» »

PlayStation 4 razkrit

PlayStation 4 razkrit

Ars Technica - Sony je na včerajšnji konferenci dokončno razkril PlayStation 4. Po njihovi februarski konferenci, ki je bila precej skopa z detajli, se je na veliko razpravljalo kakšno pot bo Sony ubral glede nekaterih ključnih vprašanj, kot so rabljene igre in potreba po internetni povezavi. Prav tako niso predstavili same konzole. Sedaj je vse jasno.

Za začetek povejmo, da bo PS4 stal 100 dolarjev manj kot Xbox One. V ZDA bo za konzolo treba odšteti 399 dolarjev, v Evropi pa 399 evrov. Prodaja rabljenih iger ne bo omejena (za fizične medije), prav tako ne bo nobene zahteve po povezavi v internet. Po konferenci je bilo razkrito še, da je PS4 neodvisen do regije (region free) in da je 500 GB-trdi disk zamenljiv. Na teh področjih je PS4 popolno nasprotje Xbox One. Edina novica, ki ni požela navdušenja, je da bo za večigralski način potrebna naročnina PS+, ki pa bo stal manj kot pet dolarjev na mesec. Naročnine PS+ s PS3 se bodo avtomatsko prenesle na PS4.

Zunanji videz konzole spominja na PS2 in na Xbox One hkrati, s tem da je stranski profil paralelogram in ne pravokotnik. Storitve PlayStation Gaikai oblaka so najavljene za leto 2014, dovoljeval pa bo streaming PS Vita, PS4 in izbranih PS3 iger na konzolo. Na ta način bo delno odpravljen problem združljivosti za nazaj.

Poleg že najavljenih iger so bile na konferenci predstavljene Batman: Arkham Origins, Destiny, Final Fantasy XV, Kingdom Hearts III, The Order 1866, Mad Max in Elder Scrolls Online. Seznam vseh najavljenih iger za PS4 si lahko preberete tukaj.

Del konference je bil posebej namenjen indie razvijalcem, kjer so predstavili osem novih iger. Razvijalci bodo igre lahko objavljali sami, kar je še ena razlika v primerjavi z Microsoftom. Konferenco si lahko ogledate na uradnem PlayStation kanalu. Tukaj pa so uradna navodila, kako lahko svoje igre za PS4 delite s prijatelji.

56 komentarjev

«
1
2

opeter ::

Huh, toliko dobrih iger. Žal pa ni ne časa, ne denarja ... :'(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Kakšno podporo iger ima PS4? Delajo tudi ploščki od PS3, 2, 1?
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

Verjetno ne. Saj tudi pri PS3 nisi mogel poganjat starih iger (razen pri prvih serijah konzol, ki so imele vgrajen nameski čip za strojno emulacijo).
Edino, kar si lahko poganjal/kar lahko poganjaš so igre, ki jih lahko kupiš preko PSN.

EDIT: aja, čakaj, ti si vprašal za ploščke? Gamepade? To pa ne vem. Načeloma bi moralo od PS3 delovat, razen ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

D3m ::

Backward compatibility
The PlayStation 4 will not initially include the ability to support previous PlayStation console games. Sony has instead detailed plans to explore cloud-based emulation of previous generations as a long-term solution to the challenges of backwards compatibility. The firm has yet to also rule-out on-console emulation of previous generations.
Sony is planning to launch a cloud-based streaming service through Gaikai, a company acquired by Sony in July 2012. The service will emulate and render previous generations of PlayStation games, streaming them to the PS4 and, likely, the Vita, over the internet.


Vir: Wiki

Hmmmmmm, raje bi videl čip na PS4, kot pa Internet streaming.
|HP EliteBook|R5 6650U|

nofaith ::

ja dual shock 2 al kaj je že na ps3 ju nebo kompatibiln z ps4 po mojemu viru informacji
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

BaToCarx ::

Zgleda da je Sony to rundo zmagal.

roli ::

Po Microsoftovem strelu v koleno so ljudje kar lepo začeli navijat za PS4. Meni je sicer všeč samo kaj ko nima praktično nobene dobre igre medtem, ko ima Microsoft skoraj vse kar si jaz od iger želim. Še Insomniac (ki so razvijali Ratchet&Clank serijo) se sedaj očitno podaja v vode Xbox One ekskluziv. Ratchet&Clanki za PS3 so bili super, in Warhawk tudi. Vse ostalo pa je bilo bolj meh-meh. Moja 360 je pa definitivno nabrala manj prahu - Halo3, Forza3, Crackdown 1 in 2, ... to je definitivno več ekskluziv v prid Xboxu.

