» »

2 eksploziji po koncu bostonskega maratona

2 eksploziji po koncu bostonskega maratona

Smurf ::

Bombni napadi in zadnja izjava imata to skupno tocko, da sta obe nastali kot posledica neznanja. Si upam trditi, da se nikoli nisi bil v Ameriki in je tvoje mnenje zgrajeno nad tem kar slisis mimogrede. Dodamo se slabo poznavanje splosne geopolitike, zgodovine, ekonomije pa dobimo napisane take bedarije.

Zato je potrebna izobrazevanje ljudi, da se izognemo takim stvarem.

letmein ::

Na srečo je bilo uporabljeno bolj "slabo" razstrelivo, drugače bi bilo mrtvih/pohabljenih še dosti več. So pa seveda posledice vseeno hude(slab želodec -> ne klikat!).

Zlate ::

Smurf je izjavil:

Bombni napadi in zadnja izjava imata to skupno tocko, da sta obe nastali kot posledica neznanja. Si upam trditi, da se nikoli nisi bil v Ameriki in je tvoje mnenje zgrajeno nad tem kar slisis mimogrede. Dodamo se slabo poznavanje splosne geopolitike, zgodovine, ekonomije pa dobimo napisane take bedarije.

Zato je potrebna izobrazevanje ljudi, da se izognemo takim stvarem.

Ženina sestra veči del leta preživi v Miami-ju. Pravi, da je zelo lepo.

Sam trenutno na precej podobno temo pišem magistrsko nalogo pri dr. Kuzmaniću, ki je verjetno eden največjih poznavalcev "ameriških načinov".

Kje ti vidiš neznanje in nepoznavanje pa je verjetno jasno le tebi - kot je jasno tudi večini nepovršnih bralcev, da pri tebi prevladuje podcenjevanje, ozkoglednost in pomanjkanje vsega tega, kar očitaš meni.

Veš, izobraževanje ti ne pomaga, če se učiš neumnosti in če živiš "in denial"...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Hayabusa ::

Že to, da je tukaj posebna tema o tem, je zblojeno. Zakaj nihče ne odpira teme ob vsem trpljenju po ostalem svetu?

Zato ker o tem nihče ne poroča, še en dokaz več o tem, kdo ima v rokah medijske hiše.

Glede na število novic iz ZDA bi naključen opazovalec pomislil, da smo 51 zvezna država.

medenko ::

letmein je izjavil:

Na srečo je bilo uporabljeno bolj "slabo" razstrelivo, drugače bi bilo mrtvih/pohabljenih še dosti več. So pa seveda posledice vseeno hude(slab želodec -> ne klikat!).


uf, slike so res 8-O

Smurf ::

@Zlate se pravi tvoji sestri je zelo lepo v "do obisti pokvarjenem narodu". Hmmm...

Cestitke za pisanje magisterija na predvidevam da Fakulteti za management Koper (upam sicer da ni o Ameriki).

Lepo, da si omenil dr. Kuzmanića, ki je dokaj anti-ameriski (s cemer ni nic narobe, ce ima utemeljene argumente), ki pa kljub temu ni izjavil nic podobnega kot ti.

No pa v Ameriki ocitno res nisi bil, tako da ravno mimo nisem brcnil ;).

Zlate ::

@Smurf - hmmm... tvoje dojemanje je očitno zelo plitko. Zmotno sem mislil, da boš razumel, kaj sem hotel s tem povedati - ja, v Ameriki je površinsko lahko zelo lepo, vendar na čem ta lepota temelji? Od kod se financira?

In očitno ti tudi branje dela težave, saj sem rekel, da gre za ženino sestro. Ni bistveno.

Od kod pa ti veš kaj je on izjavil? Iz tvojih izjav lahko precej sigurno sklepam, da si o njem slišal le iz druge roke (oz. ust). Jaz sem se za FM odločil predvsem zato, ker sem lahko izbral smer, ki jo je začrtal dr. Kuzmanić, to, da lahko z njim sodelujem tudi izven predavanj in pri njem pišem še magistrsko nalogo pa si štejem za privilegij.

