» »

Odkrušena fasada padla na avto

Odkrušena fasada padla na avto

Nerdor ::

Imam neprijetno izkušnjo. Dones zjutraj sem opazil, da se je sosedu del fasade od hiše odkrušil in padel na moj avto, na sovoznikova vrata. Škoda je minimalna, popraskana barva. Zanima me, ali lahko prijavim lastnika stavbe od katere je priletel kos fasade?
... for lifetime!

mr1two ::

Lahko najprej stopiš do njega, mu pojasniš situacijo kaj je blo. Mogoče ima zavarovano hišo proti temu. Prijavljanje je običajno dolgotrajen postopek, ki se mu lahko poskusiš izogniti. Če ne gre drugače, pa pokliči zavarovalnico, da ti sporočijo postopek.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Castiel ::

imaš avto zavarovan pred poškodbam na parkirišču?

Nerdor ::

Nimam avta zavarovanega pred poškodbami na parkirišču. Itak to velja samo v primeru, če se ti avto zaleti v tvoj parkirani avto. Problem je v temu, da ne vem kdo je lastnik. Pravzaprav gre za garažno stavbo, ki se stara in ne vemo, kdo je lastnik te garažne stavbe.
... for lifetime!

black ice ::

Poskusi se dogovoriti s sosedom. Krivda je na njegovi strani. Če ne veš kdo je lastnik, lahko pogledaš v zemljiško knjigo.
Z dodatnim zavarovanjem za parkirišče lahko popraviš ohoho stvari, tudi če si sam kriv. Zato pa stane toliko kot stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

klemenSLO ::

To bi znalo biti krito iz zavarovanja hiše soseda. Če ima zavarovano seveda.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

SuperVeloce ::

Zavarovanja avtomobila na parkirišču imajo v zadnjem času pri vse več zavarovalnicah odbitno franšizo, torej nekaj vseeno plačaš, če koristiš kasko.

black ice ::

klemenSLO je izjavil:

To bi znalo biti krito iz zavarovanja hiše soseda. Če ima zavarovano seveda.

To gre 100% z njegove police. Sem imel pred slabe pol leta podoben pripetljaj.

Castiel ::

če ima zavarovano seveda.

Še danes kontaktiraj soseda in mu povej kaj se je zgodilo! Če bo kompliciral pa bomo nadaljevali debato. Do takrat pa nima smisla, ker se mogoče lahko dogovoriš s sosedom za popravilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

black ice ::

Ja, pod pogojem, da ima zavarovano, se razume. Očitno nisi bral dovolj natančno - zaenkrat se še ne ve kdo je lastnik nepremičnine.

Castiel ::

pa res, sem spregledal.

Sicer pa se gre pač na svojo zavarovalnico in povpraša če se da odkupiti prvo škodo ali kaj takega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

St235 ::

Pri tem je tudi poemmbno vprašanje kje si imel avto parkiran. ali je dejasnko parkirišče, al je avto stal sosedu na dvorišču, ker pač noben ne komplicira/lastnik ni znan? V vsakem primeru pa je seveda velika večina odgovornosti na lastniku slabo vzdrževanega objekta.

Machete ::

Če mu razpada fasada, si ne obetaj kakšnih € od njega.

Invictus ::

Poskusi se dogovorit. V nasprotnem primeru pokliči policijo za zapisnik.

In pa svojega zavarovalnega agenta da ti svetuje.

Ampak predvidevam da je za vse že prepozno ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na parkirnem prostoru mi je nekdo ruknil avto

Oddelek: Na cesti
197221 (5256) jero_no1
»

Parkirišče - poškodovan avto

Oddelek: Na cesti
205076 (4012) Sami
»

Padec snega s strehe hiše na avto

Oddelek: Na cesti
61466 (1225) Assass1n
»

Hit & run

Oddelek: Na cesti
426535 (4422) Ajama
»

Nakupovalni voziček podrgnil avto

Oddelek: Na cesti
385526 (3653) p|X|

Več podobnih tem