Ampak to rundo bo odločitev zame zelo težka. Tokrat sigurno ne bom nabavil vseh treh ampak verjetno samo eno. Tako, da bo treba dobro premislit.
Da ne omenjam kako sem skoraj siguren, da Xbox One spet ne bo uradno mogoče kupiti pri nas.
http://www.r00li.com

wired ::

roli je izjavil:

Po Microsoftovem strelu v koleno so ljudje kar lepo začeli navijat za PS4. Meni je sicer všeč samo kaj ko nima praktično nobene dobre igre medtem, ko ima Microsoft skoraj vse kar si jaz od iger želim. Še Insomniac (ki so razvijali Ratchet&Clank serijo) se sedaj očitno podaja v vode Xbox One ekskluziv. Ratchet&Clanki za PS3 so bili super, in Warhawk tudi. Vse ostalo pa je bilo bolj meh-meh. Moja 360 je pa definitivno nabrala manj prahu - Halo3, Forza3, Crackdown 1 in 2, ... to je definitivno več ekskluziv v prid Xboxu.

Ampak to rundo bo odločitev zame zelo težka. Tokrat sigurno ne bom nabavil vseh treh ampak verjetno samo eno. Tako, da bo treba dobro premislit.
Da ne omenjam kako sem skoraj siguren, da Xbox One spet ne bo uradno mogoče kupiti pri nas.

Glede ekskluziv vsakemu svoje. Zame je vsekakor tehtnica zanihala v prid PS3 zaradi:
Uncharted, God of War, Heavy Rain, Resistance, Metal Gear Solid, LittleBigPlanet, Infamous in da ne govorimo o novem The Last of Us..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wired ()

puginho ::

Logično da PS4 ne podpira dualshocka 3, glede na to da ima touchpad in da gre za popolnoma novo konzolo. Xbox one, 100 eur dražji, pol TV funkcij nebo delalo v Evropi, strojno podhranjen napram PS4, ni rabljenih iger,... v glavnem velik fail Microsofta na celi črti. Koliko berem je 90% interneta na strani PS4. Bomo videli ali si bo Microsoft premislil glede svoje politike, DRM in podobno, ampak že pri ceni je ogromna razlika.

Dr_M ::

Do izzida je se dalec, do takrat se lahko se marsikaj spremeni. Ce se je sony odlocil za tako politiko, bo za MS veliko bolje,da mu sledi, ce ne se bodo znasli v dreku, kljub boljsim igram.

Formula 1 ::

Že itak sem tukaj bolj fan Sonya ampak tole pa res povozi xbox na celi črti. Kar se pa iger tiče bi meni racimo manjkal kakšen GTA, če ne bo Gta V tudi za PS4, bo pa exkluziva prihajajoč Gt6 meni odlična dirkčina.
No ja na žalost pa nimam časa za tole, morda naslednaj generacija.

roli ::

wired je izjavil:


Glede ekskluziv vsakemu svoje. Zame je vsekakor tehtnica zanihala v prid PS3 zaradi:
Uncharted, God of War, Heavy Rain, Resistance, Metal Gear Solid, LittleBigPlanet, Infamous in da ne govorimo o novem The Last of Us..

To je seveda odvisno od vsakega posameznika. Jaz nisem ravno ljubitelj shooterjev - še posebno ne takih kjer se gre za realizem. In tega je na PS ogromno. Všeč mi je stilj kot je Crackdown kjer imaš malo totalno zblojene zabave brez realizma. Xbox (po paleti iger) se mi zdi veliko bolj primeren za takega občasnega gamerja kot sem jaz, ko konzolo zaženem enkrat na mesec.