Bi ti pa priporočal, da se udeležiš kakega njegovega predavanja, preden pišeš neumnosti o tem, kaj je ali ni dr. Kuzmanić izjavil. Jaz se rad pogovarjam in ne pametujem. Če je to tvoj namen, potem dobrodošel, drugače pa raje ne govori bedarij.

BTW - tudi tvoja prejšnja izjava, da je vse posledica neznanja je popolnoma zgrešena. Znanja je v Ameriki več kot dovolj, celo ogromno, problem pa je v tem, kako se to znanje uporablja in kdo ga kontrolira ter s kakšnimi nameni.

Jaz nisem zaslepljeni fanatik, ki le sovraži Ameriko, ob čemer pojma nima kaj dogaja. Na žalost, mnogi to so, kar pa je vseeno bolje, kot pa biti slep ob ameriškem početju.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Smurf ::

Zlate je izjavil:

@Smurf - hmmm... tvoje dojemanje je očitno zelo plitko. Zmotno sem mislil, da boš razumel, kaj sem hotel s tem povedati - ja, v Ameriki je površinsko lahko zelo lepo, vendar na čem ta lepota temelji? Od kod se financira?

Od svojih davkoplacevalec seveda.

Zlate je izjavil:


Od kod pa ti veš kaj je on izjavil? Iz tvojih izjav lahko precej sigurno sklepam, da si o njem slišal le iz druge roke (oz. ust). Jaz sem se za FM odločil predvsem zato, ker sem lahko izbral smer, ki jo je začrtal dr. Kuzmanić, to, da lahko z njim sodelujem tudi izven predavanj in pri njem pišem še magistrsko nalogo pa si štejem za privilegij.

V nobenem javnem nastopu, ki je meni znan ni komentiral kaj takega (lahko pa dokazes nasprotno). Ce bi, bi letel stran po hitrem postopku, pa ne zaradi mednarodne zarote, ampak zaradi primitivnosti izjave.

Zlate je izjavil:


BTW - tudi tvoja prejšnja izjava, da je vse posledica neznanja je popolnoma zgrešena. Znanja je v Ameriki več kot dovolj, celo ogromno, problem pa je v tem, kako se to znanje uporablja in kdo ga kontrolira ter s kakšnimi nameni.

Jaz nisem zaslepljeni fanatik, ki le sovraži Ameriko, ob čemer pojma nima kaj dogaja. Na žalost, mnogi to so, kar pa je vseeno bolje, kot pa biti slep ob ameriškem početju.


Da se obrnemo nazaj na tvojo izjavo.

Zlate je izjavil:


Vem, da verjetno ni bil kriv nihče od tistih poškodovanih ali mrtvih, saj večinoma fašejo nedolžni, vendar se nikakor ne morem pripraviti do tega, da bi mi bilo američanov žal. To je do obisti pokvarjen narod (vsa čast izjemam!), in svet bi bil prej boljši kot slabši brez njih. No, po svoje to ni čudno, saj je tja zbežala vsa pokvarjena evropska kapitalistična sodrga, ki je ZDA ustanovila na truplih milijonov nič hudega slutečih revežev, ki so le iskali boljši jutri.

1.) To da ti ni zal, ko umrejo nedolzni ljudje kaze na hudo psihicno motnjo. Ali res mislis, da je 8 letni decek, ki je tam umrl bil kriv!?
2.) Oznacevanje celotnega naroda (pa nima veze ali so Americani, Severni Korejci ali Slovenci) kot slab narod pa pokaze na tvojo popolno ignoranco in neznanje.

Zbudi se, to je definicija zaslepljenih fanatikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

D3m ::

Sej ni važno 8 letni ali 88 letni. Ljudje umirajo povsod. Favoriziranja ne rabim/o.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SplitCookie ::


1.) To da ti ni zal, ko umrejo nedolzni ljudje kaze na hudo psihicno motnjo. Ali res mislis, da je 8 letni decek, ki je tam umrl bil kriv!?


Nisi ne psihiater, ne psihoterapevt, še najmanj pa nekdo ki bi bil liable za odgovornost ostalih.

To da označuješ druge ljudi kot take, ki imajo psihično motnjo te pa spusti na nivo idiotov.


