» »

Nakup vrtne kosilnice

Nakup vrtne kosilnice

viktor0 ::

Pozdravljeni.

Živim bolj v hribih in imamo kar nekaj zelenice, trava pa raste tako, da bi lahko kar neprestano krožil.
Zato kupujem novo kosilnico s sledečimi specifikacijami (vsak tako sem si jo zamislil):
2-taktni bencinski motor (vsaj 3kW), samohodna, širina reza vsaj 500 mm, večfunkcijska (mulčanje, stranski in zadnji izmet).

Če ima kdo kaj v tem rangu kako je zadovoljen? Prav bi mi prišel vsak nasvet, ker cene niso tako nizke, ponudba pa ogromna.

Hvala

viktor0 ::

Prav bi mi prišel tudi aprilski test vrtnih kosilnic zveze potrošnikov Slovenije, če ga kdo ima.

Vikking ::

Za zahteven teren bo treba kaj takšnega, glede na tvoje potrebe: http://www.bonum.si/prodajni-program/ko...

Sicer jaz bi svojo prodal (4,1kw) 2 taktna, zadnji pogon na verigo, širina reza 53cm, sicer ima samo stranski izmet, mulčanje omogočiš z zamenjavo noža, lahko me kontaktiraš na ZS (kupujem traktorsko).

Aprilski test revije vip sem objavil tukaj: https://slo-tech.com/forum/t564748/p399...

bauci ::

Jaz imam podoben teren cca 3.000 m2 travnika in pašnika. Danes sem prvič sprobal kosilnico AS 510 A/2T ProClip (bonum.si) in moram reči, da sem zelo zadovoljen. Trava visoka cca 30cm, mokra. Kosilnico sem nastavil na najvišji položaj in se je brez problema prebila skozi travo. Travo je sesekljala na majhne koščke in je ni treba grabiti. Zanimivo je tudi to, da se spodaj na kosilnico ni prijelo nič trave čeprav je bila fajn mokra. Pri prejšnjih kosilnicah mi je motor v taki travi vedno zadušilo in na spodnjem delu so se nabrale cele kepe trave. Je dvotaktna in mulčer (nima stranskega ali zadnjega izmeta), širina 51 cm. Fajn je tudi, ker ima 5 litrski rezervoar za gorivo. Je dokaj majhna in lahka in je zelo enostavna za uporabo. Cena cca 2.000€.
Zelo zadovoljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vrtne kosilnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5118543 (3374) ssitcm
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4212672 (4891) PrimozR
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13438755 (16133) urosh
»

Nakup vrtne kosilnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7639769 (20849) forplan
»

Vrtna kosilnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7847467 (18705) SkIDiver

Več podobnih tem