» »

Nakup laptopa v tujini (kje in kako)

Nakup laptopa v tujini (kje in kako)

Teemo ::

Pozdravljeni!

Mlajša sestra vstopa v srednjo šolo in dobil sem nalogo, da zanjo izberem nov, zanesljiv in kvaliteten laptop, ki ji bo še dolgo služil.
Ni zahtevna uporabnica in bi laptop uporabljala predvsem za osnovne programe (firefox, office, vlc...) nekaj malega photoshopa seveda pa je fajn, da je malenkost zmogljivejši od njenih trenutnih želja.

Ker smo imeli doma do sedaj kar nekaj slabih izkušenj s prenosniki, ker so bili narejeni za balkan (adriatic region) in so se bodisi pregrevali ali pa se jih ni dalo nadgrajevat (software) sem razmišljal o nakupu prenosnika čez mejo nekje v EU.

Nisem prepričan katera firma je trenutno najzanesljivejša, v mislih pa sem imel Asus/Lenovo, ker so menda trenutno TOP.
Vrednost novega laptopa naj bi se gibala nekje med 500-700€, iščem pa 17" laptop, z angleško ali po možnosti slovensko tipkovnico.

Zanima me:
-Kateri proizvajalci so po vašem mnenju najzanesljivejši?
-Ali imate izkušnje z nakupom računalnikov čez mejo? (Ali so kaj zanesljivejši?)
-Kje/kako bi se lotili nakupa čez mejo?

Že vnaprej hvala za pomoč! :)

mlamat ::

Jaz ne bi kupoval prenosnika v tujini, saj so potem težave s servisom in ni slovenske tipkovnice.

duque ::

primerjaj naše cene z geizhalsom (http://geizhals.at/eu/);če slednjemu prišteješ če strošek poštnine / menjave tipkovnice si IMHO tam tam, kot če pogledaš na ceneje.si ali pa v bigbangu do onemoglosti tečnariš za popust.

Teemo ::

Hvala za odgovore!

Predvsem me skrbi tale "made for adriatic region" :/ zato sem pomislil za nakup v tujini, se pa strinjam da bo najbrž cena vsaj tako visoka kot tu, če ne celo višja.

Kako se pa vam obnesejo vaši laptopi? Ne vem katero firmo izbrat.

Brias ::

nemcija se splaca, ( gledano financno ) ko najdes model, ki ti odgovarja, zracunas ceno s postnino, in ce vidis da ti je ostalo vsaj 50 eur vec ( oz pac malo boljsi model ) in ob tem na rezervi se 20 eur za prvo garancijsko postnino ....

potem se splaca

za 2-3 eur kupis šđčćž nalepke za tipkovnico ...


tale je recimo ugoden ...glede na konfig

http://www.hoh.de/notebooks/nach-einsat...

ozessor-Typ Core i3-3
Prozessor-Model 3110M
Anzahl der Kerne/Threads 2/4
Taktung 2 x 2,40 GHz
Level 3 Cache 3 MB
TDP (Thermal Design Power) 35 Watt
Besonderheiten 64 Bit wird unterstützt / Intel Hyper-Threading
Chipsatz
Hersteller Intel
Chipsatz Mobile HM76 Express
Arbeitsspeicher
Größe 8.192 MB
Bezeichnung DDR3
Speichertakt 1600 MHz
max. Erweiterung auf 8.192 MB
Verbaut 2 von 2 Speicher-Module
Display
Displaygröße 43,94 cm (17,3'')
Auflösung 1.600 x 900 Pixel
Displaytyp matt
Displayart HD+ Display
LED-Backlight
Grafik
Grafik-Hersteller AMD
Grafik-Chip Radeon HD 7670M
Dedizierter Speicher 2.048 MB GDDR3
Festplatte(n)
Speicherplatz (gesamt) 500 GB
Anzahl 1
HDD 500 GB
Umdrehung 5400 upm

2 leti garancije

546 eur S POSTNINO DO SLOVENIJE, placilo paypall ...

solatko ::

Izberi Lenovo 17`
kaj takega

http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ra...
Delo krepa človeka

Invictus ::

17" ni prenosnik.

Kdo bo nosil 5 kil s sabo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Teemo ::

Brias, hvala za tale predlog in mnenje.
Zadeva se mi zdi precej dobr bang for the buck, me pa preseneča, ker še nikjer nisem videl samsungovih laptopov. A so zanesljivi? Ima kdo že izkušnje z njimi?

Solatko, tole je kr hud stroj ja :D Edini pomislek tukaj je -> da ni spet narjeno za balkan... (A kdo ve kako/kje lahko to preverim za posamezni laptop?)

