» »

Težave s telefonom Xperia Go

Težave s telefonom Xperia Go

1
2
3 4

ttommy ::

Ima kdo JB na Xperii GO? Dela OK?
Gamer

ttommy ::

No včeraj sem kliknil na posodobitev, vse dela OK, razen GPS mi ne najde satelitov. Je imel kdo podoben problem in kako ga je rešil?
Gamer

r3dkv1c4 ::

ttommy je izjavil:

Ima kdo JB na Xperii GO? Dela OK?

sam ga imam in dela perfektno

r3dkv1c4 ::

ttommy je izjavil:

No včeraj sem kliknil na posodobitev, vse dela OK, razen GPS mi ne najde satelitov. Je imel kdo podoben problem in kako ga je rešil?

mogoče za kanček več časa porabi za določitev lokacije....drugače pa moraš biti na odprtem prostoru....najboljše da si zunaj in ti bo našlo lokacijo brez problemov.
Se mi zdi da na splošno sony telefoni potrebujejo malo več časa za najdbo satelitov.

Thunder wave ::

Telefoni tudi splošno porabijo nekoliko več časa, da najdejo satelite, še posebej ko že dolgo niso bili povezani (torej tudi po nadgradnji sistema). Meni je nazadnje iskalo približno 3 minute (prvič), zdaj pa jih najde v max. 10 sekundah (na odprtem seveda).

ttommy ::

Sem ga kupil v četrtek in je imel GB gor. Sem ga najbrž posral, da še nisem naložil prej GPS aplikacije gor, ampak sem ga kar posodobil na JB. Danes smo hodili 6 ur in sem imel 6 ur prižgan GPS in športno aplikacijo, pa se mi je samo za 3.61km vklopil GPS.
Bom poskusil iti nazaj na GB, če ne bom našel kakšne rešitve.
Gamer

ttommy ::

Ali mi lahko kdo potrdi, če lahko naredim kot je napisano na tej strani?

http://abukeduak.blogspot.com/2013/04/d...
Gamer

Siddh ::

rajši posodobi na Jelly Bean (4.1.2) preko Sonyjevega PC companion, neboš tvegal izgube garancije, telefon pa bo delal isto dobro kot na GB

vsekakor pa najbolj treba pazit kakšne aplikacije se nalagajo na telefon, sploh kakšni applockerji in podobno se integrirajo v sistem, delujejo ves čas in lahko močno vplivajo na delovanje sistema.


ttommy ::

Če mi pa na Jelly Bean ne dela GPS.
Gamer

klinker ::

Nesi na servis pa je, sej je nov fon jebemu.

ttommy ::

Zgleda da bom res moral. Pregledal sem že nešteto forumov, pa vsi jokajo o nedelujočem GPS po posodobitvi na Jelly Bean verzijo. Mater me pizdi, da nisem prej vse to prebral. A če sam naložim Ginger Bread verzijo izgubim garancijo?
Gamer

HighBane ::

Kaj ti sploh ne dela ali nezanesljivo?
Jaz sem nagradil prek sony companiona na JB 4.1.2. Če sem probal razne navigacije uporabljat, mi je iskalo in iskalo. Z appom "GPS Test" mi je takoj našlo satelite. Po dveh dnevih "zbadanja" z raznimi navigacijami mi dela. Pozno zvečer sem še ven, sprobat in me je delalo. Samo še nisem imel priložnosti testirat na poti.

klinker ::

ttommy je izjavil:

Zgleda da bom res moral. Pregledal sem že nešteto forumov, pa vsi jokajo o nedelujočem GPS po posodobitvi na Jelly Bean verzijo. Mater me pizdi, da nisem prej vse to prebral. A če sam naložim Ginger Bread verzijo izgubim garancijo?


Mogu bi dobit original rom od svojega operaterja. Nisem pa 100% v to.

