposoben z eno piano aplikacijo na telefonu za primerjavo. :)

400-1000 pač slišiš ali pa stvar ne oddaja te frekvence. Tole ni ravno rocket science. Če je že problem v izrazu "frekvenca", je s tem mišljeno seveda osnovno tonsko višino.

STU-III ::

bluefish je izjavil:

Res, ti lahko z uhljem prepoznaš dejansko frekvenco? Hudimana, netopir pa si.


Tako, kot je rekel nUUb ;) Te frekvence (če jih naprava dejansko oddaja), bi moral brez problema prepoznati. Lahko pa tudi greš na recimo - google: "frequency generator online", klikneš prvo stran in si nastaviš frekvenco. V tem primeru nastaviš 400Hz in še 1000Hz, pa poslušaš in potem še pri napravi poslušaš, če je zveneti tako ali ne.

LP
Line secured.

Arto ::

A pa ta stvar sploh deluje? Ker meni se zdi malo za lase privlečeno. Sploh tisti iz top-shopa, ki bojda odganjajo kar vse škodljivce (vključno z žuželkami), domačim živalim pa ne grejo na živce.

STU-III ::

Arto je izjavil:

A pa ta stvar sploh deluje? Ker meni se zdi malo za lase privlečeno. Sploh tisti iz top-shopa, ki bojda odganjajo kar vse škodljivce (vključno z žuželkami), domačim živalim pa ne grejo na živce.


Tisto iz topshopa preverjeno ne deluje. (je mami nabavila, pa sem ji rekel, da ne bo delovalo) Tudi, če oddaja frekvenco itak ne deluje. Ne vem, kdo si je sploh izmislil, da tistih 20khz moti mrčes, itd.. Ker jaz tudi, če na računalniku predvajam te frekvence ne bo ničesar odgnalo...

Za druge pa ne vem, kako delujejo in, če delujejo. Prej bi kaj iz Conrada delovalo, kot pa iz topshopa.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

francek1 ::

Edina delujoča stvar za to golazen je tole.

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

sandmat ::

STU-III je izjavil:

Ker jaz tudi, če na računalniku predvajam te frekvence ne bo ničesar odgnalo...


Ob predpostavki, da je oprema zmožna proizvajanja takšne frekvence (zvočniki). Načeloma naj bi to motilo predvsem mlade :D

The Mosquito @ Wikipedia

STU-III ::

sandmat je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ker jaz tudi, če na računalniku predvajam te frekvence ne bo ničesar odgnalo...


Ob predpostavki, da je oprema zmožna proizvajanja takšne frekvence (zvočniki). Načeloma naj bi to motilo predvsem mlade :D

The Mosquito @ Wikipedia



Ja, zvočniki so itak zmožni, imam tudi visokotonske troblje. Drugače me pa sploh ne moti, slišim šele nekaj nad 18khz, več pa ne. Pa še tisto me moti šele, če je zelo na glas. Prej me moti kakšnih 12khz, kot pa 18 ali 20...
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična Gigabyte 965P-S3 (Socket 775) in 800MHz RAM

Oddelek: Strojna oprema
332819 (2616) T_F_7
»

Nekaj informacij pred nakupom LED TV

Oddelek: Kaj kupiti
101390 (1286) Utk
»

AMD je največji proizvajalec grafičnih čipov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
227841 (7256) PrimozR
»

GF 7800 gt Pomoc

Oddelek: Navijanje
191382 (916) Skankulja

Več podobnih tem