» »

Google prepoveduje preprodajo Glassa in oglaševanje na njem

Google prepoveduje preprodajo Glassa in oglaševanje na njem

CNet - Počasi kapljajo informacije o novih Googlovih očalih, ki jih širša javnost kani dobiti konec leta. Včeraj nas je Google seznanil s tehničnimi specifikacijami, danes pa smo izvedeli še nekaj splošnih informacij.

Očala je trenutno že mogoče dobiti v okviru razširjenega programa testiranja, le da stanejo 1500 dolarjev, pa še to vam jih mora Google nakloniti, če je zadovoljen z vašo objavo na posebnem forumu. Sliši se kot izvrstna priložnost za zaslužek, saj je na svetu kopica ljudi, ki bi zanje odšteli precej več, a jih ne morejo dobiti. Cene na Ebayju so dosegle tudi štiridesetkratnik te vrednosti, a se na koncu prodaja ni izvedla. Google je namreč v pogojih uporabe prepovedal prodajo, pósodo, izročitev ali podaritev očal tretji osebi. V nasprotnem primeru si pridružuje pravico, da napravo oddaljeno deaktivira oziroma onesposobi (brick).

Resda gre za preizkusno verzijo očal, ki še niso v prodaji, a to odpira zanimiva vprašanja, koliko programske in strojne opreme si dejansko lastimo. Večinoma namreč kupujemo licence za njeno uporabo, ki so precej omejujoče, kar se tiče nadaljnje distribucije. Ista praksa očitno prihaja tudi na strojno opremo.

Precej bolj zadovoljni pa bomo nad Googlovo najavo, da Glass ne bo imel reklam. Potem ko je Google izdal API-je za pisce aplikacij, jim je sedaj zabičal, da reklam ne sme biti. Google bo očitno dovolj zaslužil s strojno opremo, vprašanje pa je, kako bodo služili pisci aplikacij; še zlasti zato, ker Google prepoveduje zaračunavanje prenosa aplikacij za Glass.


34 komentarjev

SplitCookie ::

Precej bolj zadovoljni pa bomo nad Googlovo najavo, da Glass ne bo imel reklam.

Not true
Ne bo imel samo tujih reklam tujih API-jev
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Looooooka ::

Komaj cakam, da bo nekdo odletel po stengah, ker bo fasal epilepticni napad zaradi reklam in potem tozil Google.
V Ameriki seveda :D
Pa branje EULE bo tud zanimivo.

vostok_1 ::

Ahahaha, nice joke. Ne bo reklam, ta je dobra ja!

Phantomeye ::

Bolj da na daljavo deaktivirajo očala, kot pa uporabnika :D

bosmla ::

To da so iz ljudi naredili ovce se nekak razumem... da pa jim je ocitno uspelo narediti bedasto zabite ovce, ki si pustijo se kozo dol vleci pa mi ne gre v glavo. Uspeli so namrec doseci, da drago placujemo za stvari, ki niso v nasi lasti pa se srecni smo, da jih imamo ceprav jih ne potrebujemo. Ce pa pogledamo RL pa posameznik ne zna niti pridelat hrane (ali pa je kak patent gor) za lastno prezivetje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Grumf ::

bosmla je izjavil:

To da so iz ljudi naredili ovce se nekak razumem... da pa jim je ocitno uspelo narediti bedasto zabite ovce, ki si pustijo se kozo dol vleci pa mi ne gre v glavo. Uspeli so namrec doseci, da drago placujemo za stvari, ki niso v nasi lasti pa se srecni smo, da jih imamo ceprav jih ne potrebujemo. Ce pa pogledamo RL pa posameznik ne zna niti pridelat hrane (ali pa je kak patent gor) za lastno prezivetje.