Poskusi s tem kar je opisano v 9. postu... http://talk.sonymobile.com/thread/12761...

r3dkv1c4 ::

ttommy je izjavil:

Če mi pa na Jelly Bean ne dela GPS.

poizkusi runkeeper pa povej če ti dela
od vseh aplikacij je na mojem go najboljši

sem poizkusil sports tracker in strava pa se je najboljše obnašal runkeeper, nikoli ni zatajil gps

r3dkv1c4 ::

ttommy je izjavil:

Sem ga kupil v četrtek in je imel GB gor. Sem ga najbrž posral, da še nisem naložil prej GPS aplikacije gor, ampak sem ga kar posodobil na JB. Danes smo hodili 6 ur in sem imel 6 ur prižgan GPS in športno aplikacijo, pa se mi je samo za 3.61km vklopil GPS.
Bom poskusil iti nazaj na GB, če ne bom našel kakšne rešitve.

ko sem sam kupil experio go sem naredil popolnoma isto kot ti in potem naložil vse potrebne aplikacije in zadeva špila bp...malo počakaj ko išče satelite(pojdi ven na prosto)....in daj mu čas da najde.
Nekdo je napisal, da mu je 1. po posodobitvi iskalo satelite približno 3 min. in se mi zdi, da je bilo ravno tako pri meni.Sem že skoraj obupal in potem pa , glej ga zlomka, sateliti so se našli.

HighBane je izjavil:

Kaj ti sploh ne dela ali nezanesljivo?
Jaz sem nagradil prek sony companiona na JB 4.1.2. Če sem probal razne navigacije uporabljat, mi je iskalo in iskalo. Z appom "GPS Test" mi je takoj našlo satelite. Po dveh dnevih "zbadanja" z raznimi navigacijami mi dela. Pozno zvečer sem še ven, sprobat in me je delalo. Samo še nisem imel priložnosti testirat na poti.

a mi lahko prosim napišeš postopek kako ti iščeš lokacijo, preko česa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

ttommy ::

Bom še poskusil, telefon se mi zdi res super (prej sem imel Live with walkman), ampak zaradi problemov z GPS bi ga najraje zabrisal na tla... Sam uporabljam Endomondo Pro in mi ne najde satelitov. Sem tudi že poslal mail na Top Time, kaj naj naredim.
Zadnič sem šel na prijateljev pogreb peš, pa sem si vklopil aplikacijo, da bi beležila moje zadnje spremstvo staremu prijatelju, pa ko sem zaključil, sem videl, da je štelo samo čas in nič drugega.
Samo razočaranje glede Jelly Bean na Sony Xperia GO.
Če bi vedel, da se garancija ne izniči, bi ga sam downgradal na Ginger Bread...
Gamer

klinker ::

Poskusi si tu kaj pomagat... http://xperiafirmware.com/

Samsung ima podoben page samfirmware.com kjer se dobijo romi za razne ponudnike po svetu, tudi mobitel in simobil.

ttommy ::

Sem pisal na uraden servis in preden ne dobim odgovora, se ne bom igral s kakšnim firmware-om. Bi pa naredil takoj, če bi bil siguren, da se ne izniči garancija.... Hvala za odgovore.
Gamer

klinker ::

Ja sej ce nalozis uradni firmware od svojega ponudnika garancije 100% ne iznicis, brez skrbi ;)
Sej verjetno tudi od kakega drugega ne, vendar za to nisem siguren, definitvno pa jo iznicis z rootanjem in custom romi, s katerimi v nekaterih primerih lahko tudi fon "ubijes".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ttommy ::

Ta, ko si ti objavil je uraden?
Gamer

klinker ::

Sej nisem roma objavu ampak pejg ki zgleda kot samfirmware, kateri je za samsunge in na katerem se da dobit uraden rom za samsunge tudi od simobila in mobitela.
Pac sonyjev ne poznam, zato nimam kaj trdit. Registriraj se in razisci pejg, pa bos vidu kaj je in kaj ni. Gor mas vse, od romov, do programov za flesat, navodila, itd ;)

ttommy ::

Pray for flashing....
Gamer

ttommy ::

Klinker- najlepša ti hvala za objavljen link. Tega pa res nisem našel. Sem downgradal na Ginger Bread in telefon je OK. Satelite mi je GPS test sicer iskal, ampak uporabil jih ni- bom še jutri poskušal. Našel mi je do 10 satelitov, ampak uporabil ni nobenega.
Gamer

klinker ::

No problem ;)

ttommy ::

Tudi na Ginger bread mi noče uporabljat satelitov. Kupil sem tudi GPS doctor, ta mi je sicer zrihtal, da je telefon videl 10 satelitov, uporabil pa tudi po pol ure ni nobenega. Zdaj ga bom upgradal na Jelly Bean, potem še enkrat poskusim porihtat satelite, če ne pač gre jutri na servis.
Gamer

klinker ::