Tudi od nekje si privlekel notri krivdo. Tip je bil na napačnem mestu ob napačnem času, vse ostalo je popolnoma nepomembno.

Ljudje umirajo _dnevno_.
In v afriki otroci umirajo od stradanja ipd.

Zakaj ti ni žal še za to?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Šimpanz ::

Dejstvo je da američani mnogo hujše bombne napade vsakodnevno izvajajo v Avganistanu pa jim ni nič žal civilnih prebivalcev.

SplitCookie ::

Afganistan ni evropa in to kaj delajo američani nas niti ne briga.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zlate ::

D3m je izjavil:

Sej ni važno 8 letni ali 88 letni. Ljudje umirajo povsod. Favoriziranja ne rabim/o.

Touché.

Pred dnevi je bil na TV Slo. pretresljiv dokumentarec, The war on democracy - predlagam ogled tega ali pa kakega drugega dokumentarca Johna Pilgerja.
Vendar obstaja nevarnost - zaslepljeni bi lahko spregledali, zatorej previdno!
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

SplitCookie ::

D3m je izjavil:

Sej ni važno 8 letni ali 88 letni. Ljudje umirajo povsod. Favoriziranja ne rabim/o.


Wise words
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Vanich ::

letmein je izjavil:

Na srečo je bilo uporabljeno bolj "slabo" razstrelivo, drugače bi bilo mrtvih/pohabljenih še dosti več. So pa seveda posledice vseeno hude(slab želodec -> ne klikat!).


Tole ni bil tolk švoh eksploziv, če je lahko takole noge odtrgalo. Ali je pa tip stal čisto blizu ali pa je fasal velik šrapnel.

Šimpanz ::

SplitCookie je izjavil:

Afganistan ni evropa in to kaj delajo američani nas niti ne briga.


Amerika ni europa torej tudi nas ne briga kaj delajo teroristi tam.

SplitCookie ::

Šimpanz je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Afganistan ni evropa in to kaj delajo američani nas niti ne briga.


Amerika ni europa torej tudi nas ne briga kaj delajo teroristi tam.



Je tako
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

PaX_MaN ::

Sej ne ve(m)o če so bli teroristi. Ker američani niso in ne morjo bit teroristi.
Oni so kvečjem borci za svobodo, in nej jim bog pomaga.

Zlate ::

PaX_MaN je izjavil:

Sej ne ve(m)o če so bli teroristi. Ker američani niso in ne morjo bit teroristi.
Oni so kvečjem borci za svobodo, in nej jim bog pomaga.

... in počnejo le to, kar je v njihovem varnostnem interesu. Če pa jim je kdo pri tem v napoto, toliko slabše zanj. Problem je le v tem, da jim je pogosto nekdo v napoto, ta nekdo pa so največkrat celotne države in narodi.

Tudi ni natančno definiran ta "varnostni interes" - dejansko je to lahko karkoli zamaskirano v "boj za svobodo" in "prinašanje demokracije zatiranim".

Dejansko se mi smilijo ameriški vojaki, ki ob različnih priložnostih razlagajo, kako se borijo za svobodo, hkrati pa so zmeraj tisoče kilometrov od "home-land"...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

Smurf ::

SplitCookie je izjavil:


Nisi ne psihiater, ne psihoterapevt, še najmanj pa nekdo ki bi bil liable za odgovornost ostalih.

To da označuješ druge ljudi kot take, ki imajo psihično motnjo te pa spusti na nivo idiotov.

Mocno pomankovanje empatije je psihicna motnja. Read some books.

SplitCookie je izjavil:


Tudi od nekje si privlekel notri krivdo. Tip je bil na napačnem mestu ob napačnem času, vse ostalo je popolnoma nepomembno.

Privlekel jo je Zlate, ki pravi, da mu ni zal Americanov, da so si sami krivi.

SplitCookie je izjavil:


Ljudje umirajo _dnevno_.
In v afriki otroci umirajo od stradanja ipd.

Zakaj ti ni žal še za to?

Kje sem napisal, da mi ni zal za njih? Stvar je enako tragicna.

SplitCookie ::


Mocno pomankovanje empatije je psihicna motnja. Read some books.


