» »

Xbox One ali PS4

Xbox One ali PS4

«
1
2

GabrieLeo ::

Zdaj ko se je dim razkadil in je končno konec polemik, se mi zdi, da bo PS4 nedvomno zgazil Xbox v prodaji. Že zdaj je, kakor berem po IGN-ju in ostalih straneh. Ampak me pa zanima kaj si boste pa vi omislili, če imate v načrtu next-gen konzolo?

oo7 ::

Ps4 čez 4 leta.

Berserker ::

Nisem še gledal sony konference, ampak se mi zdi da bo on tudi zmagovalec. Namreč večina predstavitvenih naslovov je streljačin ki že pošteno smrdijo in multiplatform iger. Mogoče bom konzolo kupil ko bo padla cena.

dolenc ::

Microsoft je že večkrat tako potipal teren, da najavi nevšečne novosti, na katere se celotna skupnost obesi, spluva in predlaga izbolšave, potem jih pa implementirajo, tako da še je upanje

Jaz mam tko plan par let počakat, da se malo poveča nabor iger, kakšna nova revizija konzole, padec cene, kak odklep itd.. Do takrat pa upam da mi ps3 ne crkne :)

hojnikb ::

V vsakem primeru ni nikol bit dober early adopter, ker zgodovina nazakuje, da prvi primerki konzol nikol niso bli kej prida (ps1 - šrot cd, ps2 enako, ps3 ylod, xbox rrod itd..). Je dober počakat vsaj na kako revizijo in da se morebitne težave pojavijo..
#brezpodpisa

dolenc ::

Jaz bi sam še tole dodal. Tale generacija konzol bo(upam) končno poštimala to kar naj bi že ves čas veljalo za konzole.
Da vsaka igra deluje na njej.

Namreč sedaj je bilo nekako sprejemljivo če je igra lavfala na 30fps. Kar je idejno čisto vredu. Žal pa se marsikateri špil spusti pod to mejo in potem šteka in kar nekaj je takih(gta4 je bil meni osebno najslabši) in nimaš kaj narest, neoptimizirana jajca. Sedaj so to mero prestavili na 60fps, tudi če bo nekaj malega padca, se to ne bi smelo čutit, tako da super, saj nekaj kjer niso nazadovali.

puginho ::

PS 4 valda, samo čez kaki dve leti.

Berserker ::

dolenc je izjavil:

Jaz bi sam še tole dodal. Tale generacija konzol bo(upam) končno poštimala to kar naj bi že ves čas veljalo za konzole.
Da vsaka igra deluje na njej.

Namreč sedaj je bilo nekako sprejemljivo če je igra lavfala na 30fps. Kar je idejno čisto vredu. Žal pa se marsikateri špil spusti pod to mejo in potem šteka in kar nekaj je takih(gta4 je bil meni osebno najslabši) in nimaš kaj narest, neoptimizirana jajca. Sedaj so to mero prestavili na 60fps, tudi če bo nekaj malega padca, se to ne bi smelo čutit, tako da super, saj nekaj kjer niso nazadovali.


Vprašaj se, če bo 60fps-jev standart tudi čez 5-7 let.

Sicer kaj se jaz bolj bojim, je to, da bo sony šele spotoma začel z zaostrovanjem zadev.

Se spomnite odstranitve linux podpore, kombatibilnosti z ps2, ter kar mesec dni onemogočen online.

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Vprašal sem se, nisem si znal odgovorit :)

cen1 ::

Po vsem dosedaj slišanem je edini minus PS4 tale da bo multiplayer zahteval PS+.. Za boljši hardware plačaš 100€ manj kot za Xbox One. Malo so slabši kar se tiče ekskluzivnih iger v tem momentu ampak zna bit da bo še kakšna najava do jeseni. Če ne potegnejo kakšne čudne poteze do takrat je izbira očitna.. v življenju še nisem imel konzole ampak čist možno da bo padel kak nakup naslednje leto. :)

PINki ::

A ni multiplayer zastonj na PS??

hojnikb ::

samo za ps3. ps4 boš rabu psn+
#brezpodpisa

opeter ::

Kdo rabi (on-line) multiplayer, če bodo dobre single player igre?
Res pa je, da bi bil split-screen dobrodošel oz. naj samo ostane pri določenih igrah, ostalo sploh ni pomembno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Oktan ::

PS4 v vseh pogledih.
Samo meni je bolj všeč, da se celoten razvoj končno lahko močno premakne naprej, ker so stare konzole že močno bremzale...

opeter ::

Oktan je izjavil:

PS4 v vseh pogledih.
Samo meni je bolj všeč, da se celoten razvoj končno lahko močno premakne naprej, ker so stare konzole že močno bremzale...


