» »

linksys wrt160nl + MEDIONŸ P89137 WLAN ojačevalnik prekinja wireless

linksys wrt160nl + MEDIONŸ P89137 WLAN ojačevalnik prekinja wireless

nitro2 ::

Pozdravljeni

Imam povezan router in wlan ojačevalnik.
Problem nastane, ko se želim priključiti na brezžično kjer je signal iz ojačevalnika. Včasih sploh noče povezati, če pa že poveže pa po približno 15 minutah prekine in se ne poveže več. Če ojačevalnik potegnem iz vtičnice in dam nazaj se je spet možno povezati na brezžično, vendar spet prekine po 15 minutah.
Ali je treba kaj nastavit na routerju?
Povezujem se pa z androidnim telefonom.
Lp

nitro2 ::

noben ne ve?

...:TOMI:... ::

Problem je, ker imaš slabo anteno v telefonu. Kaj ti pomaga zelo ojačan signal od routerja, ko pa je signal, ki ga oddaja telefon zanič. Rešitev je, da kupiš še en router in ga daš na mesto, kjer imaš ta ojačevalnik, do tja pa potegneš kabel. Drugače tega ne boš rešil, pa delaj kar hočeš. Žal si vrgel stran denar za tisti hoferjev jajc.
Tomi

Grega_K ::

Kar je napisala oseba nad mano žal ne drži. Zakaj mora telefon oddajati signal? Kakšno vezo ima tu še en router? Kabel?
Pametna misel: Preko ojačevalnika signala poteka tako download kot tudi upload.

Imam zelo podobno napravo, ki jo najverjetneje izdeluje isto podjetje kot vašo.

Zagotovo vas zanima v čem je problem.
Ugotovil sem, da je to izredno nekvaliteten izdelek, ki ni zmožen kakovostno opravljati funkcij opisanih s strani proizvajalca. Zato nameravam ta izdelek vrniti prodajalcu zaradi stvarne napake.
Kot zanimivost je morda še vredno dodati, da sem glede te težave že kontaktiral Edimaxovo tehnično podporo, a odgovora po 10 dneh še nisem prejel.
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

...:TOMI:... ::

Grega, žal nimaš pojma o osnovnih fizikalih pojmih. Seveda telefon tudi oddaja signal.

Še en router pomeni večji domet, več dostopnih točk, pokrito širše območje z brezžičnim signalom. Te ojačevlniki žal tega ne omogočajo.
Tomi

Grega_K ::

Se opravičujem, očitno se na to res ne spoznam.

Torej, iz tega kar ste napisali, je možno ugotoviti, da ojačevalniki signala/dostopne točke ne omogočajo večjega dometa obstoječega brezžičnega omrežja, temveč so tam le za okras?

Ali mi lahko zaupate, kaj (po vašem mnenju) počnejo ojačevalniki/dostopne točke brezžičnega signala?
Lp

...:TOMI:... ::

Ni me treba vikat. Nisem nadrejen, sem samo souporabnik foruma. Tu smo recimo vsi na istem nivoju.

Predstavljaj si, da si na koncertu. Ti in tvoj prijatelj sta na dveh različnih koncih dvorane.
Na koncertu je glasno, če bi se želela pogovarjati, mora komunikacija potekati v OBE SMERI. Pogovor ni enosmerna komunikacija.

Predstavljaj si, da ima tvoj prijatelj megafon (analogija ojačevalnika za wifi). On se lahko dere, ti ga slišiš, on pa tebe ne bo slišal. Pogovor se ne more steči.

Ti si tu "slaba antena telefona", si pretiho, da bi te tvoj kolega slišal.

Ojačevalniki so namenjeni za: prodajo nevednim, odvzemu denarja nepoučenim ovcam, okras in nabiranje prahu.
Tomi

BladE_ ::

Mislim, da ima OP drugačen problem kot opisuješ ti TOMI. Tako razumem jaz... Njemu se naprava poveže normalno ampak se po določenem času povezava prekine in se ni možno povezati nazaj. Tale Medion zadeva deluje kot repeater in nekako "nadomešča" router čeprav mislim, da bi še en router povezan kot repeater deloval bolje...

Kateri model Androida imaš? Predlagam, da zadevo nadgradiš(če že ni) na (naj)novejšo verzijo in ponovno testiraš... Lahko probaš spremeniti vrsto zaščite(WEP, WPA, WPA2...) na routerju oziroma na repeaterju, ker znajo biti kakšne nekompatibilnosti. Mogoče lahko probaš nadgraditi tudi router z uradnim firmwarom ali pa neuradno(priporočam, če obstaja) tomatto/dd wrt... Testiraj kako deluje kakšna druga Android naprava ali pa prenosnik recimo... Več mi ne pade trenutno na pamet :)
Akcija - Reakcija

nitro2 ::

BladE_ je izjavil:

Mislim, da ima OP drugačen problem kot opisuješ ti TOMI. Tako razumem jaz... Njemu se naprava poveže normalno ampak se po določenem času povezava prekine in se ni možno povezati nazaj. Tale Medion zadeva deluje kot repeater in nekako "nadomešča" router čeprav mislim, da bi še en router povezan kot repeater deloval bolje...

Kateri model Androida imaš? Predlagam, da zadevo nadgradiš(če že ni) na (naj)novejšo verzijo in ponovno testiraš... Lahko probaš spremeniti vrsto zaščite(WEP, WPA, WPA2...) na routerju oziroma na repeaterju, ker znajo biti kakšne nekompatibilnosti. Mogoče lahko probaš nadgraditi tudi router z uradnim firmwarom ali pa neuradno(priporočam, če obstaja) tomatto/dd wrt... Testiraj kako deluje kakšna druga Android naprava ali pa prenosnik recimo... Več mi ne pade trenutno na pamet :)


Zdravo
Android je 4.1.2 na treh telefonih.
Z vsemi telefoni so isti problemi. Se poveže deluje normalo nekaj časa. Potem prekine in ne prideš več gor razen, če ojačevalnik potegneš iz vtičnice in spet vklopiš nazaj.
Bom poskusil z neuradnim firmwarom, mogoče bo bolje.
Hvala in lep pozdrav

floyd1 ::

Imel sem točno takšen problem z enim od stacionarnih računalnikov, povezanih preko "wireless repeaterja". Ne vem, če je ravno rešitev zate, a vseeno poskusi dati vsaj en telefon na fiksni IP in potem testiraj. Po mojem bo to popolnoma rešilo težave, vsaj pri meni jih je. Je pa res, da ta rešitev pri telefonu ni ravno praktična, sploh če se povezuješ z večimi brezžičnimi omrežji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6032864 (2703) 135063
»

Ojačevalnik wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
4118245 (6054) Robert
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165122 (2635) mile
»

ojačevalec wifi signala

Oddelek: Kaj kupiti
186170 (4753) laguna1
»

Brezžični ojačevalec...??

Oddelek: Strojna oprema
195855 (5443) Janac

Več podobnih tem