» »

časi dostave dostavnih servisev ?

časi dostave dostavnih servisev ?

#000000 ::

Imam zelo neprijetno izkušnjo z dostavo prko GLS tako da me zanimajo še izkušnje drugih, pač da se naslednjič odločim za hitrejšo storitev, ker tole je poraz.

Gre za pošiljko iz UK ampak po neki čudni logiki je pristala v Barceloni :)) ampak to sedaj ni problem in bo rešen z UK sellerjem naknadno.

Problem je ker je bil za prevoz iz Španije izbran GLS in euro buissnes parcel z rokom dostave 72-96 ur do Ljubljane, paket oddan 25.4 prvi vpis v sistem 25.4 nakar je sledilo tole paket je 3 tičal v barceloni, se 29.4 pojavil v nemčiji, ter 30.4 v avstriji, po vsej logiki bi naj bil danes dostavljen, ampak ne, baje bo "če" dostavljen šele 6.5.13 ali morda kak dan kasneje.

Zdej pa bi prosil kak nasvet kaj lahko naredim, ne glede hitrejše dostave ker drugaga kot da čakam mi ne preostane, ampak kaj lahko naredim z stroški dostave, ker očitno bodo rok dostave od predvidenih 4 dni presegli za 7-8 dni. Bi se lahko kam pritožil ipd.

Gladi ::



Tko nekak bo imela tvoja pritožba efekt. Pač, zajebali so in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

#000000 ::

Ja sicer sem enakega mnenje, ampak mogoče pa le obstaja kaka šansa, ne gre za denar, ali čas, gre za princip, ker z nekaj % nižjo ceno zavajajo stranke, a v bistvu niti do gležnja ne sežejo ne tako zelo dražjim servisom. V bistvu grem stavit da GLS v Nemčiji, Avstriji, NL, ipd. deluje super, problem zna biti v državak kot je Španija, Portugalska, Slovenija in ostale ki si v krizi, pač špara se na vseh področjih in to se pozna. Sem pa poslal mail na sedež GLS ampak mislim da mi ne bodo nikoli niti odgovorili :)

_Denny_ ::

Podoben problem z GLS, le, da mi paket že od 30.4. leži v nemškem skladišču:


Najboljše izkušnje sem do zdaj imel z UPS (paket z Nemčije max. 3 dni) in DHL (paket s Hong Konga 4 dni). Pri vsakem sem imel okoli 20€ poštnine.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

zuz3k ::

jaz sicer nimam izkušenj z GLS v tujini, ampak pri nas dobim paket hitro in sem
trenutno zelo zadovoljen (precej bolj kot z počasno in drago pošto Slovenije)
Life is a psychological game.

driver_x ::

Največja katastrofa je TNT. Jaz sploh ne naročam več iz trgovin, ki ga uporabljajo.

#000000 ::

_Denny_ je izjavil:

Podoben problem z GLS, le, da mi paket že od 30.4. leži v nemškem skladišču:


Najboljše izkušnje sem do zdaj imel z UPS (paket z Nemčije max. 3 dni) in DHL (paket s Hong Konga 4 dni). Pri vsakem sem imel okoli 20€ poštnine.


No zdej te čaka še da pride Ansfelden Avstrija pol pa še k nam, se pravi te čaka še en dan Avstrije.

Ja zgleda imajo probleme ker delajo od PON-PET od 7:30 do 17 ure a gredo se globalni dostavni servis oz. naši so samo predstavniki te firme.

gendale ::

iz uk v slo

airmail - okol 5 dni (ne štejejo deala prosti dni, ne šteje tist dan ko je pošiljatelj poslal

international signed for tud kao 5 dni, v praksi mal hitreje od airmaila, ne dostavlja pošta slovenije ampak neka kurirska služva, se ne spomnim kjera

ups express - 1 dan, ampak plačaš enih 20 funtov za manjše stvari + maš tracking ki dejansko dela
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_Denny_ ::

#000000 je izjavil:

_Denny_ je izjavil:

Podoben problem z GLS, le, da mi paket že od 30.4. leži v nemškem skladišču:


Najboljše izkušnje sem do zdaj imel z UPS (paket z Nemčije max. 3 dni) in DHL (paket s Hong Konga 4 dni). Pri vsakem sem imel okoli 20€ poštnine.


No zdej te čaka še da pride Ansfelden Avstrija pol pa še k nam, se pravi te čaka še en dan Avstrije.