To ti nič ne pomaga, če bodo slabi porti ... počasi pa je itak stalnica, da bo povprečna moderna igra zavzela že blizu 40 GB-ov protora na disku.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

hojnikb ::

zakaj bi sploh bili slabi porti ? sj arhitektura 8.generacije je praktično identična normalnim PCjem..
#brezpodpisa

cen1 ::

Izgovorov za slabe porte ni več.. samo še lenoba razvijalcev.

opeter ::

cen1 je izjavil:

Izgovorov za slabe porte ni več.. samo še lenoba razvijalcev.


Morda. A to se dogaja in tega je/bo vse več. Zakaj vedo sami razvijalci/firme in njihovi šefi/lastniki/kravatarji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cen1 ::

Več? Po mojem bo manj. Glede na to da imata obe konzoli 8-jedrnik in AMD GCN grafiko bi to moralo kvečjemu izboljšati portanje na PC in izkoristek več jeder kar je trenutno še zelo slabo na PC strani. Edina manjša razlika pri portanju je ta da PS4 uporablja shared memory kar je nova tehnologija.

Ampak AMD naj bi hUMA tehnologijo predstavil tudi v prihodnjih APUjih.. in če dodaš še to da bo kmalu podprt tudi DDR4 bo tudi RAM manjši bottleneck kot je sedaj.

Zaradi teh dveh konzol v bistvu vidim same dobre stvari za PC gamerje.

opeter ::

Upajmo, da imaš prav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hojnikb ::

glede na to da bo igra tekla na praktično istih arhitekturah, sploh nevidim, kako bi lahko zajebal port na PC (ali konzolo). No ja pri rockstar in podobnih cvetkah nikol neveš (le zakaj bo nov gta sam na starih konzolah..)
#brezpodpisa

dolenc ::

Tehnično gledano je že dobro za PC, če pa bo trg ravno zaradi "ustreznosti" konzol presahnil, pa tudi portov ne bo več. Spljoh.

Drugače tega, da bi konzole bremzale razvoj, tega nisem nikoli razumel. Sej dobri špili cel čas prihajajo, poglejte kolk je napredoval BF iz 2 na 3. Zdele pride(al je že prišel sej ne vem) the last of us, potem watch dogs. Kašen napredek bi pa še radi? :)

Ko sem jaz "opustil" špilanje nekje časovno po izzidu hl2/doom3 je bila dejansko suša, nič nekega blaznega napredka ni bilo v igrah, razen par redkih cvetk. Grafika sicer prva liga, ampak igre so ble enostavno prazne.

Par let odsotnosti, kupem ps3, boom, epske avanture ala god of war kjer ti čeljusti padajo med prizori, 3 osebni pogled razvit s serijo gears of war(in skopiran iz vseh kotov), rpgji kjer močno vplivaš na zgodbo, Mass effect(skozi 3! dele(pustmo konc)), Dragon age. Zmaji letajo po zraku v skyrimu, ki jih lahko sklatiš s kriki, "motion capture" je postal stalnica v igrah, pripovedništvo kot ga vidiš v Uncharted, Tomb raider(primerjaj z par let nazaj kakšen je bil), potem inovativne cvetke La Noire, heavy rain, Infamous in podobni z svobodo gibanja.

Tolk kot se je to generacijo zgodilo, se jaz ne spomnem da bi se že kdaj. Pa spet vprašam, kašen napredek bi pa radi?
Kar se mene tiče, je edin napredek, ki bo dejansko kej prispeval tista očala/čelada, da ne bo več slika na monitorju, pa razvoj motion kontrolerjev.

opeter ::

@dolenc: Imaš popolnoma prav. Toliko super iger z res odličnimi zgodbami in epskimi filmskimi vstavki ni bilo še nikdar.