Invictus, 17-tko iščem zato, ker majo tamale te kompe itak bl za filme ipd. in mora bit ekran čim boljši pribljižek filmskemu platnu, transportira ga pa tako samo iz dijaškega -> domov in obratno :P

fosil ::

Tukaj ne gre za kateri trg je blo narejeno, ampak iz katere serije je laptop.
Vsak proizvajalec ima več serij, od ultra cheap, do zelo kvalitetnih.
Ni vse samo v specifikacijah.
Recimo zgoraj omenjeni lenovo je ideapad (cheap). Imaš pa tudi zelo kvalitetno serijo thinkpad, ampak so pri enakih specifikacijah še enkrat dražji.
Vprašanje je torej koliko si pripravljen plačat.
Tako je!

solatko ::

Lenovo je ena redkih firm, kjer je razlika med high in cheap, precej zabrisana. Tudi najcenejši njihovi proizvodi večinoma delujejo par let brez problemov, razlika je samo v materialih ohišja, malo cenejši ekran, slabša (cenejša) tipkovnica...., samo srce računalnika pa je večinoma identično dražjim modelom.
Podobno je tudi pri drugih firmah, samo da je ta razlika bolj očitna, pa tudi osnovne plošče in periferija je pri njih iz full cenene kategorije.
Edini, ki so tudi na segmentu high robe, krepko padli, so pri HP, pa ne samo pri prenosnikih, temveč tudi pri delovnih postajah in tiskalnikih. To se jim krepko pozna na dohodkih in morda bo nova direktorica uredila področje kvalitete, saj se na stari slavi, ne more prav dolgo živeti.
Delo krepa človeka

Teemo ::

Zanimivo.
Sam imam HPja starega 7let in deluje še vedno brezhibno, bratov 2 leti star pa se je neprestano pregreval (vent je vesčas delal samo na minimum, ampak se ga ni dalo upgrejdat) no in pred kratkim mu je skurlo HDD. Punca ima lih tko 3 leta starega HPja, ki se ves čas pregreva in kvari. (oba sta dala za laptop preko 1000€)

Zdej razumem tole veliko razliko v ceni med think in idea-pad... Škoda se mi zdi denar dajat za računalnik, ki bo delal samo par let, ampak hkrati pa 1500€ ne bomo dali za laptop.

confused

Invictus ::

Diski so pac potrosna roba. Crknejo. Eni prej, eni nikoli.

Sam sem imel in imam Lenovo (se prej IBM) skatle, pa mi je do sedaj riknil en disk. Glede na kolicino precej malo. Vse ostalo brez problemov.

Vcasih se splaca doplacat kako podaljsano garancijo, ce kupis skatlo v tujini. Za Lenovo je lahko do 5 let. Kar ti cisto pokrije zivljensko dobo tudi po slovenskih racunovodskih standardih.

Cez 5 let je pa laptop tako ali tako zgonjen in ga moras zamenjati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Teemo ::

Ja tole garancijo do 5let sm vidu, sam bi mogu bl podrobno pogledat za katere dele vse velja, da me ne prnesejo okol.

Torej idea-pad spada med cheap serije, vendar je še vedno kvalitetnejši od svoje cheap konkurence...drži?

Aja še vedno nisem dobil odgovora glede kvalitete Samsungovih laptopov.
Ima kdo kakršno koli izkušnjo z njimi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Teemo ()

solatko ::

Samsung je na področju prenosnikov, dokaj nova nn firma, glede na kakovost njihovih drugih izdelkov pa ravno slab ne more biti. Vse je odvisno od tehnoloških rešitev in konstrukcije.
Verjetno je tudi med tistimi znamkami, ki bi jih ob nakupu vzel v obzir.
Tvoje je, da se odločiš, glede na performanse in ceno. Samsung je na področju baterij, daleč pred vsemi, vsaj pri mobilnih napravah (baterija je pri vseh prenosnih napravah, največji problem - čas obratovanja in obstojnost baterije).
Tale bi lahko šel v tvoj izbor, malo presega tvoj proračun, vendar je i7

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Delo krepa človeka

Brias ::

hashwell se je zacel prodajati, tudi prenosniki so zgleda ze v prodaji, sedaj je pametno vsak dan malo boti pazljiv in slovenija in tujina, po vsej verjetnosti bo staro podnozje / akcije nizanje sell out-i ...

dwinxp ::

Tukaj si ga lahko tudi sam sestaviš po vaših potrebah:
http://www.mysn.de/

Jaz sem od njih naročil za enkrat samo en prenosnik in smo z njim zadovoljni. Predvsem me je presenetil njihov support, ko sem jih spraseval določene zadeve sem dobil odgovor v roku 15min. Tudi, prenosnik ti sestavijo in stestirajo in nato pošljejo. Ko je bil 1x poslan je bil v 2 dneh že pri nas.

Drugači pa si poglej trgovine npr:
hoh.de
computeruniverse.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KATERI?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5600 (569) DAVP
»

Prenosnik, ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
215218 (3677) r3dkv1c4
»

Ali je ta comp dovolj dober za igranje Sims3?

Oddelek: Kaj kupiti
151536 (1211) AnitaM

Več podobnih tem