You should read some more books and that still won't make you qualified.
Poleg tega še vedno ni psihična motnja kakor si si to na hitro zmislil in še hitreje definiral osebka kot takega.


Kje sem napisal, da mi ni zal za njih? Stvar je enako tragicna.

Ok, nakaži jim ves svoj keš in pojdi jim pomagat.

Do takrat pa - talk is cheap and you are just full of shit


Dejansko se mi smilijo ameriški vojaki, ki ob različnih priložnostih razlagajo, kako se borijo za svobodo, hkrati pa so zmeraj tisoče kilometrov od "home-land"...

Brainwashing works.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Chill, people.

Dejstvo je, da so v eksploziji umirali ljudje. Dejstvo je, da je taka narava terorizma (če je šlo za terorizem). In dejstvo je, da "two wrongs don't make a right".

Metat bombe na civiliste je zavržno dejanje, vredno vse obsodbe. Tukaj lahko obmolknemo, naredimo dolgo pavzo in šele nato pametujemo naprej.
- Hoc est qui sumus -

Smurf ::

SplitCookie je izjavil:


Ok, nakaži jim ves svoj keš in pojdi jim pomagat.

Do takrat pa - talk is cheap and you are just full of shit

Kaj ima moje osebno pomaganje nekomu s tragicnostjo? Ce nekomu ne dam denarja, mi ne more biti zanj zal? Resno?

Jejhata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

[D]emon ::

letmein je izjavil:

Na srečo je bilo uporabljeno bolj "slabo" razstrelivo, drugače bi bilo mrtvih/pohabljenih še dosti več. So pa seveda posledice vseeno hude(slab želodec -> ne klikat!).


Ni point takih bomb pobit velik ljudi ampak zagnat psiholosko sceno "omg, ce so lahko SEM spravli bombe, kam vse so jih se?"

Ce bi ciljal na pobit cimvec ljudi bi ponucali ANFO, ki ima dosti mocnejsi kick, kar bi se na taki lokaciji hudicevo poznalo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Glugy ::

Sočustvujem za umrlimi in ranjenimi ter ljudem z travmatičnimi posledicami. Mediji delajo preveč šov iz tega. Verjetno bo potem iz tega nastal spet nekakšen zakon za preprečevanje takšnih tragedij ki pa dejansko novih tragedij ne bo preprečil, povečal pa bo nadzor nad državljani. Prikladne so te tragedije za take reči. Mediji skozi več desetletij komaj omenijo kakšno dogajanje v Afriki kjer vojne nonstop potekajo in je umrlo precej več nedolžnih ljudi. Ampak iz tega se ne da tak šov naredit, to ni tako zanimivo kot pa nekaj mrtvih na maratonu v tako imenovani "najboljši" in "najpomembnejši" državi sveta Ameriki. In še to zato ker tam tragedije niso tako neprestane kot v Afriki. Zato predstavljajo začudenje in ogorčenje, čeravno po tehničnem učinku niso niti malo dosegle stopnje spregledanih kriznih žarišč.

Oberyn ::

Smurf je izjavil:

1.) To da ti ni zal, ko umrejo nedolzni ljudje kaze na hudo psihicno motnjo. Ali res mislis, da je 8 letni decek, ki je tam umrl bil kriv!?
2.) Oznacevanje celotnega naroda (pa nima veze ali so Americani, Severni Korejci ali Slovenci) kot slab narod pa pokaze na tvojo popolno ignoranco in neznanje.


Sorry da moram to povedati, vendar uničevanje civilnega prebivalstva je običajen cilj v vseh bojnih spopadih, pa bila to širša ali lokalna vojna. Npr. v WW2 je bilo to doterano do perfektnosti. Nekatere vojne sploh niso zabeležile drugačnih bojnih tehnik, kot samo uničevanje civilnega prebivalstva (npr. Amerika:Laos). Morda ni ravno v učbenikih tako zapisano, ampak v resničnem svetu je pač tako.

In kar se tiče označevanja krivde celega naroda, ja tudi to obstaja. Kolikor se spomnim iz šole (hm, dolgo nazaj), je bil po WW2 definiran pojem kolektivne krivde nemškega naroda.

Aja, citat ni od Smurfa, Zlate je to napisal, sori.