Ja zgleda imajo probleme ker delajo od PON-PET od 7:30 do 17 ure a gredo se globalni dostavni servis oz. naši so samo predstavniki te firme.


Evo ga, je že 6.5. in ima paket še vedno isti status. Na nemški hotline ne morem poklicati (plačljiva številka), na email pa noben ne odgovarja...sem že prav živčen, ker za vsaki dan čakanja zgubim vsaj 10€ bitcoin profita (12.4. do 30.4. čakanje na restock, od 30.4. zaradi j*benega GLS-a...200€ izgube lol).
Bom še probal kontaktirati Caseking, če bodo oni lahko kaj zrihtali. Šola za drugič - nikoli več ne bom kupoval na straneh, ki imajo GLS dostavo...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Šimpanz ::

Kadarkoli sem pošiljal iz slo v UK z GLS je bila skoraj vedno pizdrija (vedno v UK). Z pošiljanjem drugod po evropi (Nizozemska, Nemčija, Avstrija itd.), teh problemov ni bilo.

#000000 ::

No hvala bogu sem ga danes dobil :) srečno tudi tebi Denny.

Aja Šimpanz GLS je mislm da Nizozemska firma, tako da če doma in v bližini niso efektivni je pa že skoz na isti stopnji kot pošta Slovenije (pošiljke v tujino) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

_Denny_ ::

iz Casekinga sem dobil odgovor, da je toliko dni čisto normalno, potem pa sem še vprašal enega nemškega kolega, če jih lahko skrega v mojem imenu...pa se je pošiljka čez 3 ure čudežno pojavila v Sloveniji in jo baje danes dobim lol



Za dolge dostavne roke so krivi baje kratki delovni čas, ne-delovni vikendi + pošiljka ni šla 2.5. naprej, ker smo mi imeli praznik (wtf?)...nikoli več.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

LuGi ::

Sledenje DHL Express pošiljk

Sobota, Maj 04, 2013
1 DHL prevzel pošiljko HONG KONG - HONG KONG 13:47
...
Ponedeljek, Maj 06, 2013
12 Pošiljka prispela v DHL center v LJUBLJANA - SLOVENIA LJUBLJANA - SLOVENIA 07:25

In sedaj čakanje, da cariniki opravijo svoje delo..(podatki posredovani včeraj dopoldan)

Ah ja

pronto ::

Da si sposodim temo. Nekaj sem naročil in mi bo dostavila GLS. Zanima me kdaj ti sporočijo čas dostave(en dan prej, isti dan...?) in kaj se zgodi če tisti čas ne moreš prevzeti pošiljke.
Lep pozdrav.

zuz3k ::

pri GLS lahko na netu čekiraš kaj se dogaja z dostavo in vidiš kdaj jo odpošljejo
ponavadi jo oddajo zgodaj zjutraj torej isti dan dobiš pošiljko v 10-2h te pa

pokličejo na dan dostave, če ne moreš prevzet pomojem dobiš pač naslednji dan,
oz. ko so v tvojem kraju
Life is a psychological game.

gendale ::

za gls ne vem, ups express pa dostavi iz vb v lj naslednji dan (recimo če pošiljatelj pošlje v pon, dobiš paket v torek), dostavljalec pa te pokliče kakih 20 min prej, da preveri če si doma
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

mojca ::

Na angleškem Amazonu sem preko third-party prodajalca (s solidno boniteto) kupila knjigo 23. septembra (tri tedne in en dan nazaj). Poslana je bila takoj naslednji dan, rok za dostavo 30.9.-9.10., "tracking number"-ja niso poslali, knjige pa skoraj teden dni po pretečenem roku še vedno ni od nikoder. Prodajalcu sem sporočila, da knjige še nisem dobila in dobila sem odgovor, da so pripravljeni poslati novo, če le-ta ne pride, zanima pa me, kdaj je smiselno zaprositi za novo knjigo oz. kdaj je skrajni rok, ko bi se po vseh pravilih že spodobilo, da bi bil paket tu. (Dan prej sem na angleškem e-Bay-u naročila paket in ga dobila še isti teden.) V primeru, da pošljejo novo knjigo in prideta po dolgem času obe - kaj se spodobi storiti z eno od obeh?

Na spletnem vmesniku piše, da je bil paket poslan z DHL-om, v odgovoru prodajalca pa je omenjen Royal Mail.

