» »

smbmount mapiranih diskov

smbmount mapiranih diskov

poweroff ::

Recimo, da v virtualni mašini poganjam Linux na Windows hostu. Če se hočem povezati na Windows host npr, na C: preko smbmount-a, uporabim ukaz:

sudo smbmount //10.0.2.2/c$ /media/c -o user=matthai iocharset=utf8

No, Windows host pa uporablja mapiran disk E:, ki je v bistvu nek samba share na neki tretji mašini, npr. 10.0.0.25. Se pravi \\10.0.0.25 = E:

Zdaj... če v Linux virtualcu vpišem
sudo smbmount //10.0.2.2/e$ /media/e -o user=matthai iocharset=utf8

mi javi:
Retrying with upper case share name
mount error(6): No such device or address
Refer to the mount.cifs(8) manual page (e.g. man mount.cifs)

Torej - ali in če da, kako, je mogoče mountati iz virtualke ta E:?
sudo poweroff

ABX ::

Prvo preveri da ti mreža dela. Torej klasičen ping in še kak port ping na windows share. Tako si siguren da je mrežni del urejen in ni kak firewall vmes.

Kar se tiče smbmount žal nimam izkušenj, jaz to delam z mount -t smbfs oziroma mount -t cifs na novejših verzijah.

Primer:
mkdir /windowshare
mount -t cifs -o username=server_user,password=secret //192.168.0.100/share /windowshare
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

poweroff ::

Ja, v Windows hostu normalno vidim E:, torej \\10.0.0.25. Vendar pa se virtualka nahaja v drugem omrežnem segmentu. Iz omrežja virtualke samba omrežja Windows hosta ne vidim.

Povedano drugače - host je povezan v običajno omrežje, kamor je zmapiran E:, hkrati pa ima še dodatno omrežje VirtualBoxa, kjer vidi virtualko. Virtualka pa tega zunanjega omrežja ne vidi (ni routinga med temi dvemi omrežji).

Iz tega razloga seveda v virtualki ne morem direktno priklopiti \\10.0.0.25. Ampak na misel mi je prišlo, da ker ima host \\10.0.0.25 zmapirano kot posebno napravo E:, da bi se morda dalo v virtualki zmapirati to napravo preko Sambe.

To sploh gre?
sudo poweroff

ABX ::

Kot pravim, prvo preveri da mreža dela z ping ali nmap scan na port, ne se ubadat z windows share mount dokler ti to ne dela.

nmap -p port ipaddress (for tcp)
nmap -sU -p port ipaddress (for udp)

Za windows share so porti 135-139 tcp/udp in netbios je 445 tcp/udp.

Kar se tiče povezave 2 različnih subnetov, žal ti ne znam pomagat. Ni ravno moje področje.

P.S: Sicer ne vem kaj želiš naredit in mogoče ne potrebuješ 2 ločena subneta.
Čekiraj ta link, mogoče najdeš kako boljšo rešitev za tvoj problem.
http://kb.vmware.com/selfservice/micros...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

čuhalev ::

Saj lahko v Virtualboxu nastaviš, da bo virtualka imela dostop do običajenega omrežja in potem priklopiš share direktno, brez uporabe hosta.

poweroff ::

Valjda mi dela mreža, če pa lahko z smbmout priklopim C: disk. Diska E: pa ne morem.

jaakaa - to je tudi opcija, ampak zanima me ali je mogoče narediti tako kot sem si najprej zamislil, oziroma razlaga zakaj ne.
sudo poweroff

ABX ::

lokalno (127.0.0.1) lahko prideš na share \\10.0.2.2\e$ ?

In še izpis od net share (na windows mašini) dej sem gor
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Brane22 ::

BTW, pa se splačća to počet skozi posrednika ?

Zakaj ne bi dostopal shareu "e" kar na izvoru ?
A je izvor na Linux mašini/sambi ?

Če je, bi probal z smbclient -L IP_or_name.of.the.source

Verjetno je to del smb/cifs protokola in bi delalo tudi na winsh, ziher pa nisem.

Ravno toliko da vidiš, če sežeš do strežnika in ti ta zlista, kar nudi...

poweroff ::

Joj, očitno se ne razumemo.