Cudno to. Pa to delas zunaj? Sicer meni na N4 najde bp tudi v hisi vse, mi pa S1 recimo v hisi ni hotu medtem ko zunaj ni blo problemov.
Pa pred updateom si tudi poskusu gps...je delal?
Sicer pa sem med iskanjem linkov zate vidu da ima dosti folka probleme z gps-om na vseh xperiah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

ttommy ::

Od zunaj sem ga imel- na prostem, pa se ni zaklenil na satelite v roku 3 ur. Kupil sem celo aplikacijo GPS Doctor, pa ne pomaga. Ni delal ne na Ginger Bread, ne na Jelly Bean. Na Ice Cream Sandwich ga pa nisem nalagal, ker ni bil tovarniško na njem. Prešnji telefon (Live with walkman) je satelite zaznal v parih sekundah. Jutri gre na servis. Poročam kako bo, ko ga bom dobil nazaj.
Gamer

ttommy ::

Pozdravljeni, telefon imam na servisu, zanima me pa, katero folijo za ekran se najbolj splača kupiti? Sicer znam paziti (Live with walkman sem imel eno leto in je na njem samo ena majhna praskica), ampak zaščita nikoli ni odveč. Pa kateri etui?
Gamer

ttommy ::

Eno vprašanje glede servisnega časa:
Telefon sem dobil s popravila 27.8.2013 (ob prevzemu na Simobilovem centru mi ni bilo treba nič podpisati) in ko sem ga doma vklopil ter vse nastavil, sem ugotovil, da mi notranji zvočnik (slušalka) ne dela. V istem dnevu (2 uri od prevzema) sem ga nesel nazaj na Simobilov center, da ga pošljejo na servis.
Zanima me pa, ali se čas popravila prekine in začne šteti na novo, ali se šteje čas od 23.7.2013, ko sem ga dal prvič na popravilo?
To bi pomenilo, da je zdaj že 44-i dan na servisu. Po 45- ih dneh moram dobiti novega? Ali kako je s temi servisnimi časi?
Gamer

dusan2 ::

Pozdravljeni!
Vidim, da nisem edini ki imam težave s tem telefonom. Kupil sem ga novembra 2012 v mobitelovem paketu 2013. bil sem zelo navdušen kaj vse omogoča pametni telefon, vendar sem bil dokaj hitro tudi razočaran ko je baterija zdržala dober dan, kar se mi je zdelo nemogoče. Pojavljati so se začele prekinitve zvez, odmev mojega glasu med govorom in nedelovanje mobilne TV. Sprva sem te težave pripisoval svoji nevednosti, zato sem kar solidno naštudiral navodila in razne aplikacije. Ker se težave niso nehale sem ga odnesel čez kakšna dva meseca na servis, kjer so ga sprejeli brez problema in mi pojasnili, da pač baterija ne zdrži dolgo, da pa ga bodo pregledali. Telefon sem dobil nazaj, s tem, da so ga testirali, ugotovili, da deluje brezhibno in posodobili programsko opremo. Težave se niso nehale, predvsem glede nedelovanja mobilne TV zato sem šel na Mobitelov center kjer so ga zopet poslali na servis in dobim nazaj, da je BP. Težave z mobilno TV in prej opisane so se nadaljevale. Zato sem vsak teden sporočal na Mobitel reklamacije in končno so po pol leta na Mobitelu ugotovili težave pri Mobilni TV. Ker imam 24 urno brezplačno mobilno TV je potrebno na vsakih 24 ur ozirom ob ponovnem vklopu potrditi brezplačno TV. Pri tem pa pride do zamika od 0,5 do 1 ure. Kar pomeni, da ta čas ne moreš uporabljati mobilne TV. Odgovor je bil, da pač njihova programska oprema tega trenutno ne omogoča in da je v kratkem času nimajo namena nadgrajevati. Kljub temu, da sem poskušal priti v stik s kom odgovornim, da bi se glede tega pogovorili oziroma na prijateljski način rešili težave, tega ni bilo mogoče dobiti. Preostala mi je pritožba na APEK, kjer so potem priznali napako in mi dali dobropis za naročnino v znesku malo manj kot 30 EUR (polovica zneska za mobilno TV za dve leti po njihovem ceniku). Ok prva težave je rešena.

