» »

Oživljanje 18650 baterij

Oživljanje 18650 baterij

«
1
2 3

Kamran ::

Zdravo,

Kaj menite o temle ? Nevarno... itak, možno ? Hm... :))

Če baterija ni ravno na nuli (recimo 0,80 V), lahko še zmeraj s kakšnim usmernikom (+ upor za omejitev vhodnega toka) zadevo dovolj "jump start-aš", da lahko potem s kakšnim polnilcem za te baterije, zadevo polniš do 4,16 ali 4,25 V. Je pa seveda vprašanje kakšna je potem končna kapaciteta oz. ali bo po polnjenju napetost stala ali v parih dneh spet pridrvela na prvotno vrednost (0,80 V). :|

jest10 ::

Ne! Tega ne smeš početi.
Ko je litijeva baterija daljši čas spraznjena pod 2V, se začnejo ustvarjeti litijevi kristalčki, ki poškodujejo membrano in slej kot prej kratkostičijo baterijo. Rezultat ni lep>:D
Preveč izpraznjeno baterijo se zavrže.

...:TOMI:... ::

Še bolje je, da jo preluknjš z žebljom in vržeš v slano vodo, preden jo zavržeš.
Tomi

STU-III ::

...:TOMI:... je izjavil:

Še bolje je, da jo preluknjš z žebljom in vržeš v slano vodo, preden jo zavržeš.



Ne predlagam tega.

jest10 je izjavil:

Ne! Tega ne smeš početi.
Ko je litijeva baterija daljši čas spraznjena pod 2V, se začnejo ustvarjeti litijevi kristalčki, ki poškodujejo membrano in slej kot prej kratkostičijo baterijo. Rezultat ni lep>:D
Preveč izpraznjeno baterijo se zavrže.



Za litijeve ne vem ampak sem pa ni-cd in ni-mh že tako oživljal, ker se niso hotele polnit. Par sekund držiš na 3.3V iz napajalca in potem poskusiš, če se polni. Litijevo sem pa samo eno gumbno na ta način oživljal, za tele ta večje je pa že večja nevarnost.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

Kamran ::

Hm... potem bi lahko "mrtve" baterije odprl, da bi dobil ven litij (recimo). :|

Ima kdo že kakšne izkušnje s tem ? Litij se menda hrani v mineralnem olju ali kako že ?

k4vz0024 ::

Kako pa zbrisati spominski efekt pri NiMH AA? Baterij nekaj časa nisem porabljal pase napolni le 70 %.

hojnikb ::

k4vz0024 je izjavil:

Kako pa zbrisati spominski efekt pri NiMH AA? Baterij nekaj časa nisem porabljal pase napolni le 70 %.

to verjetno ni memory efekt, ampak so baterije že izravlene tolk.
#brezpodpisa

k4vz0024 ::

Misliš izrabljene? Izrabljene ne morejo biti, če se jih cca 10 x napolnil. Uprabljam tudi baterije, ki so stare 5 let pa se 100% napolnijo.

...:TOMI:... ::

Kamran je izjavil:

Hm... potem bi lahko "mrtve" baterije odprl, da bi dobil ven litij (recimo). :|

Ima kdo že kakšne izkušnje s tem ? Litij se menda hrani v mineralnem olju ali kako že ?


Zakaj iz kruha ne izvlečeš moke?
Tomi

STU-III ::

k4vz0024 je izjavil:

Misliš izrabljene? Izrabljene ne morejo biti, če se jih cca 10 x napolnil. Uprabljam tudi baterije, ki so stare 5 let pa se 100% napolnijo.


Kako pa veš, da se ne napolnijo 100%? Ker ni-mh nimajo spominskega efekta.
Line secured.

jest10 ::

STU-III je izjavil:


Za litijeve ne vem ampak sem pa ni-cd in ni-mh že tako oživljal, ker se niso hotele polnit. Par sekund držiš na 3.3V iz napajalca in potem poskusiš, če se polni. Litijevo sem pa samo eno gumbno na ta način oživljal, za tele ta večje je pa že večja nevarnost.

Litijeve so popolnoma drug hec, kot nicd in nimh.

Zelo "zabavno" je, ko ti tako zbujena litijeva baterija spusti dušo recimo v svetilki in imaš praktično pipe bomb. Ali pa če vdihneš pline, ki se sprostijo ob tem-HF ki ob tem nastaja ti z malo nesreče nepopravljivo okvari pljuča.

