» »

Mlacom nategovanje d.o.o.

Mlacom nategovanje d.o.o.

TribesMan ::

OK moja zgodba z mlacomom (tam sem sicer že kupoval a bolj malo) se je začela takole. Ker kupujem grafično kartico Radeon 9100 (8500) sem se najprej hotel pozanimati kje, če sploh še imajo katero od teh dveh kartic z dvema RAMDAComa zato sem v več trgovin poslal mail. (Te je blo glih dva tedna nazaj) Od večine podjetij sem dobil mail nazaj še isti dan ali pa naslednjega, od malcoma pa sem ga dobil v petek ?!? Notri je pisalo "Na zalogi Radeon 8500LE z dvema ramdacoma, cena je 30000SIT z DDV. Mlacom prodaja." Kul si rečem in pogledam na cenik, edini edini Radeon 8500le za 30kSIT je bil 128MB verzija, še boljš si rečem. OK pol pa grem učeri da bom kupil to zadevo. Pa se spotoma še predn sm šel u trgovino ustavim v "skladišču" in modela k tam dela povprašam če majo res to na zalogi in če bi lohka vidu. Pregledala sva skoraj vse kartice, kar so jih mel na zalogi a nobena ni mela dveh ramdacov tudi nobena od 64MB verzij, poleg tega je bil gor še en škrt ram z 5ns?!?
Pol grem jest gor u trgovino vprašat, če slučajno majo to zadevo in pol me je un model pet minut prepričeval da je un z 128MB sigurno z dvema ramdacoma, jest sm mu pa skoz govoru da ni, ker sva vse pregledala z skladiščnikom. KWA?? Mislm a ti modeli sploh vejo kaj prodajajo???

Na konc sm se še mal razpizdu (zgleda da je to tam edini način da se kej nardi) kaj pošiljajo maile da majo, če nimajo! Pol sa me pa vsi gledal k zabodeni.

Tko da... mlacom no more.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

monster-x ::

sj zarad mlacoma se sploh nima več smisla razburjat ker jih je itak pol strank nategnjenih

MEDENA ::

Pa še to.....Šef nateguje distributerje tako,da glava peče...zamuja z plačili ipd...

Cokolesnik ::

clovek naj se ne sekira. gre kupit drugam pa je. slabice bo trg izlocil sam.:D

Dr_M ::

no ja...glede rama pa...kaj si sploh pricakoval??? da bos dubu za 30k graficno z 128mb 3.3ns ramom?>:D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Ne seveda da ne sam 4ns je pa nekako standard za tako kartico, še posebej, če so take sprecifikacije od ATIja (250/250)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kuglvinkl ::

TribesMan: čist tko, če imaš win2k, potem raje poglej za karte zgrajene okoli RV250 ali R300, na r200 ATiju izgleda ne bo uspelo zrihtat driverje za dostojni in uporabni Multimonitor setup.

Glede Mlacoma: so kul za stvari, ki jih ne moreš pokvarit, šraufi... Že z venti je bil problem, saj se spomnete Zalmanove štorije.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

kuglvinkl, ne razumem te, kaj misliš. jaz imam R8500 ter multimonitor ter zadeva deluje popolnoma BP.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kuglvinkl ::

Dejva to nadaljevati tukaj.
Your focus determines your reallity

ghibly ::

Prav ne razumem, kaj imate toliko s tem Mlacomom.

Jaz sem pred kratkim narocil par stvari, med katerimi tudi procesor in takoj naslednji dan je prislo po posti (tocno to, kar sem narocil). Placal pa sem 900 Sit za vse.

Ocitno je tu nekdo falil (Mlacom ali hitra posta)
Zato ne mi zalit Mlacoma - to je moja najljubsa trgovina.:D :D

kuglvinkl ::

Dej povej, če imaš garancijo na CPU.
Your focus determines your reallity

vasquez ::

Na njihovih predračunih piše:
Za fizične osebe ni garancije pri nakupu AMD procesorja kot samostojne komponente.

Zheegec ::

Temu se pa reče nateg, po zakonu bi moral imeti vsaj 1 leto garancije, tako da kar na urad za varstvo potrošnikov;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

the_unborn ::

krull: visis, to ti je nakup, kolk je bla pa dejanska vrednost?:)

ghibly ::

dejanska vrednost vsega je bila nekje 30k SIT. Takrat mi je prvic v zivljenju bilo zal, da nisem se kaj dragocenega narocil - en radeon 9700PRO recimo.:\

Aja, še to, na računu piše garancija velja z računom in potrjeno dobavnico, vrstico spodaj pa piše brez gar. - kaj to pomeni.....ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()

Uporabnik ::

brez gar. = brez garancije :)

po nekaj letih sm spet nekaj kupil v malcomu, in spet me rit peče, tko da če res ne bo monopola pol zihr ne grem tja

Vanich ::

Krull, hočeš reči, da si plačal samo poštnine, ne pa same robe ? In te niso nič preganjali ali klicali ali kaj takega ? Mlacom časti ?

ABX ::

Po zakonu je minimalna garancisko doba 1 leto, ne glede na to kaj oni klanfajo na račun.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ghibly ::

Ja tokrat časti Mlacom - 1x toliko.

In to da je blago "brez gar." (ki bi btw lahko pomenilo karkoli......recimo brez garniture, brez glazure, itn.) je samo neki "zlo pojem", ki ga Mlacom širi med nevednimmi kupci.
Zato se skriva za takimi izrazi, ker na računu nedaj Boga, da bi pisalo brez garancije (s celo besedo), ker bi ga inšpekcija linčala ob prvem pregledu.

Dr_M ::

TribesMan: po ATI-jevi specifikaciji majo 64mb verzije 250/230mhz (4ns ram), 128mb pa 250/200mhz (5ns ram). vse kar je drugace od tega je samo slabse/boljse :) :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Glede garancije je pa tako. Garancijo ti da proizvajalec, ne pa firma ki prodaja izdelek. Rajt???
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Dr_M

250/230 velja za radeon 9100 al pa za neke skrt verzije r8500LELE. Normaln r8500 je mel pa vedno 250/250. No obstajal so se eni super skrt 250/183.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Turtle ::

Mislm da je topic te teme odslužil svoje, mar ne? Tole se odvija namreč daleč stran


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamenjava za R8500 64DDR?

Oddelek: Zvok in slika
141004 (810) mamut
»

Sapphire RADEON 9000 Pro in 9100 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
884371 (2998) Oblivion
»

navijanje radeona 9100 sapphire

Oddelek: Navijanje
141196 (917) Clemento
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327131 (5122) ferjan
»

9100 in 8500 radeon seveda

Oddelek: Strojna oprema
151263 (928) VASkO

Več podobnih tem