Hayabusa ::

Preko Royal (air) Mail zna potrajati kak teden.Tole imho ne bo prišlo do tebe.
A tracking number sploh nima ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mojca ::

Ne, tracking številke nisem dobila (vendar me ne čudi - to je verjetno dodaten strošek, ki občutno podraži pošiljanje in verjetno raje sami krijejo kakšno izgubljeno pošiljko; cena identične knjige pri istem ponudniku se je medtem že podražila za 7 funtov).

Enaka knjiga na angleškem Amazonu (vendar poslana iz ZDA) je (bila in je) še 10 funtov cenejša pri isti poštnini, vendar sem raje izbrala drugega ponudnika, da ne bi imela težav s carino in v upanju, da bi pošiljko dostavili prej. Na italijanskem amazonu tudi dobim knjigo 10 EUR ceneje (pri Amazonu, ne pri third-party prodajalcih), z zastonj poštnino in z možnostjo dostave v enem dnevu (če si "sposodim" naslov pri kakšnem kolegu). S tega stališča bi zares skoraj raje denar nazaj in naročila knjigo v Italiji - bo vsaj prišla v spodobnem času, sicer bom spet čakala en mesec na nadomestno.

Po drugi strani tudi z Italijo nimam nekih dobrih izkušenj. Če ne doplačaš za dostavo v enem dnevu se verjetno ravno tako utegne zgoditi, da čakaš en mesec.

Alamar ::

Zelo redko se žal tudi iz UK lahko zavleče na mesec dni. Imho počakaj še en teden, če bo slučajno prišla, sicer kontaktiraj, da pošljejo novo. Glede na to, da je prodajalec pripravljen pomagati, ne bi smelo biti problemov. Za knjige poglej tudi na bookdepository.com (co.uk), kjer imaš free poštnino in brez carinskih procedur.

mojca ::

Mi o volku ...

Danes pol enih dobim telefonski klic, da je DHL na poti. "No končno," si mislim, skoraj bi poslali drugo. Po tem pa preverim elektronsko pošto. Ob dvanajstih so mi poslali DHL-ov tracking number. Knjiga je v ponedeljek (14.10.) zvečer zapustila New Delhi in v dobrih štiridesetih urah prišla na cilj. Očitno so mi res medtem poslali novo pošiljko. Morda pa čez kak mesec ali dva dobim še tadrugo kopijo.

Hayabusa ::

amazon.uk ter Indijski prodajalec ?
Kaj nam še prikrivaš :D ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

mojca ::

Piše "In stock. Dispatched from United Kingdom". Bogzna, zakaj so to pot zapakirali v Indiji, bi pa verjela, da so si naredili kar nekaj minusa z dvema knjigama in s stroški več kot kilskega paketa z dvodnevnim dostavnim rokom z drugega konca planeta. Glede na to, da imajo samo 650 ocen, si verjetno ne upajo tvegati znižanja bonitete. Večina ostalih trgovcev pa takoalitako pošilja samo znotraj države.

Zdaj me peče vest, da sem dostavljalca vprašala, če je bil paket že na Kajmanskih otokih.

Od kod je prodajalec, je itak nemogoče vedeti. Pri eBayu imam pogosto občutek, da imajo nekateri Kitajci samo skladišča v UK, kamor pošiljajo kontejnerje iz Kitajske, potem pa prepošiljajo iz UK za hitrejšo dostavo in v izogib carinam (predvsem negotovosti, koliko dni bo paket ležal na carini) in podobnim problemom. Ne vem, koliko angležev bi bilo pripravljenih pakirati in pošiljati naokrog pakete za en funt.

mojca ::

Prodajalčev odgovor: "Yes, it is the replacement copy we sent you directly from our vendor."

Za tole temo je že malo off-topic, vendar me zanima, ali negativen odgovor na "Item arrived by ..." vpliva na rating prodajalca, če je vse ostalo za pet zvezdic. Če vpliva, se raje zlažem, ker je bil trgovec korekten in mi je nadomestno knjigo poslal po ultrahitri pošti. Če ne vpliva, pa se mi zdi negativen odgovor potencialno koristna statistika.

fikus_ ::

Svasta, danes prijavljen, zadeva pa nima ne glave, ne repa in vse vmes, zato predlagam izbris!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko podam pritožbo za Pošto Slovenije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5715123 (8540) jocoj
»

Poštno ležeče - Spielfeld (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8434184 (17304) AgiZ
»

Pošiljanje paketov v tujino (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6339347 (21736) darkolord
»

Izgubljen paket iz tujine...

Oddelek: Loža
375496 (4495) opeter

GLS dostava

Oddelek: Kaj kupiti
2221314 (16586) kratos

Več podobnih tem