STU-III ::

Kamran je izjavil:

Hm... potem bi lahko "mrtve" baterije odprl, da bi dobil ven litij (recimo). :|

Ima kdo že kakšne izkušnje s tem ? Litij se menda hrani v mineralnem olju ali kako že ?



Karkoli delaš, samo ne meči litija v vodo, kot to pravi tomi...



jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:


Za litijeve ne vem ampak sem pa ni-cd in ni-mh že tako oživljal, ker se niso hotele polnit. Par sekund držiš na 3.3V iz napajalca in potem poskusiš, če se polni. Litijevo sem pa samo eno gumbno na ta način oživljal, za tele ta večje je pa že večja nevarnost.

Litijeve so popolnoma drug hec, kot nicd in nimh.

Zelo "zabavno" je, ko ti tako zbujena litijeva baterija spusti dušo recimo v svetilki in imaš praktično pipe bomb. Ali pa če vdihneš pline, ki se sprostijo ob tem-HF ki ob tem nastaja ti z malo nesreče nepopravljivo okvari pljuča.



Zanimivo, kako vam "strokovnjakom" vedno nekaj raznese in vedno vam stvari "spuščajo duše", zanimivo da se to meni ne dogaja. Mogoče je razlog, da za razliko od vas uporabljam glavo.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

k4vz0024 ::

STU-III je izjavil:

k4vz0024 je izjavil:

Misliš izrabljene? Izrabljene ne morejo biti, če se jih cca 10 x napolnil. Uprabljam tudi baterije, ki so stare 5 let pa se 100% napolnijo.


Kako pa veš, da se ne napolnijo 100%? Ker ni-mh nimajo spominskega efekta.


Na spl. velja, da ga nimajo. Imajo ga, čeprav ni tako izrazit kot pri NiCd, zato se govori, da ga nimajo. Celo LiIon ga imajo, kot so na tem pred časom razpisali na tem forumu.

jest10 ::

STU-III je izjavil:


jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:


Za litijeve ne vem ampak sem pa ni-cd in ni-mh že tako oživljal, ker se niso hotele polnit. Par sekund držiš na 3.3V iz napajalca in potem poskusiš, če se polni. Litijevo sem pa samo eno gumbno na ta način oživljal, za tele ta večje je pa že večja nevarnost.

Litijeve so popolnoma drug hec, kot nicd in nimh.

Zelo "zabavno" je, ko ti tako zbujena litijeva baterija spusti dušo recimo v svetilki in imaš praktično pipe bomb. Ali pa če vdihneš pline, ki se sprostijo ob tem-HF ki ob tem nastaja ti z malo nesreče nepopravljivo okvari pljuča.



Zanimivo, kako vam "strokovnjakom" vedno nekaj raznese in vedno vam stvari "spuščajo duše", zanimivo da se to meni ne dogaja. Mogoče je razlog, da za razliko od vas uporabljam glavo.


Meni ni nekako še nič razneslo/spustilo dušo, ker ups, uporabljam glavo>:D
Polnenje litijevke, ki ima pod 2V, pa je brezglavo ravnanje, kjer boš slej kot prej naletel na mino.

STU-III ::

@jest10

No, zakaj potem govoriš, da bo nekaj razneslo, če pa se ti v praksi še ni zgodilo?

Lahko je trditi, da recimo vesolje nima konca ampak, ker ne veš ali ga res nima, tudi ne moreš zagotovo trditi tega.

Lahko pa narediš video, kako polniš litijevo baterijo, ki ima pod 2V, pa da vidimo, če jo res raznese.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

STU-III je izjavil:

@jest10
No, zakaj potem govoriš, da bo nekaj razneslo, če pa se ti v praksi še ni zgodilo?

Ker imajo drugi dovolj izkušenj s tem?
Ker ni potrebno vsake neumnosti občutiti na lastni koži, da pogruntaš kaj ni dobro početi?

In ne, nihče ne trdi, da bo baterijo absolutno takoj razneslo, če jo preveč izprazneš. Lahko je nikoli ne bo. Lahko jo pri 10 polnenju/praznenju. Lahko jo pri prvem. Lahko imaš samo visoko samopraznanje. Lahko celo ni nobene razlike. Dejstvo pa je, da večkrat kot je litijeka izpraznjena pod 2V in dalj časa kot leži izpraznena, večja je verjetnost, da bo šlo kaj narobe.
Se splača tvegat požar? Dlan brez prstov? Preostanek življenja z inhalatorjem? Jaz mislim, da se ne. Če se tebi, tudi prav.