Jaz se drugače ne pritožujem. Sem zadovoljen s svojim Wiijem in igrami, ki jih imam/igram na PC-ju. Sicer so to že stare zadeve, večina vas bi se smejala ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

cen1 ::

http://kotaku.com/third-party-publisher...

Mi kdo zna povedat kako je to porihtano na ps3? Če je to ista zadeva ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

opeter ::

Možno pa je, da bo Sony skrivoma naredil dejansko isti sistem kot ga bo imel MS. Skratka, večina developerjev se bo znala odločit za kakšen DRM oz. pač za omejitev (prodaje) špila.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cen1 ::

Hmm no malo sem prebral novice, tole je očitno ena in ista politika kot za PS3. Če hoče publisher uvesti kakšne Online Passe itd jim je to pač omogočeno.

springfield ::

Ta online pass sem menda zasledil samo pri EA-jevih in Ubisoft-ovih igrah(mogoče se motim) - ti tako ali tako vsako leto isto igro izdajo, da pač nekaj zaslužijo. Ekskluzive so pa vse bile brez tega(vsaj tiste, ki sem jih jaz preigral). Upam, da bo tudi na PS4 tako, čeprav za dober špil ni težko dat tistih par evrov, ko cena malo pade v tujini.

Oktan ::

Jaz bi verjetno kupil PS4, samo mi kar slabo postane ko vidim da bodo igre (tudi za xbox one) po 100€ (+ naročina za multiplayer) 8-O Ni čudno, da je potem cenejši...

cen1 ::

100$ za igre je samo placeholder na Amazonu afaik.

Oktan ::

Ja to imaš verjetno prav. Čeprav tudi če bodo ostale 60€ se mi zdi to res prevec...

opeter ::

Oktan je izjavil:

Ja to imaš verjetno prav. Čeprav tudi če bodo ostale 60EUR se mi zdi to res prevec...


Počakaš kakšno leto ali dve in kupiš igro za 20 EUR ali manj. Da o rabljenih sploh ne govorim (game.co.uk, ebay itn.)
Če nisi nek manijak, ki mora ves čas igrati najnovejše igre (predvsem neke hude online multiplayer streljačine) potem je to ena od rešitev.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

jype ::

Microsoft pravi, da kupi Xbox 360:

St235 ::

opeter je izjavil:

Oktan je izjavil:

Ja to imaš verjetno prav. Čeprav tudi če bodo ostale 60EUR se mi zdi to res prevec...


Počakaš kakšno leto ali dve in kupiš igro za 20 EUR ali manj. Da o rabljenih sploh ne govorim (game.co.uk, ebay itn.)
Če nisi nek manijak, ki mora ves čas igrati najnovejše igre (predvsem neke hude online multiplayer streljačine) potem je to ena od rešitev.


samo ne na novem xboxu

RejZoR ::

Kakor vse kaže bo PS4 boljša izbira. Cenejši in možnost menjave in preprodaje špilov. Kar je nekako core fora konzol. Tud dejstvo, da je Gran Turismo ekskluziva za PS je eden večij razlogov za nakup. Vsaj pri meni. Forza mi nekako ne potegne čeprav so jo kar pohvalili. Večina ostalih špilov pa bo tako ali tako za obe konzoli.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rippy ::

Ne vem, če je pri nas Xbox sploh "izbira". Če se ne motim bo za večigralski del nujen Xbox Live račun (kateri je tudi več, kot dvakrat dražji, kot Sonyjeva mesečna naročnina).

Težava je, da pri nas trenutno ni na voljo Live.

http://www.vg247.com/2013/06/12/xbox-on...

Razen, če so ti res pomembne funkcije, kot gledanje televizije na televiziji in si pripravljen odreči se delu iger je tu samo Wii U in PS4.

RejZoR ::

Za vse ostalo imaš itaq SmartTV funkcije na televiziji, ki so free. Zakaj bi rabil neko neuporabno škatlo za 500 EUR, da ti opravlja isto delo?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kratos ::

Osebno mi ima xbox one boljše ekskluzive špile, glede hardwara sploh nima niti najmanjše veze ker bo grafika na obeh identična, xbox one pa ima neke (zame) useless tv funkcije. Na koncu se bomo zopet odločali katero konzolo kupit glede na igre ki jih ekskluzivno ponujajo, po mojem bo xbox one preklical tiste bedarije glede povezovanja na internet ter onemogočene preprodaje iger, ker je vse le marketinška fora sonya ter microsofta.