Meni je ideja zelo všečna, še v srednji šoli sem sanjaril o tem ampak teh očal ne dam na glavo dokler ne bom imel moznosti
predelat firmwara, če google tega ne bo omogočil, bo pa kdo drug.
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the
experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination
to do so.

marS ::

uff...postaja vroče :)...to bo statusni gadget...kot prvi ajfon :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marS ()

gruntfürmich ::

samo giki se bodo mastili...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Matev ::

reklame itak da bodo

blackbfm ::

uff...postaja vroče :)...to bo statusni gadget...kot prvi ajfon :)


statusni simbol za star trek fane mogoče.. meni izgleda precej bedasto v taki obliki kot je

win64 ::

Google je namreč v pogojih uporabe prepovedal prodajo, pósodo, izročitev ali podaritev očal tretji osebi. V nasprotnem primeru si pridružuje pravico, da napravo oddaljeno deaktivira oziroma onesposobi (brick).

Google ne more v pogoje uporabe zapisati nekaj kar je v navzkrižju z zakonodajo. Predvsem leti na prodajo.

smash ::

kot sem že rekel...zadeva je neprimerljiva z ostalimi gadgeti ker kdo bo pa nosil wifi, bluetooth, 3g oddajnik cel dan ob glavi? jaz gotovo ne

Izi ::

gruntfürmich je izjavil:

samo giki se bodo mastili...

Tako kot včasih s prenosnimi telefoni, danes jih ima pa vsak.
Če se bodo očala izkazala za uporabne jih bomo pač čez nekaj let nosili vsi, pa če ti je všeč ali ne. Čudak bo tisti, ki bo brez :P

win64 je izjavil:

Google ne more v pogoje uporabe zapisati nekaj kar je v navzkrižju z zakonodajo. Predvsem leti na prodajo.

Je že zapisal, torej lahko. Sicer pa lahko zapišejo karkoli, samo vsaka država ima potem pravico, da prepove trženje izdelka na svojem ozemlju, če kaj ni v skladu z njenim zakonom. Ker pa se izdelek prodaja izključno preko Googla, potem države tukaj nimajo nič zraven. Ko kupiš, oziroma če kupiš, se pač strinjaš s predpisanim, drugače ti jih bodo na daljavo uničili >:D
Če ti kaj ni všeč ne kupi, ampak kaj bo potem (če) ko jih bodo vsi tvoji prijatelji imeli, ti pa boš čudak brez teh očal. Lahko se zgodi, da te še nobena punca ne bo več pogledala če jih ne boš imel :P

Sicer pa ni panike, če bo zadeva uporabna jo bodo "kitajci" hitro prekopirali in njihov izdelek bo bistveno manj omejujoč. Bo cenejši, ne bo se jih dalo uničiti na daljavo, pa reklame boš tudi lahko gledal na njih ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jan_g ::

win64 je izjavil:

Google je namreč v pogojih uporabe prepovedal prodajo, pósodo, izročitev ali podaritev očal tretji osebi. V nasprotnem primeru si pridružuje pravico, da napravo oddaljeno deaktivira oziroma onesposobi (brick).

Google ne more v pogoje uporabe zapisati nekaj kar je v navzkrižju z zakonodajo. Predvsem leti na prodajo.


Morda to velja zgolj v tej predhodni fazi, ko gre za testne primerke. Dvomim, da bo to veljalo takrat, ko bodo očala v splošni prodaji.

win64 ::

Vseeno, oni nekaj prodajajo. To, da gre za testno fazo ne spremeni ničesar.

D3m ::

Upam, da očala imajo vision, kot pri T-800 :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

black ice ::

T-800 extension bo stal točno eno ledvico ali prvorojenca.

metalc ::

Ta očala verjetno niso preveč uporabna za nekoga, ki že nosi očala z dioptrijo?

black ice ::

Leče so dokaj poceni rešitev.

D3m ::

Jaz hočem T-800 očala, drugo me ne zanima.
|HP EliteBook|R5 6650U|

matejdro ::

metalc je izjavil:

Ta očala verjetno niso preveč uporabna za nekoga, ki že nosi očala z dioptrijo?


Trenutna "Explorer" različica ne. Baje pa pripravljajo še eno različico za tiste z dioptrijo.

next_byte ::

tehnologija drvi naprej. bojim se pa da se lahko kaj hitro zgodi scenarij :) ki ga nakazuje ta videjo hehe :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lukanium ()

next_byte ::

tehnologija drvi naprej. bojim se pa da se lahko kaj hitro zgodi scenarij :) ki ga nakazuje ta videjo hehe :)

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

matejdro je izjavil:

Trenutna "Explorer" različica ne. Baje pa pripravljajo še eno različico za tiste z dioptrijo.