Lahko pa tudi preprosto samo verjameš proizvajalcem, ki za večino litijevk lepo podajo max 4,2V in min 2,75V(so izjeme z max do 4,35V in min do 2,3V):)

...:TOMI:... ::

STU, zaradi varnosti se jo prebije z žebljem in vrže v slano vodo za par dni.

Če ne poznaš osnov, ne komentiraj. Vse kar si izjavil nakazuje na tvoje nepoznavanje problematike.
Tomi

jest10 ::

No ja, prebije se popolnoma prazno baterijo. Da ne bo kdo to počel pri na pol prazni.

SplitCookie ::

Oživljanje katerekoli baterije - se da narediti
To ni bil nikoli problem

Problem je bolj ta - zanesljivost

Da se zadeva ne odloči iti v stik ravno ko je na polnilcu ali pa v kaki torbi
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:

@jest10
No, zakaj potem govoriš, da bo nekaj razneslo, če pa se ti v praksi še ni zgodilo?

Ker imajo drugi dovolj izkušenj s tem?
Ker ni potrebno vsake neumnosti občutiti na lastni koži, da pogruntaš kaj ni dobro početi?

In ne, nihče ne trdi, da bo baterijo absolutno takoj razneslo, če jo preveč izprazneš. Lahko je nikoli ne bo. Lahko jo pri 10 polnenju/praznenju. Lahko jo pri prvem. Lahko imaš samo visoko samopraznanje. Lahko celo ni nobene razlike. Dejstvo pa je, da večkrat kot je litijeka izpraznjena pod 2V in dalj časa kot leži izpraznena, večja je verjetnost, da bo šlo kaj narobe.
Se splača tvegat požar? Dlan brez prstov? Preostanek življenja z inhalatorjem? Jaz mislim, da se ne. Če se tebi, tudi prav.

Lahko pa tudi preprosto samo verjameš proizvajalcem, ki za večino litijevk lepo podajo max 4,2V in min 2,75V(so izjeme z max do 4,35V in min do 2,3V):)



Zaščita obstaja, naredi na prostem za debelim pleksi steklom in z zaščitnimi očali. Stvar lepo posnemi in naredi tako, da se bo videlo, da nisi dajal 230V noter. Potem bomo pa videli. Pa še ne boš obležal brez roke, glave, očesa ali česarkoli drugega. Nekateri resno izvajate poskuse brez zaščite??? Aja, vi jih sploh ne, vi ste samo teoretiki.

...:TOMI:... je izjavil:

STU, zaradi varnosti se jo prebije z žebljem in vrže v slano vodo za par dni.

Če ne poznaš osnov, ne komentiraj. Vse kar si izjavil nakazuje na tvoje nepoznavanje problematike.



Če učiš ljudi nevarnih stvari ne komentiraj. Baterije se odnese v temu namenjena zbirališča, kjer oni poskrbijo za razgradnjo, ne pa, da luknjaš baterije in tvegaš, da v stik s kožo pridejo nevarne kemikalije in potem še mečeš litij v vodo... Samomorilske poteze, ja...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

Zaščita obstaja, naredi na prostem za debelim pleksi steklom in z zaščitnimi očali. Stvar lepo posnemi in naredi tako, da se bo videlo, da nisi dajal 230V noter. Potem bomo pa videli. Pa še ne boš obležal brez roke, glave, očesa ali česarkoli drugega. Nekateri resno izvajate poskuse brez zaščite??? Aja, vi jih sploh ne, vi ste samo teoretiki.

:|
Česa od napisanega ne razumeš?
Če učiš ljudi nevarnih stvari ne komentiraj. Baterije se odnese v temu namenjena zbirališča, kjer oni poskrbijo za razgradnjo, ne pa, da luknjaš baterije in tvegaš, da v stik s kožo pridejo nevarne kemikalije in potem še mečeš litij v vodo... Samomorilske poteze, ja...

Baterijo se odnese na zbirališče, ko je popolnoma prazna-par dni v slani vodi.
Prav tako litijeve baterije(razen primarnih 1,5V) v normalnih razmerah ne vsebujejo kovinskega litija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

STU-III ::

In ti bi tvegal, in naletel na kovinski litij?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

Baterija je nekako neprodušno zaprta.
Če jo že luknjaš(kar jasno sploh ni potrebno), se to dela, ko je pobereš iz vode.

