» »

WesterenDigital 1600AAJS

WesterenDigital 1600AAJS

B-king ::

Pozdravljeni!

Ker mi nekoko crkuje disk, vas sprašujem za vase mnenje oziroma nasvet.
Kaj bi bilo lahko narobe z diskom, oziroma kako ga popravit, glede na to da ima disk očitno težavo z enim slabim sektorjem.
Pojavlja se mi težava da na ta disk ne morem naložiti sistema, ker windows javi napako zaradi diska (Bad sectors), medtem ko sam disk, če ga priključim v drug PC dela normalno in shranjuje podatke. Če zaženem diagnostično orodje od WD za ta tip diska mi javi da je disk poškodovan. Ali obstajajo kakšni PrOfi programi za popravljanje oziroma izolacijo slabih sektorjev na disku.


Hvala in lep pozdrav

blackbfm ::

če gre za logično napako lahko probaš narest low level format z diagnostičnim orodjem.. če gre pa za fizično okvaro potem pa raje menjaj, tistih par 10e ni strošek medtem ko je profi reševanje podatkov komot par 100e

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

dxx ::

Disk priklopi na delujoč sistem in v my computer naredi disk check. Obvezno obkljukaj možnost scan for and attempt to recover bad sectors.
Tako bi načeloma moral disk zaznati bad sector-je, jih popraviti če je možno, drugače jih pa označi kot neuporabne tako da jih OS ne vidi(kapaciteta diska se za ustrezno zmanjša).

Pozabil povedat, zadeva zna malo dlje časa trajati. Veliko uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396163 (5466) fr4nc
»

Programsko popravilo slabih sektorjev na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
103109 (1897) NejcSSD
»

težava z računalnikom (počasno delovanje, brenči...)

Oddelek: Strojna oprema
161811 (1465) legendary
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353714 (2613) k4vz0024
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233040 (2194) PacificBlue

Več podobnih tem