» »

Nokia v Londonu predstavila Lumio 925

Nokia v Londonu predstavila Lumio 925

ZDNet - Danes ob 11.00 uri je imela Nokia v Londonu tiskovno konferenco oziroma pravi pravcati dogodek, kjer so predstavili nove telefone in načrte za prihodnost podjetja. Potem ko so že prejšnji teden napovedali Lumio 928, ki pa je vezana na operaterja Verizon in s tem izključno severnoameriški trg, so danes pokazali še Lumio 925, ki je namenjena vsem. Seveda jo poganja Windows Phone, je pa še malce manjša od predhodnikov (Lumia 920).

Tehta vsega 139 gramov (Lumia 920 jih je imela 185), v debelino pa meri 8,5 mm (predhodnik pa 10,7 mm). Specifikacije so sicer podobne, in sicer ima dvojedrni procesor z 1,5 GHz, 1 GB pomnilnika in 16 GB kapacitete, seveda podpira tudi 4G LTE. Do sem je še vse enako. Razlika pa je 4,5-palčni OLED-zaslon z ločljivostjo 1280 x 768 točk, kamera PureVIew z 8,7 milijona točkami in sprednja kamera z 1,2 milijona točkami. Novost je šesta Carl-Zeissova leča iz stekla, medtem ko je imela prejšnja lumia le pet plastičnih. Nov način zajemanja posnetkov Nokia Smart Camera pa omogoča posneti do 10 slik z možnostjo zameglitve, odstranitve ali spremembe ozadja na slikah. Lumia 925 prispe junija, zagotovo v Nemčijo in Italijo, tako da bo bržkone tudi pri nas na voljo kmalu. Stala bo 470 evrov za nesubvencioniran telefon.



30 komentarjev

||_^_|| ::

Senzor in tehnologija kamere sta enaka kor pri 920. Lumia 925 nima brezžičnega polnjenja, to je mogoče le z dodatnim pokrovčkom.

Tilen ::

||_^_|| je izjavil:

Senzor in tehnologija kamere sta enaka kor pri 920. Lumia 925 nima brezžičnega polnjenja, to je mogoče le z dodatnim pokrovčkom.


Telefon je temu primerno precej lažji, kar je pomoje prednost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vajenc ::

Duš...pa sem spet v dvomih za nakup SGS4.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

||_^_|| ::

 ovitek

ovitek


charging cover naj bi bil 29€, kar je lušna cena.

Relanium ::

Tisti v spiralo navit drot pa kaj dost več tud ni vreden.

pegasus ::

Kdaj pride naslednji PureView model? 808 sem nažalost zamudil ...

smash ::

previsoka cena

Tilen ::

smash je izjavil:

previsoka cena


Flagship ima takšno ceno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

smash ::

Tilen je izjavil:

smash je izjavil:

previsoka cena


Flagship ima takšno ceno.


jp, previsoko

Dr_M ::

Vsecen telefon. Skoda pa, da so sli na amoled.
Cena pa ja, se strinjam, previsoka, kot pri vseh ostalih primerljivih telefonih.

Bor H ::

Zakaj škoda za AMOLED? Imam AMOLED na 820 in je fantastičen, za WP je AMOLED super izbira, ker ima ogromno kontrastov in izgleda vmesnik na AMOLED veliko bolje kot na LCD. Tudi berljivost na soncu je super, ima tudi možnost, da spremeni mal kontraste kadar zazna svetlo okolje, kar res da vpliva na lepoto slike ampak vidiš pa ubistvu vse. Uglavnem jaz sem nad AMOLEDOM v 820 navdušen (razen relativno švoh ppi) in nimam razloga, da bi mislil da je v 925 slabši.
Je pa res, da je počasi čas, da mal tweeknejo zadeve, 925 bi lahko imel vsaj mal hitrjši chipset (recimo 1.7) in malo večjo baterijo. Je pa verjetno Nokiji ceneje naročiti za vse modele isti chipset in enako baterijo.