Občasne prekinitve klicev so se ndaljevale, odmev glasu še vedno občasno in seveda ugotovim, da mi ne delujejo MMS-i. Sporočam reklamacije in glede prekinitve klicev mi na mobitelu odgovorijo, da je za prekinitev klica vedno prišla zahteva iz mojega telefona. Ker ob pogovorih dobro pazim, da imam slušalko pri ušesih se s tem nisem mogel strinjati zato telefon ponovno na servis,kjer ga spet posodobijo in ugotovijo, da deluje OK. Še vedno se nadaljujejo težave z MMS in jim sporočam reklamacije, oni meni pošiljajo SMS za nastavitve, ročno napravimo nastavitve in kakšen MMS pošlje, večinoma pa ne. Telefon zopet na servis, kjer ga pregledajo, baje pošljejo tudi v tovarno in je BP, seveda ga spet posodobijo. Še pred tem me poskušajo prepričati, da z njim ne znam ravnati, da izklapljam internetno povezavo, da ne znam nastaviti MMS itd. Kaj naj rečem, imel sem že občutek, da me imajo za "bedaka". Iz mobitela mi potem sporočijo, da so ugotovili, da imam težave z MMS, ker očitno v ozadju telefona poteka prenos podatkov, njihovo omrežje pa dveh povezav ne dopušča in naj pred pošiljanjem MMS-a izklopim in ponovno vklopim telefon. Seveda za vsak MMs bom vklapljal in izklapljal telefon, pa še kaj. Grem spet na servis, kjer mi rečejo, imam nekaj izklopljeno in da mi jih zato ne pošilja. Na proti argument, zakaj potem 1 MMS od petih pošlje, je bila tišina oziroma "ne vem". Ok sem sem se skregal in šel. Zdaj ugotovim, da mi v 4 urah baterija pade za 20% (v tem času dva klica manj kot minuto) in grem na servis. Seveda me poskušajo odpraviti, da je to normalno pri pametnih telefonih in naj se s tem sprijaznim. Glede MMS-ov pa me spet pokušajo odpraviti, da telefon dela normalno kar so že predhodno stestirali v tovarni. Končno dobim tehnika, ki dejansko ugotovi, da ne pošilja MMS-ov in da res v ozadju poteka prenos podatkov. Tudi ta me poskuša odpraviti, vendar mi ne zna povedati kakšen prenos podatkov poteka in kako naj to izklopim. Telefon ponovno vzamejo na servis in nič ne kaže da bo kaj rešeno saj mi je že nakazal, da težave lahko povzročajo aplikacije, ki jih naloži mobitel (integral, mobilna TV...).

Kaj naj rečem, od tega telefona se mi bo še zmešalo in očitno bom moral kar sam kupiti novi telefon in zamenjati operaterja. Vendar se kar tako ne bom dal, bo pred tem še kdo prekleto moral seči v žep, da se me bodo znebili.

Pa še to, opazil sem, da je včasih telefon začel zvoniti z zamudo, prav tako pa je vzpostavil povezavo z zamudo.

Bil sem kar dolg o mojih težavah, ki še niso rešene. Upam pa da vam bo moja izkušnja pomagala pri odločitvi nakupa telefona in izbiri operaterja.

lp

Pritor13 ::

Pozdravljeni!

Tudi jaz lahko potrdim zakasnitev zvonenja pri prejetih klicih in vzpostavljanju povezave. Nedolgo pa se mi pri prejetih klicih pojavlja tudi hreščanje, ko imam telefon nastavljen na vibriranje.

Naj omenim, da sem telefon imel že 2-krat na popravilu glede GPS-a, nazadnje so mi zamenjali celo matično ploščo (če je to res), ampak GPS mi še vedno NE deluje. Poleg tega, da se pojavljajo tudi prej omenjene težave.

Ne vem, če so na tem servisu res tako nesposobni ali pa je enostavno telefon polomija ...

Upam, da se vsem, ki imamo težave s telefonom, razreši vse dobro!


Dušan2, vprašal bi te le, če ti deluje GPS ali tudi tebi sluačjno ne dela?

SLO_Matej ::

dusan2, prihodnjič hudo dobro premisli, če boš spet vzel telefon z Androidom. Tako pač je na Androidu - dela ne dela, kaj češ.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Apofis ()

Apofis ::

SLO_Matej je izjavil:

dusan2, prihodnjič hudo dobro premisli, če boš spet vzel telefon z Androidom. Tako pač je na Androidu - dela ne dela, kaj češ.

Ne seri!

r3dkv1c4 ::

Pritor13 je izjavil:

Pozdravljeni!

