» »

Internet v EU: dobimo le tri četrtine tega, kar plačamo

1
2
»

ender ::

Anze90 je izjavil:

Tole pa v Sloveniji realno ni dosegljivo še vsaj pet let. Po nekaterih vaseh še zdaj prosijo, da jim zagotovijo širokopasoven dostop. Mogoče je hitreje dosegljivo, če bi več vlagali oziroma dobili subvencije za LTE tehnologijo.
Mi imamo stranko v Šiški, ki do pred tremi meseci ni mogla dobit višje hitrosti kot 2/0,5 (potem se jih je T-2 usmilil in za 300€ potegnil optiko - po kakšnem letu pregovarjanja).

antonija je izjavil:

Sej to me je zanimalo: ce imam npr. samo T2jevo optiko pripeljano do stanovanja, a mora Gratel/T2 ponudit svoje vode po enakih pogojih kot jih mora telekom ponudit drugim, al je telekom "special" ker je drzavna firma?
Ne, Telekom mora odpreti svoje omrežje drugim, ker ga je delno gradil z evropskimi sredstvi. T-2/Gratel ima svoje omrežje, in je odprtje le-tega drugim ponudnikom odvisno samo od njihove dobre volje.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

LightBit ::

Jaz naj bi imel 4Mb/512kb, speedtest mi pa odkar nas je tuš prodal amis-u 3,3Mb/256kb izmeri. :(

subby ::

Nas pa prav lepo molze tale Telekom. Optike nočejo povlečt do nas. Saj nimajo razloga. Za ceno višjo od 20Mb optike, nam dajo 6Mb dsl paket, od katerega imamo realno itak samo 3Mbps pa še to je zvečer centrala preobremenjena, da se zgublja tretjina paketkov - brez pretiravanja. In mi idioti, odvisni od interneta, to dejansko plačujemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

techfreak :) ::

antonija je izjavil:

TVji so v Harvey Norman katalogu tud v cm-jih. Se hitro ucijo nasi marketingarji, a? 8-)

Osebno si televizije v cm zelo težko predstavljam, če mi pa rečeš 32", 37", 42", itd. pa bom takoj približno vedel kako velik bi naj bil. Recimo pri monitorjih pa še niti slišal nisem, da bi kdorkoli uporabljal cm.

Pri internetnih hitrostih pričakujem Mbps, pri prenosu datotek pa MBps. Bi pa vsekakor rad videl prehodno obdobje, ko nobenemu ne bi bilo jasno zakaj je njihov operator za 8x znižal hitrosti.

ender ::

techfreak :) je izjavil:

Osebno si televizije v cm zelo težko predstavljam, če mi pa rečeš 32", 37", 42", itd. pa bom takoj približno vedel kako velik bi naj bil.
Dokler so bili še klasični (4:3 CRT) TVji, sem poznal velikosti samo v cm - šele ko so se pojavili 16:9, plazme in LCDji je šlo na palce.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

T-h-o-r ::

32" je 82 cm diagonala

37" je 94

pol 40 je menda 102

pol 42 je 107

keri je 127 pa ne vem
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zheegec ::

Pri Siolu dobim cca 50% oglaševanega downloada, s tem, da nekaj krat na dan neha delovati vse skupaj (internet in TV), po resetiranju modema je pa vse ok. Menjati ga nočejo, če po resetiranju deluje... Torej bi rekel, da sem nekje na 40% oglaševanega vse skupaj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BigWhale ::

...:TOMI:... je izjavil:


Phantomeye: Zato, ker je to uveljavljeno. S tem, ko bi spremenili v druge enote, bi bili potrošniki še bolj zmedeni. Naj jih ISPji in regulatorji naučijo, kaj te enote pomenijo, ne pa da spreminjamo sistem.


Trapas. Vsak sistem se ponavadi poenostavi tako, da ga razume slehernik. Edino prav bi bilo, da zacnejo oglasevati taksne hitrosti, ki si jih slehernik lahko predstavlja. Do sedaj smo se vedno stvari poenostavljali.

