» »

Kraji vredni obiska

Kraji vredni obiska

Free Bird ::

Pozdrav,
prosil bi za predloge katere kraje, predvsem v naši bližini (ali še bolje, v Sloveniji) je res vredno obiskati. Predvsem ciljam na narave znamenitosti, različni vrhovi, doline, parki itd. Letos planiram tudi vzpon na naš najvišji vrh, pa bi se vendar malo za preizkušnjo vzpel še na kakega tisočaka. Kaj predlagate?
LP

RejZoR ::

Pekel (Borovnica pri Vrhniki)

Najbolj zanimivo je, ko je ful slapov tam (mislim da 5) tekom poti. Še zdej se spomnim, ko je en tujec skočil v vodo pa se je sam slišalo "Fuck it's cold", ko je prišel nazaj na površino :D
Pravijo da je vzpon na Hudičev zob kar zahteven čepav se ne spomnim al smo šli gor ali ne. Je že kar ene par let nazaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Free Bird> Kaj predlagate?

Storžič, Pršivec, Dovška Baba so vse prima vzponi, ne preveč zahtevni, z luštnimi razgledi.

pegasus ::

Obstaja luštna knjigica "100 naravnih znamenitosti slovenije", najdi jo in začni odkljukavati od 1 do 100 ;)

Free Bird ::

Hvala vsem, verjetno bi kar zdajle zmogel tudi Triglav, pač preventivno bi se še kam podal prej :)

Hvala za idejo pegasus, bom verjetno kar poizkusil. :)

eric_cartman ::

Pekel res ni za nerodne.. Jst sm skor telebnu pr unih klinih..

Sicer pa men je res lepo na Gradiškem jezeru v Bližini Domžal.. Greš okrog jezera.. Sama narava.. Urejeno u nulo k skos redarji hodjo naokoli, tako, da smeti ni.. Edin ribe pridejo tja lovit.. Sicer pa maš cca. 1 uro za okoli jezera. Dobro je tudi to, ker ni nikoli gužve. Skratka lepo je.. Jst tja hodim svojga psa sprehajat..

 Gradiško jezero

Gradiško jezero

RejZoR ::

Ne vem, tam ko smo mi šli v Pekel (hehe) ni bilo nič posebnega. Pač hribovska pot, mal strmine, ampak normalna pot za hojo.

Tole gradiško jezero bo pa treba prečekirat. Živim par kilometrov stran pa nisem vedel, da je tam kakšno jezero :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

eric_cartman ::

No sej tut pr men je isto.. Sm iz okolce Domžal tko da zato poznam to.. In je res vredno za kšn lep popoldanski sprehodek.. Ni pa pač nič skomercializirano.. Čm rečt da nimaš nekih lokalčkov zravn pa tko.. Kar je men osebno kul.. Ker tko kot kšn Bled al Tivoli mi je men katastrofa..

Pa, ko greš na Pekel je več poti.. Ena je ob unih slapovih (tm kjer smo šli mi) je kr dost ubijalska.. Maš take nerodne štenge pa kline, pa mal je treba tut plezat.. Ena pot je pa taka normalna.. Mi smo šli po tisti prvi gor in dol.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Če boš kdaj hodil na vzhodni strani kokoške, potem je vredno pogledati delček goričkega, predvsem Tromejo, rotundo v Selu, grad Grad ... pa tudi nižje (bolj južno) se najde marsikaj. Res pa je, da je Prekmurje bolj (panonska) kot ne nižina, torej med zgornjim in spodnjim delom skorajda ni hribov. OK, v Bogojini je nekaj malo hribovja, tukaj si lahko ogledaš npr. Plečnikovo cerkev (Cerkev Gospodovega vnebohoda).

Potem pa imaš še recimo lendavske (Cerkev Sv. Trojice z mumijo) in dolgovaške gorice.
Sicer pa se najdejo po vaseh raznorazni vaški muzeji, sakralni spomeniki (križi ob cestah), razne kapelice in cekrva.

Odvisno kaj te zanima.
Pa še cel kup toplic je.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

;-) ::

ZOO LJ odsvetujem, nimaš kaj videt, pogreb.