SplitCookie ::


#

In ti bi tvegal, in naletel na kovinski litij?

Litijevi akkuji nimajo kovinskega litija v sebi
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

jest10 je izjavil:

Baterija je nekako neprodušno zaprta.
Če jo že luknjaš(kar jasno sploh ni potrebno), se to dela, ko je pobereš iz vode.



Ja, toni je rekel, da jo najprej preluknjaš in potem vržeš v vodo ;) No, pa kot si že rekel, to niti potrebno ni...

SplitCookie je izjavil:


#

In ti bi tvegal, in naletel na kovinski litij?

Litijevi akkuji nimajo kovinskega litija v sebi



Si ziher?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SplitCookie ::


Si ziher?

Večkrat sprobano

Notri je pleh/aluminij/baker, en kup 'pvc' folije in črn prah
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

@splitcokie

Pa si pomislil na sestavo črnega prahu? >:D
Line secured.

STU-III ::

@Kamran

Smem samo vprašati, zakaj "18650" baterij?

PS: Aja, mislil si vrsto.

LP
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SplitCookie ::

Pa si pomislil na sestavo črnega prahu? >:D

Je notri neka litijeva spojina + nek elektrolit, zadeva za en drek gori (v bistvu sploh ne gori)

Plamen pa obarva
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

SplitCookie je izjavil:

Pa si pomislil na sestavo črnega prahu? >:D

Je notri neka litijeva spojina + nek elektrolit, zadeva za en drek gori (v bistvu sploh ne gori)

Plamen pa obarva


Si že mešal z vodo?
Line secured.

SplitCookie ::

Ja, nothing happens

Gumbne litijeve baterije on the other hand ...
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Kamran ::

jest10 je izjavil:

Ko je litijeva baterija daljši čas spraznjena pod 2V, se začnejo ustvarjeti litijevi kristalčki, ki poškodujejo membrano in slej kot prej kratkostičijo baterijo.

Recimo, da predpostaviva, da ti je uspelo baterijo napolniti (4,16V / 4,25V), ne da bi ti vmes pogorela hiša,... ali lahko s "treniranjem" baterije, torej praznjenje-polnjenje te kristalčke ponovnoma spraviš tja kamor spadajo (v bateriji) ali s tem samo še povečuješ procente do katastrofe ?

...:TOMI:... je izjavil:

Zakaj iz kruha ne izvlečeš moke?

Ker mi je to že poznano, pa še preveč bi me mikalo, da bi kruh prej pojedel. :))

STU-III je izjavil:

Karkoli delaš, samo ne meči litija v vodo, kot to pravi tomi...

Yup, tote kovine precej burno reagirajo z vodo, vlago, itn. Dobiš litijev hidroksid zastonj.

SplitCookie je izjavil:

Je notri neka litijeva spojina + nek elektrolit, zadeva za en drek gori (v bistvu sploh ne gori)
Plamen pa obarva

Je mogoče to litijev kobalt oksid (LiCoO2) ? Poizkušam tudi najti kemično sestavo oz. opis kemičnih zadev v teh baterijah, vendar zaenkrat sem našel samo tole: http://rgp.calpoly.edu/documents/The_In...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kamran ()

jest10 ::

Kamran je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ko je litijeva baterija daljši čas spraznjena pod 2V, se začnejo ustvarjeti litijevi kristalčki, ki poškodujejo membrano in slej kot prej kratkostičijo baterijo.

Recimo, da predpostaviva, da ti je uspelo baterijo napolniti (4,16V / 4,25V), ne da bi ti vmes pogorela hiša,... ali lahko s "treniranjem" baterije, torej praznjenje-polnjenje te kristalčke ponovnoma spraviš tja kamor spadajo (v bateriji) ali s tem samo še povečuješ procente do katastrofe ?

Ne, kristalčki ostanejo. Dalj časa kot je baterija preveč izpraznjena, ozeroma večkrat kot jo preveč izprazneš, več je šans za nesrečo. Še slabše pa je, ker zadeva večinoma ne odleti v prvem ciklu, ampak te lahko praktično kadarkoli preseneti.
Zakaj bi tvegal, če ni treba? Nova dobra 18650 celica je od 5$ dalje. Če razsuješ novo baterijo od prenosnika jih lahko dobiš še ceneje.

