» »

Hlajenje 3570k

Hlajenje 3570k

ru7 ::

Po dolgem času odpiram novo temo, iščem tih (nekje v rangu stock intelovga vsaj) hladilnik za 3570k do nekje 50€.

Po starih temah se zasledi dost Mugen3 pa se težko dobi na zalogi. Alternative? Kaj se priporoča?

Brias ::

ru7 ::

Potem je pametna opcija samo ta Noctua? :)

klinker ::

ru7 ::

Ql, še ena opcija.

Kaj pa Macho HR-02 revA?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

Brias ::

@ru7

a rabis slabsi performance za enak denar + glasnost + 5* slabse lezaje ...

why?

ostani na stock, pa nasparaj za mugena ali noctuo ... ne glej drugih stvari ... brezveze

mihco ::

Brias je izjavil:

@ru7

a rabis slabsi performance za enak denar + glasnost + 5* slabse lezaje ...

why?

ostani na stock, pa nasparaj za mugena ali noctuo ... ne glej drugih stvari ... brezveze


what are you babbling about???

hr-02 lahko hladi 3570k pasivno!!

Brias ::

ja ok, morda ti rata stock na racun cesa. ... 2-3-4 drugih coolerjev za path v kisti ..


that makes so much sense ....

mihco ::

Brias je izjavil:

ja ok, morda ti rata stock na racun cesa. ... 2-3-4 drugih coolerjev za path v kisti ..


that makes so much sense ....

heh...se enkrat na pamet, a?

"We used our small heatsink test platform featuring an overclocked/volted Core i5-2400 running at 3.6 GHz with 1.30 V, which produces more heat than a i5-2500K at stock settings."

"it performed well enough to keep our test CPU from overheating with very limited airflow. With only a single stock fan running at just 5V, the CPU remained stable, albeit with a very high temperature of 87°C."
z enim izhodnim ventom na 5v. Vse to pri 15 dBA...NESLISNO!

source: http://www.silentpcreview.com/article12...

Brias ::

15dba je neslisno, to se strinjam ...


in skythe in noctua ima ogromno ventov ki ima pri 300rpm velik airflow in tlak da potiska veliko ...


jaz tukaj pri samem designu dajem prednost japancem ( in tudi low end vetrnicam ... )

high end pa noctui ( vetrnicam )


laufat K na 1 vent .... jap ... ok ..

sam daj ta vent na cpu cooler :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

ru7 ::

@Brias: so venti od machota tako zgrešeni proti Noctui/Scyhte? Glede na ene 2-3 teste, kjer so testirali Macho ni bilo dosti graj zasledit.

Drugače pa ne planiram gnat pasivno, bi pa mel tišino primerljivo s stock kulerjem.

mihco ::

ru7 je izjavil:

@Brias: so venti od machota tako zgrešeni proti Noctui/Scyhte? Glede na ene 2-3 teste, kjer so testirali Macho ni bilo dosti graj zasledit.

Ne. Mogoce ni tako tih kot scythe ali tako vzdrzljiv kot noctua ampak razlike so marginalne. 14ka na hr2 je ze v osnovi dosti tisja od para 9cm na zgoraj linkani noctui.

ru7 je izjavil:

Drugače pa ne planiram gnat pasivno, bi pa mel tišino primerljivo s stock kulerjem.

Seveda ne...pasivno sem omenil zgolj zaradi milo receno neumne izjave Briasa. hr02 je eden boljsih hladilnikov in referenca v mnogih reviewih. Ce ti ga uspe dobiti za 45eur je to veliko boljsi nakup od vseh omenjenih v tej temi.

ru7 ::

Mja, nič. Sem naročil HR-02 rev A pa bomo vidli kako bo.

Tnx za info.

glaš ::

sam za info; jaz imam scythe ninja 3 in lahko v normalnih razmerah brez problemov hladim i5 3570k pasivno na stock frekvencah, temperature med testiranjem z IBT ne presežejo 65 stopinj, med normalnim delom pa le redko čez 60C in še to je bolj posledica dokaj vroče grafe. To sem ugotovil naključno ker mi je med testiranjem OC-ja na 4.5GHz ponoči krepnil ventilator a se tudi tedaj temperature kjub OC-ju niso povzpele nad 85 stopinj po parih urah prime95. Je pa res, da gre za dokaj masiven kuler (1040g) in ohišje je kar solidno prevetreno.

axee ::

Kaj bluzite, boljšega za HR-02 ni za to ceno, samo D14 se še splača če res želiš zračno in misliš zelo navijat. Druge Noctue so enostavno predrage za to kar ponujajo. Edino priložen ventilator ni najboljši pri HR-02, zato ga je fino zamenjat za kakšnega Slipstreama, ki je povsem dovolj za hladilnik te vrste (velike reže med rebri). Ampak seveda, če se ti zdi preglasen, vrjamem da ga marsikdo ne sliši v tipični navijalski mašini. Če pa ne navijaš veliko, pa gre tudi pasivno bp.

Edit: sem malo prehitro napisal, so itak zgoraj že vse povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

d_DJ ::

da ne bi odpiral nove teme
imam Intel Core i5-3570 pa me zanima koliko je tista kritična temperatura, če se segreje tja do 45 stopin je to že veliko?

hojnikb ::

idle al load ?
#brezpodpisa

d_DJ ::

load

hojnikb ::

load v čem ?
intelburntest ?
#brezpodpisa

axee ::

Do 80°C se ne sekiraj, vseno pa je dobro imeti kakšnih 10°C rezerve, če nimaš avtomatske kontrole ventilatorjev za vroče dneve in podobno.

BorutK-73 ::

45C je normalna delovna temperatura CPU-ja, tako da se nimaš kaj sekirat. Problemi nastanejo pri 80-90C (za grafično isto).

6151 ::

Za grafično je še malenkost več, okoli 100C
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24853652 (2948) freesty
»

Izbira CPU Coolerja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353760 (2571) Seba22
»

hladilnik za I5 2500K

Oddelek: Kaj kupiti
273217 (2784) klkkkkkkkkkk
»

Kateri top zračni CPU hladilnik kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
223245 (2816) RC14
»

Glasnost stock ventilatorja na intel i5 3570k

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182611 (2382) freesty

Več podobnih tem