Free Bird ::

Hvala vsem za predoge! Ima mogoče še kdo kak predlog z štajerske, mogoče avstijske štajerske?

nomad_soul ::

Boč

click me
 1

1

Free Bird ::

nomad_soul je izjavil:

Boč

click me
 1

1


Super predlog, če ne bi bil že ogromnokrat gor hehe :) je pa res čudovito.

Gigahertz ::

kumrovec:D
"670#2500#8"

eric_cartman ::

Tole stran si mal poglejte. Naravni parki po celem balkanu vključno s Slovenijo.. Zanimiva stran..

http://www.discoverdinarides.com/sl/

LuiIII ::

OK da začnem s tistimi "mojimi", ki sem jih sam promoviral:
- slapovi Fratarice v Logu pod Mangartom
- vzpon na Briceljk nad Logom pod Mangartom (ni več markirana) je sredi poletja (gorsko cvetje) čisti kič. Pozor iz Bavščice je potrebno odriniti zaradi južnega pobočja zgodaj!
- Jerebica iz Mostnice
- Rakitna - Vrbica (sotočje Iške in Zale) - Osredek
- Planinsko polje (Jakovica - kavtatrona - ogled Vranje jame in ostalih kraških pojavov)
Klasike:
- Tamar - Sleme - Vršič (jesenska klasika)
- Mirtovički potok blizu Bosljive Loke (zgodnje poletna vodna divjina)
- Iška - Vrbica- Ustje - partiz. bolnica - Iška (v Iški po vodi)
- kraški rob od Črnega Kala do Podpeči
- po Dragonji navzgor
- grebensko prečenje od Cola do Predmeje
- Ljubelj - Preval - Roblek - Zelenica - Ljubelj
Družinski sprehodi:
- okoli Škocjanskih jam
- dolina Glinščice (iz vasi Draga v Botač - do Sv. Marije na skali - stara železnica in nazaj)
- krožna po Rakitni
- ob Rakitnici (južno od Ribnice)
- Rakov Škocjan (spomladi ob veliki vodi in poleti za ohladiti)
- Štanjel in Kobdilj
- Limbarska gora iz Gabrja (krožna, pred prvo košnjo)
- Grad Snežnik - Mali Obrh
- Žirovnica - Wasserschluss - Završnica
- Oslica - Laškovec

In seveda še veliko hribovskih ter večdnevnih tur, ki bi jih hotel še kdaj prehoditi. No nekaj je pa tudi takih bolj po divjini, ki pa nekako ne sodijo sem.

vostok_1 ::

Sam naravne znamenitosti? Kaj pa man-made? Kaki rudniki, jezovi, izkopi itd.

Freezy ::

vostok_1 je izjavil:

Sam naravne znamenitosti? Kaj pa man-made? Kaki rudniki, jezovi, izkopi itd.


ČHE Avče v kombinaciji s še čim.

;-) ::

nomad_soul je izjavil:

Boč

click me
 1

1



Prejšnji teden sem bil prvič na boču-šli smo od doma dalje samo cca 20min si gor po strmi poti, videt nimaš kaj med hojo, le na koncu en res lep razgled. Če greš po strmi poti drsi še lansko listje in nazaj isto. Podoben špas kot Donačka gora.

Je mariborska kalvarija boljša/več za videt, čene druga dečve športajo gor.

MihaPresic ::

Kam bi pa šel na štajerksem? Oziroma v bližini Maribora? Hribolazenje me ne zanima.

bdoxx ::

lovrenška jezera so kar lepa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam najraje odrinete na izlet po Sloveniji?

Oddelek: Loža
243488 (1391) solatko
»

Kaj pokazati turistu v Sloveniji?

Oddelek: Loža
448432 (3528) Samuel
»

Izlet: Kranj, Vršič, Most na Soči, Kranj

Oddelek: Loža
213495 (2758) Okapi
»

Kam na enodnevni izlet?

Oddelek: Loža
3962764 (17794) JayKay

Več podobnih tem