Tudi jaz lahko potrdim zakasnitev zvonenja pri prejetih klicih in vzpostavljanju povezave. Nedolgo pa se mi pri prejetih klicih pojavlja tudi hreščanje, ko imam telefon nastavljen na vibriranje.

Naj omenim, da sem telefon imel že 2-krat na popravilu glede GPS-a, nazadnje so mi zamenjali celo matično ploščo (če je to res), ampak GPS mi še vedno NE deluje. Poleg tega, da se pojavljajo tudi prej omenjene težave.

Ne vem, če so na tem servisu res tako nesposobni ali pa je enostavno telefon polomija ...

Upam, da se vsem, ki imamo težave s telefonom, razreši vse dobro!


Dušan2, vprašal bi te le, če ti deluje GPS ali tudi tebi sluačjno ne dela?

meni dela vse ko šus...v veliki meri so problemi zaradi nevednosti uporabnikov...v več kot 90% primerih se izkaže tako!!!

polde66 ::

Oj,
hčeri se je isto pojavljal problem s MMS-si. se pač niso pošiljali niti prejemali.. Z aplikacijo Viber so se pa sploh pojavljale težave z dvojnim zvonjenjem, prekinjanjem, med pogovorom ji je še vedno zvonilo.. Nisem testiral če je za to kriva aplikacija ali to dela tudi ko jo ni instalirane. Pojavljati se je pa intenzivno začel problem z ugašanjem telefona. Najprej je ugasnil pri 20% nato pa kmalu že pri 50% napolnjenosti baterije. Telefon se trenutno nahaja na servisu.
polde

Siddh ::

Meni MMSi delujejo. Imam pa podatke v ozadju izklopljene, ko pa dobim MMS mi javi, da imam sporočilo, vendar se ni preneslo. Vklopim podatkovno povezavo, prenesem MMS in ugasnem podatkovno povezavo. Povezavo ugašam zaradi aplikacij, ki hitro nabijejo račun.

Sem imel nekaj težav z sporočili na android 4.0.2. Po posodobitvi na 4.1.2 nimam več nobenih problemov.
Torej vsi ki imate težave priporočam factory reset in pa update preko sony pc companiona. Če pa je že aparat na najnovejši verziji pa se preko pc companiona naredi reapir.


r3dkv1c4 ::

Siddh je izjavil:

Meni MMSi delujejo. Imam pa podatke v ozadju izklopljene, ko pa dobim MMS mi javi, da imam sporočilo, vendar se ni preneslo. Vklopim podatkovno povezavo, prenesem MMS in ugasnem podatkovno povezavo. Povezavo ugašam zaradi aplikacij, ki hitro nabijejo račun.

Sem imel nekaj težav z sporočili na android 4.0.2. Po posodobitvi na 4.1.2 nimam več nobenih problemov.
Torej vsi ki imate težave priporočam factory reset in pa update preko sony pc companiona. Če pa je že aparat na najnovejši verziji pa se preko pc companiona naredi reapir.

Točno to, sam počnem popolnoma enako in do danes ni težav.
Imam nastavljeno da je update mogoč samo preko wi-fi povezave, kar pomeni, da tudi, če imam vklopljene podatke , ni bojazni za nabijanje računa.

ttommy ::

Siddh je izjavil:

Meni MMSi delujejo. Imam pa podatke v ozadju izklopljene, ko pa dobim MMS mi javi, da imam sporočilo, vendar se ni preneslo. Vklopim podatkovno povezavo, prenesem MMS in ugasnem podatkovno povezavo. Povezavo ugašam zaradi aplikacij, ki hitro nabijejo račun.

Sem imel nekaj težav z sporočili na android 4.0.2. Po posodobitvi na 4.1.2 nimam več nobenih problemov.
Torej vsi ki imate težave priporočam factory reset in pa update preko sony pc companiona. Če pa je že aparat na najnovejši verziji pa se preko pc companiona naredi reapir.