Še bolj naslednja verzija bo pa verjetno kar on-the-go merila tvojo dioptrijo in prilagajala steklo (in ne boš omejen na 0.25 zaokroževanje, kot je pri današnjih klasičnih očalih in lečah). 8-)

All in all... ena zadeva je sigurna. Ponovno bodo zaživele spletne strani iz 2003 (ko so se pojavljali prvi telefoni s fotoaparatom) Mobile Asses. :)):))

Twix ::

Tistim, ki vam ta očala niso všeč/neuporabna/brezveze.. (Pač verjetno bodo očala ql predvsem tistim, ki že nosijo očala) kmalu (no ne še tako kmalu) boste lahko uporabljali leče :) Znanstevniki naj bi že celo integrirali z možgani (sicer še v povojih):

Michio Kaku o očalah, lečah in še ogromno drugih zanimivosti (res carski profesor fizike, se nasmeješ :D) (tudi primeri uporabnosti..)
Začne se ob 14:00 (o očalah...)

Twix je izjavil:






Priporočam celoten ogled videa.

Sicer pa bo zanimivo na bankomatih in drugje, kjer moraš vpisat geslo in pol oseba za tabo to posname in hopla :D u re fuck'd

In tudi recimo, kot je omenjeno v videu pisanje kontrolke :D Bo kar ena velika "stvar" tale tehnologija

V bistvu smo že v prihodnosti :D, video je bil objavljen leta 2009
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twix ()

smash ::

danes sem bil v muzeju pa je tam ena prjavla, da ne smemo slikat (normalno)...pa sem pomislil, kako bodo prepovedal ta slikanja, ko bo folk s temi očali okol hodil in snemal live

pa sem danes gledal nek dokumentarc za S aljaske...kjer domačini striktno prepovedujejo filmarjem posneti kitolov...pa sem pomislil, kako bodo preprečili live posnetke, ko se bo nekdo udeležil tega pokola s temi špegli

drugače pa še vedno trdim, da se ne bo prijelo, ker folk ne bo ob glavi nosil wifi, 3gs in bluetooth antene...vsaj dokler ne bodo popolnoma ovržene trditve o ogroženosti zdravja

Matev ::

pa sem pomislil, kako bodo prepovedal ta slikanja, ko bo folk s temi očali okol hodil in snemal live


ja kako pa sedaj prepovejo slikanje
?

bodo rekli da očala niso dovoljena in stvar rešena

Twix ::

Matev je izjavil:

pa sem pomislil, kako bodo prepovedal ta slikanja, ko bo folk s temi očali okol hodil in snemal live


ja kako pa sedaj prepovejo slikanje
?

bodo rekli da očala niso dovoljena in stvar rešena


Kaj bodo rekli pa za leče? :)
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Matev ::

Kaj bodo rekli pa za leče? :)


ja če misliš imeti v kontaktnih lečah to zadevo

poterm nam pa res ni pomoči

PARTyZAN ::

S tem vprašanjem se bomo obremenjevali, ko bo to sploh možno.

CyberPunk ::

Matev ::

ta stran cyberpunk, ki si jo prilimal
dela ravno to proti čemu se navidezbo bori

služi denar na podlagi naivnosti in črednega nagona

žalostno

CyberPunk ::

Kaj konkretno mislis s tem? Ker slucajno zraven prodaja se majice in ostale accessories? Mislim, da ti nihce niti uradno ne prepoveduje, da si jih ne naredis sam (slike so pod creative commons licenco).

Matev ::

Ker slucajno zraven prodaja se majice in ostale accessories?


ker služi na črednem nagonu folka
ja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znane specifikacije Google Glass (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5720945 (16289) dr.Akula
»

Razkrite manjkajoče specifikacije Google Glass, pridobljen root

Oddelek: Novice / Android
3411972 (9375) smash
»

Microsoft predstavil Windows Phone 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5919742 (16071) Jst
»

Google I/O - 1. dan

Oddelek: Novice / Ostalo
4418355 (15902) genesiss

Več podobnih tem