AvtoR ::

Ali ima 925 samo LED flash? Ali niso napovedovali xsenon flash verzijo lumie?
Od boljših fotofonov ima oboje samo 808.

ivanuscha ::

470€ je cena brez davka! Razen izdelave in optičnega stabilizatorja nima proti S4 za burek.

925 ima samo enojni LED flash, 920 ima dvojnega, 928 pa ima led + xenon flash, ampak ta model bo navoljo samo pri Verizonu.

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Ne vem no, osebno bi raje vzel 92x kot S4, ne glede na ceno.

AvtoR ::

Jaz bi, če že 928, ampak ne bo nič. Dobavljiva samo v Ameriki!

Dr_M ::

Zakaj škoda za AMOLED?


Slabe izkusnje z amoledi. Prehitro se izrabijo in potem imas polno flekov po zaslonu. Sicer odvisno od uporabe, ampak ce si heavy user telefona, bo po enmu letu zrel za menjavo.

Vajenc ::

Če si lahko zadovoljen s pomanjkanjem programja na windows phone, je to en krasen telefon. Lep, ravno prav velik, lahek, Nokia kvaliteta klicev, izboljšani zvočniki, izboljšan foto z ohranjenim optičnim stabilizatorjem (mislim, da ima to samo Nokia), še vedno odlična Nokia navigacija... Če jutri ne dobim SGS4 bom počakal na junij za Nokio :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mikko ::

Appi kar lepo prihajajo. Edino Instagrama še ni, pa Flipboarda (na voljo je Zite, super izbira člankov!). No, pa Pocket, ta app bi res rad imel na WP. Sicer pa odvisno od posameznika... Če si corporate user, potem WP, če si malce bolj tech-enthusiastic potem Android, če želiš pa vsak app, je pa na voljo iPhone. Vse tehnologije so pa super, z nobeno ne zgrešiš.

billy ::

Nekaj je:

http://www.wpcentral.com/instagraph-ins...

Če se ne motim je tudi prednost AMOLED zaslona v tem, da lahko vsak pixel izklopi, kar pride prav, ko bo prišla nove verzija firmware-a za lumije, katera bo omogočala prikaz ure in zgrešenih klicev na samem ekranu. Na vseh, razen AMOLED, bo to zgolj dodatno porabljalo energijo, na AMOLED pa bo verjetno zadeva neopazna.

Dr_M ::

Android ima noled aplikacijo ze skoraj 3 leta, ki pocne to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

billy ::

Počne kaj?

Bor H ::

Dr_M je izjavil:

Zakaj škoda za AMOLED?


Slabe izkusnje z amoledi. Prehitro se izrabijo in potem imas polno flekov po zaslonu. Sicer odvisno od uporabe, ampak ce si heavy user telefona, bo po enmu letu zrel za menjavo.


Res je, AMOLED se obrabijo ampak se je z leti to zelo izboljšalo, dovolj da lahko mirno uporabljaš 2 leti. Poglej če ne drugega SGS linijo, ki je polna AMOLEDov in mislim, da se nihče kaj dosti ne pritožuje.

Dr_M ::

Bor H je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Zakaj škoda za AMOLED?


Slabe izkusnje z amoledi. Prehitro se izrabijo in potem imas polno flekov po zaslonu. Sicer odvisno od uporabe, ampak ce si heavy user telefona, bo po enmu letu zrel za menjavo.


Res je, AMOLED se obrabijo ampak se je z leti to zelo izboljšalo, dovolj da lahko mirno uporabljaš 2 leti. Poglej če ne drugega SGS linijo, ki je polna AMOLEDov in mislim, da se nihče kaj dosti ne pritožuje.


Ravno SGS linija je hudo problematicna, pravtako Note.
Cez palec bom rekel, da cetrtina vse omenjenih telefonov kar sem jih videl, je imela opazno obrabo na vseh podlagah ze po enem letu. Se najbolje se obnese sgs2.