A proizvajalcem avtomobilov tudi tezis, da bi morali pospesek avtomobilov v svojih katalogih navajati z metri na sekundo kvadrat in ne s casom? Naj se naucijo kako se zapise pospesek, ne pa da spreminjajo sistem!

To, da je pa hitrost v bitih na sekundo pa tudi tebi nic ne pomaga. Vsakic sproti si moras racunati koliko casa bos porabil za prenos neke kolicine podatkov. Ja, za 1Mbit/s ves na pamet, pa se za ene par drugih hitrosti, ki so v vsakdanji uporabi.

Ce ti pa recem, da je hitrost prenosa 13.8Mbit/s pa bos sam prblizno vedel kolk je to hitr. :)

lebang1 ::

jaz vem za nekega ponudnika (tiste kabelske, ki oddajajo tudi brezžični wifi iz oddajnika po okolici).
Stvar je tako nastavljena, da do oddajnika pripelje optiko, npr. 50/50, potem je pa gor priklopljenih npr. 15 naročnikov, kateri imajo paket 10/10. In pač upa da ne bodo prevečkrat vsi hkrati do konca porabljali internet...

...:TOMI:... ::

lebang1 je izjavil:

jaz vem za nekega ponudnika (tiste kabelske, ki oddajajo tudi brezžični wifi iz oddajnika po okolici).
Stvar je tako nastavljena, da do oddajnika pripelje optiko, npr. 50/50, potem je pa gor priklopljenih npr. 15 naročnikov, kateri imajo paket 10/10. In pač upa da ne bodo prevečkrat vsi hkrati do konca porabljali internet...


Ozka grla pač. Saj tudi vsi naenkrat ne morejo telefonirati med seboj. Recimo, da je mednarodna linija 10 Gbit, potrebujemo samo 100 uporabnikov s 100 Mbitno linijo, ki hkrati nekaj vlečejo iz tujine, pa je vse zabito. Vendar, zaenkrat še vedno zadostuje...

Bigwhale, potem pa naj spremenijo še 10/100/1000 mrežne kartice v 1,25/12,5/125.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

...:TOMI:... je izjavil:

lebang1 je izjavil:

jaz vem za nekega ponudnika (tiste kabelske, ki oddajajo tudi brezžični wifi iz oddajnika po okolici).
Stvar je tako nastavljena, da do oddajnika pripelje optiko, npr. 50/50, potem je pa gor priklopljenih npr. 15 naročnikov, kateri imajo paket 10/10. In pač upa da ne bodo prevečkrat vsi hkrati do konca porabljali internet...


Ozka grla pač. Saj tudi vsi naenkrat ne morejo telefonirati med seboj. Recimo, da je mednarodna linija 10 Gbit, potrebujemo samo 100 uporabnikov s 100 Mbitno linijo, ki hkrati nekaj vlečejo iz tujine, pa je vse zabito. Vendar, zaenkrat še vedno zadostuje...

Bigwhale, potem pa naj spremenijo še 10/100/1000 mrežne kartice v 1,25/12,5/125.


Zakaj že? Ko pride neka oseba do točke, kjer se začne zanimati za prepustnost mrežnih kartic, je pa že sama sposobna razumet razliko med biti in byti. Ljudje, ki jim pa računalnik zgolj predstavlja medij, ki ne presega operacij povprečnega človeka, pa pač ne.

Kako naj jaz mojemu dedku razložim zakaj njegov internet ni 50 megabajtov?

Zgodovina sprememb…

...:TOMI:... ::

Tu se postavi vprašanje, zakaj tvoj dedek mora to vedeti. Pa še 50 Mbitna povezava je preseravanje za dedkovo uporabo. Vsi uporabniki imajo primerljivo ponudbo med ponudniki. Se pravi če je 10 Mbit linija, je to povsem primerljivo z drugim ponudnikom, saj vsi uporabljajo enake oznake. Tu se ve, da je več bolje in cena je tudi temu primerna, višja hitrost, višja cena.

Tudi, če je dedek internetno pismen, ne potrebuje razumeti hitrosti interneta za njegovo brskanje.