Me pa res zanima kaj bo Microsoft ščaral s svojim DRMjem. Mogoče se bodo do izida še premislili.
http://www.r00li.com

Zheegec ::

Hm, kot konzola bo vsekakor XboX One boljši. Dražji za 100€, pa zraven Kinect2. Za hardcore gamerje pa še vedno edino PC pride v poštev. Miška pa tipkovnica bo delovala na kateri od teh novih konzol?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Seljak ::

Imel sem PS1,PS2,PSP,Xbox360(ker je sin hotel igrati Skate3 jaz pa forza4),drugače bi nabavil še PS3,sem pa 100% da bo naslednja konzola PS4. Že sedaj me je prepričala cena,prijazna je do igralcev,vsaj kar se tiče posojanja iger oz. kupovanje rabljenih in na koncu seveda internet,ki bi naj bil pri Xboxu pomemben del igranja. Boli me "k" za gledanje filmov in ne vem kaj vse,jaz kupim igralno konzolo za igranje,ne pa za gledanje filmov in nevem kaj vse še bluzijo pri Microsoftu.Pozabili so za kaj je prvotno namenjena konzola in to samo zato,da lahko nabijejo ceno. Mislim pa,da bo moral sedaj Microsoft pošteno razmisliti o vsem tem,sploh sedaj,ko je videl kakšno je stanje na sceni in da trenutno ni najbolj priljubljen (http://www.gamespot.com/twitter-battle/....

puginho ::

Zheegec je izjavil:

Hm, kot konzola bo vsekakor XboX One boljši. Dražji za 100€, pa zraven Kinect2. Za hardcore gamerje pa še vedno edino PC pride v poštev. Miška pa tipkovnica bo delovala na kateri od teh novih konzol?


Vidim da si direkt z E3, in kako sede kaj kontroler?

hojnikb ::

in kaj ma xbone boljšega od ps4 razn kinect ? (
#brezpodpisa

JackOdpirac ::

kontroler.

also ps3 je kar se tiče ekskluziv zmgala trenutno generacijo. vsak ki trdi drugače je le zeleni houdre

Seljak ::

JackOdpirac je izjavil:

kontroler.

also ps3 je kar se tiče ekskluziv zmgala trenutno generacijo. vsak ki trdi drugače je le zeleni houdre


Kontroler? Novega še nisem imel v rokah tako kot mislim,da noben od vas(razen izjeme,ki vedo VSE),ampak jaz pri igranju Xbox360 po dveh urah ne čutim prstov,ker mi začnejo mrtveti,sploh,če igram Fm4,kar se mi pri Playstationu ni nikoli zgodilo.Res pa je,da je za to največ kriva baterija,ki mi je nekako napoti,kar so pri novem rešili z vgradnjo v sam plošček.

Tr0n ::

PS4 won. GG next. 8-)

...:TOMI:... ::

Sony bo lahko potegnil kratko. Razvijalci iger bodo raje imeli xbox, ker je bolj "antipiratski ".

Pustimo času čas, bomo videli, kaj bo iz te moke, lahko da sonyju uspe...
Tomi

Dr_M ::

...:TOMI:... je izjavil:

Sony bo lahko potegnil kratko. Razvijalci iger bodo raje imeli xbox, ker je bolj "antipiratski ".

Pustimo času čas, bomo videli, kaj bo iz te moke, lahko da sonyju uspe...



Hehe, opa, na tole pa res ni nihce pomislil. Se popolnoma strinjam.

jizzer ::

Nisem konzolaž, rad pa bi povedal mnenje glede teh kontrolerjev :) Sam imam na PCju Xboxovega in mi ni niti približno jasno kak lahko kdorkoli igra z kontrolerjem za PS 8-O(v tem primeru sosed) niti premikat se ne moreš ok.

BigWhale ::

To prerekanje okrog kontrolerjev je totalna traparija. Obeh se navadis in tisti, ki se ga navadis prvega se ti ponavadi zdi boljsi. :)

Gatsu ::

...:TOMI:... je izjavil:

Sony bo lahko potegnil kratko. Razvijalci iger bodo raje imeli xbox, ker je bolj "antipiratski ".

Pustimo času čas, bomo videli, kaj bo iz te moke, lahko da sonyju uspe...


Sploh ni res. Ubisoftov CEO je npr prej na intervjuju za Gametrailers potrdil, da v prodaji rabljenih iger tako kot je sedaj ne vidi problema, ker pomagajo prodajati nove igre. Zelo očitno sta samo dva razvijalca naklonjena tej ideji in to sta M$ in EA, ostali rabljenih iger ne krivijo za težave s prodajo (EA pa očitno ne zna pogledat v ogledalo in si priznat da so si sami krivi, ko pa izdajo polizdelek ala Dragons Age 2...) Tudi CEO od Activiosiona je rekel, da blokiranje rabljenih iger ni rešitev, ker če naredijo dovolj dobro igro, jo bo folk dolgo igral in obdržal.