Bor H ::

Zanimivo, osebno nimam občutka, da bi v zadnjih letih da bi imeli AMOLEDi hude probleme. Samsung obljublja življensko dobo 100.000+ ur, pa tudi če je četrt tega je to dovolj za praktično 3 leta nonstop uporabe.
Bomo vidl, jaz za Lumio 900 (AMOLED, zunaj eno leto) nisem videl poročil, da bi zasloni izgubljali barvo in verjamem, da bo tako ostalo, ker je treba priznat da se Nokia res trudi z zasloni.

roli ::

470€ je kar luštna cena za flagship telefon.

Jaz sicer trenutno ravno šaltam iz WP7 nazaj na Android. Za 199€ dobiš Acerjev CloudMobile, ki ima dvojedrni 1.5GHz proc, 1GB RAM in na 4.3" resolucijo 2180x720. Kar je zelo lepo za tak telefon.
http://www.r00li.com

M-XXXX ::

470€ je kar luštna cena za flagship telefon.

+davek!
je cca 560€...

billy ::

roli je izjavil:

470€ je kar luštna cena za flagship telefon.

Jaz sicer trenutno ravno šaltam iz WP7 nazaj na Android. Za 199€ dobiš Acerjev CloudMobile, ki ima dvojedrni 1.5GHz proc, 1GB RAM in na 4.3" resolucijo 2180x720. Kar je zelo lepo za tak telefon.


Je lepo ja, če ti je interes imeti takšen cigel. Meni je še 3.8" preveč in bi želel manjše naprave, ampak očitno je trend, da se dela vedno večje, oz tiste, ki so pa manjše pa so tudi strojno toliko bolj podhranjene.

roli ::

billy je izjavil:

roli je izjavil:

470€ je kar luštna cena za flagship telefon.

Jaz sicer trenutno ravno šaltam iz WP7 nazaj na Android. Za 199€ dobiš Acerjev CloudMobile, ki ima dvojedrni 1.5GHz proc, 1GB RAM in na 4.3" resolucijo 2180x720. Kar je zelo lepo za tak telefon.


Je lepo ja, če ti je interes imeti takšen cigel. Meni je še 3.8" preveč in bi želel manjše naprave, ampak očitno je trend, da se dela vedno večje, oz tiste, ki so pa manjše pa so tudi strojno toliko bolj podhranjene.

4.3" ni ravno nek cegu. Je pa zagotovo največje na kar še grem. Še vedno sem mnenja, da je tam 3.7" nekje najbolje. Trenutno imam sicer Dell Venue Pro (4" WP7 telefon z fizično tipkovnico) in je malce večji cegu po zaslugi fizične tipkovnice. Na sploh me sicer moti pomanjkanje sliderjev zadnje čase.
http://www.r00li.com

mm46 ::

Bor H je izjavil:

Zanimivo, osebno nimam občutka, da bi v zadnjih letih da bi imeli AMOLEDi hude probleme. Samsung obljublja življensko dobo 100.000+ ur, pa tudi če je četrt tega je to dovolj za praktično 3 leta nonstop uporabe.
Bomo vidl, jaz za Lumio 900 (AMOLED, zunaj eno leto) nisem videl poročil, da bi zasloni izgubljali barvo in verjamem, da bo tako ostalo, ker je treba priznat da se Nokia res trudi z zasloni.

Na mobitelu v city parku imata oba razstavljena S3 flekast zaslon z nekaj vžganega teksta

Bor H ::

no to je nedopustno, si bom šel ogledat, me pa pri samsungu to ne preseneča in upam da je nokia bolj zbirčna pri komponentah


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513768 (12284) kmegli
»

iphone ali lumia (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
539368 (7408) Lonsarg
»

LUMIA 920 vs LUMIA 925

Oddelek: Mobilne tehnologije
123855 (2941) ari berni
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
183045 (2734) klinker
»

Izbira mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
144552 (4257) Chev

Več podobnih tem