Bolj kot to, da je zadeva v Mbitih me moti, da imamo različne obračunske intervale. Za podatkovni prenos, za sekunde/minute pri klicih... Tu ni enostavno za potrošnika, saj mora vedeti mnogo več in poznati svoje navade, da lahko izbere paket. Spet pridemo do tega, da so paketi brezvezni, tisti, ki dosti uporablja omrežje naj plača sorazmerno več, kot tisti, ki rabi malo. Zakaj moram jaz subvencionirati nekoga, ki stalno visi na omrežju? Plačam isto, čeprav porabim manj.

Me prav zanima, če bi bili veseli, da bi plačevali kruh pavšalno, vzameš polovico štruce, obračuna se cela, če vzameš več kot eno, pa je obračun po masi. Ali pa kot posameznik palčaš fiksno mesečno "naročnino" na kruh, ki je enaka kot pri 6 članski družini.

Ravno tako imam jaz sindrom BMK za stvari, ki niso pomembne zame, kot potrošnika
Tomi

Pluser ::

Zdavnaj bi že moglo biti,da bi na optičnih omrežjih mogla bit osnova hitrost po zakonu vsaj 100/100 v obe smeri na bakrenih pa,40/20.Če pa si oddaljen precej daleč od centrale pa bi imel kolikor ti omogoča linija vse tja do 40/20 za isto ceno saj stane oddajanje enako ali celo več ne-vem.Za kaj bol resnega pa bi doplačal.
Sam imam sicer do 15/5 vendar oddaljenost mi omeji na do 15/2.
Izkoristek je 100% stalno.
Tehničnih težav skorajda ni.
Je pa SIOL.

Berserker ::

Pri amisu. PLačujemo 10 Mb, dobimo pa zgolj 2Mb.

wooted ::

Plačujem 20/1, dobim pičlih (velik ČE) 2048/128 :'( skandinavci pač, nimajo manjšega paketa potem pa plačaš 20/1 ki ga nikoli ne dosežeš. pa še monopolna firma je ;(

BigWhale ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tu se postavi vprašanje, zakaj tvoj dedek mora to vedeti. Pa še 50 Mbitna povezava je preseravanje za dedkovo uporabo.


Zato, ker ga zanima kako hitro mu bo delal internet? Kaj je pa za mojega dedka preseravanje in kaj ne, pa ni tvoj problem. Ce imas avto, ki gre vec kot 130km/h na uro se itak preseravas.

...:TOMI:... je izjavil:

Bigwhale, potem pa naj spremenijo še 10/100/1000 mrežne kartice v 1,25/12,5/125.


Ja, pri diskih se te stvari ze dogajajo. Povsem mozno, da se bodo tudi pri mreznih karticah. Ni pa nujno, ker dedki ponavadi sami ne vgrajujejo mreznih kartic v racunalnike. Ce jih pa, pa tudi vedo kaksna je razlika med 10/100/1000 ... :) Ponavadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

s1m0n ::

Ah že več kot 6 let vstrajam pri 10/1 pri T-2 in to za 31€ kar se mi zdi drago, ko pa je za isto ceno optika 100/10 a je pri nas verjetno nikoli ne bo za videt :(

fikus_ ::

Bom tule vprašal.

Pred skoraj dvema letoma se je na Koroškem delala optika do redko poseljenih območij (OŠO). Imam prirejen paket trojček za ta OŠO in je bilo v ponudbi od Siola da bo internet delal s hitrostjo 10/10 Mb. Če poženem test dela včasi do 20/15 Mb, če pa kaj downloadam pa nikoli ne doseže hitrost 10 Mb, Včasi samo okrog 200 Kb.
Ko sem klical zakaj tako, so na Siolu dejali, da je z linijami OK, samo na pošti, kamor je vezana optika naprej, je ozko grlo.
Torej plačujem nekaj, kar ne dobim?!
Zakaj je takšna razlika med testom in dejanskimi hitrostmi?


LP

para! ::

A je naloga države in državljanov, da podpira fetiše posameznikov, ki si nardijo bajtico v nekem mini zaselku na hribčku, potem pa jamrajo, da nimajo modernega interneta?