In da me ne boste obsojali, da, to je zavrženo dejanje, globoko se strinjam. Vendar to ne spremeni dejstva, da je to povsem običajna in široko uporabljana tehnika - na vseh straneh.

Mimogrede, v WW2 so na nemški strani taki, ki jim je odtrgalo eno nogo ali eno roko, šli nazaj na fronto. Dva enoroka sta lahko upravljala z mitraljezom, imeli so posebne opasače, kamor so zataknili lopato in so lahko kopali jarke. Enonogi so imeli pa leseno protezo in so bili čisto navadni vojaki.

Smurf ::

Seveda so bili civilisti mnogokrat tarca (tudi v ww2), ampak kaj ima to sedaj veze s tem?

Ce bi bil leta 1939 drzavljana Nemcije bi najverjetneje tako ti kot jaz sluzila nemski vojski.

Ne spomnem se kdaj so nazadnje Americani namerno pustili bombo med civilno prebivalstvo in se nato s tem hvalili (v bistvu mecejo na miljarde dolarje, da bi se temu cimbolj izognili). Verjetno od kaksnega Vietnama naprej ne. Ne pravim, da so sedaj angelcki, ampak primerljivo pa vseeno ni.

donfilipo ::

Nasilje poraja samo več nasilja in da se nekje ustavi, je potreben premislek. Če je res, da se mojstri na joystickih izživljajo tako, ker imajo slabe kamere nad vsem kar miga, potem bo znalo tudi pokati po še več koncih 'marjane' in sveta. Zaenkrat od đihađistov, ki so poceni in fanatični borci, pretežno kontrolirani od vseh tajnih služb, kasneje morda to postane splošno orodje obupa ne glede na nacijo in vero, tam pa potem tudi 'teta cija' odpove.

Upam da bo prevladala pamet.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

Kamran ::

Hey,...

Operation Northwoods (again) ?
Hm... sigurno bodo od nekje povlekli kakšnega napol norega severnokorejca, ki bo rekel, da je tako storil, ker mu je "mašinca" ukazala. In evo, razlog za invazijo SK. :P
Drugo - našli bodo blaznega Venezuelčana.
Tretje - zašili kakšnega Iranca.
Katera varianta ?

Hegel strikes again !

Seveda gre sožalje za "žrtvena jagnja". :8)

V glavnem zdajle bo propaganda (33kur.com sploh) močna, da nas bodo prepričevali... v to za kar nas potrebujejo (potrdilo, da lahko "nekdo" spet bombardira nedolžno državo).

Gogyto ::

No, k sreči preuranjenih izjav/zaključkov ne dajejo sami američani. Opažam, da vas je tule kar nekaj 'sposobnih' ocenit situacijo.

Meni tole sicer bolj deluje kot kak njihov 'Breivik', Unabomber ali kaj podobnega.. Daleč od tega, da bi to storil kak alkajdovec kaj šele severnokorejec...

D3m ::

Smurf je izjavil:

Seveda so bili civilisti mnogokrat tarca (tudi v ww2), ampak kaj ima to sedaj veze s tem?

Ce bi bil leta 1939 drzavljana Nemcije bi najverjetneje tako ti kot jaz sluzila nemski vojski.

Ne spomnem se kdaj so nazadnje Americani namerno pustili bombo med civilno prebivalstvo in se nato s tem hvalili (v bistvu mecejo na miljarde dolarje, da bi se temu cimbolj izognili). Verjetno od kaksnega Vietnama naprej ne. Ne pravim, da so sedaj angelcki, ampak primerljivo pa vseeno ni.


Nagasaki in Hirošima, kar konkretni bombi so spustili na prebivalce.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Smurf ::

Hence moj zapis "Verjetno od kaksnega Vietnama naprej ne". Pa tudi glede Nagasakija in Hirosime bi lahko debatirali, slo je za vojno, z tema dvema bombama so precej zmanjsali dolzino vojne (za nekaj let) in skupno stevilo zrtev (klasicna invazija z bombandiranjem bi imela bistveno vec zrtev na obeh straneh). Tudi niso vrgli bomb tako, da bi maksimizirali zrtve (na Tokio recimo), po drugi strani bi kaksna al-kaida jo verjetno z veseljem pustila v NY, ce bi jo lahko. Svet ni crno-bel, ima odtenke sivine.