hojnikb ::

kratos je izjavil:

Osebno mi ima xbox one boljše ekskluzive špile, glede hardwara sploh nima niti najmanjše veze ker bo grafika na obeh identična, xbox one pa ima neke (zame) useless tv funkcije. Na koncu se bomo zopet odločali katero konzolo kupit glede na igre ki jih ekskluzivno ponujajo, po mojem bo xbox one preklical tiste bedarije glede povezovanja na internet ter onemogočene preprodaje iger, ker je vse le marketinška fora sonya ter microsofta.

no no fanboy, not gonna happen..
#brezpodpisa

kratos ::

Grafika je itak pri vsaki generaciji enaka tako da bo tudi pri tej.
Glede rabljenih špilov ter povezovanja na internet če bo omejitev pač bo, nekateri boste šli jok pa na drevo oz. na ps4 drugi bodo piratizirali čez čas, tretji pa kupovali org špile... tako je vedno blo in vedno bo.

hojnikb ::

ta generacija je posebna, ker je hardware arhitekturno praktično enak, ps4 ima pa več radeon jeder, kar pomeni da bo za ps4 enostavno nardit lepši špil..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kratos ::

Razen ekskluziv se noben špil ne dela samo za 1 konzolo, razen če misliš da bodo vsak špil za vsako konzolo 2x spisali ter ga grafično oblikovali zaradi "enostavne kreacije" ?

hojnikb ::

kateri del praktično enake arhitekture ne razumeš ?

čist hipotetično:
igro naredijo za ps4, za xbone pa samo zmanjšajo detalje in potweakaje določene stvari (ker ima drgače narejen memory). Dosti dosti lažje, kot pri ps3, kjer je dejansko blo treba veliko stvari spisant nanovo, ker je cell pač tako edinstvena arhitektura..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pesimist ::

hojnikb je izjavil:

ta generacija je posebna, ker je hardware arhitekturno praktično enak, ps4 ima pa več radeon jeder, kar pomeni da bo za ps4 enostavno nardit lepši špil..


Mocno dvomim. Prej bi trdil da bo to PS4jev neizkoriscen potencial. Razen ce bo slo naret da pac spili kasneje laufajo namesto pri 30fps xbox sevedno na 60fps PS4.
Ker mocnod vomim da bodo sli posebej za eno konzolo izboljsavat, ki niti ni omembe vredno.

kratos ::

Nima pojma, ps3 ima tudi veliko boljši hardware in je očitno grafika 3x lepša od grafike na xboxu. /sarcasm off
Konzole bodo imele enako grafiko (razlika bo minimalna kot pri ps3, xbox360), nevem kako ti lahko sploh pade na pamet da bi imela nova generacija konzol različno grafiko... Če ne drugega si vsaj poglej kak gameplay iz e3-ja od ps4 ter xbox1, opazil boš res ogromno razliko ja.

St235 ::

Bistvena razlika v tej generaciji konzol se bo lahko dejansko pojavila v številu framov glede na ločljivost. Tukaj je možno, da bo zaradi praktično identične arhitekture PS4 v prednosti zaradi večje moči.

V prejšnji generaciji je bila razlika med arhitekturo preprosto prevelika. Imaš pa igre kot je Final Fantasy in recimo Uncharted in GOW, ki pokažejo kaj zmore cell, če je software pisan namensko.

Pri novi generaciji te razlike ne bo in je čisto možno, da bo ps4 praktično isti špil poganjal ali v višji ločljivosti ali bolj verjetno z nekaj frami več. Kolk bo pa ta razlika vidna v praksi je pa druga zgodba.

galu ::

St235 je izjavil:

Pri novi generaciji te razlike ne bo in je čisto možno, da bo ps4 praktično isti špil poganjal ali v višji ločljivosti ali bolj verjetno z nekaj frami več. Kolk bo pa ta razlika vidna v praksi je pa druga zgodba.


Tako je.
Tako to gre.

mn ::

galu je izjavil:

St235 je izjavil:

Pri novi generaciji te razlike ne bo in je čisto možno, da bo ps4 praktično isti špil poganjal ali v višji ločljivosti ali bolj verjetno z nekaj frami več. Kolk bo pa ta razlika vidna v praksi je pa druga zgodba.