Al bi blo celo logično, da reče T-2, da priključek na optiko v neki vasi bogu za hrbtom stane premium. Človekove pravice, ane ? :))
Death before dishonor!

Rias Gremory ::

Torej plačujem nekaj, kar ne dobim?!

Jah niti ne.
Sem 100% da piše v pogodbi v smislu "hitrosti do x Mbps/x Mbps".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

fikus_ ::

Ja piše že do 10 Mbps, ampak če je to 200 Kb je to precej manj!
Vse je pa odvisno, ob kateri uri in kateri dan.

Najbolj me moti to, da test pokaže "normalne" hitrosti, resnica je pa čist drugačna.

LP

MrStein ::

Imaš dve možnosti:
- požreš (in prosiš za še)
- ne požreš
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Senitel ::

fikus_ je izjavil:

Ja piše že do 10 Mbps, ampak če je to 200 Kb je to precej manj!
Vse je pa odvisno, ob kateri uri in kateri dan.

Najbolj me moti to, da test pokaže "normalne" hitrosti, resnica je pa čist drugačna.

LP


1. Prebereš si razliko med B in b... Je bilo popisanega že cel kup teksta v tej temi glede tega kako uporabniki ne ločijo velikih in malih črk.
2. V tej temi prebereš še debato o "Kamčatki", ker se pogodbene hitrosti nanašajo samo na omrežje ISP-ja. 99% interneta je pa zunaj tega.

borisk ::

para! je izjavil:

A je naloga države in državljanov, da podpira fetiše posameznikov, ki si nardijo bajtico v nekem mini zaselku na hribčku, potem pa jamrajo, da nimajo modernega interneta?


Sredi Maribora sem čakal dobro leto na optiko, od takrat, ko so bo bloku razbijal. sedaj doma, kjer so hiše ena zraven druge, pa ne morem po bakru dobit širokopasovnega dostopa :S glavno je da imajo 40 mio dobička, (telekom+siol+mobitel) mobitel itak slab signal, čeprav je repetitor skoraj v vidni liniji, hrvati pa sekajo iz vsakega repetitorja kilowate, tak da imaš še v celju hrvaški signal. V Kranjski Gori pa itak vleče HRT 2 boljše kot val 202, enako je na Ravnah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

MuadDib ::

SasoS je izjavil:

MuadDib je izjavil:

Kdaj bodo pa zaukazali da morajo oglasevati najnizjo hitrost ki se jo desega in ne samo najvisje (v idealnih pogojih)?


Jaz si tega ne želim. Prvič, kako bo nekdo garantiral neko hitrost iz serverja na Kamčatki?


Tukaj je MrStein lepo povedal... Hitrost je odvisna od ISPja na Kamcatki :D

SasoS je izjavil:

Drugič rezervirani parametri povezave se ponavadi plačajo mastne €€€.


In ravno tukaj je treba dosect to, da nam NE zakasirajo mastnih par! Se vedno je tako da ce imas nekaj casa polovicno hitrost ali manj, ti morajo ISPji dat vsak skonto! Zakaj morajo pol oglasevat neke astronomske, realno nedosegljive cifre (ne v vseh primerih, da ne bo pomote), ko pa lahko oglasujejo zajamceno hitrost!!!

Silck ::

Ravnokar dobil pošto od samknows. Poslali so mi TP-Link N600. Priklopil in že deluje. Čakam samo še mail z uporabniškim imenom in geslom.

Lp
Danas je teško biti lud... Velika je konkurencija!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Braziliji morajo ISP-ji zagotavljati 80 odstotkov plačane hitrosti

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
164840 (3446) Berserker
»

Internet v EU: dobimo le tri četrtine tega, kar plačamo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7523626 (18742) Silck
»

Povprečna hitrost dostopa do internet nekoliko nižja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
336373 (4645) Jst
»

Rezultat uzakonjenega oglaševanja garantirane hitrosti interneta na Madžarskem medel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
298246 (7069) ss1234
»

Internet se ne ceni več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11611823 (8696) darksamurai

Več podobnih tem