SplitCookie ::

Gogyto je izjavil:

No, k sreči preuranjenih izjav/zaključkov ne dajejo sami američani. Opažam, da vas je tule kar nekaj 'sposobnih' ocenit situacijo.

Meni tole sicer bolj deluje kot kak njihov 'Breivik', Unabomber ali kaj podobnega.. Daleč od tega, da bi to storil kak alkajdovec kaj šele severnokorejec...



Kaj pa če je to zadevo storil kakšen ameriški vojak ki se mu je malo sfuzlalo ? Notranji sovražnik pa to>:]

[D]emon je izjavil:

letmein je izjavil:

Na srečo je bilo uporabljeno bolj "slabo" razstrelivo, drugače bi bilo mrtvih/pohabljenih še dosti več. So pa seveda posledice vseeno hude(slab želodec -> ne klikat!).


Ni point takih bomb pobit velik ljudi ampak zagnat psiholosko sceno "omg, ce so lahko SEM spravli bombe, kam vse so jih se?"

Ce bi ciljal na pobit cimvec ljudi bi ponucali ANFO, ki ima dosti mocnejsi kick, kar bi se na taki lokaciji hudicevo poznalo.


ANFO ima premajhno učinkovitost pri takih polnjenjih.

APE/plastika je bolj učinkovita za kaj takega.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Gogyto ::

SplitCookie je izjavil:




Kaj pa če je to zadevo storil kakšen ameriški vojak ki se mu je malo sfuzlalo ? Notranji sovražnik pa to>:]


No saj, ena opcija je tudi ta... Še vedno bolj verjetna kot da gre za 'zunanje sovražnike'... Ti ne bi ciljali tako 'marginalnega' dogodka kot je maraton.. Imajo veliko 'boljših' targetov.

SplitCookie ::

Smurf je izjavil:

SplitCookie je izjavil:


Ok, nakaži jim ves svoj keš in pojdi jim pomagat.

Do takrat pa - talk is cheap and you are just full of shit

Kaj ima moje osebno pomaganje nekomu s tragicnostjo? Ce nekomu ne dam denarja, mi ne more biti zanj zal? Resno?

Jejhata.


Je tako, če mu ne moreš pomagat pa tudi ni treba whine-at in izkoriščati tujo nesrečo za promoviranje lastnega 'I'm sorry' ega, ker je tega že povsod preveč.

Gogyto je izjavil:

SplitCookie je izjavil:




Kaj pa če je to zadevo storil kakšen ameriški vojak ki se mu je malo sfuzlalo ? Notranji sovražnik pa to>:]


No saj, ena opcija je tudi ta... Še vedno bolj verjetna kot da gre za 'zunanje sovražnike'... Ti ne bi ciljali tako 'marginalnega' dogodka kot je maraton.. Imajo veliko 'boljših' targetov.


Maraton je super dogodek - večdnevni, povzroči širši kaos in vzpodbuja razločevanje ljudi v publiki, kruši zaupanje.
Enako primerni je javni transport.

Na primer za razliko od kakšnega miniranja pogreba kjer je efekt samo žalost.


Pač tile bomberji nimajo dovolj resoursev da bi zminirali celo državo pa naredijo potem lep kapitalistični posek po cost/benefit analizi. Enako kot v pravem kapitalizmu pa se jim jebe za zdravje in varnost ljudi in gledajo samo na cilje/profite. :D
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Zlate je izjavil:

Že to, da je tukaj posebna tema o tem, je zblojeno. Zakaj nihče ne odpira teme ob vsem trpljenju po ostalem svetu?
...

Več razlogov je. Eden glavnih je to, da je ZDA najpomembnejša država na svetu. V primeru džihad teroristov ali S.Koreje je ZDA tudi na "naši" strani, kar ni zanemarljiv faktor za frontpage novico pri nas. Potem je nekaj tudi na tem, da je Bostonski maraton najstarejša in najbolj poznana takšna prireditev na svetu, kjer je med drugim včeraj teklo tudi 5 Slovencev. Kolk so ameri pokvarjeni smo pa že v večih temah obdelali.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Kamran ::

SplitCookie je izjavil:

Maraton je super dogodek - večdnevni, povzroči širši kaos in vzpodbuja razločevanje ljudi v publiki, kruši zaupanje.
Enako primerni je javni transport.