Katere aplikacije ti pa nabijajo račun? Se pa ja lepo nastavi, da se posodablja samo ob WI-FI povezavi in še to s predhodnim obvestilom. Koliko aplikacij pa imate nameščenih na telefonu? Jaz imam Endomondo, File Manager, Vreme SLO, iGO, Shazam, Novice 24ur, GPS Test, Smart Tools in Razglednica, pa mi Live With Walkman deluje OK. Na Xperio GO pa čakam, da mi pošljejo novo, ker mi GPS niso uspeli popravit, oziroma napake niso našli. Meni MMS tudi ne pošilja in sprejema, če ni podatkovne povezave. Jo pa imam čez cel dan vklopljeno.
Gamer

Siddh ::

Vem, da se nastavi, da se posodablja samo na wifi omreju, ampak raje za ziher vseeno izklopim podatkovno povezavo.


r3dkv1c4 ::

ttommy>Katere aplikacije ti pa nabijajo račun?

vsak update je prenos podatkov in če je le-teh veliko je temu primeren tudi račun.

Če se pa to recimo dogaja v tujini, je pa tega še več.

ttommy ::

V tujini se ne more, razen, če imaš vklopljen data roaming. Nevešči uporabniki pa res lahko dobivajo astronomske račune.
Gamer

matobeli ::

Čeprav mi je telefon všeč ima tudi moj kar nekaj napak ki se počasi stopnujejo. Zgleda ga bo treba po letu dni uporabe malo "formatirat". Glede na vse težave ki jih imate si sploh ne upam pomislit na flashanje zaradi prekinitve garancije

Težave:
-polomil se mi je zatiček za trak
-po pol leta mi je odpadel pokrovček za USB (nov stane dobrih 10€)
-ne poslušam glasbe preko slušalk, ampak, zadnjič sem imel praktično prvič od nakupa kakšno uro notri priklopljen en FM oddajnik za v avto. lepilo ki drži vez med pokrovom za slušalke in ohišjem se je že začelo lepiti stran.
-občasno se pokrovčka za slušalke in USB ne da potisniti na svoje mesto, oziroma kar "spolzi" ven, takrat ne dihta.
-ne zmore predvajati lastnega videa (ni važno kje je shranjen)
-včasih potrebuje ogromno časa da se poveže na GPS. (včasih pa dela tudi v zaprtem prostoru...)
-slabo osvežuje uro, včasih čakam tudi do 10sec da se osveži
-vedno bolj počasi se odziva

Mi pa baterija z Stamina in samo z 2G drži kar zgledno dolgo. Če se potrudim in ne klepetam veliko tudi do 4 dni.

Če bi Sony vsaj software zrihtal tako kot se zagre...

Apofis ::

matobeli je izjavil:

Čeprav mi je telefon všeč ima tudi moj kar nekaj napak ki se počasi stopnujejo. Zgleda ga bo treba po letu dni uporabe malo "formatirat". Glede na vse težave ki jih imate si sploh ne upam pomislit na flashanje zaradi prekinitve garancije

Težave:
-polomil se mi je zatiček za trak
-po pol leta mi je odpadel pokrovček za USB (nov stane dobrih 10€)
-ne poslušam glasbe preko slušalk, ampak, zadnjič sem imel praktično prvič od nakupa kakšno uro notri priklopljen en FM oddajnik za v avto. lepilo ki drži vez med pokrovom za slušalke in ohišjem se je že začelo lepiti stran.
-občasno se pokrovčka za slušalke in USB ne da potisniti na svoje mesto, oziroma kar "spolzi" ven, takrat ne dihta.
-ne zmore predvajati lastnega videa (ni važno kje je shranjen)
-včasih potrebuje ogromno časa da se poveže na GPS. (včasih pa dela tudi v zaprtem prostoru...)
-slabo osvežuje uro, včasih čakam tudi do 10sec da se osveži
-vedno bolj počasi se odziva

Mi pa baterija z Stamina in samo z 2G drži kar zgledno dolgo. Če se potrudim in ne klepetam veliko tudi do 4 dni.

Če bi Sony vsaj software zrihtal tako kot se zagre...

Čak mal, dejansko ti telefon razpada...kva delaŠ z njem...jst vse pokrovčke vsaj enkrat na dan odpiram/zapiram pa mi po letu vse Še dela k prvi dan...svaŠta

Siddh ::

med pokrovom za slušalke in ohišjem ni lepila, ravnokar preveril pri mojem, samo zataknjen je.
Večina tvojih problemov je bolj posledica slabe uporabe. Jaz imam telefon že eno leto, vsak dan uporabljam USB in slušalke, pa se še kar vse drži tako kot treba.


Okapi ::

Evo, jaz tudi skoraj vsak dan polnim, in precej poslušam na slušalke, in sta oba pokrovčka po dobrem letu še vedno cela in delujoča (sem pa že ob nakupu slutil, da bi utegnila biti šibka točka).

