» »

DLNA podnapisi

DLNA podnapisi

IceBoX ::

Zanima me, če je mogoče spreminjati velikost podnapisov ko film predvajam preko DLNA? Zdaj so podnapisi malo majhni, zato bi jih povečal. Uporabljam pa Twonky. Je to problem podpore na serverju ali na strani clienta? Je to sploh mogoče?
Huh...

xgeorgex ::

Pozdravljeni,

na Telekomov Innbox V60U imam priklopljen prenosni disk... Ko predvajam film preko DLNA ni podnapisov... Zanima me če je možno predvajanje s podnapisi in kako??

Hvala, LP

filip007 ::

Kaj je to DLNA, jaz imam na TV USB kabel pa USB ključ gor, pa dela vse.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

SeMiNeSanja ::

filip007 je izjavil:

Kaj je to DLNA, jaz imam na TV USB kabel pa USB ključ gor, pa dela vse.

Ko ti vtakneš ključek v tv, lahko filme gledaš le na tistem tv.

DLNA je protokol, kjer imaš na eni strani mreže DLNA strežnik, na drugi pa odjemalce. Ti odjemalci so lahko televizorji, PC-ji, mobiteli, tablice,....

Žal imaš marsikdaj kakšne 'lepotne napake' pri tej zadevi, ki na prvi pogled zveni zelo cool, tako kot ima george problem z podnapisi.

Vsak tip strežnika ima svoje muhe, odjemalci pa ravno tako. Jaz imam strežnik na PC (Universal Media Server), pa mi ravno tako nagajajo podnapisi. Ampak ker mi niso tako pomembni, se niti nisem zakopal kako rešiti ta problem.

Skratka...DLNA je deljenje po omrežju. Če poženeš Media Player na Windows 10, je tudi ta neke vrste DLNA strežnik, s katerim lahko video prikazuješ na TV če ta podpira DLNA.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

IceBoX ::

xgeorgex je izjavil:

Pozdravljeni,

na Telekomov Innbox V60U imam priklopljen prenosni disk... Ko predvajam film preko DLNA ni podnapisov... Zanima me če je možno predvajanje s podnapisi in kako??

Hvala, LP


Nisem prepričan, ampak meni ponavadi deluje če imam v isti mapi kot je film tudi podnapise, ki pa morajo imeti isto ime kot je film.
Recimo da imaš film: "Super_film.avi", potem imej v istem folderju podnapise "Super_film.srt".

Nisem pa testiral.
Huh...

Ales ::

Problem podnapisov preko DLNA protokola najverjetneje nima nobene zveze z imenom datotek.

Težava je v tem, da se medijska datoteka preko DLNA streama, podnapis pa ni dejansko del medijske datoteke in se ne more kar tako združiti v stream. Rešitev težave je v tem, da se medijsko datoteko in podnapis dejansko združi v novo medijsko datoteko, to pa predvaja preko DLNA.

To je možno izvajati sproti in morda to sodobni DLNA strežniki tudi podpirajo out of the box. Če nič drugega, je potrebna konkretna strojna zmogljivost na strani DLNA strežnika, sicer ne bo mogel tega izvajati sproti.

Pred leti, ko sem se nazadnje ukvarjal s tem, vse skupaj ni bilo enostavno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart tv, dlna, plex media server ali kaj drugega

Oddelek: Programska oprema
223491 (2096) Jeronimo
»

TV - prehitri podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
231608 (1270) skidoo600
»

DLNA omrežje pomoč

Oddelek: Zvok in slika
105262 (4566) solorajder
»

DLNA in LG 42LE5500

Oddelek: Omrežja in internet
235029 (4249) mcesarec
»

uPnp vprasanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
91032 (897) xandros

Več podobnih tem