» »

Statičen IP omejuje hitrost

Statičen IP omejuje hitrost

Phantomeye ::

Na raÄunalniku imam nastavljen statiÄen IP

93.103.**.**

In nastavitve
Subnet Mask: 255.255.0.0
Default Gateway: 93.103.0.1
DNS Server: 84.255.209.79 , 84.255.210.79

Äe se na raÄunalnik poveĹžem s FTP-jem (ali bilo katerim protokolom za medsebojen prenos podatkov) je hitrost prenosa v kilobajtih. Äe dam automatic dhcp (in poslediÄno dobim dinamiÄen IP), pa dela normalno. Pa da mi ne bo kdo Äesa oÄital - imam 'najeto' statiko Ĺže skoraj 4 leta. Prej je delalo. Dokler nisem od T-2 dobil innboxa, ki ga je tehnik kombiniral s switchem, ki sem ga imel prej.
Recimo, Äe pa iz interneta dolpotegnem karkoli, pa deluje s polno hitrostjo.

Na t2.rula so mi svetovali naj kliÄem na podporo pa naj se odpovem innboxu. Ampak to ni noben problem solving.

Se komu dejansko sanja kaj bi bil razlog?

DC- ::

Preveri na FTP strežniku kamor se prijavljaš, da tam ni omejitve prenosa na tvoj statični IP

kloko ::

Za začetek morebiti to, da malo mešaš pojme. Ne glede na to, ali imaš pri ponudniku "statičen" ali "dinamičen" IP, nastavive na domačem PCju morajo biti v vsakem primeru enake.

L.p., Kloko

Phantomeye ::

DC- je izjavil:

Preveri na FTP strežniku kamor se prijavljaš, da tam ni omejitve prenosa na tvoj statični IP


Problematični računalnik ima inštaliran FTP strežnik. Iz drugje se povezujem nanj. Sicer sem pa napisal, da je problem pri vseh aplikacijah, kjer se neposredno povežem na svoj računalnik ( npr bittorrent snyc, če poznaš)

kloko je izjavil:

Za začetek morebiti to, da malo mešaš pojme. Ne glede na to, ali imaš pri ponudniku "statičen" ali "dinamičen" IP, nastavive na domačem PCju morajo biti v vsakem primeru enake.

L.p., Kloko


Ne razumem kaj misliš s tem, da mešam pojme. Če nastavitve vnesem ročno imam težave. Če nastavitev ni (dam samo utp kabel noter - potem dela normalno). So pa nastavitve takšne, kot mi jih je dal t-2. Nastavitve, ki so prej delale.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

-

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IT administrator

Oddelek: Loža
295256 (3623) Invictus
»

port forwarding dynamic IP

Oddelek: Omrežja in internet
136441 (5536) steev
»

Amazon bi kindle prodajal tudi v neodvisnih knjigarnah

Oddelek: Novice / Rezultati
4511758 (9481) jan_g
»

PC zmrzuje

Oddelek: Strojna oprema
171750 (1358) mtosev
»

7.5 Gb rama usabla namesto 8 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
121786 (1220) SasoS

Več podobnih tem