» »

HDD I/O error, WD Green 1.5Gb, CHDSK ne popravi

HDD I/O error, WD Green 1.5Gb, CHDSK ne popravi

sulaco ::

Živijo,
zadnje čase mi mikroT napiše, da je sekundarni HDD "The request could not be performed because of an I/O error...(Read from Disk)" in mi nič ne dela. Vse datoteke so načeloma OK in so tudi backupirane. Nato sem iskal rešitev - in dal pregledat v W7 vgrajen CHDSK, ki ni nič našel...potem je 2 dni delalo normalno, sedaj pa spet cel mikrotorent v rdečem in ne "vleče".
Sem pogledal v disk management in je vse B.P.
Sem posodobil gonilnike za HDD in je vse B.P.

Si potegnem dol Crystal disk program, ki pa takoj napiše OPOZORILO in 3 rumene postavke, ki pa mi nič ne povedo (glej sliko):

1. Ali bo tale HDD kmalu "crknil" (star je leto in pol)??
2. Ali bi formatirnje kaj pomagalo??
3. Kakšna druga rešitev???

AP1: Kako naj jaz zdaj uveljavljam garancijo, če disk sicer dela, a še ni totalno crknil? Ima kdo že kakšne izkušnje??

[url=http://shrani.si/?n/1c/3tZ9ZQqw/opozori...

Hvala za pomoč in odgovor, LP

sulaco ::

Še slika..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

hojnikb ::

lahko poskusiš dobit z HDAT2 nazaj fuč sektorje... Sicer pa če je v ganarciji, pač menjaj. Disk, ki ima pokvarjene sektorje, mi ni za zaupat...
#brezpodpisa

sulaco ::

Kako pa uveljavljam garancijo ?
Pač pridem na "šaltar" in rečem, da ima moj disk "bad sectorje?"...ali kako?

hojnikb ::

da.
Še prej pa poglej kulk je limit bad secotrjev za uveljavitev garancije... hdd sentinel bi znal tuki pomagat...
#brezpodpisa

sulaco ::

Tale HDD sentinel je pa res dober program!

Sicer opis diska ni vzpodbuden, pa tista vrstica o bad sectorjih in neuveljavlanju garancije tudi ne...Kaj pa sedaj?

hojnikb ::

požen HDAT2 in upaj da ti povrne sektorje nazaj..
#brezpodpisa

sulaco ::

HDAT2 nisem zagnal, ker je napisal, da ne dela na W7(64bit)...no in sedaj se je itak ZGODILO:
DISKA računalnik ne zazna več! Če je priklopljen ob zagonu se zacikla ob avtomatičnemu zaznavanju sata portov, če pa ga priklopim kasneje, ko je sistem že zagnan, pa se ne zgodi nič...HDD sentinel ga sicer zazna, ampak od diska ne dobi nobene informacije (tudi če zamenjamport od SATA kabla!

VPRAŠANJE: Žal ga nisem formatiral (in sedaj ga itak (verjetno) ne morem več), Kaj pa naj s podatki na disku, če naj ga odnesem na garancijsko popravilo??

LP

pviran3 ::

Iz garancije ti bodo dali nov disk. Podatki pa...

Hayabusa ::

WD ima na svoji strani namensko orodje za testiranje, narediš full scan in prilepiš sliko rezultata, če pošiljaš v garancijo.

sulaco ::

Hayabusa: Do diska sploh ne morem več dostopat...

V bistvu moram razmislit, ali je zasebnost mojih podatkov vredna več od 50€ kolikor je bil "vreden" disk ??

VPR: Kaj pa ti WD vrne? Enak disk (1.5TB) ali kaj podobnega v rangu vrednosti???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423485 (2274) hojnikb
»

HDD opozorilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
8980 (834) Hayabusa
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396390 (5693) fr4nc
»

HDD problem

Oddelek: Strojna oprema
6589 (458) filip007
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404377 (3359) amigo_no1

Več podobnih tem