» »

nemščina učenje od A do Ž

nemščina učenje od A do Ž

goldenratio ::

pozdravljeni

Mene pa zanima, kako realno se je naučiti Nemščino do oktobra? Sam delam veliko z ljudmi (oseben trener/dietetik), ker je večino kvalitetnih študij v angleščini sem se iz osnovne angleščine( ki jo vsak zna) naučil v 1 letu tekoče pogovarjati angleško s strokovnimi izrazi in tudi tekoče pišem.
Ko se pogovarjam angleško, sploh ne prevajam v glavi oz. več znam in bolj natančno povem klientu v angleškem jeziku kot pa v slovenskem.

Vendar nemško se pa nikoli v življenju nisem učil in res znam samo par besed :). Ker je v sloveniji situacija vedno slabša sem se odločil, da poskusim delo v tujini.
Sem pa pripravljen se učiti nemščino do 7 ur dnevno ( zaradi operacije počivam doma) in imam ogromno časa.

Sedaj me pa zanima slednje;

1)kaj prvo: besede, fraze, slovnica, poslušanje TV...?

2) če poznate kakšne programe za učenje nemščine

3) kakšen način učenja je najboljši

4) vem da je na youtube veliko učnih programov iz angleščine-nemščine..... vendar sem spoznal, da je angleščina v tvorbi besed čisto X proti nemščini in je zato slovenščina bolj primerna za to in tukaj bi mi pomagalo kakšna dobra slovenska stran

5) kako bi mi priporočali, da si teh 7 ur razdelim ( npr. 2 ure TV, 2 ure besede pisanje/izgovorjava, 2 ure slovnica, 1 ura risanke....)




Iz včeraj na danes sem se naučil 50 besed (napisati/izgovoriti)...... samo sedaj ne vem kako naprej da bom čim bolj izkoristil teh 7 ur dnevno.
Zelo sem se trudil izgovarjati R npr. pri besedi REDEN da pride od "vzadaj/skrito", ker res HOČEM obvladati nemški jezik v 0.

Če se je kdo tukaj aktivno učil nemškega jezika bi bil zelo hvaležen za kakršenkoli nasvet !

Hayabusa ::

Uči se besede, vsak dan 50 npr.V 1 mesecu je to 1500 besed, v petih 7500 kar je veliko.

Učenje nemščine
Nemščina - spoli

Cicero, pons zbirke, program Rosetta Stone & PONS.Klik.za.klikom (na slo trackerju) oz knjižnici.
Nekdo na St je napisal en dober priročnik, ki ga prodaja preko paypala, ne najdem sedaj za koga točno gre.
našel: https://slo-tech.com/profili/5185

Šlo bi tudi s kakimi risankami ali da gledaš nemške filme/tv oddaje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

iso2000 ::

Se še jaz malo pridružim z vprašanjem. Jaz nemško nekaj še znam, ampak ker že dolgo nisem aktivno uporabljal, je vse skupaj precej, precej zarjavelo. Ali obstaja kakšen zvočni tečaj, da bi malce obnavljal med tem ko se vozim vsak dan v službo? Sem nekaj brskal po spletu, ampak našel pa nič pametnega.

Hvala!

@nny ::

http://www.goethe-verlag.com/book2/inde...

Naložiš na kartico ali disk in ...wala!
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se naučiti pogovorne nemščine?

Oddelek: Loža
2216399 (3581) next3steps
»

Avstrija in delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9744518 (30732) invisuu
»

Učenje tujega jezika

Oddelek: Loža
246210 (739) fosil
»

Kako se naučiti tuji jezik tekoče?

Oddelek: Loža
3717208 (13149) lobo_feroz
»

Katere jezike obvladate (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
514841 (3921) ThinMan

Več podobnih tem