St235 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Sony bo lahko potegnil kratko. Razvijalci iger bodo raje imeli xbox, ker je bolj "antipiratski ".

Pustimo času čas, bomo videli, kaj bo iz te moke, lahko da sonyju uspe...


Meh tole je bolj tako tako, razvijalci bodo razvijali igre za tist sistem, ki se bo boljše prodajal. Oziroma glede na to, da sta si xbox in ps po novem izjemno podobna po arhitekturi bodo ekskluzive bolj, kot ne stvar dogovorov med developerji in MS/Sony, kot pa da bi obstajala kakršnakoli bistvena razlika v pisanju kode. Pri obstoječi generacije so bile določene igre ekskluzive tudi zato, ker bi razvoj za dodatno konzolo zahteval dodaten finančni vložek, oziroma so bili porti slabi.

RejZoR ::

399 dolarjev v US in 399 EUR v EU. A tem k****m definicija besede "valuta" ni jasna? Tak za info, 399 dolarjev je 299 EUR. FU Sony.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

hojnikb ::

399$ je brez sales davka..
In ja te pretvorbe $=€ je itk že stalna praksa.. nč novga..
#brezpodpisa

black ice ::

RejZoR je izjavil:

399 dolarjev v US in 399 EUR v EU. A tem k****m definicija besede "valuta" ni jasna? Tak za info, 399 dolarjev je 299 EUR. FU Sony.

Kljub temu folk še vedno kupuje ko zmešan.
Jaz sem kupil rabljen PS3 za tako smešno ceno, da bi temu nakupu lahko rekli kraja pri belem dnevu. Dokler bodo izhajale igre za PS3 se ne premaknem na 4 inačico. Razen, če zasledim kakšen super deal kot za trojko.

hojnikb ::

in kaj je smešna cena za ps3 ? just askin'
#brezpodpisa

darkolord ::

hojnikb je izjavil:

in kaj ma xbone boljšega od ps4 razn kinect ? (
Že samo kinect zgleda vredn ene trikrat tolk

Isotropic ::

D3m je izjavil:



Vir: Wiki

Hmmmmmm, raje bi videl čip na PS4, kot pa Internet streaming.

bedarija.
to bi bil zanje samo strosek, od tega pa nebi imeli nic. kvecjemu obratno, v skodo bi si sli, ce nebi kupoval iger za ps4 (ali novih za ps3)).
tako bos pa lepo za mali denar kupil igro in jo dljal na svoj ps pa je.

Anteus ::

Zanimivo, kakšen pristop je ubral Sony.
Očitno so čakali da Microsoft predstavi svojo konzolo, preverili odziv in temu primerno prilagodili pogoje za nakup PS4.
Sama konzola je bila za predstavitev verjetno pripravljena že pred časom.

Berserker ::

Kako lahko napišete da bo slaba lastnost uvedba naročnine, za spletno igranje. Ta bo znašala 5 €, vseeno ceneje kot xboxova ki stane 13-17 € na mesec.

kmetek ::

$ v € je 20% ddv + dodatnih 10%.....za ddv še nekako razumem razliko v ceni, ne razumem pa kdo pobaše dodatnih 10% razlike.

cleanac ::

Berserker je izjavil:

Kako lahko napišete da bo slaba lastnost uvedba naročnine, za spletno igranje. Ta bo znašala 5 €, vseeno ceneje kot xboxova ki stane 13-17 € na mesec.


Ne trosi napačnih informacij. Mesečna naročnina za XBox je 5€, letna pa se dobi tudi za 40€.

Jakob_X ::

Berserker je izjavil:

Kako lahko napišete da bo slaba lastnost uvedba naročnine, za spletno igranje. Ta bo znašala 5 €, vseeno ceneje kot xboxova ki stane 13-17 € na mesec.


To je definitivno zelo slaba lastnost. Ce bo cena 5 eur pomeni da bo isto kot na xboxu in jaz osebno nisem vec pripravljen placevat za nekaj kar imam zastonj na PCju. Tako ali tako sem online igral samo FIFO in kupovat konzole in placevat narocnino za samo eno igro ni prevec smiselno. Ostale online igre so tako ali tako samo FPSji, ki pa jih ni ravno uzitek igrat z gamepadom.