Win mašina:
-ima lokalni disk C:
- ima mountan zunanji share \\10.0.0.25 kot E:

Linux mašina:
- vidi C: od Windows hosta preko smbmounta
- ne vidi E: od Windows hosta preko smbmounta - ZAKAJ?

Sem skušal seveda tudi priklopiti zunanji share direktno, ampak jasno da ne gre,ker se interno VirtualBox omrežje ne vidi z zunanjim omrežjem od hosta.
sudo poweroff

SplitCookie ::

Opcija 1: Prekonfiguriraj mrežo v nastavitvah virtualke da se priklaplja direktno gor in pobere IP od DHCP-ja in si ne ustvarja virtualnega vmesnika in nato lokalno lavfa še en dhcp

Opcija 2: Zmapiraj windows share kakor navaden disk
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Brane22 ::

Pri čemer Linux mašina laufa v virtualcu na Windows mašini ?

če je tako, poglej kako je zrihtan networking. A maš na Linuxu neko virtalno kartico in ti host za virtualca dela NAT ali imaš povsem svoj IP ali pa je narejen bridging itd.

Potem poglej, če lahko pingaš Winhost iz LinClienta.

Potem poženi na LinClientu smbclient -L WinHost in poglej, kaj ti zlista.

Možno je, da tvoja mašina po defaultu ne exporta shareov, ki imajo svoj base zunaj.

Na NFSu vem, da moraš to opcijo vklopit posebej. Pa še takrat mi ni vedno delala, kot sem si zaželel.

Potem pa prečekiraj, če ne bi vendarle raje NFS4. Sem ga kolegu svoj čas zrihtal na Winsih, pa je delal precej bolje od Sambe. predvsem hitreje.

Aja, pa BTW, ker je nekdo omenil razliko med smbmount in mount -t cifs/smb: mislim, da je v bistvu ni.

mount -t type je samouniformni front-end za programe, ki opravijo dejanjski mount. Ta samo pobere parametre in jih poda podizvajalcu. Razlike se lahko pojavijo praviloma v redkih corner casih.

Recimo ko je bil IPv6 še bistveno bolj svež, sem bil v situaciji, ko je "podizvajalec" sprejel IPv6 naslov, mount pa ne in je bilo treba določene share mountati ročno v posebnem skriptu.

Ampak to verjetno tu ni slučaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

poweroff ::

Ja, saj to je očitno problem, da če je Windows share zmapiran kot navaden disk, se do njega ne da dostopati preko smbmounta iz Linux mašine.

Sem pričakoval drugače. Ker če imam recimo na nekem Linux hostu lokalni /home/user/local ter /home/user/remote, ki je zmapiran nekam ven, se z smbmount iz druge kište lahko normalno priklopim na oba.

Eh ja, Windows je ful bolj zmogljiv od Linuxa...
sudo poweroff

AndrejO ::

poweroff je izjavil:


Torej - ali in če da, kako, je mogoče mountati iz virtualke ta E:?

Ne, ne da se. Admin share je za lokalne diske. Okna ne podpirajo ponovnega deljenja povezav. Poskusi dodati novo deljenje iz tega "diska" na strežniku.

Poveži se na izvorni strežnik, pa bo.

Kar se tiče "zmogljivosti", vsakomur svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

poweroff ::

Hvala, točno to me je zanimalo.
sudo poweroff

ABX ::

Tako je, ne moreš delit naprej mountane share od windowsa.

To bi videl če bi naredil net share na windows mašini, ker ne bi bilo listano kot available share.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako priklopiti NAS na Linux računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
131272 (979) black ice
»

Encoding problem Windows --> Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
81046 (844) Daedalus
»

[Linux][OpenSuSe] SVN repozitorij na Windows shared folders in pravice za datotečni s

Oddelek: Operacijski sistemi
161807 (1611) 'FireSTORM'
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131758 (1526) CCfly
»

Kako vidim sherane fajle iz wins mašine na linux mašini?

Oddelek: Operacijski sistemi
111043 (911) ToniT

Več podobnih tem