Recimo pri prekomernem napolnjenju pa prihaja do izločanja kovinskega litija na elektrodah>:D

STU-III ::

@splitcookie

malo sem razmišljal, in nekako težko verjemem, da je notri al/cu, verjetno bi uporabili kaj boljšega... zn recimo...
Line secured.

SplitCookie ::


Je mogoče to litijev kobalt oksid (LiCoO2)

Možno


malo sem razmišljal, in nekako težko verjemem, da je notri al/cu, verjetno bi uporabili kaj boljšega... zn recimo...

Zakaj bi uporabili tako slab material ?
To je samo nosilec plošč/aktivnega materiala
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

"Recimo pri prekomernem napolnjenju pa prihaja do izločanja kovinskega litija na elektrodah >:D"

Ki je glih fajn za v vodo vreči ane? :))

SplitCookie je izjavil:


Je mogoče to litijev kobalt oksid (LiCoO2)

Možno


malo sem razmišljal, in nekako težko verjemem, da je notri al/cu, verjetno bi uporabili kaj boljšega... zn recimo...

Zakaj bi uporabili tako slab material ?
To je samo nosilec plošč/aktivnega materiala



Slab material? Zn je boljša katoda od Al... Pa še namesto bakra daš nekaj boljšega in je.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SplitCookie ::


Slab material? Zn je boljša katoda od Al... Pa še namesto bakra daš nekaj boljšega in je.

Ne ni
Al in Cu nista elektrodi ampak samo nosilca
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

Seveda je, včeraj sem doma delal DIY baterije in se je Zn PRECEJ bolje obnesel od Al...

Kaj pa je potem tisto, kar pa ni samo nosilec?
Line secured.

SplitCookie ::

Aktivni material, to je tist črn prah
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

STU-III ::

Če Zn nebi bil dober, zakaj ga tudi v fabrkah uporabljajo potem? (za taprave baterije)

Recimo Ni-Zn akumulatorje...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

SplitCookie ::

Popolnoma drug tip
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

mihec87 ::

STU-III je izjavil:

Seveda je, včeraj sem doma delal DIY baterije in se je Zn PRECEJ bolje obnesel od Al...

Kaj pa je potem tisto, kar pa ni samo nosilec?


Saj lepo da se proba kaj samo misliš da veš več kot cela industrija ki proizvaja baterije..?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

STU-III ::

mihec87 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Seveda je, včeraj sem doma delal DIY baterije in se je Zn PRECEJ bolje obnesel od Al...

Kaj pa je potem tisto, kar pa ni samo nosilec?


Saj lepo da se proba kaj samo misliš da veš več kot cela industrija ki proizvaja baterije..?



Ja in ti misliš, da predstavljaš celo industrijo? (z drugimi besedami, misliš da imaš samo ti prav? in, da veš, kar ve industrija baterij?)

PS: moderatorji, prosim preberite in pomislite preden brišete...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

STU-III je izjavil:

mihec87 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Seveda je, včeraj sem doma delal DIY baterije in se je Zn PRECEJ bolje obnesel od Al...

Kaj pa je potem tisto, kar pa ni samo nosilec?


Saj lepo da se proba kaj samo misliš da veš več kot cela industrija ki proizvaja baterije..?



Ja in ti misliš, da predstavljaš celo industrijo? (z drugimi besedami, misliš da imaš samo ti prav? in, da veš, kar ve industrija baterij?)

PS: moderatorji, prosim preberite in pomislite preden brišete...

Kot kaže ve bolje kot ti.
Ti ne ločiš niti tega, kaj je nosilec in kaj je aktivni materjal>:D

STU-III ::

jest10 je izjavil:

STU-III je izjavil:

mihec87 je izjavil:

STU-III je izjavil:

Seveda je, včeraj sem doma delal DIY baterije in se je Zn PRECEJ bolje obnesel od Al...

Kaj pa je potem tisto, kar pa ni samo nosilec?


Saj lepo da se proba kaj samo misliš da veš več kot cela industrija ki proizvaja baterije..?



Ja in ti misliš, da predstavljaš celo industrijo? (z drugimi besedami, misliš da imaš samo ti prav? in, da veš, kar ve industrija baterij?)

PS: moderatorji, prosim preberite in pomislite preden brišete...

