» »

phpmyadmin, mysql teževa

phpmyadmin, mysql teževa

jugostyle ::

Zdravo

Uporabljam xampp v.3.1. Apache ter phpmyadmin mi normalno delujeta. Localhost deluje pravilno. V phpmyadmin kreariram novo bazo, ter na htdoc nalozim worpress ali joomla. Na localhost zaženem inštalacijo, nato se zatakne pri vzpostavitvi s podatkovno bazo. Napiše mi da je vzpostavil povezavo z bazo ampak ne najde te podatkovno bazo. V phpmyadmin pa je vidna. Za ime database uporabljam (test, test1...)

Pri inštalaciji xampp-a sem nastavil brez gesla. Uporabnik je admin@localhost.

Zdaj me zanima ali v phpmyadmin pri kreariranju podatkovne baze, ali je treba še nastaviti uporabnika ter tabele ali to CMS sam kreaira.

Če ne bo jasno, bom še naredil par printscreenov za lažjo predstavo težave. Hvala

Hvala za pomoč

psychoshorty ::

Pri wordpressu mores ponavadi v config fajlu zraven navesti se parametre, da wordpress ve kam se dejansko povezat. Zato ti instalacija tudi ne gre naprej. Si storil to? :)

jugostyle ::

Nisem, ker mi wordpress samodejno določi parametre. Težava mi nastane v phpmyadmin ker mi pri ustvarjanju nove baze sam določi uporabniško ime (ponavadi je root, če nimam zaščiteno z geslu, zdaj pa mi nastavi na rootbi_ ali rootbx_) ni mi sam jasno zakaj to naredi. Ko pa izbrišem njegove uporabniške nastavitve in določim svoje potem normalno deluje. Vseen hvala za pomoč.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wordpress pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
626585 (5072) paliskic
»

Localhost wordpress stran - kako jo dati online ?

Oddelek: Izdelava spletišč
192136 (1950) Domina
»

[mySql] šumniki - večni problem

Oddelek: Izdelava spletišč
84130 (3989) jvolk
»

MySQL Administrator

Oddelek: Izdelava spletišč
191614 (1454) itsmeanthony
»

SQL

Oddelek: Programiranje
81563 (1462) Trubadur

Več podobnih tem