Ali pa kakšen "SuperBowl", beri filmček LBS. :|

Smurf ::

SplitCookie je izjavil:


Je tako, če mu ne moreš pomagat pa tudi ni treba whine-at in izkoriščati tujo nesrečo za promoviranje lastnega 'I'm sorry' ega, ker je tega že povsod preveč.

S tem, da oznacim bombni napad/umiranje otrok v Afriki za tragicen in mi je zal, da se je zgodilo, izkoriscam tujo nesreco?

Pustimo to, da si mi prvotno ravno ti ocital, zakaj mi ni zal za otroke v Afriki. Ko pa si izvedel, da mi je zal za njih, si me obtozil, da jih izkoriscam.

...

Way to go.

Dej poskusi biti vsaj malo logicno konsistenten.

jeryslo ::

Former Homeland Security Secretary Tom Ridge says the absence of intelligence might suggest the attacker is not affiliated with a larger terrorist group: "It may lead to the fact that this was not connected to a major jihadist organization. This might very well may have been a domestic terrorist or lone wolf, as you might want to describe it."

A lone wolf like Eric Rudolph responsible for bombings in the mid-90s, including the explosion in Atlanta's Centennial Olympic Park.

Officials will also be looking at when Monday's attack occurred. This week on the calendar has been a hot-button for domestic extremists. The burning of the Branch Davidian compound in Waco, Texas, and the bombing of the federal building in Oklahoma City both took place the third week of April.


Vir: Boston Marathon bombings: Security experts weigh in on potential culprits, motives

Mislim da se je zgornje odražalo tudi v izjavi predsednika, ki se je izogibal kakršnikoli omembi Irana, Severne Koreje, itd.

chrispy ::

http://imgur.com/a/IuEDd
realen prikaz kaj se je dogajalo, nebi ravno priporočal da vsi gledate!

SplitCookie ::

dvigni nivo debate

Dvigam



Dej poskusi biti vsaj malo logicno konsistenten.


Well. I am.



S tem, da oznacim bombni napad/umiranje otrok v Afriki za tragicen in mi je zal, da se je zgodilo, izkoriscam tujo nesreco?


Pretty much.



Pustimo to, da si mi prvotno ravno ti ocital, zakaj mi ni zal za otroke v Afriki. Ko pa si izvedel, da mi je zal za njih, si me obtozil, da jih izkoriscam.


Ne
To da ti je žal ni stvar družbe. Obdrži zase pa je.

Hkrati pa si se poizkusil 'dvigniti' s svojim obnašanjem nad Zlatka, hkrati pa ga poniževal, da je praktično psihič. That is something I'm not gonna pass undisputed
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

D3m ::

chrispy je izjavil:

http://imgur.com/a/IuEDd
realen prikaz kaj se je dogajalo, nebi ravno priporočal da vsi gledate!


Nič posebnega.

Na tem posnetku je bilo več mrtvih za katere verjetno nebi izvedeli, če nebi Wikileaks objavil video.

|HP EliteBook|R5 6650U|

RockyS ::

Kaj te zaj če so trije umrli par sto pa brez okončin?

V afriki vsaki dan umre več folka, dnevno so na robu smrti pa vas ne vidim pisat o tem.

V iranu al kje jih je danes umrlo 40... še niste odpri knjige sožalja?

Zakaj so vam američani tak pri srcu? Zaradi načina smrti, ki je bolj človeški od umiranja na obroke.

Sploh ne vem zakaj ST pusti odprte take teme.

49106 ::

pazi, da se ne raztreliš na človeški način :))

RockyS ::

O meni se ziher ne bi odprla tema...

donfilipo ::

Na tisto zakaj 3 mrtvi 150 ranjenih pa tak odmev, medtem ko imamo na drugo strano ohcet marjanski robotiski bombarder in kaj vem 30 mrtvi 100 ranjenih pa niti novičke ni.......


to je zaradi abolutne moči ameriških infomacijskih in popularnih medijev. Ameriška kultura seva po vsem svetu z neizmerljivo močjo in videl sem celo, da riti in še kaj dičnih američank gledajo tudi v deželah, kjer so le-ti v jedru izvršili krut napad, zrel za označbo z genocid.