Kot kaže ve bolje kot ti.
Ti ne ločiš niti tega, kaj je nosilec in kaj je aktivni materjal>:D


Ne, ne, ne, nismo se razumeli, jaz sem ga spraševal katere so kovine uporabljene za baterijo in je rekel baker in aluminij, pa sem mu rekel, da nista to najbolj primerna materiala, potem se je pa začel izgovarjati, da gre za nosilce, kar dokazuje, da očitno nič ne ve. Pa omenil je tudi "črn prah"... - če bi se spoznal, bi vedel, kaj je ta prah, ne pa samo rekel, da je črn prah.
Line secured.

jest10 ::

jaz sem ga spraševal katere so kovine uporabljene za baterijo in je rekel baker in aluminij, pa sem mu rekel, da nista to najbolj primerna materiala, potem se je pa začel izgovarjati, da gre za nosilce, kar dokazuje, da očitno nič ne ve.

In ti mu potem predlagaš cink in sanjaš o kovinskem litiju... Lepo pokažeš, da nimaš blage veze o litijevih baterijah.
In odgovoril ti je čisto pravilno. Od kovin sta notri aluminij in baker(na katerega je nanešeno oglje), samo ohišje pa je iz jekla. Litij pa je odvisno od kemije v obliki raznih oksidov(LiCoO2, LiMn2O4, LiFePO4,...-tisti prah), ter raznih litijevih soli raztoplenih v elektrolitu(LiPF6, LiAsF6, LiBF4,...)

STU-III ::

Ti tudi nimaš pojma ane? Litij pa kar sam proizvaja štrom ane?

Pa cink se BTW zelo uporablja in je tudi preizkušeno od materialov, ki sem jih doma preizkusil najboljši za katodo.
Line secured.

jest10 ::

:|
Jp, litij kar sam proizvaja štrom. No, litijeve spojine.
Primer Li-Co celice
Pozitivna elektroda:


Negativna elektroda:


Daj začni z wikipedijo, da si pogledaš vsaj osnove litijevih polnilnih baterij. Nato pa lahko po želji začneš še s čem strokovnejšim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

STU-III ::

jest10 je izjavil:

:|
Jp, litij kar sam proizvaja štrom. No, litijeve spojine.
Primer Li-Co celice
Pozitivna elektroda:


Negativna elektroda:


Daj začni z wikipedijo, da si pogledaš vsaj osnove litijevih polnilnih baterij. Nato pa lahko po želji začneš še s čem strokovnejšim.



No vidiš, se že učiš... Že v kemijskih enačbah, ki si jih navedel je razvidno, da Litij sam ne proizvaja elektrike, temveč je za to potrebnih več materialov. Litijeve baterije vsebujejo kot tudi ostale baterije elektrodi in elektrolit. Litijeva baterija ima litijevo katodo in grafitno anodo, kar je opisal cookie (baker in aluminij) ali kdo je že bil, so seveda le "nosilci" in ne reaktanti. Litijeve baterije so npr. Li-ionske, ki imajo tekoči elektrolit ali pa Li-polimerne, katere pa imajo elektrolit v trdni obliki. Polimerni elektroliti so običajno kompoziti polietilenovega oksida in soli, kot so npr.: LiClO4, LiAsF6 ali LiCF3SO3. Ionsko prevodni polimeri so raztopine polimerov in soli.

No, upam da vsaj zdaj kaj veš in, da ne boš več prepričan v nekaj napačnega. Namreč en sam material ti ne bo proizvajal elektrike in verjamem, da si sposoben to vedeti, potrebna je reakcija, ne samo elektrolit ali pa samo anoda ali katoda temveč vse skupaj.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

jest10 ::

Litijeva baterija nima litijeve katode. Od kje vlečeš te neumnosti? ;((
Ostalo pa... Ponavljaš to, kar ti pravimo že čez celo temo. No lepo, da si se že nekaj naučil.

P.S. Ane da ni nikjer cinka>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tesla bo gradila največjo baterijo na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4412299 (2958) DamijanD
»

AA akumulator&polnilec

Oddelek: Loža
373227 (1213) Digibyte
»

Li-ion baterije in laptop

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4612505 (10288) Kamran

Kemikalije v baterijah

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
112290 (1977) STU-III
»

Nove superbaterije - tokat iz Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7013605 (11286) kronik

Več podobnih tem