Tako je.


Sploh ni nujno. Tudi pri PC igrah imaš lahko različne stopnje podrobnosti v isti igri. Ravno tako bodo lahko razvijalci dodali na PS4 grafične učinke ki jih na XBox One ne bo. Posledično bodo igre lepše.

Pri sedanji PS3/XBox 360 je situacija bistveno bolj kompleksna. Po spominu je imel PS3 hitrejši grafični pomnilnik ampak ga je imel manj kot XBox 360. Zaradi tega se je delo s pomnilnikom drastično spremenilo. Ali povedano preprosto - za nekatere zadeve je bil XBox hitrejši za ostale pa PS3. Cell je bil pa sploh strel v prazno. Če se prav spominjam je imel 1 večnamensko jedro in 7 zelo specializiranih podjeder. To moč izkoristiti je bila po moje umetnost. Ampak benchmarki so pa leteli.

opeter ::

Baje so (bile) na Xbox 360 določene igre lepše. Pa Cell gor ali dol, Radeon ima v Xbox360 več spomina (pa baje več moči), nVidia v PS3 pa le polovico.
Tukaj mislim predvsem na naslove, ki so se pojavili tako na Xbox360 kot PS3. Žal pa ne vem, nikoli nisem videl v živo, sem samo bral o tem. Baje Bayonetta je boljša na Xbox360.

EDIT: prebral tukaj:
http://joker.si/igre.php?rubrika=35&art...

Xbox 360 ali PS3?
Ko je Bayonetta jeseni izšla na Japonskem, je imela verzija za PS3 težave z gladkostjo. Radost­no sporočam, da sta evropski inačici v tem prak­tično enaki, po vsebini pa itak. Demo za PS3 ima s tem recimo dosti več težav kot konč­na igra v trgovini. Večji je kažin z nemotenostjo izkušnje, saj izvedenko za PS3 kvarijo daljše nalaganje, ker nima namestitve na trdi disk. Besedo 'loading' moraš gledati celo, ko prvič pobereš neko vrsto predmeta in ko stisneš start za pavzo. Ima pa špil na PS3 brezizguben zvok (lossless audio), ob čemer se bodo slinili tisti z vrhunskim ozvočenjem.

Bomo videli, kako bo z novo generacijo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

O tem kje je grafika lepša je bilo porabljenega še in še črnila. Velika večina razlik je bila takšna,da jih s prostim očesom nisi opazil niti če si imel side by side igre. Tam kjer so pa se pojavljale očitne razlike pa je bila razlika ponavadi posledica slabe optimizacije z enega na drugi sistem.

Bistvene prednosti v hitrosti je imel xbox v naprimer nalagalnih časih )poganjanje iger z diska). Po drugi strani pa z FF skoraj nisi vedel ali gledaš isto igro, ker so morali tako grdo zmaličit sekvence da so prišle na DVD.

Samo to je bolj kot ne pase, zdaj sta na vsrti xbox one in ps4, ki si delita praktično isto arhitekturo, tako da kaj dosti zogvarjanja na eksotiko playstationa več ne bo. Kot sem pa že napisal pa razlika niti približno ne bo tako drastična, da bi imeli v ps verziji ne vem koliko več učinkov. Jaz razliko vidim predvsem v gladkosti igranja in polni HD ločljivosti, ki jo bo xbox težje dohajal.

Isen ::

Oktan je izjavil:

Jaz bi verjetno kupil PS4, samo mi kar slabo postane ko vidim da bodo igre (tudi za xbox one) po 100€ (+ naročina za multiplayer) 8-O Ni čudno, da je potem cenejši...

Sej kje pise da moras placevat multiplayer zdej za xbox one je treba pocakat za xbox 360 je pa ze zdavnaj free online sam moras met pravi odklep pa pravega majstra da ti odklene in takih v sloveniji ni. Drugace pa sm meu ps3 in trenutno imam xbox360 in je v kar precejsni prednosti xbox in mislim da bo tako ostalo tudi naprej ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konzola za 7 in 9 letnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713020 (10517) opeter
»

xbox za sina (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
6814093 (12401) scipascapa
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532671 (22104) greeenmaster
»

PlayStation 4 se prodaja bolje od Xbox One

Oddelek: Novice / Konzole
4914652 (11908) matejdro

Več podobnih tem