» »

Prijava na izpit za A kategorijo

Prijava na izpit za A kategorijo

FXMagic ::

Imam ze izpit za avto 13 let, zdaj pa bom opravil se za kategorijo A. Zanima pa me, ali pri prijavi na teoreticni del na izpitni komisiji rabim kartico o opravljeni prvi pomoci? Prvo pomoc imam narejeno vendar ne najdem te kartice, nova oz. duplikat pa stane nekje 30-40€. Ce ni ravno potrebno, si duplikata ne bi dal delat, ce je dovolj da prinesem voznisko z B kategorijo.

hvala

Daedalus ::

Najboljše, da greš vprašat na avtošolo. Pri meni sicer ob prijavi na teoretični del izpita kartice za prvo pomoč niso gledali, mi je bilo rečeno, da "itak imaš B kategorijo". Kar je smiselno, glede na to, da je prva pomoč pogoj za B in je trajanje veljavnosti izpita prve pomoči neomejeno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Recordman ::

Sem ravno opravil izpit, sicer v podobni situaciji kot ti.

Rečeno mi je bilo, da po novem rabiš potrdilo o PP (izpit za kat. B ni več dovolj), zato sem ga naročil na lokalni(!) izpostavi Rdečega križa. RK kot izvajalec izpita iz PP nima enotne evidence, zato se moraš najprej spomnit kje si opravljal izpit, potem jih kontaktiraš in upaš, da te najdejo v bazi... nakar lahko plačaš 24€ (20eur + DDV) in počakaš na kartico:|

Po drugi strani pa sem pred kratkim govoril s človekom, ki je ravno tako v procesu pridobivanja izpita in za prijavo na CPP ni potreboval potrdila - v bistvu sploh ni vedel zanj, vse mu je urejal znanec, lastnik avtošole.

Tako da VIP opcija je očitno možna tudi brez potrdila.

St235 ::

CC 4 leta nazaj, je zadostovalo, da si imel obpravljen B in se je na podlagi tega upoštevalo da imaš tudi PP.

Ted ::

V letu 2011 ni bilo potrebe po potrdilu o PP - vse podrobnosti glede dokumentacije in prijav sem urejal sam brez avtošole ali "vez". Očitno vas je nekdo nagnil da to potrebujete...
Mah...

gregor_m ::

Tudi jaz imam isti primer 11 let B kategorija, danes pa se grem prijaviti na republiške teste CPP za A kategorijo. Niti nisem vedel, da moraš imeti potrdilo o opravljeni prvi pomoči.

Sporočim, kaj bodo rekli...

St235 ::

Na republiških testih zagotovo nič. Ti PP rabiš, da ti avtošola lahko omogoči izvedbo praktičnega dela izpita (vožnje, izpit itd.)

msjr ::

St235 je izjavil:

Na republiških testih zagotovo nič. Ti PP rabiš, da ti avtošola lahko omogoči izvedbo praktičnega dela izpita (vožnje, izpit itd.)


Ne rabi nobenega potrdila, ker že ima izpit B kategorije, ki je sam po sebi potrdilo (ker moraš za pridobitev tega izpita opravljati prvo pomoč).

V primeru, če ste prvo pomoč opravili že pri pridobitvi izpita za drugo kategorijo ali če imate opravljeno min. srednjo zdravstveno šolo ni potrebno ponovno opravljati PP

St235 ::

To, da ne rabi še enkrat opravja PP je jasno. Vprašanje je ali se najde kaka avtošola, ki teži, da moraš imet kartonček, da si ga opravil, ali upoštevajo, da če imaš veljavno dovoljenje potem imaš tudi PP in ne rabiš pildka, ki to dokazuje. Po moji izkušnji velja slednje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gregor_m ::

Evo iz prve roke. Zjutraj 8:10 sem bil na upravni enoti novo mesto. Pred mano je bilo še pet oseb in ob 9h sem prišel celo na vrsto. Gospa za pultom (ki zna tipkati samo z enim prstom na vsaki roki) je od mene zahtevala zdravstveno potrdilo, kartonček od avtošole, osebno in vozniško. Nato sem plačal cca 31€ in v ponedeljek imam že izpit.

mihant ::

Zdravo,

v kratkem bom opravljal izpit za motor in med izbiranjem avtošole sem videl, da določena avtošola ponuja velik popust, če se prijavi več kandidatov hkrati. S to objavo iščem kolege, da bi se skupaj prijavili in tako prihranili. Če se prijavijo 4 kandidati hkrati, dobijo vsi 40% popusta, to je pa že res veliko (ponujajo tudi popuste za dva in tri kandidate).

Ne bom napisal imena avtošole, da ne bo nezaželene reklame, je pa precej poznana. Avtošola ima 3 lokacije (Kamnik, Domžale, Mengeš), tako da je lahko dostopna tudi iz Ljubljane (jaz se bom vozil iz Vrhnike). Nisem preverjal, ampak verjetno se da že sedaj prijaviti za spomladansko opravljanje izpita.

Če koga zanima, naj se oglasi na ZS ali tukaj v temi.

LP

supero ::

mihant je izjavil:

Zdravo,

v kratkem bom opravljal izpit za motor in med izbiranjem avtošole sem videl, da določena avtošola ponuja velik popust, če se prijavi več kandidatov hkrati. S to objavo iščem kolege, da bi se skupaj prijavili in tako prihranili. Če se prijavijo 4 kandidati hkrati, dobijo vsi 40% popusta, to je pa že res veliko (ponujajo tudi popuste za dva in tri kandidate).

Ne bom napisal imena avtošole, da ne bo nezaželene reklame, je pa precej poznana. Avtošola ima 3 lokacije (Kamnik, Domžale, Mengeš), tako da je lahko dostopna tudi iz Ljubljane (jaz se bom vozil iz Vrhnike). Nisem preverjal, ampak verjetno se da že sedaj prijaviti za spomladansko opravljanje izpita.

Če koga zanima, naj se oglasi na ZS ali tukaj v temi.

LP

Na vašem mestu bi se izogibal takim kvazi mega ponudbam. O tem sem napisal članek na naslovu ni vsaka avtošola dobra šola vožnje


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EkB kategorija vprašanja.

Oddelek: Na cesti
145860 (4135) AnriK
»

Šola Vožnje (Mnenja)

Oddelek: Na cesti
258395 (7500) Axbcd
»

Izpit za A kategorijo, CPP, republiški,...

Oddelek: Loža
62337 (2154) betmen
»

Republiški testi !

Oddelek: Loža
2927362 (22809) ;-)
»

Izpit za avtek

Oddelek: Loža
232422 (1896) orkan

Več podobnih tem