3furious ::

cleanac je izjavil:

Berserker je izjavil:

Kako lahko napišete da bo slaba lastnost uvedba naročnine, za spletno igranje. Ta bo znašala 5 €, vseeno ceneje kot xboxova ki stane 13-17 € na mesec.


Ne trosi napačnih informacij. Mesečna naročnina za XBox je 5€, letna pa se dobi tudi za 40€.


Ni slabih 5€ le za spletno igranje, zraven dobiš še cel kup zastonj iger. Vsak mesec se nekaj iger zamenja, dobiš tudi popust pri drugih ter imaš prednost pri beta testih. Tako da za 5€ dobiš precej več od Sonyja kot Microsofta.
In the age of information, ignorance is a choice.

Looooooka ::

100 eur manj kot xbox.
Se pravi je cena enaka. Xbox pride s kinectom.
Region free?Bmk...po igrice clovek ponavadi ne potuje na japonsko.
Edini plus je torej prodaja igric. Ampak tud to ce realno gledam...ce lahko pri xboxu spil *prodas enkrat* je spet OK ker dobis nekaj kesha za nov spil s tem nazaj. Prodaja 20x po celi verigi kolegov je pa ze Mantis d.o.o varianta.
Ok pa to to, da se ne povezuje na net kot kreten in seveda eksluzivni spili, ki so pa spet razlog za nakup odvisni od okusov.
Se prav...stanje enako kot je bilo :) xbox spet NE bo prehitel konkurence, konkurenca pa dejansko ni izumila nicesar novega.
Jupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

enpac ::

A ste zanimivi z temi bolsimi nakupi :))!

Dejstvo je samo eno prodajali se bota obe konzoli :D in da ni bolsega nakupa :))

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

In najdejo se taki, ki kupijo OBE. No, če si lahko privoščijo, blagor jim.

opeter ::

Ali pa Nintendo Wii ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Mipe ::

Da ne pozabimo Ouye.

zeleni ::

Ima PS4 tudi kontroler, ki te prisili telovaditi? Ali lahko vse delas s kavca kot pri wii?

OmegaBlue ::

Gremo veselo nazaj na topik no.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

3furious ::

Zabavni tech demo, ki teže v realnem času na PS4.



Heavy Rain developer's comedic sketch was rendered at 1080p in real-time (lighting and all), includes one million polygons for the set and just shy of a million for every on-screen character, which each boast 350MB of textures and roughly 40 different shaders.
In the age of information, ignorance is a choice.

xxurban ::

PS4 je pomojem 100€ cenejši zato, ker hočejo dobiti več kupcev.
Sigurno bodo v izgubi, zato pa so naredili PS Plus, s čimer bodo pokrili stroške.
Za Xbox še ni nujno da bo pogorel. Zdi se mi da bodo v kratkem predstavili neko lastnost, ki bo prevesila tehtnico.
Kar so rekli do zdaj, ne bodo spremenili saj bi jim bilo to izpod časti.

JC Denton ::

PS4 me mika, da bi ga kupil. Nekak se mi v PC ne da več vlagat v novo grafo ko si MS namisli izdati novi dx, pa boljši procesor, pa večji trdi disk...

Pa še super je, če pridejo frendi in skup kaj zaigramo. Na računalniku si pa sam ali pa online, ni mi tak zabavno.

opeter ::

Saj tudi pri konzoli rabiš vse večji trdi disk ... je pa v tem primeru Playstation res v prednosti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

enpac ::

Glede nato da lahko na xbox one priklopis usb 3 disk in igras z njega nevem, ce je v kaksni bistveni prednosti je potem sicer lahko tud pri PS to tud nardis. Edino res, da je hitrost vrjetno hitrejsa pri notranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: enpac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox ali ps4

Oddelek: Kaj kupiti
186194 (5823) scipascapa
»

Izšel je PlayStation 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
13033041 (24214) hojnikb
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5621988 (17230) Doc123
»

Sony predstavil igralni plošček ter strojno in programsko opremo PlayStation 4

Oddelek: Novice / Konzole
4111578 (8988) Jst

Več podobnih tem