Šele če in ko se zavedamo moči in svetlosti relativnosti sevanja naše splošne kulturnosti, vemo kako bo kak dogodek realno seval po svetu. In tudi kako bo kak domišljija našega vrlega pisca avtorja odmevala po svetu. Na balkanu niti nismo v popolni temi. Na splošno v Evropi.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Mipe ::

Tisti, ki ste pokazali na slovensko zastavo, ste navadni kekci. Tam je namreč kup drugih zastav, ki so še bliže bombi. A bodo tudi njih bombardirali?

Karaya 52 ::

Tipicen Slovenec mora vstati, takoj ko tujina, nameni sekundo pozornosti slovenskosti. Kontekst v katerem je omenjena sploh ni pomemben. Del majhnosti je tudi nevosljivost zaradi medijske pozornosti. "Zakaj Americane vedno prikazuje, nase muke in tezave pa omeni samo HRT." Pa seveda neizmerna uzaljenost, ce kdo ne ve, kje se nahaja nas veliki narod.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

SplitCookie je izjavil:


To da ti je žal ni stvar družbe. Obdrži zase pa je.

Hkrati pa si se poizkusil 'dvigniti' s svojim obnašanjem nad Zlatka, hkrati pa ga poniževal, da je praktično psihič. That is something I'm not gonna pass undisputed

Spet si ga pihnil. Stvar koga pa naj bi bile take stvari, ce ne stvar druzbe (ponovno ravno ti si kr. Ce pa tebi ne pase brati ti pa svetujem, da ne beres forumov, ki diskutirajo o tem, a ne.

Ce si opazil, skaces iz ene podteme nad drugo (najprej si vmesal afriske otroke, potem da jih je treba financirati, potem da jih izkorisca, zdej ze da je je njihova tragedija moj osebni problem :D). Tak odziv ponavadi dobis od ljudi, ki ne znajo zagovarjati svojega stalisca (in mnogokrat niti ne vejo tocno kaj zagovarjajo, hocejo zgolj oporekati).

Sej bi te vprasal, da kaksno korist imam s tem, da izjavim, da so lacni otroci v Afriki tragedija, ampak sem preprican, da ali ne bos odgovoril, ali pa bos vpeljal notri se neko peto stvar, po moznosti Hitlerja :).

Glede Zlatkota smo ze povedali kar se je dalo povedati. Glede na to, da ni popravil svojih izjav ostajam pri prvotni trditvi, pa offtopic je.

Looooooka ::

Bomba med civilisti je bomba med civilisti...nima veze v keri drzavi je.
Pa tud ce je 90% Amerike bebcev in ta drzava v bistvu na 90+% povrsine nima pokazati prav nic posebnega tega ne spremeni.
To, da v Afriki umirajo zaradi lakote je tragicno.
To bi se dalo prepreciti s tem, da se nekaj glede tega naredi.
Ampak veliko bolj tragicno je to, da zivimo s kreteni, ki so pripravljeni "znanje" uporabiti za napredek v drugo smer.
Pobiti se tiste, ki niso na robu prezivetja.
V neki kao civilizirani druzbi, ki naj bi imela vrednote in naj bi jo skrbelo za pomoc drugim.

Ne vem od kje eni dobijo idejo, da bodo nekoga motivirali za karkoli drugega kot dodatno agresijo s tem, ko napadejo civiliste.
Razen ce so res...verski fanatiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

MAGAbomber (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
737907 (5767) vostok_1
»

Zanimiv blog - must read - kakšno je vaše mnenje?

Oddelek: Problemi človeštva
142559 (1812) gendale
»

Kako sta Reddit in Twitter 'odkrila' napačna storilca bostonskega napada

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3610792 (8078) Jeronimo
»

"samostojna država" Irak (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
577137 (5969) Hayabusa
»

na rusijo padali kamni z vesolja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8718225 (13326) jeryslo

Več podobnih tem