» »

Uporaba kalkulatorja Casio FX-991 ES Plus

Uporaba kalkulatorja Casio FX-991 ES Plus

racunalnicar ::

Zdravo,

lastim si omenjen kalkulator in imam par vprašanj, saj ne znam uporabljati nekaterih funkcij:
- Kje se kalkulator resetira (kje ima tisti gumbek, da ga pritisneš, kot ga imajo Sharpovi)? Čisto na vrhu levo mi gori črka M, pa je ne znam izklopiti, Sharpa sem vedno kar resetiral.
- Ko med računanjem dobiš neko cifro za rezultat, kako jo avtomatsko koreniš? Če pritiseš kar gumb za koren, vrne napako, da kao nisem nič vnesel. Dobljeno cifro moram še enkrat pretipkati, pri Sharpu to ni bilo potrebno, upam, da tudi tukaj obstaja kakšna finta.
- Kako prideš do tistih zelenih funkcij - DEC, HEX, BIN? Kako pretvoriš neko cifro iz šestnajstiškega sistema v dvojiškega?
- Kako lahko v kalkulator vnesem takole enačbo, da mi jo reši - poišče a: loga 1/8 = -3/2 ?

Že v naprej hvala za pomoč.

...:TOMI:... ::

Imaš slučajno navodila?

V njih vse piše. Reset je v meniju, ne vem točno kaj pritisniti, ker nimam kalkulatorja pri sebi. Navodila...

Ans koren moraš dat, če ti avtomatsko ne da tega. Navodila...

Ne bi ti škodilo, če bi vedel algoritem, kako se pretvarja med številskimi stsitemi. Za računanje moraš vklopiti to. Spet vse piše v navodilih, kjer so tudi primeri.

Kaj ko bi si pogledal osnove računanja z logaritmi?
Tomi

racunalnicar ::

Ostalo sem vse naštudiral, za preklaplanje med številskimi sistemi pa nisem ničesar našel v navodilih...

kombinezon ::

mode 2x pritisni, v meniju 1-SD 2-REG 3-BASE pritsni 3

racunalnicar ::

Če 2× pritisnem mode, mi odpre in zapre meni, ne najdem omenjenih funkcij. :S

bluefish ::

Navodila, 27. stran (E-26): http://support.casio.com/pdf/004/fx-570...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

racunalnicar ::

Hvala!

jutri ::

Imam Casio fx-570ES, ki ima ista navodila. Ne najdem informacije kako bi se lahko 8/5 kot rezultat izpisalo na način 1 3/5. Kot rezultat mi vedno napiše le 1'6 ali pa 8/5.
Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jutri ()

Sirko20 ::

shift in potem S-D gumb
pazite se me, znam bit nevarn :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč - nakup kalkulatorja

Oddelek: Šola
214590 (4258) Stewie G
»

Kalkulator

Oddelek: Kaj kupiti
284819 (2464) cobrastar
»

Kateri kalkulator kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
145212 (2070) JamesQ
»

Znanstveni kalkulatorji

Oddelek: Kaj kupiti
288043 (6340) matichy
»

Kateri kalkulator..

Oddelek: Kaj kupiti
195536 (5273) teato

Več podobnih tem