» »

slušalke za poslušanje glasbe

slušalke za poslušanje glasbe

goblinsly ::

Namen imam kupiti nove slušalke, preden vprašam katere kupiti pa bi imel par splošnih vprašanj.
Slušalke bom večinoma uporabljal za predvajanje glasbe preko mobilnega telefona. Glasnost na trenutnih slušalkah ( sony ericosson default ) je zelo nizka. Glede na to da je "ojačevalec" v mobitelu bolj švoh, bi bila verjetno prva prioriteta to, da imajo slušalke čim višjo občutljivost, to je namreč edini način da zvišam glasnost preko telefona, imam prav ?
Glede oblike, navajen sem takih slušalk:



Z njimi nisem imel težav, tudi med tekom ne. Vidim pa da se danes vedno več prodajajo take slušalke:



Morda mi lahko razložite kakšna je prednost tega oz. ali se mi splača kupiti prvi ali drugi "tip". Te nove slušalke sicer izgledajo razlo neudobne, se mi zdi da gredo za odtenek pregloboko v uho ... verjetno pa se jih navadiš oz. samo izgledajo preveč invazivne.

Glede cene bi ostal čim nižje, vseeno pa bi bilo dobro da je vidna razlika napram tem sony ericsson slušalkam. Glede basa nimam nekih groznih zahtev, najbolj pomembno je, da se iztisne čimveč glasnosti iz mojega mobitela ( govorim o glasnosti brez hreščanja se razume :) ) pa pač kvaliteta zvoka, boljša kot bo, bolj bom vesel. Bi za 20-30€ dobil kaj spodobnega ? Glede občutljivosti pa sem videl kar velike razlike, slušalke okol 5€ imajo okoli 95dB, tiste okoli 15€ okoli 100dB, naletel pa sem na dokaj poceni sennheiserjeve z 120dB !! Ne škodi če date kakšen primer primernih slušalk. :)

737 ::

Imam Yuin PK2, odlične za svoj denar. Kvaliteta zvoka je blizu tistim za 200eur uveljavljenih proizvajalcev. Navajajo občutljivost 108dB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11926593 (1446) estons
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30173378 (16343) Banza
»

Izoliranje zvoka - protihrupne slušalke?

Oddelek: Loža
194546 (3282) c3p0
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
244842 (4339) D3m0r4l1z3d
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
283855 (3148) -THX-

Več podobnih tem