» »

kako najhitreje in najugodneje rešiti problem za vse 3

kako najhitreje in najugodneje rešiti problem za vse 3

gendale ::

Naredil sem napako in po pošti poslal kupcu A paket namenjen kupcu B. Sedaj pa bi rad, rešil ta problem čim ugodneje in hitreje za vse udeležene. Zaenkrat sem predlagal, da oba sprejmeta paket in ga pošljeta naprej pravemu kupcu, jaz jima pa kot kompenzacijo nakažem vsakemu 10e.

Obstaja kaka boljša rešitev? Verjetno lahko oba zavrneta paket, ampak koliko časa bo to potem potovalo do mene?
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

turk1990 ::

1 dan potuje do tebe.

Pomoje je najboljše in najbolj sigurno, da zavrnejo in sam popraviš napako. Aja pa še poštnino za nazaj bos moral doplacat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()

St235 ::

Poštnino za nazaj se ne doplačuje, ker je poštnina že plačana. Problem, je če kdo od niju ne bo zatežil na pošti, da treba paket takoj poslat nazaj in bo ležal na pošti 14 dni.

#000000 ::

Poštnina za nazaj se plača, sicer nekaj manj ampak vseeno jo moraš plačat, na žalost kar nekajkrat preverjeno.

shadeX ::

#000000 je izjavil:

Poštnina za nazaj se plača, sicer nekaj manj ampak vseeno jo moraš plačat, na žalost kar nekajkrat preverjeno.


Če si jo plačal potem so te fajn in krepko nategnili. Ti če pošiljaš paket plačaš polno poštnino (tudi če jo kupec plača - denar dobiš nazaj). Tako se pošta zavaruje v primeru da paket nebi bil prevzet. Zakaj bi potem 2x plačal poštnino??

#000000 ::

Čak mal zdej ne vem, ampak jaz sem poslal paket z odkupnino katerega ni nihče prevzel, ko sem ga dobil nazaj sem plačal poštarju dostavo, ne vem kot točno je bilo ampak mislm da 2.5 evra, in to je bilo vedno tako, al je bil paket ali pismo z odkupnino vedno sem plačal ko ga je prinesel nazaj.

Ko pošiljam jaz paket plačam poštnino do pošiljatelja, to kar dobim nazaj je v bistvu znesek odkupnine kok sve se zmenila s naslovnikom (poštnina ali 50/50 poštnine krijeva, včasih je celo ne vštejem)

Lahko da so me nategnili ampak jaz vsakič ko prinese nazaj plačam, kaj in zakaj ne vem, vem samo da vedno računa jo če je paket zavrnjen, in to se meni zdi logično, ker dvakrat opravijo storitev.

shadeX ::

Aja mogoče imaš pa res prav. Ubistvu si plačal še enkrat,(ko so zavrnili) tudi če si plačal poštnino vnaprej?

freesty ::

Ja ko posles placas postnino do kupca. Ce on zavrne, mora it paket se nazaj. Tega ti ne placujes vnaprej.. Potem, ce hoces pa sam prevzet isti paket moras placat se ta del postnine. Isto je, ce ti mora postar gotovino nazaj prinesit. Tudi placas nekaj malega.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

St235 ::

Nazadnje ko sem pošiljal z odkupnino (šlo je za pismo in ne paket) in prejemnik ni dvignil, me je kar lepo čakalo v nabiralniku.

SimplTech ::

Tudi meni se je zgodilo že 2x da je nekdo nekaj naročil in potem ni hotel prevzeti. Vedno sem moral plačati tudi poštnino v obratno smer (kot navaja freesty).

turk1990 ::

Poštnino plačaš 2 krat, to je 100%, preverjeno vsaj ene 10 krat. Plačaš pa nizji znesek, verjetno ceno navadne pošiljke ali kaj podobnega..:)

nekdonekje ::

turk prodajaš kake kvalitetne stvari, da si tako na tekočem :)

turk1990 ::

Ne ne, samo nesrečo imam in pač strica ki nekaj prodaja..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo tuki nateguje (dogodivščine s pošto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214547 (9600) darkolord
»

Prodaja po pošti in ne-prevzem

Oddelek: Loža
4312298 (8564) GTX970
»

Mimovrste in Pošta Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017349 (9298) opeter
»

mimovrste vrnitev pošiljke

Oddelek: Loža
227678 (6733) TOP
»

Paket via Pošta slovenije - nepričakovana dodatna postavka

Oddelek: Loža
4910269 (9268) kitewing

Več podobnih tem