» »

Mobilno omrežje kot backup za fiksne storitve

Mobilno omrežje kot backup za fiksne storitve

dkw ::

Zanima me ali je možno mobilni internet uporabiti kot backup za fiksne storitve (internet,voip,iptv,poslovne storitve...). Skratka vse kar ponujajo fiksni operaterji. Pride do izpada in vse prehendla na mobilno omrežje.

Malajlo ::

Lahko. Jaz imam router, ki ima še usb in podporo za 3G modem v primeru izpada. Kako pa to dela, pa še nisem sprobal.

Aja... Iptv najbrž ne moreš prestavit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()

...:TOMI:... ::

Samo za internet bi lahko koristil. Načeloma tudi za VOIP, če bi imel ločene zadeve in urejeno tako, da to omogoča.

Če hočeš zanesljivost, moraš imeti redundanco, se vzame najte vode ali storitve od dveh različnih ponudnikov na eni lokaciji. Stroški so pa seveda višji
Tomi

Malajlo ::

No, VoIP dela. Najbrž pa SiOLov ne bo. Službeni asterisk je pa delal.

dkw ::

Če prav razumem je potrebno zato imeti najti vod po možnosti še mpls, privat APN,ki ga zakupiš pri operaterju. Preko javnega APN to ni možno.

Malajlo ::

Mpls pri nas poznajo? Kdo, predvsem pa - za koliko denarja in časa. Ta zadnje bo ful hec.

Bakunin ::

isti MPLS [vrf] med operaterji? jok...

ce hoces imeti "pravi" multihoming >
svoj AS# - http://www.ripe.net/ripe/docs/asnsuppor...
ter svoj IP segment - http://ripe.net/ripe/docs/ipv6-pi-suppo...

in potem BGP z (vsaj dvema) ISP

ali pa spreminjas zapise v DNS glede na dosegljivost, ampak tam zna trajati par minut (ur?), da potece TTL in se vidi sprememba DNS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

dkw ::

Pa mi uspelo vse vključno z IPTV po trunku spraviti vlane v mobilno omrežje .Samo se temu primerno vrti tudi števec bitkov, ko prižgeš STB, (z LTE v mpeg2 dva TV ) .Za test sem poskusil trunk promet spravil tudi z Galaxy S2 in S4 brez težav. Trenutno sem čez Fritzbox na fiksnem delu speljal na mobilno omrežje eno interno številko gor sem vključil ip telefon in ip kamero.Z Patton deluje tudi ISDN apart , delujeta pa tudi pos in fax in to na drugem koncu SLO.Sem kar nekaj variant probal tako ,da bi že celo študijo o temu lahko napisal. Za test sem uporabil sim-ke treh večjih mobilni operaterjev pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dkw ()

...:TOMI:... ::

Če si pri volji, spiši en članek, zagotovo bi bilo zelo zanimivo branje.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa T-2ju/ privatna iniciativa ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5112561 (11336) Brane2
»

ipv6, kaj točno bom moral menjati?

Oddelek: Omrežja in internet
3110129 (8939) JanZorz_go6
»

Vrhovni strežniki z IPv6

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
405841 (4057) MrStein
»

Volja in RIPE obrazec za dodelitev večih IP številk

Oddelek: Omrežja in internet
193334 (3132) Cosmo
»

preverjanje domen

Oddelek: Izdelava spletišč
71031 (952) pivmik

Več podobnih tem