» »

Tezave z downloadom

Tezave z downloadom

KernelPanic ::

Spostovane dame in gospodje!

Prosil bi vas, da mi pomagate pri sledeci situaciji:V najemu imam Telemachov trojcek Paket MIX L z novim modemom in novim wireless routerjem in Telemach sem klical ze najmanj 3x, ampak me vztrajno ignorirajo. Torej, ko hocem downloadati iso file ali recimo narediti update androida sdk ali ko hocem zdownloadati preko browserja vecji fajl, se mi download enostavno ustavi. Imam dual boot masino (Windows 7 Ultimate / Fedora 19) in ker sem sprva sumil na Windowse, sem identicno testno operacijo - download Ubuntu iso fajla sprozil se iz Firefoxa v Fedori. Download se je ustavil prav tako kot v Windowsih, vendar se vendo ustavi ob nakljucnih procentih. Nato sem sumil hardware in so mi pri Telemachu zamenjali in modem in wireless router, napaka ostaja. Kabel so premerili in so rekli da je kabel ok. Zakaj se mi to dogaja? Testno Izklopil sem vse varnostne funkcije (router firewall, os firewall, antiviruse, ...), ponovil poizkus downloada, rezultat je isti. Nato sem probal z vsemi najbolj razsirjenimi browserji ter celo z tekstovnim lynx-om, isto, download se ustavi in to je to. Parkrat sem pustil download 3-5 dni, da bo le mogoce koncal, vendar, ko se ustavi, ne gre vec naprej. Se bolj cudno pa mi je, torrenti z uTorrent programom se pa downloadajo/uploadajo brez problema. 3x sem ze prijavil napako in vedno isti odgovor, inzenirji raziskujejo .... To se dogaja od februarja in kmalu bom pop... Ima kdo mogoce kaksno idejo, kaj bi bilo narobe?

S spostovanjem,
Marko

kloko ::

Poskusi še z drugo mrežno karto in v naslednji fazi še z drugim računalnikom.

L.p., Kloko

d4vid ::

Poskusi še zamenjat DNS naslove na PCju in na ruterju, npr. na googlove 8.8.8.8
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

KernelPanic ::

kloko je izjavil:

Poskusi še z drugo mrežno karto in v naslednji fazi še z drugim računalnikom.

L.p., Kloko

Sedaj sem probal z novim novcatim laptopom, isto sranje.

d4vid je izjavil:

Poskusi še zamenjat DNS naslove na PCju in na ruterju, npr. na googlove 8.8.8.8
Hmm, zanimiv pristop, bom probal, samo sedaj ne morem, jutri javim ...

Zgodovina sprememb…

kloko ::

Še test s povezavo direktno na modemu, brez routerja, bo povedal kaj zanimivega. Pa upam, da ne testiraš preko wireless povezave, obvezno preko žice.

L.p., Kloko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do bwin.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8146532 (17160) Andro457
»

Surfanje NO GO, torrent hitrost pa full speed

Oddelek: Pomoč in nasveti
392704 (2042) usurp3r
»

SiOL / kaj me **be?

Oddelek: Pomoč in nasveti
221608 (1136) makrneki
»

Internetna cenzura?

Oddelek: Omrežja in internet
239015 (8050) BlueRunner
»

Router blokira določene spletne strani

Oddelek: Omrežja in internet
72802 (2742) rzhektor

Več podobnih tem