Me pa zanima, ali sploh obstaja kakšna pametna alternativa - da je telefon majhen in vodotesen. Telefoni, ki so skoraj tablice, me ne zanimajo.

O.

Siddh ::

Samsung ima Xcover ali nekaj takega, 4" ekran, dual core, če imam prav.


dusan2 ::

Pozdravljeni!
Glede GPS-a pa moram reči, da sem tudi v zadnjem času opazil, da mi večkrat ni znal določiti lokacije. Očitno so res hudi problemi s tem telefonom, še bolj pa s servisom, ki ne zna odpraviti napak.

res bom hudo premislil, če bom vzel tak telefon, mi je pa zdaj jasno, zakaj so dali tak telefon v to akcijo 2013. Mal dnarja mal muzike.

Redkvica79, se s tabo strinjam, da je velikokrat kriva nevednost, zato pa nisem letel takoj na servis. Če mi na servisu ne ve povedati zakaj ne pošlje MMS in tudi serviserju tega ne uspe, potem ne moremo govoriti o nevednosti. Prav tako ne ve povedati kakšen prenos podatkov poteka v ozadju.

Aplikacije ima naložene samo tiste, ki so že bile na telefonu. Očitno imamo iste težave, tam na servisu pa se očitno pol delajo neumne, kot da sem edini s tem problemom, da ne pošilja MMS, itd.

Tista poraba baterije se je dogajala ob vklopu Stamine, tolk v vednost.

Očitno bomo morali močno pritisnit na ta servis, da bodo začeli reševati reklamacije tako kot se to gre. V glavnem nikoli več Sonija, pa verjetno tudi ne androida.

LP

Okapi
alternativa je novi samsung xcover

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dusan2 ()

Okapi ::

mi je pa zdaj jasno, zakaj so dali tak telefon v to akcijo 2013. Mal dnarja mal muzike.
V bistvu so ga podarili.;) Ko sem ga jaz lani vzel, je bil 7 evrov na mesec za dve leti. Ampak si zraven dobil še mobilno TV in Integral (brezplačen prenos e-pošte), kar je več kot 7 evrov na mesec, če vzameš posebej.

O.

matobeli ::

pokrovček za slušalke je na eni strani zataknjen pod/v ohišje, na drugi strani pa je ta polprozorni pašček prilepljen na črn plastičen pokrovček. Tam sem opazil da se je stvar malo odlepila.

Je pa res da sem že v začetku kupil telefon za namen kot je bil oglaševan, "za aktivne ljudi". Kar pomeni da vidi precej narave (vojaške simulacije), kjer je stalno uporabljan kot blue force tracking naprava in delno kot komunikacija, če je suho vreme ga tudi polnem med dejavnostmi kar pomeni da je USB pokrovček odprt z vtaknjenim microUSB kablom, takrat se rad kam podrgne recimo ko gre iz žepka ven in noter. Če to narediš nekajkrat v uri se sčasoma začne poznati.
Nisem pa mislil da mi po odpadel že po pol leta.

Zatiček za trakec je pa precej švoh in slabo dizajniran, zelo malo "mesa" ima. Krivda je seveda moja ker mi trakec služi tudi kot varovalka da ga ne izgubim in za lažji dostop iz žepa kavbojk :|

Kljub mojemu zlorabljanju pa je čisto zakon napravica, preživel je precej grob polet iz avta na asfalt ko sem ga pozabil na srehi. Nekaj prask na ohišju, nič groznega, ugasnil se ni.

Če bo elektornika in softwar preživel, bom čez čas od koga tukaj nabavil "kot nov, samo ne-delujoč" in menjal ohišje:))

Vajenc ::

Okapi je izjavil:

Me pa zanima, ali sploh obstaja kakšna pametna alternativa - da je telefon majhen in vodotesen. Telefoni, ki so skoraj tablice, me ne zanimajo.
O.

Januarja 2014 pride Sony Xperia Z1S.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS ne zazna položaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6014101 (10768) miha1135899
»

Ali lahko reklamiram telefon, če ne izpolnjuje pričakovanj?

Oddelek: Mobilne tehnologije
193044 (2012) ttommy
»

Sony Xperia go android downgrade na 2.3.7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5210304 (7398) Apofis
»

Kateri telefon si trenutno lastite (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
827250 (5695) lvlOne
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx

Več podobnih tem