» »

keylogger

keylogger

zajovic ::

Zanima me aliima kdo iskušnje s programom keylogger, torej s programom, ki beleži in arhivira vse kar uporabnik počne. Gre za nekakšen spy program, ki je v osnovi plačljiv, vendar ga brez težav downloadaš naprimer s partisa. Skrbi me predvsem to ali bi omenjeni program lahko kakorkoli ogrozil digitalno potrdilo oz. NLB Klik, ki je na tem računalniku?

AlienRR ::

Si že sam sebi odgovoril. :)

ki beleži in arhivira vse kar uporabnik počne

Se pravi stvari ki jih boš vtipkal bo zabeležil...
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

kloko ::

Pametni ljudje na računalnike, na katerih imajo spletno bančništvo, ne nalagajo problematičnih zadev (virusi, cracki, keyloggerji, ...)

L.p., Kloko

Unknown_001 ::

Tudi če ti dobi geslo od Klika ti ne more not pridt, ker imaš na disku Certifikat, ki ga ne moreš kopirat in ga lahko le prestavljaš pa še prestavljanje je z gesli zaščiteno, tak da naj te ne skrbi. Bol se sekiraj za E-Mail ki je marsikomu bolj zanimiv.

Fora certifikata, ti lahko do računa dostopaš le z računalnika, ki ima certifikat, zato ti samo geslo ne pomaga čist nič in si lahk sam še rit z njim obrišeš, če nimaš Certifikata na disku računalnika s katerega dostopaš.

Lp!

Matija82 ::

Pri Kliku moraš za prenose denarja vpisat še dodatno one-time geslo torej keylogger ne bi pomagal.

Unknown_001 ::

Čudno mi je, kako to, da človk ne ve za Certifikat, ki ga je banka zrihtala na disk (v mojem primeru en strokovnjak z banke).

black ice ::

Matija82 je izjavil:

Pri Kliku moraš za prenose denarja vpisat še dodatno one-time geslo torej keylogger ne bi pomagal.

Ni one time gesla. Vsaj pri navadnem Kliku ne. Geslo je isto, ob prenosu je zahtevan vnos dveh "naključno" izbranih znakov iz celotnega gesla.

Matija82 ::

black ice je izjavil:

Matija82 je izjavil:

Pri Kliku moraš za prenose denarja vpisat še dodatno one-time geslo torej keylogger ne bi pomagal.

Ni one time gesla. Vsaj pri navadnem Kliku ne. Geslo je isto, ob prenosu je zahtevan vnos dveh "naključno" izbranih znakov iz celotnega gesla.


Nisem napisal preveč jasno, mea culpa.

Imaš geslo za vstop (določeno s strani uporabnika) ter geslo (določeno s strani NLB-ja) iz katerih izbiraš znake.

Keylogger bi moral imeti še screen-capture, da bi ti preko dolgotrajnešega spremljanja lahko ugotovil sestavo drugega gesla (ker se zahteve za znake vsakič menja).

Yacked2 ::

Kaj pa če namesto keyloggerja dobiš trojanca ? pa potem preko tvojega računalika poteka prijava v nlb klik, kao da gre preko proxyija
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

bluefish ::

V vsakem primeru brez dodatnega gesla tretja oseba transakcij ne more izvršiti.

zajovic ::

Torej ni neke večje nevarnosti, da bi mi kdo "ukradel" certifikat ali vdrl v Klik...Hvala fantje!

Unknown_001 ::

Vseen se raj ne igraj s takim programjem, če nisi siguren v varnost.

Lp!

black ice ::

zajovic je izjavil:

Torej ni neke večje nevarnosti, da bi mi kdo "ukradel" certifikat ali vdrl v Klik...Hvala fantje!

Čez en teden nova epizoda spletne serije ST - "Ukradli so mi nxyz €, kaj storiti?" >:D

Šalo na stran, s takimi zadevami se ni za igrati na sistemu na katerem imaš pomembne podatke.
Še tole za konec: keylogger lahko dobiš popolnoma brezplačno, nihče ti ga ne bo zaračunal. Vsaj takoj ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141923 (5630) Machete
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814666 (5241) branc
»

Spletno bančništvo in varčevalni računi.

Oddelek: Omrežja in internet
173412 (2962) branc
»

Sum vdora v LastPass povzročil množično menjavo gesel

Oddelek: Novice / Varnost
3013819 (12718) poweroff
»

Klik.nlb shekan? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
8813172 (9846) Cokolesnik

Več podobnih tem